Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ценя най-много съветите от личен опит, които да ме насочат на правилното място. С флашките горе-долу се оправих, след като накупих 3 бр., съответно Hama Smartly 16GB , Hama Smartly 8GB и GoodRam UPI2 16GB и от трите с най-чист и дълбок звук свири последната, а най-зле - с плосък и сякаш насечен свири първата, малко по-добре звучи втората флашка. Пробвах и SD карта Team Group 2GB и Maxell 8GB Micro с адаптер, като при първата звукът е прекалено дълбок и не се чуват отчетливо средните и високите честоти, сякаш и те са насечени. Втората карта свири наравно с флашката GoodRam, но нали скоростта при SD картите е най-висока и би трябвало да свирят най-добре? Флашките съм ги пробвал на лаптопа и на 3 различни плеъра - един мултимедиен и два DVD плеъра и на всичките устройства показват един и същи резултат. Очевидно не скоростта е важна, а трябва някакво напасване с устройството, защото и не всички флашки се четат от някои плеъри, телевизори и др. Всички флашки са форматирани във Fat32 система и са им копирани едни и същи файлове, както MP3, така и Flac и Wav файлове.

Понякога на първата флашка, когато преименувам възпроизвежданата папка, която съм кръстил "Autoplay" (за да може тя да се просвири автоматично при включване на плеъра), с друго име и тогава звукът малко се подобрява или пък като излезна от нея когато свири в автоматичен режим и пак влезна и пусна отново същата песен, звукът също се подобрява, може би защото при излизането се рестарира и флашката . Но това е само при първата флашка Hama 16GB, която е и малко старичка.

Първият плеър на който ежедневно ги слушам е Mede8er MED600X3D, другият е ДВД Crown S050U, третият е Panasonic DVD S500EP-K и лаптопа е Fujitsu-Siemens Amilo A1640, просвирена с Windows Media Player 11, за което по-надолу в темата съм направил аудио запис с програмата Audacity.

• Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?!? Ти нормален ли си? Това да не ти е аналогова аудиокасета, че да ти дава различни свирения на една и съща цифрова информация, записана на различен носител???

• Харесва ми 6
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

?!? Ти нормален ли си? Това да не ти е аналогова аудиокасета, че да ти дава различни свирения на една и съща цифрова информация, записана на различен носител???

Ни си прав - важното е който дава парите той да харесва как свири флашката :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни ми как един и същ файл с цифрова информация, записан на различни по марки/модели/типове носители ще звучи различно на един и същ плеър, освен ако не са пипани някакви настройки? Това е ЦИФРОВА информация, която съдържа 0 и 1. Преработва се в аналогова от плеъра, преди да стигне до говорителите, като тези 0 и 1, копирани по различни начини са едни и същи и свирят по ЕДИН И СЪЩ начин, няма как това да зависи от носителя. Или ще свири или няма, друг вариант няма. Може единствено да прекъсва, накъсва, ако е повреден носителя, но няма как да свири различно един и същ копиран файл с музика, освен ако не е преработен.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.07.2018 г. в 20:47, Raze написа:

Аз не знам дали съм нормален, но първите две флашки със сигурност са ненормални. Ти готов ли си да купиш първата и да напишеш някое ревю, пък може и аз да си я купя и някой друг след мен. Нали това бе целта на темата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е в главата ти, т.е. ако звука е цифров и е от един и същ файл, няма как да звучи различно, ако щеш го записвай на хард диск, на карта памет, телефон, USB или какъвто цифров носител искаш. Пак ти казвам - прочети какво е цифровата информация, писал съм ти и в предния си пост. И на най-куцата флашка да го запишеш или на най-хубавата, стига да се чете достатъчно бързо и да не насича, друга разлика няма да има. Точка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентирай се към памети на Corsair, ADATA и Kingston.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета и си мисля, дали би имало значение марката и точните модели на тези капризни от към носители на информация плеъри или е все тая. И това, че на тези 3 те се чува така дали дава достатъчно тежест на изследването, ако мога така да го нарека.

Колкото до носителите на информация - за мен лично всичките са ниския клас устройства.

А това с името на папката от която се просвирват направо си кърти! Хубаво е да се направи едно изследване на тема: "Как трябва да се казва папката от която музиката свири най-добре" Може би трябва да се натовари някой от супер компютрите в това изследване.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеърите не мислех да ги споменавам, защото са съвсем различни. Но все пак първият на който ежедневно ги слушам е Mede8er MED600X3D, другият е ДВД Crown S050U и третият е Panasonic DVD S500EP-K. Ще ги напиша и най-отгоре за да се вземат под внимание. Относно името на папката, става въпрос само когато се промени фабричното име, т.е. за автостарта. когато за пръв път се пусне плеъра, излизането от тази папка, рестартира наново флашката и чак тогава може свободно да се отварят и другите директории по нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ако напишеш "високо качество" или "high quality" за име на папката, плеъра ще свири най-добре музиката, записана там:)

А и относно първия пост - какви са тези " не всички флашки се четат от някои плеъри, телевизори и др. " - освен ако устройството не чете над определен размер, друга съвместимост няма как да има - всички USB стандарти са съвместими с предните, както и с най-новите, несъвместимост може да има и при различните начини на форматиране на устройството, както и ако е оразмерено на дялове или е променен boot сектора му. На автора му препоръчвам да не се занимава с такива сложни цифрови плеъри, а да си вземе един касетофон и да си слуша аудиокасетите, там поне има разлики. И още нещо - какви са тези "напасвания с плеъра" - това да не е автомобил да го разработваш или да му напасваш калниците?!? Все едно да си взема за компютъра видеокарта или процесор, и ако не влизат в слота да ги "напасна" с чука, тои след време ще си ги подкара сам.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По хубаво е да не пишеш нищо, щото до сега в темата си, си писал пълни глупости. Ама ти си оставаш пълен чук в аудиотехниката бе хлапе! На такива като теб трябва да се забрани с прокурорска заповед да пишат по форумите!

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, peppone1 написа:

Плеърите не мислех да ги споменавам, защото са съвсем различни. Но все пак първият на който ежедневно ги слушам е Mede8er MED600X3D, другият е ДВД Crown S050U и третият е Panasonic DVD S500EP-K. Ще ги напиша и най-отгоре за да се вземат под внимание.

1. Първата и втората марка са някакви пръчки. 

2. Нема как една съща песен на различни флашки да свири по друг.Флашките се делят на класове. По-висок клас, по-бързо четене и  писане на данни. На различни плеъри е възможно да свири различно.

3. Пишеш папка Autoplay и музиката тръгва сама. Нема такъв филм.Ако я напишеш Autostop - сама ли ще спре?

преди 14 минути, Raze написа:

Сигурно ако напишеш "високо качество" или "high quality" за име на папката, плеъра ще свири най-добре музиката, записана там:)

А и относно първия пост - какви са тези " не всички флашки се четат от някои плеъри, телевизори и др. " - освен ако устройството не чете над определен размер, друга съвместимост няма как да има - всички USB стандарти са съвместими с предните, както и с най-новите, несъвместимост може да има и при различните начини на форматиране на устройството, както и ако е оразмерено на дялове или е променен boot сектора му. На автора му препоръчвам да не се занимава с такива сложни цифрови плеъри, а да си вземе един касетофон и да си слуша аудиокасетите, там поне има разлики. И още нещо - какви са тези "напасвания с плеъра" - това да не е автомобил да го разработваш или да му напасваш калниците?!? Все едно да си взема за компютъра видеокарта или процесор, и ако не влизат в слота да ги "напасна" с чука, тои след време ще си ги подкара сам.

Не флашката, а съдържанието й. На някой телевизори не четат правилно пиратските филми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Сигурно ако напишеш "високо качество" или "high quality" за име на папката, плеъра ще свири най-добре музиката, записана там

Баси!!! Току-що го пробвах! Рип-а ми от VHS касетка на Мортал Комбаt стана в 4К!!! Толкова лесно било! :D

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Хитрейшио написа:

Баси!!! Току-що го пробвах! Рип-а ми от VHS касетка на Мортал Комбаt стана в 4К!!! Толкова лесно било! :D

Sub-Zero WIN! Жалко, че кофти свърши сериала.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Eclipse2G написа:

Не флашката, а съдържанието й. На някой телевизори не четат правилно пиратските филми.

Така е защото флашката е с много бавна скорост на четене и съответно запис.

И като пуснеш  филм 4 GB + , засича/спира картината на места.

Имал съм подобен проблем с една флашка на Apacer 32 GB, (NTFS). Sега не мога да се сетя за модела.

Но, за музиката не би трябвало да е проблем.  Освен, ако не е някоя антична, или куче марка, флашдръв менте

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, oic написа:

Така е защото флашката е с много бавна скорост на четене и съответно запис.

И като пуснеш  филм 4 GB + , засича/спира картината на места.

Имал съм подобен проблем с една флашка на Apacer 32 GB, (NTFS). Sега не мога да се сетя за модела.

Но, за музиката не би трябвало да е проблем.  Освен, ако не е някоя антична, или куче марка, флашдръв менте

На мен ми се е случвало по средата на филм да изплюе грешка Content error и до там. Нема кодеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Колев60 написа:

По хубаво е да не пишеш нищо, щото до сега в темата си, си писал пълни глупости. Ама ти си оставаш пълен чук в аудиотехниката бе хлапе! На такива като теб трябва да се забрани с прокурорска заповед да пишат по форумите!

