Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

чудя се от какво даде на късо масления ми радиатор (кафявата жичка изгоря)? Моето най-босо предположение е , че в това черничкото (където свързва всички кабели, как се наричаше?) ако предположим че кафевия е във връзка с кабел номер II, който влиза срвщуположно в кутийката), той идва от двата ключа за първа и втора степен, то тогава оттам се е сбъркала 0-та с 1-ца или обратно. Може би мога да сменя и ключовете и терморелето (това дето се върти за увеличаване на степента от 0-6) и като свържа отново кафевия кабел веригата трябва да си е пак наред :)

46505721_313341232587059_1255934087588216832_n.jpg

46676998_731625777232942_1669707929760038912_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, kal32 написа:

Здравейте,

чудя се  хххххххххххххххххх

И с това темата приключи т.е. щом се чудиш, то по- добре го занеси в кварталния сервиз дето ще го оправят срещу скромна сума. Ако разбираше, то нямаше да му се чудиш!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка на нагревателите, проверка на термостата, проверка на ключовете правиш и при проблемен компонент се заменя с нов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в магазина и си вземаш един конвектор. Едно, че ще ти гори по-малко и второ ще топли много по-добре. В сервиз не ходи, че ще те гледат странно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Black Power написа:

по- добре го занеси в кварталния сервиз

Показателно е, че във всяка тема в която някой "направи си сам" ентусиаст търси съвет за акъл, винаги се намира "умник", който да го посъветва да ходи в сервиз, сякаш авторът не би се сетил.

преди 19 минути, Емил Костов написа:

Отиваш в магазина и си вземаш един конвектор. Едно, че ще ти гори по-малко и второ ще топли много по-добре.

Тези 2 твърдения предполагам са научени от ТВ релками в стил "по-добрият прах". Маслените радиатори са по-сложни, тежки, скъпи и бавни от конвекторните, но зад това стоят сериозни причини. Не мислете, че индустрията, която ги произвежда и хората, които ги купуват са идиоти, понеже не знаете каква е файдата. Иначе от 1 Киловат/час ток масленият радиатор произвежда и отдава същото количество топлина, както и кухия конвектор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, zemonti написа:

Показателно е, че във всяка тема в която някой "направи си сам" ентусиаст търси съвет за акъл, винаги се намира "умник", който да го посъветва да ходи в сервиз, сякаш авторът не би се сетил.

Тези 2 твърдения предполагам са научени от ТВ релками в стил "по-добрият прах". Маслените радиатори са по-сложни, тежки, скъпи и бавни от конвекторните, но зад това стоят сериозни причини. Не мислете, че индустрията, която ги произвежда и хората, които ги купуват са идиоти, понеже не знаете каква е файдата. Иначе от 1 Киловат/час ток масленият радиатор произвежда и отдава същото количество топлина, както и кухия конвектор.

Да да!! Вярвай си ти. Аз съм го тествал. Като дойде сметка от 375 лв, при положение, че отопляваш една стая с маслен радиатор друга песен ще запееш. Това е отживелица и боклук. Никога радиатор. Независимо какъв. Но който иска да плаща като ПОП да се пробва. Имам 2 конвектора ТЕСИ и няма да ги заменя с нищо друго.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Аз съм го тествал.

Надявам се си ги тествал за еднакъв период от време, в еднакви помещения при абсолютно еднави температури и вятър. Иначе сравненията са за боклука.

Ето един образован човек, който си е дал труда да сравни отплотелния капацитет, дългосрочна ефективност и икономичност на различни видове отоплителни методи. Ще забележиш, че в графата икономичност не слага под различен знаменател конвектор и маслен радиотор, просто защото и гимназист знае, че разлика няма.

Линк:    https://www.cse.org.uk/advice/advice-and-support/room-heaters

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, zemonti написа:

Надявам се си ги тествал за еднакъв период от време, в еднакви помещения при абсолютно еднави температури и вятър. Иначе сравненията са за боклука.

Ето един образован човек, който си е дал труда да сравни отплотелния капацитет, дългосрочна ефективност и икономичност на различни видове отоплителни методи. Ще забележиш, че в графата икономичност не слага под различен знаменател конвектор и маслен радиотор, просто защото и гимназист знае, че разлика няма.

