Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Имам един въпрос приятели, завърших 3Д моделиране и анимация в Аула но сега ударих на камък. Писал съм до няколко фирми едната от които е "overgas.bg" , за стажантски програми или набиране на начинаещи програмисти. Искам колко се може по-бързо да започна развитието си по кариерата в 3д-то. Аз съм в Чехия в момента, но ако се наложи бих се върнал временно в България ако ми се отдаде такава възможност за стаж. Моля ако някой има идеи да ги сподели, от къде или към коя фирма евентуално бих могъл да се запитам за да започна да трупам стаж. Даже в момента започнах да уча и 3ds max поради причината ,че е по разпространен софтуер за моделиране във България отколкото Мая. Видях в "Хаос-груп ,че наемат с В-рей стажанти и да и той ми е в списака с "Неща за учене" но искам да се занимавам със скулпториране на модели и анимация а В-рей си е рендер :) с него какво ще скулпторирам освен някоя друга текстура да лепна :). Благодаря ви предварително приятели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво общо има Мая с програмирането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братле ако смяташ да се заяждаш не е тука мястото. Каго не искаш да отговаряш , поне не се прави на шут. на 50 месета съм написал аниматор и скулптор, или ще ми кажеш , че и това няма нищо общо с Мая. Защото знаеш ли , тука в Чехия забравих какво е да имаш нужда от помощ и вместо това да гледат да се заяждат за щяло и нещяло. Жалко наистина , ама си е така българите сами си "плюем в устите" затова сме на това положение. Какво да им напиша ве приятел? "А здравейте аве ... завърших Мая и си търся стаж. " и те като ми напишат "с рендиране ли се занимаваш с анимация със моделиране  , с текстуриране?" затова им пиша "начинаещ програмист" защото не ми пука с какво ще се занимавам но наблягам на моделиране (скулпториране) и анимация, или да им напиша както се води по обявите? "Здравейте аз съм начинаещ артист ( от цирка ....) и си търся работа". Моля вместо да се чудите за какво да се заяждате с хората , по-добре не пишете. Да не споменавам , че ако съм някой напреднал мога да кажа че съм програмист защото Мая има език за писане на скриптове ( език за писане на кодове с цел оптимизация или изграждане на дадено нещо се води програмиране) и се казва Питон. Това само в България го има да се заяждат хората без причина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ти помогна. Ти си мислиш, че знаеш повече от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си се заяждал приятел. И да това което ти го написах е вярно. Ако не вярваш погледни сам. Само толкова мога да ти кажа...Омръзнало ми е от българи които не гледат на проблема като нещо на което могат евентуално да помогнат а гледат да се заяждат. Като ти гледам постовете ти освен да се заяждаш май в друго не те бива приятел. :) "Видели сте и вий горещо" . Моля моля , хем питаш какво общо има Мая с програмиране , хем като ти кажат хората "Ами сори спасявай се като си мислиш ,че знаеш повече от мене" :)  ами от такива които явно не знаят че Мая има програмен език ... много помощ да не очаквам а?.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагането и търсенето на работа е в обявите, ако не се лъжа. Поне в този форум, не мога да видя секция, или подсекция с името "работа". Едва ли има някой колега пишещ коментари, който да е на ръководна позиция в изброените дружества, или да е примерно отговарящ за "човешки ресурси"  в тях. Вероятността да се завърти човек на някоя от изброените позиции точно в този раздел,  и в конкретната секция, в който е настоящата тема, за да търси тема от някой който я е пуснал с цел да си урежда отношения с фирмата, в която е и той, също е минимална.  Човек който има нужда, или мерак за нещо в конкретна фирма, се свързва с конкретната фирма, да си намери информацията, а не пише във форумите. Тук специално се питат въпроси от типа на. Почнал съм да пиша едно програмче, което се цели да върши това и това, на този програмен език, като работи с еди каква си база данни и има еди какъв си достъп, ама нещата не се получават или не се получават както искам. Къде греша, или как трябва да се направи, вади ми еди какви си грешки, как да ги поправя. Ето пример от кода, където се чупят нещата при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качествените хора натрупват стаж докато следват. При дипломирането си, повечето от тях вече имат постоянна работа по специалността.

На тоя фон, някакъв "програмист" следвал в чужбина и обясняващ как там всички му се канят изглежда смешно и жалко докато търси стаж в България. И разбира се, българите са му виновни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, mr mcwolf написа:

Качествените хора натрупват стаж докато следват. При дипломирането си, повечето от тях вече имат постоянна работа по специалността.

Дам, определено в белите страни, възможностите на студентите в университетът и техният напредък, се следят от "ловци на глави" които са назначени на съответната длъжност на фирмена заплата, или са специализирана фирма за такива услуги и са наети от големите фирми да им следят за млади хора с търсени възможности в нужните на фирмата специалности, на които се предлагат още по време на следването стипендии, кредити, стаж и други облаги, обвързани с договор с някаква продължителност на работа за тази фирма, която успее да ги привлече към себе си. Фирмите се конкурират помежду си, за тези млади хора, а не обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.