Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение относно сайтове като plasico, nikem, jarcomputer, vali.bg

Препоръчан отговор

Какво е вашето мнение относно сайтовете plasico, nikem, jarcomputer, vali.bg?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересува те самия сайт като структура, полезност и т.н. или нещата които са зад този сайт - фирмата, екипа, техниката идваща от там и т.н.

И с каква цел е питането ти? Не виждам да е анкета, а и как подбра точно и само тези?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми интересува ме това което изброи и дали не са някакви измамнически сайтове, единствено от тези които изброих най-малко ме съмнява никем. Другите ме съмняват повече. Искам просто да намеря някой сайт който има и от по-старите компоненти и има отделно компютри които да не бъдат като в desktop.bg 1200 и кусур лева за един pentium G4400 вградена видео карта 8GB рам която е 2133Mhz и 1 TB hdd. Единственото хубаво е харда и горе-долу рамта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За купуване специално на компютърни компоненти бих се спрял на Варио, Никем и Скай. Иначе от Пласико са ми и компютъра и монитора, втора употреба. Нямам оплаквания засега. Новите им неща са по-скъпи и там е въпрос на преценка. Вали е една от най-скъпите фирми и не бих я препоръчал. Жар е горе-долу по средата, но и там е въпрос на преценка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В jarcomputer и vali.bg съм ходил и физически така, че съществуват си.

Ако гледаш готова конфигурация в който и да е сайт винаги ще има компоненти които са в нея само за да се отърват от тях и/или да свали цената на конфигурацията.

Читава машина се подбира, като дори не е необходимо да е от едно място.

Какви стари компоненти? Има си магазини/сайтове за компоненти втора употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, plamen_petrov_80 написа:

В jarcomputer и vali.bg съм ходил и физически така, че съществуват си.

Ако гледаш готова конфигурация в който и да е сайт винаги ще има компоненти които са в нея само за да се отърват от тях и/или да свали цената на конфигурацията.

Читава машина се подбира, като дори не е необходимо да е от едно място.

Какви стари компоненти? Има си магазини/сайтове за компоненти втора употреба.

Стари.. Като старите процесори и видео карти например няма я вече видео картата nvidia gtx 970 в продажба по сайтовете.. Няма  и от старите поколения на процесорите i3 и i5 трето и пето поколение..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално за PLASICO, мнението ми е такова: http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2038117&st=0&p=16616719&hl=plasico&fromsearch=1&#entry16616719 (АЗ съм enterpassword

Наложи се даже да им звъня после, че не били видели превода при тях... а аз им пращам HTTPS връзка/линк/адрес към документ в epay.bg, която просто няма как да фалшифицирам... това става Януари тази година. Поръчах си  това: https://plasico.bg/механична-геймърска-клавиатура-redragon-varuna-rgb-с-подсветка-35110.html

На всичкото отгоре гледам, че явно, поради неизвестни за мен причини, са ми затрили и регистрацията, която си направих там.

Аз лично препоръчвам https://ardes.bg/ , при които онайн плащането става с Epay (внедрено в сайта, а не ръчно да влизаш в Epay) и там нямаш грижи. :)

Те са "бял" сайт , така да се каже, нещо като emag може би, но не знам защо, бих предпочел отново тях пред румънците (Emag) ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, xX.herobrine.Xx написа:

Стари.. Като старите процесори и видео карти например няма я вече видео картата nvidia gtx 970 в продажба по сайтовете.. Няма  и от старите поколения на процесорите i3 и i5 трето и пето поколение..

Естествено че няма да има. Все пак отдавна нито един от тези компоненти не се произвежда. Виж какви са цените на i7 5775C, във момента цената му в Ebay е 400-500 евро. Съмнява ме i5 5675C да е много по-евтин, а Broadwell i3 така и не видя бял свят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си работя изцяло с ЖАР много керектни  бих казал но монопола в тия неща са МОСТ компютърс понеже са вносители 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Niki-pit написа:

Аз си работя изцяло с ЖАР много керектни  бих казал но монопола в тия неща са МОСТ компютърс понеже са вносители 

кой most computers? most.bg или този: http://www.mostcomputers.bg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това щях да кажа

току-що, Roujin Z написа:

Една е фирмата без значение от сайта.

Точно това щях да кажа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, ncl написа:

Да не ги рекламираш?!

Не.. Оставаше и това да правя.. Много отдавна искам да си купя компютър или да си сглобя, но нямам пари.. Трудно събирам и.. Скоро може и да не си купя.. Все пак съм на 15.. Не мога да изкарвам пари, а не знам дали въобще има начин.. Бях събрал 300 и кусур лева.. Но ей така си отидоха.. ( Но не ги изхарчих аз.. )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те много добре. Бих казал, че съм по-беден и от теб, но това е без значение. Аз съм на 45. Уточни парите и приоритетите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това съществуват фирми които продават втора ръка машини.

http://alphacom-bg.com/ , https://www.kvantservice.com/

Отделно винаги може да се вземе на изплащане от родителското тяло щом нямаш 18.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 40 минути, ncl написа:

Разбирам те много добре. Бих казал, че съм по-беден и от теб, но това е без значение. Аз съм на 45. Уточни парите и приоритетите.

