Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ако вече има такава тема,съжалявам,че се повтаря. На 16 съм. Ще си кажете,че съм малка за гаджета и може би сте прави...С гаджето ми сме заедно от почти година,но аз съм в Смолян,а той е в Стара Загора и е трудно да се виждаме често,защото на тази възраст нищо не зависи от нас,а от родителите ни,които не винаги имат възможността за по-дълги пътувания.Предполагам,че знаете как стоят нещата с пътуването,парите и т.н. Истината е ,че много се обичаме и щом се видим,сме истински щастливи...Пишем си и си говорим често,пращаме си разни неща по Еконт и т.н.Ще си помислите:"Детска му работа...".И все пак реших да ви споделя какво ме мъчи от толкова много време. Надявам се да ми помогнете някак си. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази възраст вече не сидете. Все пак не си и пълнолетна, но задай въпрос, ако искаш отговор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как искаш да ти помогнем ? Може би просто ни споделяш и искаш утеха. Мъчи те това, че не можете да се виждате всеки ден, но като изчакате да навършите пълноленитие и най-вече като завършите училище ще имате избор дали да живеете заедно или не, сега няма какво да направиш. Не прави глупости да бягаш от вкъщи с незавършено средно образование, защото до никъде няма да стигнеш и един ден много ще съжаляваш

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sliderum написа:

но задай въпрос, ако искаш отговор :)

ами тя го е задала , не могат да се виждат, та ако можеш да  ги телепортираш, помагай
аз не виждам друг начин, освен с онлайн видеовръзка...ъ-ъ-ъ...тъй де, скайп и негови подобия

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Mirelka написа:

Здравейте! Ако вече има такава тема,съжалявам,че се повтаря. На 16 съм. Ще си кажете,че съм малка за гаджета и може би сте прави...С гаджето ми сме заедно от почти година,но аз съм в Смолян,а той е в Стара Загора и е трудно да се виждаме често,защото на тази възраст нищо не зависи от нас,а от родителите ни,които не винаги имат възможността за по-дълги пътувания.Предполагам,че знаете как стоят нещата с пътуването,парите и т.н. Истината е ,че много се обичаме и щом се видим,сме истински щастливи...Пишем си и си говорим често,пращаме си разни неща по Еконт и т.н.Ще си помислите:"Детска му работа...".И все пак реших да ви споделя какво ме мъчи от толкова много време. Надявам се да ми помогнете някак си. Благодаря ви предварително!

Няма връзка от разстояние. С течение на времето просто всичко приключва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Mirelka написа:

С гаджето ми сме заедно от почти година,но аз съм в Смолян,а той е в Стара Загора и е трудно да се виждаме

Търси отговора тук.

Заедно сте защото трудно се виждате, ако се виждахте по често вече да сте си омръзнали и да не искате да се гледате, да сте си изпокарали, показали кирливите ризи на показ и все в тоя ред.
Едно нещо ако работи не го подобрявайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,че споделихте мненията си.Все пак всеки мисли различно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mirelka написа:

Благодаря ви,че споделихте мненията си.Все пак всеки мисли различно...

Не! Не е различно. Това са си стандартни неща. Ще ги разбереш след време. От мен ( хейтъра) да знаеш, че разстоянието убива всяка връзка. Все пак и двамата тепърва разбирате какво е любов и чувства. И  да знаеш, че първата истинска любов се помни до гроб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само да попитам - последно на 16 години ли си или на 14? Или на някаква друга възраст?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехххххххх:cool:  Гаджета на  12 години, 14 години, на 16 години - силно казано! Моментни увлечения, бушуващи хормони, но какво да пиша? След някоя и друга година сами ще го разберете.:) Сега и да обяснявам няма да чуете:):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.05.2018 г. в 22:34, Mirelka написа:

Ако погледнеш от научна страна, по-лесно ще приемеш нещата. Причината за силните ти емоции са химикали, които се разливат в тялото ти. Всички наркотици само имитират това, което мозъка сам може да произведе. С други думи надрусан/а си и трябва да знаеш, че причината за това е твоята вътрешна аптека, а не лицето, което е обект на чувствата ти. Отделно дето Световната здравна организация определи влюбването като психическо разстройство. След като знаеш, че не ти искаш нещо, а наркотичното опиянение изкривява света ти, може да намалиш драмата. Същото е като осъзнаеш, че инстинктите те карат да искаш неща, които не са съзнателни, т.е. не са си твои желания.

Второто, което трябва да знаеш е, че хората искат това, което нямат, защото това, което имат бързо им омръзва. Не случайно женените хора копнеят за ергенски живот. Това са същите хора, лудо влюбени един в друг, които впоследствие не могат да се гледат. С други думи, ако хипотетично можеше да сте заедно непрекъснато, първата седмица щеше да е рай, втората щеше да е ежедневие, а на третата щяхте да се изпокарате. Затова и няма смисъл да го искаш.

