Премини към съдържанието
caprim

Изпълнително дело по просрочен кредит

Препоръчан отговор

Имам просрочен кредит от ОББ.Кредита е продаден на адвокатска фирма в София.Има изпълнително дело заведено срещу мен,но единствения документ ,които имам е за запор на кола от ЧСИ от дата 09.01.2015.От 11 месеца работя,но никой не ме е търсил за запор на заплата.Изпълнителното дело е с номер №2014.../14 - предполагам,че е от 2014 година.От тогава никой не ме е търсил за каквото и да е по въпроса.Последната сума,за която знам,че дължа е от 2015 - около 13 000 лв с разходите за ЧСИ.Въпросът ми е за давността.Давността по изпълнителното дело (2 години) е изтекла според мен.Как мога да разбера за 5 годишната давност на кредите и какво ме съветвате да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, caprim написа:

Имам просрочен кредит от ОББ.Кредита е продаден на адвокатска фирма в София.Има изпълнително дело заведено срещу мен,но единствения документ ,които имам е за запор на кола от ЧСИ от дата 09.01.2015.От 11 месеца работя,но никой не ме е търсил за запор на заплата.Изпълнителното дело е с номер №2014.../14 - предполагам,че е от 2014 година.От тогава никой не ме е търсил за каквото и да е по въпроса.Последната сума,за която знам,че дължа е от 2015 - около 13 000 лв с разходите за ЧСИ.Въпросът ми е за давността.Давността по изпълнителното дело (2 години) е изтекла според мен.Как мога да разбера за 5 годишната давност на кредите и какво ме съветвате да направя.

На секундата се консултирай с адвокат, още утре. Че ще стане страшно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според нен не е срашно, просто банката го притиска - делото е видно че и изтекло и ти може да исташ да го анулират, но в същия момент те ще заведат ново - няма смисъл

Най добре питай адвокат всичко това става с гражданско дело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

адвокатите за нищо не стават 

четеш закони и  туй то сам се оправяш и се защитаваш в тая държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, caprim написа:

Може би, работодателя не ти внася никакви осигуровки и не светиш в системата че работиш.

Може би колата е достатъчно луксозна и покрива кредита.

Ако се поинтересуваш, защо имаш запор само на колата, но не и на заплатата, ще си коригират пропуска и ще ти сложат запора.

Ако имаш желанието да си изплатиш задължението, ще трябва да говориш с адвокатите, които са ти завели делото. Те са единствените с които можеш да преговаряш и то при тяхно желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя в една от най-сериозните фирми в София и няма такива неща като неплатени осигуровки.

Колата е изгнил Опел от 97-а и е оценен на 500 лв.

Имам желание да си изплатя задължението,но нямам възможността.Затова се интересувам от даностните срокове и перемцията в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ви е споменал по-горе  г-н Костов консултациите ви с адвокат /и то специализиран в областта на кредитополучаването/ ви е наложителна за момента !

Не е трябвало да се "скатавате" в продължение на 3 години, без да се заинтересувате "какво са ви намислили" . . . г-да банкерите !?

Няма да ви отмине "горчивата чаша" с плащането на тези ваши просрочени /стари/ задължения !

При тези взети огромни кредити от банки "батака" е голям и се съмнявам че от този период от създаването на това дело срещу вас

през 2014 годинa, наказателните лихви по него да са се качили /задължително / и вместо 13 000 лева задължения към ОББ 

/по ваши данни от 2015 година/ . . . вече да са станали 15 000 лева ! 

Редактирано от Optium
корекции по текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен с банката, щом има желание да си изплати заема - да предоговорят условията, за какво да дава пари и на адвокати

давноста е до 2020, но сам виждаш че има доста време до тогава и могат да се случат доста неща

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.