Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От два дни бойлера ми не загрява водата изобщо. Открих това сутринта рано ставайки за работа а той беше включен цяла нощ. Днес след работа отново го включих и изчаках час и половина, но стрелката на термостата не е мръднала а водата е все така студена. Всички лампи по бойлера светят, дори когато го включа вътре се чува звука (или съскането) ако мога така да го кажа - от нагряваща се вода, но нищо. Дори завъртях релето на по-малко градуси за да видя дали ще има ефект, но няма нищо. Бойлера е Елдом баланс (80литра ако не се лъжа). Не е много стар - само на годинка и нещо..  От Сливен съм а последния път като купувах бойлер не пожелаха да го качат до 5-тия етаж и да го монтират, защото не бил достатъчно литри... Монтирахме го с приятели на стената а за електрическата част извиках техник. Не ми се минава през това отново...  Съвети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгорял е нагревателя , или както става често при "Елдом", се е стопил проводник и кабелна обувка. Щом е на година и нещо, викнете техник за гаранционен ремонт. Стария ми бе "Елдом" ,правили са го по гаранция и идват на място да го правят. Няма да се наложи, да го демонтирате. Възползвайте се от гаранцията. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи смени нагревателя. Преди това го измерете дали не е прекъснат. И вижте връзките..

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да има котлен камък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, Soviet Soldier написа:

Възползвайте се от гаранцията.

гаранцията в случая не се признава
монтажът и свързването на бойлер е елементарно, но ако го направя аз, гаранционната карта няма кой да я попълни и съответно гаранцията отпада

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри тока към бойлера. Развий капака и виж на термозащитата, дали не е изскочила пъпката. Натисни я, ако е изскочила.

112.jpg.3bbc337c8145573c01f972faae283ba6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За какво го караш да проверява "пъпката" "моме"? Виж какво е написал човека: " Всички лампи по бойлера светят, ...." Той е написал че не разбира и някой му е инсталирал бойлера. Нека потърси помощ а не да се пльосне под него като го удари тока!  Хората са му отговорили вече, но не и  Иванчо от Перник!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, *LZ4JW* написа:

За какво го караш да проверява "пъпката" "моме"? Виж какво е написал човека: " Всички лампи по бойлера светят, ...." Той е написал че не разбира и някой му е инсталирал бойлера. Нека потърси помощ а не да се пльосне под него като го удари тока!  Хората са му отговорили вече, но не и  Иванчо от Перник!

В  Перник, не зная как си вързвате бойлерите, но послушай една бивша мома  ;) Лампичката на ключа си свети, дори и при изключила термозащита.

Не виждам причина, за сарказъма ти, но ти си знаеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Ma_ri написа:

В  Перник, не зная как си вързвате бойлерите, но послушай една бивша мома  ;) Лампичката на ключа си свети, дори и при изключила термозащита.

Не виждам причина, за сарказъма ти, но ти си знаеш...

То остана да слушам и бивши моми! По добре се замисли, когато пишеш в технически раздел. Не е като в празни приказки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, Ma_ri написа:

Лампичката на ключа си свети, дори и при изключила термозащита.

така е, но лампичката на нагревателя няма да свети, а автора на темата е подчертал, че всички лампички светят

преди 12 минути, *LZ4JW* написа:

То остана да слушам и бивши моми! По добре се замисли, когато пишеш в технически раздел. Не е като в празни приказки!

знам, че разбираш техниката, но не съм съгласен с това отношение към потребители на форума, а при теб е често явление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, дръндю написа:

така е, но лампичката на нагревателя няма да свети, а автора на темата е подчертал, че всички лампички светят

знам, че разбираш техниката, но не съм съгласен с това отношение към потребители на форума, а при теб е често явление

На всеки отговарям по подобие. Там, дето не му е мястото, нека не дава акъл! Ти как мислиш? Аз защо не уча доктора какви лекарства да изписва на пациентите си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане, станал си по-голям грубиян и от мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Silvering написа:

Стефане, станал си по-голям грубиян и от мен. 

Че аз съм по голявим бре! Къде виждаш грубост сега? Я ми посочи? Редно ли е, когато не ти е ясно нещо, да даваш съвети на хора, които са написали, че нямат понятие от електрика? Вие  си мислите, че всичко, което хвърчи - се яде! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, *LZ4JW* написа:

Че аз съм по голявим бре! Къде виждаш грубост сега? Я ми посочи? Редно ли е, когато не ти е ясно нещо, да даваш съвети на хора, които са написали, че нямат понятие от електрика? Вие  си мислите, че всичко, което хвърчи - се яде! 

