Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера на път за работа с един колега ни спря патрулка за проверка и след като и двамата си дадохме документите за проверка, бяхме инструктирани да излезем от автомобила и да извадим всичко от джобовете си. И двамата си извадихме всичко от джобовете, след което и те ни преджобиха и не намериха нищо инкриминиращо. Започна се един тараш на колата, жабки, пепелник, джобове на вратите, раници, при което пак нищо не намериха. Накрая единият полицай му отвори кутията с цигари и се оказа че там има джойнт, сложиха му белезници, а мен ме преджобиха още веднъж, след което започнаха да го натискат да каже дали има още и да го заплашват че ще викнат куче да души колата и на 4-тия път се пречупи и си предаде сам и останалата трева. Викнаха втора патрулка и един от другите двама полицай ме преджоби за 3ти път след което започнаха да се разбират какво ще ни правят. Този който ме провери първи много напираше и мен да ме правят арестант защото съм съмнителен, но тези от втората патрулка му казаха че просто ще ме поканят на разпит. Така се получи че аз карах автомобила на задържаното лице до РПУто а те след мен. Минах първи на разпит и след като им отговорих на тъпите въпроси че нищо не знам за тази марихуана(реално наистина не знаех че носи) и им казах че просто съм пасажер в колата ме пуснаха да си ходя след като се подписах на показанията. Когато поисках бележка като доказателство пред работодателя, къде съм бил и защо ме няма отказаха да ми предоставят такава. Казаха ми че може да ме потърсят отново като свидетел и ме съпроводиха извън РПУто. Не ми отговориха и на въпросите какво ще стане с автомобила или личните ми вещи вътре в него. В крайна сметка закъснях с два часа и половина за работа и за капак на всичко, всички знаеха понеже двама колеги са ни видяли докато ни претърсваха и са казали. Работодателите ми са много стриктни и не работят с хора замесени в такива неща и бях предупреден, че момчето което беше с мен ще бъде уволнено и има голям шанс и аз да бъда изгонен ако стигне до грешните хора, а при положение че всички само това обсъждаха вчера е много вероятно наистина да разберат. Въпросите ми са:
0. Имат ли право така да ни претърсват без причина? Не трябва ли да е подаден сигнал срещу нас, за да го правят?
1. Имат ли право да ми откажат бележка с която да докажа защо отсъствам от работа?
2. Какво ще се случи с личните ми вещи останали в автомобила?
3. Ако си изгубя работата, кой е виновен и какво мога да направя по въпроса?
4. Каква е вероятността да ме извикат отново да давам показания, при положение че в сегашните пише че не знам нищо по случая и просто бях в колата?
5. Какво ще се случи с колегата ми след като минат 24те часа за които е задържан?
6. Какво ще се случи с автомобилът му?

П.П Забравих да спомена, че и двамата нямаме досиета и никога не сме задържани до сега. За колегата ми това ще е от значение, ако не греша, за мен не толкова понеже реално аз просто бях "поканен" на разпит.

Редактирано от Blyatman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Blyatman написа:

0. Имат ли право така да ни претърсват без причина? Не трябва ли да е подаден сигнал срещу нас, за да го правят?
1. Имат ли право да ми откажат бележка с която да докажа защо отсъствам от работа?
2. Какво ще се случи с личните ми вещи останали в автомобила?
3. Ако си изгубя работата, кой е виновен и какво мога да направя по въпроса?
4. Каква е вероятността да ме извикат отново да давам показания, при положение че в сегашните пише че не знам нищо по случая и просто бях в колата?
5. Какво ще се случи с колегата ми след като минат 24те часа за които е задържан?
6. Какво ще се случи с автомобилът му?

Започнах да отговарям на въпрос 1, но си добавил 0, а той отговора ми за 1 касае всъщност 0, с което имаш отговор и за 1 и за 0.