Линк:    https://www.cse.org.uk/advice/advice-and-support/room-heaters

Естествено, че съм ги тествал. Маслен радиатор----> в коша. Абсолютна безмислица. Както и да е. Това е мое мнение, който иска да си пробва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Това е мое мнение, който иска да си пробва.

Това било твое мнение, но по-горе го налагаш като факт?!? И това от човек с претенции за техническа грамотност.

При отоплителната техника често се използва като мярка за ефективност топлината от електрическо съпротивление, която се възприема винаги за 100%, без значение със/без масло. Ти си тръгнал да изобретяваш топлата вода, вярвайки на ТВ реклами и правейки домашни (не лабораторни) сравнения при несъпоставими условия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Да да!! Вярвай си ти. Аз съм го тествал. Като дойде сметка от 375 лв, при положение, че отопляваш една стая с маслен радиатор друга песен ще запееш. Това е отживелица и боклук. Никога радиатор. Независимо какъв. Но който иска да плаща като ПОП да се пробва. Имам 2 конвектора ТЕСИ и няма да ги заменя с нищо друго.

А тия боклучиви конвектори по колко ток ти харчат?Бахти глупостите написа.Това е най-голямата простотия дето може да си купиш за отопление през зимата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zemonti написа:

Това било твое мнение, но по-горе го налагаш като факт?!? И това от човек с претенции за техническа грамотност.

При отоплителната техника често се използва като мярка за ефективност топлината от електрическо съпротивление, която се възприема винаги за 100%, без значение със/без масло. Ти си тръгнал да изобретяваш топлата вода, вярвайки на ТВ реклами и правейки домашни (не лабораторни) сравнения при несъпоставими условия.

Ти също налагаш нещо без да си го проверил но ако искаш може да тестваме. Вземаме един маслен радиатор и един конвектор и ги слагаме да отопляват една стая. На края смятаме киловатите. Ще останеш изненадан. Масления радиатор е почти 3 до 4 пъти по-скъп. Задължително през прозореца го изхвърлям. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, zemonti написа:

човек с претенции за техническа грамотност.

Я му разкажи как си пускаш климатика в колата за отопление... :laughing4:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, The Negative One написа:

А тия боклучиви конвектори по колко ток ти харчат?Бахти глупостите написа.Това е най-голямата простотия дето може да си купиш за отопление през зимата.

Ти  глупостите ги бахвай колкото си искаш. Аз съм го тествал и знам. Който иска да пробва и да дойде да ме обвини после, че съм го излъгал. И говоря за качествен конвектор. Поне 200 лева, а не за духалките от 50 лева. Но маслен радиатор никога няма да включа в ел. мрежата да ме отоплява. В края не месеца сметката за ток, ще ми е над 400 лева.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я развийте темата радиатор - конвектор, че тези дни ще трябва да купувам едно от двете. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, The Negative One написа:

Абсолютно съм съгласен, че това е глупост над глупостите, но специалисти - много. Печака с реотан т.е. все тая. Няма как от 2000w консумирана мощност да извадиш 3000w отоплителна!:hush:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Black Power написа:

Абсолютно съм съгласен, че това е глупост над глупостите, но специалисти - много. Печака с реотан т.е. все тая. Няма как от 2000w консумирана мощност да извадиш 3000w отоплителна!:hush:

Аз дуго си мисля, може и да греша де. Имам един 3 KW радиатор.

Радиатор(предимства пред духалка):

+ когато изключа радиатора той продължава да отоплява помещението, защото е топъл и докато изстине ще затопля околния въздух и предмети.

+ освен, че затопля въздуха излъчва и ИЧ лъчи, които затоплят околните предмети много по-бързо отколкото въздухът ги затопля.

Духалка(недостатъци спрямо радиатор):

- затопля само въздуха т.е. ИЧ лъчението не ми върши работа за отопление.

- когато я изключа и отоплението спира, ще трябва да разчитам само на затопления въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, A.com написа:

Аз дуго си мисля, може и да греша де. Имам един 3 KW радиатор.

Радиатор(предимства пред духалка):

+ когато изключа радиатора той продължава да отоплява помещението, защото е топъл и докато изстине ще затопля околния въздух и предмети.

+ освен, че затопля въздуха излъчва и ИЧ лъчи, които затоплят околните предмети много по-бързо отколкото въздухът ги затопля.

Духалка(недостатъци спрямо радиатор):

- затопля само въздуха т.е. ИЧ лъчението не ми върши работа за отопление.

- когато я изключа и отоплението спира, ще трябва да разчитам само на затопления въздух.

При отоплението на ток 2+2  е винаги 4 т.е. все тая. Тук изключвам климатиците, и термопомпите които работят на съвсем друг, различен принцип.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Духалката ти добава скорост на отопление за сметка на бръмчене и течение. Тъпо е да се окажеш на мястото където суденият въздух навява към калорифера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Black Power написа:

При отоплението на ток 2+2  е винаги 4 т.е. все тая. Тук изключвам климатиците, и термопомпите които работят на съвсем друг, различен принцип.

За изразходваната електроенергия си прав. По-важното е, че духалката спира да отоплява в момента, в който ѝ дръпна шалтера, радиатора ще ме топли още известно време след като тока е спрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, A.com написа:

За изразходваната електроенергия си прав. По-важното е, че духалката спира да отоплява в момента, в който ѝ дръпна шалтера, радиатора ще ме топли още известно време след като тока е спрял.

И това е илюзорно.  В радиатора флуида ще се загрее по късно и до по късно ще топлоотдава след спиране на захранването. Духалката и конвектора топлоотдават в момента на пускане и спират в момента на спиране на захранването. При конвектора предимството е неговата тишина на работа.

Гледам едни мои познати се хвърлиха да купуват някакви хитови натриеви радиатори. Оказаха се разочаровани , а хвърлиха доста пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zemonti написа:

Проблемът е че масленият радиатор не може да отдаде повече от 1KW мощност, поради ограничената му температура и малкият му обем. Емо Костов тъкмо по тази причина е платил висока сметка за ток и е стоял на студено, защото за тази малка мощност радиатора е работил нон-стоп и е горял напразно ток без да е топлил. Докато при включването на двойно по-мощният конвектор, в къщата му моментално е настанало лято и той трябвало периодично да го изключва. Освен това ковекторите топлят повече локално, докато радиаторите топлят равномерно всички ъгълчета на стаята, което е излишен разход на ток. Ето ви икономията, и защо във всяка тема спорите за тези некадърно изработени радиатори, нали и в предната тема уточнихме че са боклук?

И пропускате другият момент, че човешкото тяло също акумулира топлина и веднъж като се затопли до лятна температура, после може да изключи печките и дълги часове да се разхлажда, докато не почуства нужда от нова топлина. Ето ви още една икономия на енергия, плюс пуловерите и терлиците и тежките юргани.

на 6.10.2018 г. в 19:04, peppone1 написа:

Недей дава толкова пари за радиатори, ще измръзнеш от студ с тях! Аз имам същия като горния с 12 ребра и топли колкото 1KW конвектор, въпреки че е 2000W, поради причината че температурата на радиаторите е ограничена от термостата и той не може да загрее до край и така те отдават само половината от паспортната си мощност. Долния като гледам е само с 9 ребра, той пък колко ли ще топли? За да отдаде пълната си мощност един 2KW радиатор, той трябва да е с 24 ребра. Реално отдадената топлинна мощност може да се засече на електромера за 1 час време. Има доста леки и малки конвектори за по 30лв., които топлят идеално, вместо да мъкнеш тези тежки танкове, още повече когато си на квартира.Така и аз си купих конвектор и го използвам в комбина с радиатора включени на първа степен, не че конвектора не ми е достатъчен, но просто да не ми стои като паметник този радиатор.

Единственото предимство на радиаторите е че са пожаробезопасни и можеш да си сушиш чорапите върху тях.

Иначе по темата. Ако автоматичният предпазител в апартамента не е изключил, значи радиатора не е дал на късо или ако е дал, то причината може да е допрял до корпуса нагоелият кабел. Обикновено след смяната на нагорелите кабели и почистване и притягане на кабелните обувки, уредите се оправят и продължават да си работят нормално. Голяма рядкост е окъсил нагревател, а термостата, термозащитата и ключевете не могат да причинят късо съединение, поради причината че са еднополюсни.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, peppone1 написа:

Освен това ковекторите топлят повече локално, докато радиаторите топлят равномерно всички ъгълчета на стаята, което е излишен разход на ток.

