Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, каква конфигурация бихте ми препоръчали до тези парички?

На компютъра ще се играят игри като GTA V, Far Cry 5, Call of Duty и т.н. и ще се използва за Photoshop и Sony Vegas. С този бюджет, който съм отделил дали в следващите 2 години ще мога да подкарвам всяко заглавие?

Монитор нямам, приемам и предложение за монитор.

//Бях навит да си закупя компютър от Plasico, но след прочетени мнения за тях и за това, че по-евтино ще е да се вземе на части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямам как вървят мониторите в момента, доста дълго бях с лаптопи. Без монитор до 2600лв търся нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето едно предложение от Скай:

Msi B450 Tomahawk
Ryzen 7 1700
2x8GB DDR4-3000 ADATA Gammix D10
1TB Toshiba P300
512GB ADATA SU800 или SX950U 480GB
Palit GameRock GTX 1080
FD Meshify C TG
Seasonic Focus Plus Gold 550

2578 лева. Ако искаш клок на процесора, ще е удачно с афтърмаркет охладител - Deepcool Lucifer K2 - трябва да питаш за AM4 крепеж, be quiet Shadow Rock Slim, MSI Core Frozr L...

Ако наблягаш на работата повече от игрите и не те интересуват други тежки заглавия - може да се направи корекция с 2x16GB памет и видеокарта GTX 1070 (Ti).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло понякога ми се налага да работя от вкъщи и затова са ми необходими тези две програми.

А да попитам - AMD-то ли е за предпочитане пред Intel?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел в момента е на двойни цени и никой нормален човек не би го купил.

Алтернативата на това което съм ти препоръчал е - https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i5-8400-hexa-core-2-8ghz-lga1151-p387631281/

Нормалната му цена е около 340 лв. Предполагам разбираш защо никой не ги препоръчва в момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няколко предложения за монитор - 31.5" IPS, 2560x1440, 75Hz - AOC Q3279VWFD8, ; 29" 21:9 IPS, 2560x1080, 75Hz - LG 29UM59-P, ; 27" IPS, 2560x1440, 60Hz - Lenovo L27q, ; 24" IPS, 2560x1440, 60Hz - Lenovo L24q, макар че става голяма плътността на пикселите.

Едно 150-200лв отгоре над L27q ти купуват 27 инчов 1440p с добра матрица на 144Hz. Ако вземеш карта от ранга на 1070 и нагоре, няма много смисъл от по-ниската Full HD резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бях дочул подобно нещо, но не очаквах чак двойни да бъдат цените.

А вариант като AMD RYZEN 7 1800X, 8C/16T, up to 4.00GHz, AM4 /no Fan/  и видеокарта като GTX 1070Ti дали би се сместила в бюджета? Или няма смисъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Този процесор беше 200лв по-евтин до преди броени дни, фактически разликите с Ryzen 7 1700 при такива неравнопоставени цени могат да се пренебрегнат. Вторият с клок е абсолютно конкурентен и пак ти предлага 8 ядра / 16 треда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скай и Варио предлагат ли сглобяване и безплатно ли е? Монитор мога и втора употреба да намеря на изгодна цена.

П.С Не успявам да разбера има 10 разновидности на GTX 1080, каква им е изобщо разликата освен производителя?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Expert написа:

Скай и Варио предлагат ли сглобяване и безплатно ли е? Монитор мога и втора употреба да намеря на изгодна цена.

П.С Не успявам да разбера има 10 разновидности на GTX 1080, каква им е изобщо разликата освен производителя?!

Най-вече изпълнение на платката и охлаждането, макар и да има такива, които са идентични. Придържай се към Palit GameRock, ако търсиш добра цена.

Вземи си монитор, който освен другото, да бъде щадящ за очите - по-добре по-нисък клас видеокарта, но поне приличен дисплей с добра матрица и без трептене. И без това от GTX 1080 няма смисъл, ако не си поне на 2560x1440 и-или 144Hz.

Предлагат сглабяне, във Варио последно май се плащаше, при Скай не знам как е актуално - звънни и питай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че и това би ти било достатъчно - количка.