Еми то в тая държава.. НЕ всъщност не е виновна държавата, а онези дебили които стоят зад нея.. Управниците.. Долни.. Хайде няма да продължавам, нататък вие си ги знаете. Ами пари максимум 900 лева.. Баща ми (видя ме когато разглеждах във olx) пишеше 6 ядрен и 12 нишков, е да ама беше хеон, не ги харесвам много хеоните.. а видеото също не беше много добро.. Май беше R9 270.. рамта беше 12Гб ддр3 1133Mhz имаше и монитор за около 700 и няколко лева.. Но.. Няма да ми помогне.. Знаете сега какви игри има..Има и такива през които не съм минал още..

Редактирано от xX.herobrine.Xx
Добавих още информация (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сега имаш ли компютър, ако да какъв?

Компютър за към каква сума искаш да си закупиш и с какво предназначение?

Ми компютъра ми е от 2008-2009 някъде, прави си изводи.. Дъното не го знам какво е.. сигурно някакво за FM+ може би процесори защото процесора е Amd athlon 64 X2 4000+ 2,10 GHz рамта ми беше 4 гб,но 1та изгоря и остана 2 купихме нова, сложихме я, но уви, явно и слота е изгорял.. видеото е nvidia geforce gt 8600 и не знам колко е паметта,но сигурно е по-малко от 512мб.. Компютър.. За игри, но и видео обработка.. за околко 900 лева най-много..

преди 2 минути, ncl написа:

Съветът ми е да бягаш с 200 оттука.

Мислил съм за такова нещо.. Викам си да завърша 12-ти клас и да отида в някоя чужда страна.. Да започна като футболист.. И мисля, че не е най-лошата от лошите идеи.. Защото ако продължавам така.. някой ден може и да отида в любимия ми отбор.. 3:) Червените дяволи.. Ама.. много се отклоних от темата..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, xX.herobrine.Xx написа:

Ми компютъра ми е от 2008-2009 някъде, прави си изводи.. Дъното не го знам какво е.. сигурно някакво за FM+ може би процесори защото процесора е Amd athlon 64 X2 4000+ 2,10 GHz рамта ми беше 4 гб,но 1та изгоря и остана 2 купихме нова, сложихме я, но уви, явно и слота е изгорял.. видеото е nvidia geforce gt 8600 и не знам колко е паметта,но сигурно е по-малко от 512мб.. Компютър.. За игри, но и видео обработка.. за околко 900 лева най-много..

Мислил съм за такова нещо.. Викам си да завърша 12-ти клас и да отида в някоя чужда страна.. Да започна като футболист.. И мисля, че не е най-лошата от лошите идеи.. Защото ако продължавам така.. някой ден може и да отида в любимия ми отбор.. 3:) Червените дяволи.. Ама.. много се отклоних от темата..

Щом имаш желание да живееш в чужбина ,опитай все още си твърде млад живота е пред теб.Да постигнеш успех в дадена област там,обаче не е никак лесно ще се увериш. За да пробиеш ,като професионален футболист на Острова и конкретно в Англия трябва да си невероятен талант, но и доза шанс. Ще ти посоча само пример дори Джейдън  Санчо ( ако не знаеш кой е много лесно ще видиш информация за него в Youtube )се премести в Борусия Дортмунд за да получи шанс за изява и развие качествата си.Това се случва с младеж спечелил световна титла и участие на финал на Евро 17. Според мнозина един от най-големите таланти в Европа в последните години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, xX.herobrine.Xx написа:

Какво е вашето мнение относно сайтовете plasico, nikem, jarcomputer, vali.bg?

От изброените само вали.бг е официален вносител на нещата които предлага.

Другите които си изброил са дилъри на вали , мост , поликомп , солитрон и др. Като вземат стоката си от тях на 95% останлите 5% си ги намират по други пътища.

Ако искаш ниска цена избягваш Вали.бг ако сикаш сигурно гаранционно обслужване вземаш от Вали.бг

Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, xX.herobrine.Xx написа:

Не.. Оставаше и това да правя.. Много отдавна искам да си купя компютър или да си сглобя, но нямам пари.. Трудно събирам и.. Скоро може и да не си купя.. Все пак съм на 15.. Не мога да изкарвам пари, а не знам дали въобще има начин.. Бях събрал 300 и кусур лева.. Но ей така си отидоха.. ( Но не ги изхарчих аз.. )

Ето, идва лято, дори да нямаш години, все ще се намери лятна работа за теб. За три месеца все ще събереш пари за сносен компютър. Въпросът с магазините - разликата в цените е в рамките на 10% максимум, така че това не е съществено според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване