Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

от известно време имам проблем с Microsoft Word, който меко казано ми създава главоболия в ежедневната работа. Версията, на програмата, която се използва в компанията, в която работя е 2007, а проблемът се състои в следното:

При получаване на имейл, съдържащ word файл и отварянето на въпросния файл, въпреки че изпращащия е спазил всички разстояния между думите, препинателни знаци и т.н(проверено на неговия компютър), при мен текстът на места излиза слят, без абсолютно никакво разстояние между думите. Съответно трябва всеки път да го проверявам и да разделям думите една от друга. На пръв поглед не е кой знае колко сериозен проблем, но когато говорим за документ, който съдържа 20-30 страници, определено бих казал, че е доста досадно и най-вече води до загуба на излишно време.

Някой има ли някаква идея на какво би могъл да се дължи въпросният проблем и как бих могъл да се справя с него? Версиите на програмите са еднакви, шрифтът, който се използва е Times New Roman. Ще бъда изключително благодарен на всеки, който се включи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един такъв файл да видим?

Ако файла не се прати по поща има ли разлика?

На друга машина пак така ли е?

Текста който е проблемен е писан буква по-буква или го копира от друго място той?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стиловете еднакви ли са?

В какъв формат се записва файлът и ако се запише в друг формат има ли го същия проблем?

Има ли инсталирани някакви макроси на твоя Word?

Ако ти му изпратиш файл има ли проблем с разстоянието между думите на неговия Word?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, plamen_petrov_80 написа:

Един такъв файл да видим?

Ако файла не се прати по поща има ли разлика?

На друга машина пак така ли е?

Текста който е проблемен е писан буква по-буква или го копира от друго място той?

Не мога да го пратя, тъй като съдържа конфиденциална информация, няма как. Дори да не се прати по поща, резултатът е същият. Пробвах на друга машина, на нея проблем няма. Текстът в конкретния случай е писан ръчно, но и при копиран, пак се получава този проблем.

току-що, A.com написа:

Стиловете еднакви ли са?

В какъв формат се записва файлът и ако се запише в друг формат има ли го същия проблем?

Има ли инсталирани някакви макроси на твоя Word?

Ако ти му изпратиш файл има ли проблем с разстоянието между думите на неговия Word?

Стиловете са еднакви. Прието е винаги да се пише с Times New Roman 12, а когато се копира да се сменя пак на този шрифт.

Форматът е default форматът на word. Не съм пробвал да го записвам под друго разширение.

Доколкото ми е известно не. Преди мен и други са ползвали въпросният компютър, но не ми е споделяна такава информация. И другото странно нещо е, че въпросният проблем се проявява само при изпращането на word документ от един определен компютър. Ако се използва друг, проблем няма.

Няма проблем при изпращане на файл от моя страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте следното - омашина, на която Word2007 работи нормално копирайте файла %AppData%\Microsoft\Templates\Normal.dot на флашка или по мрежа на десктопа.
На проблемната машина преи,меннувайте файла файла %AppData%\Microsoft\Templates\Normal.dot на Normal.old.dot.
Сега преместете копирания файл в папката %AppData%\Microsoft\Templates
Пробвайте Word-а как работи.
Ако възникне някакъв проблем, изтрийте новия и преименувайте стария Normal.old.dot на Normal.dot.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Пробвайте следното - омашина, на която Word2007 работи нормално копирайте файла %AppData%\Microsoft\Templates\Normal.dot на флашка или по мрежа на десктопа.
На проблемната машина преи,меннувайте файла файла %AppData%\Microsoft\Templates\Normal.dot на Normal.old.dot.
Сега преместете копирания файл в папката %AppData%\Microsoft\Templates

Благодаря. Веднага щом имам достъп до компютъра ще го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, DarkEdge написа:

Пробвайте следното - омашина, на която Word2007 работи нормално копирайте файла %AppData%\Microsoft\Templates\Normal.dot на флашка или по мрежа на десктопа.
На проблемната машина преи,меннувайте файла файла %AppData%\Microsoft\Templates\Normal.dot на Normal.old.dot.
Сега преместете копирания файл в папката %AppData%\Microsoft\Templates
Ако възникне някакъв проблем, изтрийте новия и преименувайте стария Normal.old.dot на Normal.dot.

За пръв и за последен път виждам някой да препоръчва кракване на Windows системата, за да успее тя да отвори неин файл! Ако това нещо го направите пред меките, вероятно биха ви уволнили. Едно за назидание, друго за лоша репутация. Явно Микрософт много са го закъсали, щом потребителите трябва да връщат стари файлове и да ги ръчкат напред назад. :) Дори да е малфункция, това ли е начинът?

Иначе въпроса ми напомня малко на тази тема тук, където субтитрите излизаха всички на един ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - това не е кракване! Това си е ползване не един и същ шаблон! Разликата е огромна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Първо - това не е кракване! Това си е ползване не един и същ шаблон! Разликата е огромна!

Ами да. Меките са изтрили шаблона и са го заменили с друг. От нас се иска да си направим някакъв патч за бакъп, който да връща стария и новия шаблон, който изглежда един и същ по име. Изглежда несъвместим сам по себе си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка направих споменатото до тук - ефект няма. Забелязах обаче, че имаме разлика във версиите на Word, нещо на което не бях обърнал внимание преди това. Не ми се искаше да занимавам IT-тата с нещо на пръв поглед толкова елементарно, но май ще излезе по-добре да го направя :)

Все пак благодаря на всички, които се включиха в дискусията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Не знаех къде да насоча въпроса. 

Имa ли възможност в Word за двойна автоматична номерация в headyr, освен с кодове на полетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под двойна имаш предвид двуцифрена? Като
01
02

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Meri Meri написа:

Здравейте!

Не знаех къде да насоча въпроса. 

Имa ли възможност в Word за двойна автоматична номерация в headyr, освен с кодове на полетата.

Подари си за някой рожден ден някоя книжчица за Word и офис ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Под двойна имаш предвид двуцифрена? Като
01
02

неее, и 2 и 4 да са.

СПИСЪК

Наименование на документа

Идент.№

стр. 2 от 4

преди 3 минути, Танер Заит Расим написа:

Подари си за някой рожден ден някоя книжчица за Word и офис ^^

да, може и за 8 декември (т.е. 8 март) :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Meri Meri написа:

неее, и 2 и 4 да са.

СПИСЪК

Наименование на документа

Идент.№

стр. 2 от 4

да, може и за 8 декември (т.е. 8 март) :D

Нито той нито аз ти разбирам въпроса, можеш ли да илюстрираш крайният резултат който гониш, дори като дете рисуващо на paint, ще свърши работа.

Покажи ни документа в краен вид точно как го искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово, редактирай си поста.

Виждам че искаш брояч да сложиш в документа вътре в някоя табличка в Word?

Това ли е целта?

Ръчно да го правиш не виждам проблем.

Eто ти четиво Insert Page X of Y into an existing header :

https://support.office.com/en-us/article/add-page-number-x-of-y-to-a-document-1f273c7c-661c-4444-97b5-c7ec07270f16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Танер Заит Расим написа:

резултат който гониш

Е как по-ясно да обясна. Когато е малък документ е лесно, дори 2 позиция да е ръчно въведена. Но документ от 100 и повече с различни секции, си е лесничко и двете да автоматични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Meri Meri написа:

Е как по-ясно да обясна. Когато е малък документ е лесно, дори 2 позиция да е ръчно въведена. Но документ от 100 и повече с различни секции, си е лесничко и двете да автоматични.

Insert Page X of Y into an existing header?

Не съм експерт по офис, но се случва служители да ни занимават и с подобни простотии, при краткото ми проучване виждам че май този подход в микрософт офис липсва, възможно е и да съм пропуснал нещо проучи си, виждам че имаш някакво желание да си оптимизираш документацията, мога да ти дам идея под PDF с java script, три месеца съм конвертирал едни командировачни документи за страната и чужбина  от Excel на PDF и знам че е гъвкаво, въпреки извратеното програмиране което се прилага.

Но твоят въпрос е по скоро е нещо такова...
А примери от Микрософт за това не откривам освен за секции но можеш да се поразровиш:
How Can I Use a Page Number in a Table Header Row  in format X of Total 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Meri Meri написа:

Ето част от макета, ако ще ме разбереш по-добре.

PP10_IE_SU_SP_001A_06.1.doc 56 kB · 0 downloads

Сега те разбрах, това което искаш се постига елементарно :)
Оставяш мишката, тоест курсора  на полето в което искаш да вмъкнеш  брояча, и отиваш на номер на страница, текуща позиция, и избираш желаният формат в случая 1 от 2 X of Y, тоест X of total, тоест последното.

image.thumb.png.bd4d3b116892cfbd5cb8695a4497c9bf.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не е казала в коя версия на офиса иска да стане това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Само не е казала в коя версия на офиса иска да стане това.

2010 но с всички е аналогично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2010? С doc разширение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Boiko Borisoff
      Здравейте!Без да искам съм изтрил около 30-40 снимки от телефона (бяха на SD card) както и да е върнах снимките с едно приложение от Google Play, но забелязах,че са замаглени (КАЧЕСТВОТО НА СНИМКИТЕ БЕШЕ ДОБРО И ОРИГИНАЛИТЕ ПО ПРИНЦИП СА ЧИСТИ).Въпроса ми е има ли начин да ги върна default и ако да какъв е?
    • от paliona
      Здравейте.
      Купих китайски телефон Q18 XT2500 .
      Причини много. Няма да се повтори. Но все пак вече е факт.
      Проблема ми е следния. Ще го обясня по подробно.
      След като го стартирам горе в дясно с червен надпис пише "Customization"
      А след като му вкарам сим карта на А1 по средата излиза с червени букви следния надпис.
      "Dear user,the SIM card you insertedis not compatible, please insert the corect SIM card "
      Аз знам какво пише на текста. Но сим картата работи перфектно. Никви забележки. 
      Махам картата надписа изчезва.  Customiazation  стои постоянно .
      Опитах да ъпдейтна андроида. Но е стигнал до версия 8.1 и повече за сега не ми дава. 
      Телефона е чисто нов. Но може би софтуера нещо е бъгав или ..... не знам . С две карти е . Пробвах с две едновременно , но без резултат
      Ще се радвам ако някой може да ми помогне да махна поне този дългия надпис.
      Защото стои постоянно .Без значени дали снимаш или гледаш клип.
      Благодаря предварително .

• от StefanoV08
      Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

• от Анита Христова Трифонова
      Имало едно време едно момиче. Расло безгрижно като кокиче. Но задухали ветрове, затрупали снегове добрата Земя и станало страшно . Така момичето намерило подслон при човека слон, който бил благороден, но слуга покорен! Момичето тръгнало по друга пътека, пътеката на зевзека! Озовало се в страшна гора-ледена и цяла в мъгла! Нямало слънце ни аромат на цветя, ни благодат! Диви животни само ревящи, за плът и кръв жадни ,ламтящи! Отчаяно от всичко дори от снега, замръзнало в прегръдката на студа! Решило. Нека статуя ледена да стане, но кокиче пролетно да си остане!
      А.Х.Т. sekirata cekupama

• от Anita Hristova Trifonova
      Заспала е баба Роса  пред компютъра  - хумор без цинизми и вулгаризми - текст, изпълнение , клип А.Х.Т sekirata cekupama

• Дарение

• Добави ново...