Монитора пряко влияе на:

преди 1 час, Expert написа:

дали в следващите 2 години ще мога да подкарвам всяко заглавие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Аз мисля, че и това би ти било достатъчно - количка.

Монитора пряко влияе на:

Но явно бюджетът и чарковете при теб не са успели да повлияят на избора на кутия. ;) Пък и 120лв над 2600 за 2600Х.. това е цената на 8-ядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е мое виждане, нали?

Все пак има още 100 лв. до 2600 лв. и ако прецени може да си вземе всяка друга кутия.

Добре покажи ми къде в момента има 8 ядрена на цената на 2600Х!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това е мое виждане, нали?

Все пак има още 100 лв. до 2600 лв. и ако прецени може да си вземе всяка друга кутия.

Добре покажи ми къде в момента има 8 ядрена на цената на 2600Х!

Разбира се, твое виждане е да сложиш части за 2500лв в кутия за 50 - слава Богу не е мое виждане. Горе съм линкнал Ryzen 1700 на дори по-ниска цена. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Expert написа:

И аз бях дочул подобно нещо, но не очаквах чак двойни да бъдат цените.

А вариант като AMD RYZEN 7 1800X, 8C/16T, up to 4.00GHz, AM4 /no Fan/  и видеокарта като GTX 1070Ti дали би се сместила в бюджета? Или няма смисъл?

Реално и нисък клас видеокарта като 1050TI ще подкарва всичко въпроса е на какви настройки. От 8 ядрен ползите за минимални и при тази цена е безсмислена покупка.

Сложил съм ти среден клас видеокарта тоест не само ще върви всичко но и ще е на прилични настройки. Ако си взискателен даваш повече пари за по-добра видеокарта.

Дали парите ще стигнат ти ще кажеш. Виждаш колко излиза ако сложиш карта за + 400 лв. отиваш на 2 бона.

https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1070-ti-jetstream-ne5107t015p2-1041j

HDD, SSD и монитор ще глътнат още около 550 лв. тоест ще се събереш в бюджета от 2 600 лв.

dwqeP8b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ползата от 8 ядра, където има такава, ще е ако се стрийма и също така за видеообратботката - вече до колко е значимо това, питащият трябва да знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bobivg написа:

Ако му се налага да поработва на шопа Ryzen 1.... някак си не стои добре на на фона на фона Ryzen 2......

Много сте ми забавни.:party4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за "рефреш" със смешни разлики. Zen 2 още не са пуснати.

2017 г. Zen 

2018 г. Козметични промени.

2019 г. Zen 2

2020 г. Козметични промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом 15-20% разлика от козметиката е смешно нека така да бъде. Може да си прецени, дал съм линк, а то тази разлика не е само в това приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Roujin Z, монитор отделно ще се взима. 2600лв съм отделил само за компютъра и отделно ще дам за монитор.

За настройки на игрите - всеки желае да играе със 60+ fps на макс настройки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боби разликата с Zen 2 ще е по-малко. С "рафреша" да е 2-3%.

преди 23 минути, Expert написа:

@Roujin Z, монитор отделно ще се взима. 2600лв съм отделил само за компютъра и отделно ще дам за монитор.

За настройки на игрите - всеки желае да играе със 60+ fps на макс настройки. 

Ами хубаво но процесора в един момент просто няма да ти помогне. 

Тоест искаш колкото може повече така ли? В такъв случай вместо + 400 лв. за 1070TI дай + 500 лв. за 2070.

https://www.vario.bg/msi-geforce-rtx-2070-armor-8g

Вкарай и още 30 лв. в охладител https://www.vario.bg/ekl-alpenfohn-brocken-3 и се замисли за известен клок на 1600X не за 8 ядрени.

Паметта я смени с тази - https://www.vario.bg/gskill-trident-z-rgb-dimm-kit-16gb-f4-3600c18d-16gtzrx

Ще излезе 2 512 лв.

п.с. Задължително последния биос преди да почнеш да човъркаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...