0. 1. Не ти издават бележка, тъй като именно работодателя е подал оплакване от теб. То е близко до акъла, ма тия наркотици са ви изпили мозъка.
2. Да си си ги взел! Като не си ги поискал, когато те поканят ще ги вземеш.
3. Кой виновен търсиш? Разплата ли? Че и ултиматум към шефа ли имаш? Стани работодател и събирай наркомани да ти работят, луд!
4. Вероятността за още разпити може да получиш от врачицата бабанга.
5. Според както си е постлал. Никой не знае, освен органите на реда. Много си наивен!
6. Какво може да се случи? Ще го продадат ли? :no-no:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти малко информация чети.

линк1

линк2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива като теб в Малайзия ги екзекутират чрез обесване. По-добре иди да се биеш за Ислямска Държава като терорист. Няма разлика. :) 
Имат и билбордове из улиците, виж ги от началото на филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве авторе като пушите сте големи мъже а сега мрънкате като женички !
Ще си носиш последствията според НПК

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Blyatman написа:

Наистина ли си толкова наивен ? Ако беше без причина и сигнал, щяха ли да търсят и намерят дрогата ?  Работодателят ти, винаги може да се провери, дали си бил в районното. Друг е въпросът, дали си му притрябвал за работник.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е остана и да няма сигнал срещу вас... То е напълно ясно това... Ама пък ти толкова ли не знаеш, че приятеля ти притежава и употребява това нещо ? Много елементарно разсъждаваш, и тази ти елементарност те е забъркала в тая глупост.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

подписка ако не открият нещо друго. За първия път неможе да ти дадат бележка, но като те викнат като свидетел трябва да ти дадат и ако стане по сериозно/ открият друго, тази преписка се следи от прокурор, звъниш в прокуратурата питаш кога е дежурен и отиваш

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от перник ли сте Blyatman  тука доста такива случаи

пробация предполагам 1-3 години да се разписва и ако го хванат в тея 3 години  зад решетките

или нещо подобно.

за какво им е сигнал можe да са ви следи пласьора и да сте се нанизали....

знае ли са 100% че имате трева . или пък вече е бил задържан твоя приятел и  не ти е казал и са го следили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Mlechko написа:

Започнах да отговарям на въпрос 1, но си добавил 0, а той отговора ми за 1 касае всъщност 0, с което имаш отговор и за 1 и за 0.

0. 1. Не ти издават бележка, тъй като именно работодателя е подал оплакване от теб. То е близко до акъла, ма тия наркотици са ви изпили мозъка.
2. Да си си ги взел! Като не си ги поискал, когато те поканят ще ги вземеш.
3. Кой виновен търсиш? Разплата ли? Че и ултиматум към шефа ли имаш? Стани работодател и събирай наркомани да ти работят, луд!
4. Вероятността за още разпити може да получиш от врачицата бабанга.
5. Според както си е постлал. Никой не знае, освен органите на реда. Много си наивен!
6. Какво може да се случи? Ще го продадат ли? :no-no:

Леле а ти колко си оригинален с тези изказвания ама само щото си се скрил зад монитора и клавиатурата. Или пък може би си малко спрял защото никъде не съм написал че аз съм употребявал наркотици или съм имал в себе си. Ясно е написано че не знаех за това че колегата ми носи в себе си забранени субстанции. Ти врачка ли си или лично ме познаваш, че да ме определяш че съм наркоман и да твърдиш че употребявам? А за това какво ги правят в Малайзия и твоето предложение какво да правя мога да ти кажа че ти си просто едно злобно, жалко, комплексирано човече с клавиатура което се мисли за готин в нета. Моето предложение към теб е да вземеш да си прережеш вените, за да спреш да заемаш излишно място и да хабиш кислород :wink12:

преди 9 часа, BMW Маниак написа:

Аве авторе като пушите сте големи мъже а сега мрънкате като женички !
Ще си носиш последствията според НПК

Аве "друже" я пак прочети поста и ми кажи къде точно пише че съм пушил, носил в себе си или че съм наркоман както ме изкарва келеша преди теб? Можеш ли да четеш? Или пък не вдяваш написаното? Искаш ли да ти го напиша отново, ама по-просто, че да ме разбереш? Като нямаш нищо полезно да кажеш защо пишеш глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Blyatman написа:

Искаш ли да ти го напиша отново, ама по-просто, че да ме разбереш?

