Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, каква конфигурация бихте ми препоръчали до тези парички?

На компютъра ще се играят игри като GTA V, Far Cry 5, Call of Duty и т.н. и ще се използва за Photoshop и Sony Vegas. С този бюджет, който съм отделил дали в следващите 2 години ще мога да подкарвам всяко заглавие?

Монитор нямам, приемам и предложение за монитор.

//Бях навит да си закупя компютър от Plasico, но след прочетени мнения за тях и за това, че по-евтино ще е да се вземе на части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът в тези пари ли да влиза ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямам как вървят мониторите в момента, доста дълго бях с лаптопи. Без монитор до 2600лв търся нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от Скай:

Msi B450 Tomahawk
Ryzen 7 1700
2x8GB DDR4-3000 ADATA Gammix D10
1TB Toshiba P300
512GB ADATA SU800 или SX950U 480GB
Palit GameRock GTX 1080
FD Meshify C TG
Seasonic Focus Plus Gold 550

2578 лева. Ако искаш клок на процесора, ще е удачно с афтърмаркет охладител - Deepcool Lucifer K2 - трябва да питаш за AM4 крепеж, be quiet Shadow Rock Slim, MSI Core Frozr L...

Ако наблягаш на работата повече от игрите и не те интересуват други тежки заглавия - може да се направи корекция с 2x16GB памет и видеокарта GTX 1070 (Ti).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло понякога ми се налага да работя от вкъщи и затова са ми необходими тези две програми.

А да попитам - AMD-то ли е за предпочитане пред Intel?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел в момента е на двойни цени и никой нормален човек не би го купил.

Алтернативата на това което съм ти препоръчал е - https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i5-8400-hexa-core-2-8ghz-lga1151-p387631281/

Нормалната му цена е около 340 лв. Предполагам разбираш защо никой не ги препоръчва в момента?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко предложения за монитор - 31.5" IPS, 2560x1440, 75Hz - AOC Q3279VWFD8, ; 29" 21:9 IPS, 2560x1080, 75Hz - LG 29UM59-P, ; 27" IPS, 2560x1440, 60Hz - Lenovo L27q, ; 24" IPS, 2560x1440, 60Hz - Lenovo L24q, макар че става голяма плътността на пикселите.

Едно 150-200лв отгоре над L27q ти купуват 27 инчов 1440p с добра матрица на 144Hz. Ако вземеш карта от ранга на 1070 и нагоре, няма много смисъл от по-ниската Full HD резолюция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бях дочул подобно нещо, но не очаквах чак двойни да бъдат цените.

А вариант като AMD RYZEN 7 1800X, 8C/16T, up to 4.00GHz, AM4 /no Fan/  и видеокарта като GTX 1070Ti дали би се сместила в бюджета? Или няма смисъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор беше 200лв по-евтин до преди броени дни, фактически разликите с Ryzen 7 1700 при такива неравнопоставени цени могат да се пренебрегнат. Вторият с клок е абсолютно конкурентен и пак ти предлага 8 ядра / 16 треда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скай и Варио предлагат ли сглобяване и безплатно ли е? Монитор мога и втора употреба да намеря на изгодна цена.

П.С Не успявам да разбера има 10 разновидности на GTX 1080, каква им е изобщо разликата освен производителя?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Expert написа:

Скай и Варио предлагат ли сглобяване и безплатно ли е? Монитор мога и втора употреба да намеря на изгодна цена.

П.С Не успявам да разбера има 10 разновидности на GTX 1080, каква им е изобщо разликата освен производителя?!

Най-вече изпълнение на платката и охлаждането, макар и да има такива, които са идентични. Придържай се към Palit GameRock, ако търсиш добра цена.

Вземи си монитор, който освен другото, да бъде щадящ за очите - по-добре по-нисък клас видеокарта, но поне приличен дисплей с добра матрица и без трептене. И без това от GTX 1080 няма смисъл, ако не си поне на 2560x1440 и-или 144Hz.

Предлагат сглабяне, във Варио последно май се плащаше, при Скай не знам как е актуално - звънни и питай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че и това би ти било достатъчно - количка.

Монитора пряко влияе на:

преди 1 час, Expert написа:

дали в следващите 2 години ще мога да подкарвам всяко заглавие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Аз мисля, че и това би ти било достатъчно - количка.

Монитора пряко влияе на:

Но явно бюджетът и чарковете при теб не са успели да повлияят на избора на кутия. ;) Пък и 120лв над 2600 за 2600Х.. това е цената на 8-ядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е мое виждане, нали?

Все пак има още 100 лв. до 2600 лв. и ако прецени може да си вземе всяка друга кутия.

Добре покажи ми къде в момента има 8 ядрена на цената на 2600Х!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това е мое виждане, нали?

Все пак има още 100 лв. до 2600 лв. и ако прецени може да си вземе всяка друга кутия.

Добре покажи ми къде в момента има 8 ядрена на цената на 2600Х!

Разбира се, твое виждане е да сложиш части за 2500лв в кутия за 50 - слава Богу не е мое виждане. Горе съм линкнал Ryzen 1700 на дори по-ниска цена. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Expert написа:

И аз бях дочул подобно нещо, но не очаквах чак двойни да бъдат цените.

А вариант като AMD RYZEN 7 1800X, 8C/16T, up to 4.00GHz, AM4 /no Fan/  и видеокарта като GTX 1070Ti дали би се сместила в бюджета? Или няма смисъл?

Реално и нисък клас видеокарта като 1050TI ще подкарва всичко въпроса е на какви настройки. От 8 ядрен ползите за минимални и при тази цена е безсмислена покупка.

Сложил съм ти среден клас видеокарта тоест не само ще върви всичко но и ще е на прилични настройки. Ако си взискателен даваш повече пари за по-добра видеокарта.

Дали парите ще стигнат ти ще кажеш. Виждаш колко излиза ако сложиш карта за + 400 лв. отиваш на 2 бона.

https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1070-ti-jetstream-ne5107t015p2-1041j

HDD, SSD и монитор ще глътнат още около 550 лв. тоест ще се събереш в бюджета от 2 600 лв.

dwqeP8b.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползата от 8 ядра, където има такава, ще е ако се стрийма и също така за видеообратботката - вече до колко е значимо това, питащият трябва да знае.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bobivg написа:

Ако му се налага да поработва на шопа Ryzen 1.... някак си не стои добре на на фона на фона Ryzen 2......

Много сте ми забавни.:party4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за "рефреш" със смешни разлики. Zen 2 още не са пуснати.

2017 г. Zen 

2018 г. Козметични промени.

2019 г. Zen 2

2020 г. Козметични промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом 15-20% разлика от козметиката е смешно нека така да бъде. Може да си прецени, дал съм линк, а то тази разлика не е само в това приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Roujin Z, монитор отделно ще се взима. 2600лв съм отделил само за компютъра и отделно ще дам за монитор.

За настройки на игрите - всеки желае да играе със 60+ fps на макс настройки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боби разликата с Zen 2 ще е по-малко. С "рафреша" да е 2-3%.

преди 23 минути, Expert написа:

@Roujin Z, монитор отделно ще се взима. 2600лв съм отделил само за компютъра и отделно ще дам за монитор.

За настройки на игрите - всеки желае да играе със 60+ fps на макс настройки. 

Ами хубаво но процесора в един момент просто няма да ти помогне. 

Тоест искаш колкото може повече така ли? В такъв случай вместо + 400 лв. за 1070TI дай + 500 лв. за 2070.

https://www.vario.bg/msi-geforce-rtx-2070-armor-8g

Вкарай и още 30 лв. в охладител https://www.vario.bg/ekl-alpenfohn-brocken-3 и се замисли за известен клок на 1600X не за 8 ядрени.

Паметта я смени с тази - https://www.vario.bg/gskill-trident-z-rgb-dimm-kit-16gb-f4-3600c18d-16gtzrx

Ще излезе 2 512 лв.

п.с. Задължително последния биос преди да почнеш да човъркаш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.