Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От близо пет години работя като програмист и не съм имал кой знае какви проблеми да науча език или технология като точно на това много се кефех, защото доста от колегите ми в офиса учат много по-бавно от мен новите технологии. Проблема ми е, че нямам добро алгоритмично мислене, което понякога ми пречи като трябва да имплементирам нещо, което изисква повечко мислене. Не, че не се справям ама усещам, че го правя доста по-бавно от необходимото. Реших да пусна темата, за да може ако някой е бил в същото положение да каже как е развил допълнително алгоритмичното си мислене или какво  е направил. Започвам да си мисля, че програмистката професия не е за мен и че трябва да сменя професията на QA или devops например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решавай задачи. В нета колкото искаш сайтове и книги със задачи. Най вероятно с времето ще свикнеш да уцелваш, коя структура за кой проблем може да помогне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, whitepixel написа:

нищо чудно AI да подмени  хората-кодери тотално и глобално в близките 5-6 години

Е тогава ще има нужда от кодери за самото AI :) . Иначе и аз подкрепям старите книжки с алгоритми главно са за C/C++ но са приложими за почти всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алгоритмично мислене и прилагане на алгоритми са коренно различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, mr mcwolf написа:

Алгоритмично мислене и прилагане на алгоритми са коренно различни неща.

Именно! Има достатъчно книги и прочие на тема алгоритми, а аз искам да развия алгоритмичното си мислене някак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам , ако това което напиша е за някой СМЕШНО! Все пак веселието е хубаво нещо! Аз съм програмист , абсолютно НИКАКЪВ . Мнението ми е повече филсофско.  А то е: Математиката е наука ,която с цифри изразява променещата се материя . Алгоритъмът е израз на промяна и когато искаме да изразим дадено  действие, дадено явление ,то този израз ще е толкова по-точен , колкото в него вкараме /приложим / повече променливи величини ,които касаят явлението,действието и тези променливи са БЕЗКРАЙНО МНОГО и за това никой алгоритъм не е идеален, защото е подвластен на най-важната променлива - ПОЗНАНИЕТО! Съвършенството се постига с познание , познанието с ЧЕТЕНЕ! Така , че приятелю, ЧЕТЕНЕТО му е МАЙКАТА!:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.