Искането е плод на твоето Его, което желае да притежава, даже да не дели с друг. Всичко е продиктувано от егоцентризъм, дори създаването на семейство и деца, но хората не го осъзнават и му придават стойността на мисия и нещо възвишено. А е просто следване на инстинктите и стълбицата на Маслоу. Не казвам да не искаш тези неща, но пред перспективата да няма бъдеще една такава връзка е по-добре да не инвестираш повече от необходимото. Наслаждавай се на ситуацията, но не драматизирай - не бягай от вкъщи, не си режи вените, не обещавай вечна любов. Общувай с други хора, иначе ще го/я идеализираш.

Трудно е да разделиш емоциите от разума. Ако седнат на една маса, разума ще победи, но емоциите не търсят аргументи, а само обсебват, като болест.

Помага и да се сетиш за хората, които са нямали шанса да общуват и малко. Сещам се за Петя Дубарова - една среща, писма и после мълчание. Винаги може и по-зле.

преди 38 минути, Black Power написа:

Ехххххххх:cool:  Гаджета на  12 години, 14 години, на 16 години - силно казано! Моментни увлечения...

Такива имах в детската градина. На 12 години спокойно могат да се влюбват дълбоко. На тази възраст българите са се женели допреди 100 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти откъде знаеш, че той там не прави нещо с друго момичета? Нищо, че сте малки, аз каквото съм виждала на вашата възраст съм потресена от този набор деца :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.05.2018 г. в 23:43, sound написа:

Аз само да попитам - последно на 16 години ли си или на 14? Или на някаква друга възраст?

Аз съм на 16, а сестра ми е на 14.Тя написа другата тема от моя профил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам колко "зрели" хора си нямат абсолютна никаква работа и си запълват времето с лаконични коментари и мнения тип "остави я ти тая работа... не мога да ти обясня това, но го разбирам" в темата на тийнейджърка. То не бяха разливащи се химикали, телепортации, разстоянието като убиец на връзки и тем подобни...

Към авторката на темата: малка си, да, но това съвсем не означава, че не можеш да промениш нещата. Летните ваканции предполагам ще си ги прекарвате така или иначе заедно, а дотогава начините са или да си заработваш пари по някакъв начин, с които да можеш да пътуваш, или да се задоволиш с Viber и Skype разговори. При моята връзка от разстояние изключително често ми се е случвало да взимам участие в занимания тип "работа за ден" като например да гледам кучето на съсед, да забавлявам деца в мол в костюм на талисман или тем подобни. Успееш ли да съчетаеш това с успешно учене - ще станат работите. Само не позволявай да се отрази твърде много на успеха ти.

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.05.2018 г. в 22:34, Mirelka написа:

В такива случаи е най-добре да поискате съвет от майка Ви, а не от непознати хора във форум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мойра написа:

В такива случаи е най-добре да поискате съвет от майка Ви, а не от непознати хора във форум.

... че тука има едни спецове - ум да ти зайде...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, haidukpikaso написа:

... че тука има едни спецове - ум да ти зайде...

Във всеки форум има "спецове" които с отговорите си вредят, а не помагат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че е така,но все пак бих искала да чуя мнението и на други хора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mirelka написа:

Знам, че е така,но все пак бих искала да чуя мнението и на други хора. 

Виж ги, но не се влияй от тях! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както те разбирам Мирела, чуденката ви е как да се срещате по- често?

Ако е така, тогава да сте обмисляли вариянта, единия от двама ви да учи в града на другия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмисляли сме го.  Говорила съм с нашите и няма как засега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.06.2018 г. в 16:15, Mirelka написа:

Говорила съм с нашите ...

Извинявай мила, но това вашето поколение сте ми мега странни. Или ще сте толкова примерни, че ще слушате какво казват родителите ви и ще изпълнявате безпрекословно, или тотално няма да се съобразявате с тях - за вас среден път няма ли. Има- няма сто километра е разстоянието м/у градовете ви - какво толкова има да го мислите. Твоят приятел става сутринта, качва влака и за по- малко от два часа е при теб - вечерта обратно, същия вариянт и за теб. След време някоя вечер той няма да се прибере - някоя вечер ти. За да не настават излишни паники - като остане у вас на гости с преспиване, вашите звънят на неговите родители, съответно и обратно т.е. ще поемете отговорност за действията си, ще проявите самоинициатива и самостоятелност, и ще поставите родителите си в неизбежната ситуация да оценят и приемат, че вече не сте бебета, които стоят вкопчени в полата на мама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.