Аз не знам някой наркоман до сега да си е признал че е такъв!
Ама да ни обясняваш че колегата милия дърпал яко треви а ти не си знаел !!! 
 А да и разказа тоест твоята теза може да мине пред съда ама не и тука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, cybercop написа:

Наистина ли си толкова наивен ? Ако беше без причина и сигнал, щяха ли да търсят и намерят дрогата ?  Работодателят ти, винаги може да се провери, дали си бил в районното. Друг е въпросът, дали си му притрябвал за работник.

Виж сега, мен ме спират веднъж годишно за проверка и то е за проверка на документи и/или дали имам зимни гуми. Както казах нямам и провинения, никога не съм бил задържан и никога не ми се е случвало такова нещо че да знам имат ли право да ме карат да си вадя всичко от джобовете ей така от нищото. За това че съм съмнителен, еми нормално е за мен, понеже работя в склад в който е адски прашно и мръсно. Работното ми облекло е камуфлажни дрехи с кубинки и приличам баш на скинар. Не употребявам нищо и си върша съвестно работата, малко е тъпо да бъда уволнен заради нещо което е извън моя контрол, не мислиш ли?

преди 4 минути, BMW Маниак написа:

Аз не знам някой наркоман до сега да си е признал че е такъв!
Ама да ни обясняваш че колегата милия дърпал яко треви а ти не си знаел !!! 
 А да и разказа тоест твоята теза може да мине пред съда ама не и тука

Аха и с тебе сме си аверчета и ме знаеш че съм наркоманче, нали? Явно наистина не можеш да четеш, понеже никъде не пише че не знам за това негово "хоби". Да наясно съм че си дърпа тревица, но не съм очаквал, че ще е толкова тъп да носи на работа понеже работим с тежки машини и мотокари, и тестовете за алкохол и наркотици са редовни. Моят разказ не ми и трябва да минава пред вас, защото като гледам повечето сте жалки комплексари които само могат да критикуват, пък и в крайна сметка не сме си никакви, че да ме вълнува дали ми вярваш на историята или не :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Yvan Sergeev написа:

от перник ли сте Blyatman  тука доста такива случаи

пробация предполагам 1-3 години да се разписва и ако го хванат в тея 3 години  зад решетките

или нещо подобно.

за какво им е сигнал можe да са ви следи пласьора и да сте се нанизали....

знае ли са 100% че имате трева . или пък вече е бил задържан твоя приятел и  не ти е казал и са го следили.

Не от София съм. Благодаря за цивилизования отговор, за разлика от останалите. Само моля без "да ВИ следи пласьора" и "Знаели са че ИМАТЕ трева" понеже не пуша/друсам и следователно не купувам наркотици от никого. В полицията ме разпитваха, от кого е купено, бил ли съм там когато е купувано и разни подобни въпроси, но реално нямах какво да им кажа понеже нищо не знам. Аз си бях на лекции от сутринта до обяд и това много лесно могат да си го проверят на записите от камерите в университета. Къде е бил моят колега, какво е правил и как ще си докаже твърденията си е негова работа, проблемът е че сега и аз сега мога да понасям последствията за чужда глупост. Аз си го обяснявам, че или са следили дилъра му и са го видяли да купува или пък му подслушват телефона и са разбрали. Определено не беше случайна проверка и знаеха че има нещо нередно. Това че няма досие и не е задържан го чух да го казва на господата полицай, но и аз не знам вече на какво да вярвам...

преди 9 часа, Без умствен капацитет написа:

подписка ако не открият нещо друго. За първия път неможе да ти дадат бележка, но като те викнат като свидетел трябва да ти дадат и ако стане по сериозно/ открият друго, тази преписка се следи от прокурор, звъниш в прокуратурата питаш кога е дежурен и отиваш

Благодаря за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както и да е ще загазиш ако твоя човек излъже и те натопи...

но при положение че няма нищо

те заплашва само пробация

но пък може да ти решат да ти направят обиск  вкъщи>....