Много е лошо, когато хора без грам опит, знания и култура започват да спорят. Пък и толкова самоуверен и сигурен, хем не чул и не видял и вади условни заключения - какво би било се получило, ако еди какво си би се направило. Но това е вредно най-вече за младите, които съвсем не разбират, да се вържат на този който се надул като пуяк. Темата е моя и ще пиша каквото си искам, ти си пиши в твойте теми. Дърт комплексар, който го е страх да научи нещо ново.

преди 27 минути, Raze написа:

Ако си чел внимателно, говорех само за фабричната папка, при което излизане от първоначалният автостарт се рестартира и самата флашка. затова сметнах че това е важно. Много телевизори и др. портативни устройства не четат голяма част от флашките, независимо от техният капацитет. това имах предвид под напасване, не механично, с чук и пирони.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Eclipse2G написа:

На мен ми се е случвало по средата на филм да изплюе грешка Content error и до там. Нема кодеци.

Това по вероятно да е от телевизора (firmware), от колкото от скоростта на флашката или от лош релийз (не качествено рипнат/конвертиран) на филма.

Редакция: Освен препоръчаните производители на памети (флашки SD карти) по горе бих препоръчал и SanDisk, Samsung, Transcend.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, цитираш се сам и сам си отговаряш, май не си си пил хапчетата :) Хората те вземат на майтап заради темата и твърденията ти, ама ти изобщо не се усещаш. Дай ми марки/модели на телевизори, които не четат голяма част от флашките, аз такива не съм виждал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, oic написа:

Това по вероятно да е от телевизора (firmware), от колкото от скоростта на флашката или от лош релийз (не качествено рипнат/конвертиран) на филма.

На компа нема пр.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Joss Bomon написа:

Ориентирай се към памети на Corsair, ADATA и Kingston.

Абсолютно. Тези които ползваш сега са с напълно неизвестно качество.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа две приказки хлапе! Нито знанията ми, нито опита ми, нито възможностите ми имаш точно ТИ, в аудиотехниката. Затова от този раздел избягаха много момчета с опит и знания като Кенуб, Гого, и много други. Търси си жена, аудиотехниката не е за теб!!!

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Здравейте, ценя най-много съветите от личен опит, които да ме насочат на правилното място. С флашките горе-долу се оправих, след като накупих 3 бр., съответно Hama Smartly 16GB , Hama Smartly 8GB и GoodRam UPI2 16GB и от трите с най-чист и дълбок звук свири последната, а най-зле - с плосък и сякаш насечен свири първата, малко по-добре звучи втората флашка. Пробвах и SD карта Team Group 2GB и Maxell 8GB Micro с адаптер, като при първата звукът е прекалено дълбок и не се чуват отчетливо средните и високите честоти, сякаш и те са насечени. Втората карта свири наравно с флашката GoodRam, но нали скоростта при SD картите е най-висока и би трябвало да свирят най-добре. Флашките съм ги пробвах на 3 различни плеъра - един мултимедиен и два DVD плеъра и на всичките показват един и същи резултат. Очевидно не скоростта е важна, а трябва някакво напасване с плеъра, както и не всички флашки се четат от някои плеъри, телевизори и др. Всички флашки са форматирани във Fat32 система и са им копирани едни и същи файлове, както MP3, така и Flac и Wav файлове.

Понякога на първата флашка, когато преименувам възпроизвежданата папка, която съм кръстил "Autoplay" (за да може тя да се просвири автоматично при включване на плеъра), с друго име и тогава звукът малко се подобрява или пък като излезна от нея когато свири в автоматичен режим и пак влезна и пусна отново същата песен, звукът също се влошава. Но това е само при първата флашка Hama 16GB, която е и малко старичка.

Първият плеър на който ежедневно ги слушам е Mede8er MED600X3D, другият е ДВД Crown S050U и третият е Panasonic DVD S500EP-K.

Струва ми се,че е плацебо ефект,няма никаква възможност цифрово пренесен файл да се различава от копието си,независимо броя на копията ще са винаги 1-1.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Интересно, цитираш се сам и сам си отговаряш, май не си си пил хапчетата :) Хората те вземат на майтап заради темата и твърденията ти, ама ти изобщо не се усещаш. Дай ми марки/модели на телевизори, които не четат голяма част от флашките, аз такива не съм виждал.

Речено-сторено.  Естествено че сам ще си отговарям, след като няма образовани които да ми отговорят. Те могат само да се смеят, но то си е за тяхна сметка, но най-опасни са дъртаците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-неграмотна тема не намери ли? Очаквах да ми пишеш нещо от личен опит. Както писах и по-горе, освен несъвместимост при размер, оразмеряване, форматиране и файлове, друг вариант няма при различни устройства и един и същ носител. Както ти казах, слушай си аудио касетите и не се занимавай с цифрови работи, които изобщо не разбираш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.