Редно или нердно, не ма е*е. Виждаш че отдавна съм отсвирил техническите раздели и ся само чета. Ама щом аз ти казвам, че си грубиян, значи пръй си сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, Silvering написа:

Редно или нердно, не ма е*е. Виждаш че отдавна съм отсвирил техническите раздели и ся само чета. Ама щом аз ти казвам, че си грубиян, значи пръй си сметката.

Че ти кой си, та да си правя сметката? Питах те, къде срещаш грубост от мен, показана в тази тема. Двама са отговорили каква може да е повредата. Колко трябва да потвърдят с глупостите си още? Не е за теб темата - подминаваш я и се спираш на това, което ти е ясно за коментар.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много знаеш ти кое е и кое не е за мен. Не ти влиза в компетенцията тва, тъй че не се възбуждай да не получиш удар. Колкото и уважение да имам към теб заради знанията и/или уменията ти, то ти си един отвратително груб пенсионер грандоман, имащ се едва ли не за месия щото пишеш и "помагаш" в тоя форум от амнайсе хиляди години. Заради 70-те си години се държиш покровителствено с по-малките от теб, което е още по-отвратително. Никой не ви дължи уважение бе, пенсионери. Превърнал си се в един дърт Живко, който само мели, мели, мели. Не ща да ми отговаряш. Не ме кефиш. 

пп. Да видим ся колко време ше си почина от форума.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Silvering написа:

Много знаеш ти кое е и кое не е за мен. Не ти влиза в компетенцията тва, тъй че не се възбуждай да не получиш удар. то е възпитание бе младеж!Колкото и уважение да имам към теб заради знанията и/или уменията ти, то ти си един отвратително груб пенсионер грандоман, имащ се едва ли не за месия щото пишеш и "помагаш" в тоя форум от амнайсе хиляди години. Заради 70-те си години се държиш покровителствено с по-малките от теб, което е още по-отвратително. Никой не ви дължи уважение бе, пенсионери. Превърнал си се в един дърт Живко, който само мели, мели, мели. Не ща да ми отговаряш. Не ме кефиш. 

пп. Да видим ся колко време ше си почина от форума.

Защо да си "починеш"? Написал си това, което мислиш. Нито ще ме обидиш с думите си, нито някой ще ти търси сметка. И най важното - Никой не ти е искал мнението по темата, щото си бос .Аз не искам уважение от никого . Независимо че много хора ме уважават.А за това че съм пенсионер - и ти ще станеш. Тогава младите на теб ще се смеят, щото мен няма да ме има! Темата е за друго момче, а не да коментираш пенсионерите. Харесват ти или не - няма какво да направиш. Особено такива като теб, дето им липсват първите не 7, а 20 години!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както обикновено, темата се изроди в междуличностно оплюване...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, lupis написа:

Както обикновено, темата се изроди в междуличностно оплюване...

Сега остана и да се обърне в политическа тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

перник та  перник

ще  взема да организирам един рефендум  за отцепване на Перник от българия да видите  къде серат  гладните

ще направиме и и валута крипто перник и ще цокаме на тъпите американи доларчетата печатниците на сащ за перник ще работят. и останалите градове че ви купиме и  продедеме на  турците и гърците .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ай стига де, в техническия раздел сте
пускайте си шегите, ама да са свързани с темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя бойлер ако беше у перник отдавна да е проработил

ето по темата.

ама автора като не знае се скрънзари за 30 лв да даде на някои да му го оправи и пита по форуми....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, дръндю написа:

гаранцията в случая не се признава
монтажът и свързването на бойлер е елементарно, но ако го направя аз, гаранционната карта няма кой да я попълни и съответно гаранцията отпада

Няма такова филмче при "Елдом". Аз моя сам го свързвах, и когато се развали, и се обадих за гаранционен ремонт ми пратиха техник. Ако ми бяха отказали ремонт, щях да ги вдигна във въздуха. Подобен отказ си е чиста некоректна практика спрямо клиента. Каква грешка мога да допусна при монтажа? Завиват се две меки връзки, и се свързва проводник съответстващ на високите натоварвания. Пределно ясно ми е, че има глупаци, дето да свържат бойлер с първото кабелче, което им попадне под ръка и да стане беля, но тогава ще си личи, че аварията е предизвикана от неправилен монтаж. Аз като съм свързал всичко, както му е реда, от къде на къде ще ми отказват ремонт?

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не издържах и тази сутрин свалих капака на бойлера където е електрическата част. Всичко вътре изглеждаше чисто ново и лъскаво, нямаше откачени/нагорели обувки и кабели. Нямаше миризма на нагоряло. Значи решението е само едно - нов бойлер (щом е нагревателя). Но се колебая дали да не си взема някой по-малък от тези, които загряват моментално водата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.