и да намерят някакви компромати.....

не лицензиран софтуер  ракия без бандерол и тнт

умната....

некви не осчетоводени пари в големи количества кеш.....

може и да ти следят телефона и даже какво пишеш  по нета .....

по соц мрежите.....

ако е някаква по голяма акция за разбиване на дрогата>.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, techmaniac написа:

Е остана и да няма сигнал срещу вас... То е напълно ясно това... Ама пък ти толкова ли не знаеш, че приятеля ти притежава и употребява това нещо ? Много елементарно разсъждаваш, и тази ти елементарност те е забъркала в тая глупост.

Ако е имало сигнал си е само и единствено срещу него. Да наясно съм че пуши трева в свободното си време, но не съм очаквал че ще носи в работата. Работим с машини и мотокари, работата е опасна, минал е инструктаж за ЗБУТ и си е ударил подписа че е наясно че не трябва да е в нетрезво състояние на работа и какви са рисковете. Тестовете за алкохол и наркотици при нас стават неочаквано и няма как да ги избегнеш, не малко хора си заминаха точно защото са фенове на ракията и той го знае. Аз нито съм врачка да знам че ще си го носи на работа с него, нито съм му баща да го следя какво прави. Кое ми е елементарното на разсъждаването че не разбрах? Представи си сега че това ти се случи утре на теб с някой твой колега и ми кажи дали това е понеже "разсъждаваш елементарно".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно ще е да каже че не си знаел

друго ще е да каже че си знаел...

но това си зависи от него

ЗБУТав повечето фирми е формативен за пред държавата ако стане нещо да си измие началството ръцете.  че не са виновни.  а реално никакъв инструктаж не се практикува>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Yvan Sergeev написа:

както и да е ще загазиш ако твоя човек излъже и те натопи...

но при положение че няма нищо

те заплашва само пробация

но пък може да ти решат да ти направят обиск  вкъщи>....

умната....

по соц мрежите.....

При положение че пред двама полицай сам си каза че цигарите в които намериха джойнта са негови, колата е негова и сам извади останалата марихуана как точно ще ме натопи? Като си промени мнението в показанията след като е казал че са негови пред 3ма свидетели няма ли да има последствия за него?
Каква пробация ме очаква мен, като не съм този които го заплашва съд? Аз бях извикан като свидетел и си казах каквото знаех.
Нека правят имам само домашна ракия дето не съм й платил таксите че е варена, ама мен един пРеател ми я даде и не съм я варил аз :D
Ебати акцията ще е за 2 грама марихуана ако наистина ми разбият къщата и то при положение, че дори не е моя. Но честно казано не бих се учудил от родните милиционери, те са си малко простички. Два пъти вече съм бил свидетел на провалена акция на ГДБОП след като объркат апартамента и влезнат без дори да знаят как изглежда лицето което търсят :shock11:

Редактирано от Blyatman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми казва  подхвърли ми ги  и ме заплаши....

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Yvan Sergeev написа:

...може да ти решат да ти направят обиск  вкъщи>....

умната....

по соц мрежите.....

Абе опитвам се аз да им обяснявам да не гледат ИПТВ от нелегални сървъри, ама те не ми вярват че може да го загазят яко, заради едни тъпи мачове.
Полицайте действат малко по случаен признак, знаят че има вероятност някой замесен в нещо, да ги заведе до други престъпници и го следят, колко е законно е друг въпрос.
После като не могат да го обвинят директно за нещо или ако не искат за сега да му говорят за него, го препитват за друго провинение и идват да ровят вкъщи, уж по друг повод. С цел да не си издават сътрудниците които им натопяват разни хора. И като дойдат, те намират и неща които не са търсили. 
После не можеш да се разбереш с тях, че половината квартал гледал незаконно ИПТВ, те си те наказват теб, за да отчетат дейност, да си пишат там нещо в протоколите.
Така е, който не знае да се пази, си пати понякога почти незаслужено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намираш си един свестен адвокат, разказваш му всичко дословно и след един ден спират изцяло да се занимават повече с теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.