Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

Какъв компютър бихте ми препоръчали да си купя  за около 500-800лв. Ще се използва за интернет и хд,4к филми. Никакви игри не ме интересуват. От около 15г. съм с един компютър с amd sempron 2800+  с видеокарта nvidia geforce gt 220 и ми вършеше работа. Но след като преминах от windowsxp на windows7 се получи една грешка / nv1ddmkm.sys eroor/..... и сега при включване на драйвера на видеокартата в много случаи се получава син екран. Преинсталирах го над 10пъти с най-новият,стари, драйвера който  е закупен с картата.....правих замествания на файлове за драйвера/ прочетох го в нета/.....но не става. Монитор,мишка,камера,микрофон и клавиатура имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, valseat написа:

Здравейте ,

Какъв компютър бихте ми препоръчали да си купя  за около 500-800лв. Ще се използва за интернет и хд,4к филми. Никакви игри не ме интересуват. От около 15г. съм с един компютър с amd sempron 2800+  с видеокарта nvidia geforce gt 220 и ми вършеше работа. Но след като преминах от windowsxp на windows7 се получи една грешка / nv1ddmkm.sys eroor/..... и сега при включване на драйвера на видеокартата в много случаи се получава син екран. Преинсталирах го над 10пъти с най-новият,стари, драйвера който  е закупен с картата.....правих замествания на файлове за драйвера/ прочетох го в нета/.....но не става. Монитор,мишка,камера,микрофон и клавиатура имам.

Какви? Какъв твърд диск имаш на старата си машина, здрав ли е?

С каква ОС ще ползваш новия си компютър?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска е здрав / 80гб/.....ама няма да го използвам. Този комп ще бъде стратегическа резерва. Ами не знам с каква ОС да бъде. Не съм запознат с версиите над windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе долу нещо от сорта на Ryzen 2200G , B450 дънна платка, 2x4GB DDR4 памет, 1/2TB HDD, около 250GB SSD, 300-400W захранване и ще влезе читава кутия. Примерно компактна Sharkoon V1000, но има варианти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/60510p1r58300p1r58147p1r2172p1r60994p1r58454p1rf.html

• 1 x VGA port, supports a maximum resolution of 2048x1280@60Hz, 1920x1200@60Hz
• 1 x DVI-D port, supports a maximum resolution of 1920x1200@60Hz*
• 1 x HDMI™ port, supports a maximum resolution of 4096x2160@24Hz*

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PANOV написа:

Горе долу нещо от сорта на Ryzen 2200G , B450 дънна платка, 2x4GB DDR4 памет, 1/2TB HDD, около 250GB SSD, 300-400W захранване и ще влезе читава кутия. Примерно компактна Sharkoon V1000, но има варианти.

Аз не съм запознат с тези неща . Ако е възможно да ми кажете стъпка по стъпка какво трябва да направя ще Ви бъда много благодарен. Не мога да сглобя компютъра.

преди 4 минути, Roujin Z написа:

А за тази конфигурация ще ми трябва допълнителна видео карта за да гледам и на телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, valseat написа:

Аз не съм запознат с тези неща . Ако е възможно да ми кажете стъпка по стъпка какво трябва да направя ще Ви бъда много благодарен. Не мога да сглобя компютъра.

Примерно

Като може да се вземе по-евтина дънна платка (P.S. на B350 се иска ъпдейт на BIOS), а и други кутии може да се разгледат. ССДто само за ОС и програмки става и 120, но пестиш малко. Сложих 2TB диск заради 4K филмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

Примерно

Като може да се вземе по-евтина дънна платка, а и други кутии може да се разгледат. ССДто само за ОС и програмки става и 120, но пестиш малко. Сложих 2TB диск заради 4K филмите.

Каквото и да гледам аз не разбирам от тех. характеристики. Значи поръчвам от сайта тази конфигурация , те сглобяват всичко и ми докарват компютъра. Аз им плащам. Включвам  към компа всички кабели., инсталирам засега windows 7 и компа работи. Така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смяташ ли че да дава 40 лв. отгоре за дъно е безсмислено?

MSI B350M BAZOOKA дори да не е с актуален биос в Никем ще го актуализират като му сглобят конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, valseat написа:

Каквото и да гледам аз не разбирам от тех. характеристики. Значи поръчвам от сайта тази конфигурация , те сглобяват всичко и ми докарват компютъра. Аз им плащам. Включвам  към компа всички кабели., инсталирам засега windows 7 и компа работи. Така ли е?

С Windows 7 точно може и да не ти се получи!

"Монитор,мишка,камера,микрофон и клавиатура имам." Какви?

А въпросния телевизор какъв е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Roujin Z написа:

Не смяташ ли че да дава 40 лв. отгоре за дъно е безсмислено?

MSI B350M BAZOOKA дори да не е с актуален биос в Никем ще го актуализират като му сглобят конфигурацията.

Смятам, затова написах, че може по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Тв е нов. LG OLED C8

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

преди 15 минути, valseat написа:

Тв е нов. LG OLED C8

преди 15 минути, valseat написа:

Тв е нов. LG OLED C8

Всичко е възможно най-евтино. Мишката е media-tech, клавиатурата е 4world accessories а камерата не знам каква беше . Купувах я от Канада преди години. Струваше около 35долара/ ама работи екстра/....е  не се вижда много хубаво по скайп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата ти видеокарта не поддържа 4К тоест монитора или телевизора няма дори да работят на нативната си резолюция.

Като цяло 14 годишна машина с 1 ядрен процесор на която и 5 лв. не може да се вземат. Не се мъчи с 7 ползвай си XP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такъв телевизор не виждам за какво ти е компютър за гледане на филмите.

Въпроса не бе колко скъпи са ти стария монитор, клавиатура, мишка и камера.

Основното е монитора ти с какъв видео вход е - все пак трябва да може да се свърже с новата ти система, както и да остане видео изход от нея за новия ти телевизор. Също така мишката и клавиатурата могат да са с PS/2 или USB което пак е важно ако искаш да ги ползваш. Камерата най вероятно е USB 1.1 или 2.0. Също като идея - ако запазиш старите си мишка и клавиатура не пречи да си вземеш една нова безжична в комбинация с тъч пад - така като си на дивана срещу телевизора ще си имаш всичко необходимо (студената бирата,пуканките и нещо за гушкане се набавят допълнително) за добро прекарване пред него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Старата ти видеокарта не поддържа 4К тоест монитора или телевизора няма дори да работят на нативната си резолюция.

Като цяло 14 годишна машина с 1 ядрен процесор на която и 5 лв. не може да се вземат. Не се мъчи с 7 ползвай си XP.

Аз минах на win 7 защото не се отварят някои сайтове  и най-вече captha  за да изтеглям файлове които изпозвам. Но иначе  с win7 , страниците се отварят нормално но при изключен драйвер за видеокартата. И скролирането на страниците е по-лошо. И иначе аз гледам основно 4к от сателит.

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

При такъв телевизор не виждам за какво ти е компютър за гледане на филмите.

Въпроса не бе колко скъпи са ти стария монитор, клавиатура, мишка и камера.

Основното е монитора ти с какъв видео вход е - все пак трябва да може да се свърже с новата ти система, както и да остане видео изход от нея за новия ти телевизор. Също така мишката и клавиатурата могат да са с PS/2 или USB което пак е важно ако искаш да ги ползваш. Камерата най вероятно е USB 1.1 или 2.0. Също като идея - ако запазиш старите си мишка и клавиатура не пречи да си вземеш една нова безжична в комбинация с тъч пад - така като си на дивана срещу телевизора ще си имаш всичко необходимо (студената бирата,пуканките и нещо за гушкане се набавят допълнително) за добро прекарване пред него.

Монитора има rgb,dvi входове /https://www.whathifi.com/lg/m228wa/overview/.... ,но аз свързвам тв. от компа с hdmi кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 16 минути, Roujin Z написа:

Това ли са драйверите за видеокартата?  https://www.geforce.com/drivers/results/112593

Точно този е. Слагах го и го махах 10 пъти. Като го деинсталирам в сейф мод с Guru3D - Driver Sweeper  . Пробвах  с инстариране само на драйвера: на драйвера и отделните компомненти/един по един/..... не става. Понякога още при стартирането на браузера / аз използвам Palemoon/....веднага син екран и показва грешката. Включвам драйвера  и на тв. пускам обикновен филм ..... работи  и след като кликна на плеара за да включа субтитрите за филма......веднага син екран. Но това го прави само с в win 7. С xp работеше без проблеми, но с друг драйвер. Но аз доколкото прочетох този проблем не  е от драйвера.

Редактирано от valseat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, PANOV написа:

P.S. на B350 се иска ъпдейт на BIOS

За 2200G ъпдейт да иска - поради что?  Независимо, че моделният номер започва с 2...APU-тата от тази серия, не са част от Райзен рефреш серията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска се, излязоха по-късно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно дори при "новият" разликата да е + 100MHz се пуска обновление. 

В случая всички дъна имат нови ревизии (обновен биос) именно за споменатите процесори и даже им го пише на кутиите.

Съмнявам се че наличностите в Никем са толкова стари (едва ли зареждат подобни количества) но дори да е така не е проблем да му обновят биоса 

а 40 лв. разлика са си пари особено когато реално не се предлага нищо за целта. Дори бюджета да беше по-съществен по-добре парите да се вкарат в нещо друго.

п.с. Всъщност биоса е добре да се обнови с последния при всички положения. Ако е нова ревизия ще запали но пак ще е стар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дъното не се връзва. Едно H310 по би подхождало...

На мен ми е по-интересно друго. HDMI го дават максимум 4K@24, а телевизора не е ли повече?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво имаш предвид? Като резолюция телевизора е с по-ниска (3840x2160) от поддържаната тоест ограничение няма.

Ако имаш предвид 60Hz вгр. графика няма да стане и ще трябва видеокарта минимум GT 1030. 

п.с. Интелите са с по-скапана графика от АМД а специално оня Пентиум е с възможно най-скопения и вариант вместо с пълноценната.

Самият процесор също не е по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от 24 херца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното na plamen е с HDMI 1.4, който поддържа 4k@30Hz, за повече трябва HDMI 2.0 или DP 1.2 Евтино такова дъно е Gigabyte H310M A - изглежда много скопено, или малко по-nагоре MSI B360-A Pro. При AM4 е по-лесно, щото има добри евтини платки, които са верифицирани HDMI 2.0 за 4k@60Hz, дори 4:4:4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.