Търся ирония в поста ти, но ми се струва, че си сериозен. Предполагам, че в съзнанието ти е духалка, или лъчиста печка, пред която да седнеш да се грееш. Разпространяването на топлината от маслен радиатор и от кух конвектор е абсолютно еднакво: топъл въздух се издига нагоре и дърпа студен отдолу. 

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, peppone1 написа:

Проблемът е че масленият радиатор не може да отдаде повече от 1KW мощност, поради ограничената му температура и малкият му обем. Емо Костов тъкмо по тази причина е платил висока сметка за ток и е стоял на студено, защото за тази малка мощност радиатора е работил нон-стоп и е горял напразно ток без да е топлил. Докато при включването на двойно по-мощният конвектор, в къщата му моментално е настанало лято и той трябвало периодично да го изключва. Освен това ковекторите топлят повече локално, докато радиаторите топлят равномерно всички ъгълчета на стаята, което е излишен разход на ток. Ето ви икономията, и защо във всяка тема спорите за тези некадърно изработени радиатори, нали и в предната тема уточнихме че са боклук?

И пропускате другият момент, че човешкото тяло също акумулира топлина и веднъж като се затопли до лятна температура, после може да изключи печките и дълги часове да се разхлажда, докато не почуства нужда от нова топлина. Ето ви още една икономия на енергия, плюс пуловерите и терлиците и тежките юргани.

Иначе по темата. Ако автоматичният предпазител в апартамента не е изключил, значи радиатора не е дал на късо или ако е дал, то причината може да е допрял до корпуса нагоелият кабел. Обикновено след смяната на нагорелите кабели и почистване и притягане на кабелните обувки, уредите се оправят и продължават да си работят нормално. Голяма рядкост е окъсил нагревател, а термостата, термозащитата и ключевете не могат да причинят късо съединение, поради причината че са еднополюсни. 

На теб трябва да ти забранят да пишеш в теми свързани с електричество!

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, peppone1 написа:

Голяма рядкост е окъсил нагревател, а термостата, термозащитата и ключевете не могат да причинят късо съединение, поради причината че са еднополюсни.

Какви полюси търсим при променливия ток ?
Отделно ключ викаш не може да окъси към корпус ?
Само не ми казвай че и ти си инженер моля те ...

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на втората снимка ми прилича на хлабава връзка. Нагрявала доста докато и бакелита е станал проводим и е омазал всички! Често се случва с радиатори , готварски печки, и бойлери!

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivelin Dragnev
      Здравейте, искам да попитам от къде точно трябва да обезвъздуша радиатора на парното? 

• от teodor kirilov
      здравейте! имам следния проблем: колоните са свързани с усилвателя точно и всичко е добре, свири нормално. след 5-10 минутки реших да увелича на 50% добре, но когато удари бас, db-децибелите бяха над 100 и колоните изведнъж спряха да работят но това не ми е проблема проблема ми е усилватела на него очевидно му нямаше нищо светеше си но когато го свързах с други колони те не свиреха всичко си беше свързано както трябва не е от захранването нито от кононите, за да съм сигурен пробвах с други колони: ПАК НИЩО! Ако можете да помогнете ще съм благодарен!
    • от FUNN313
      http://diplomat.bg/bg/product/maslen-radiator-diplomat-dpl-ofr-2514-t-655-25.html

Става въпрос за този модел. Поради моментна липса на инструкции, някой може ли да ми обясни настройките на този таймер?

В момента таймерът е с настройките на снимката, радиаторът е включен на 3та степен (без значение), термостатът също е на макс, но не иска да се включи. Проблемът е изцяло в настройките на таймера. 

Моля Ви за помощ, иначе тая вечер ще спя с кучето.

• от tsvetoslav.petkov
      Здравейте, 
      имам дънна платка MCP6P M2+ ver:6.2. 
      На JATXPWR2 захванващият конекторът е изгорял вторият пин който е Ground. Почерняло е около, но си е там пинчето. Другите 3 пина им няма нищо, включително и двата +12 волкоти пина. Дали цялата платка е изгоряла? Искам да попитам дали се извършват подобни ремонти да сменят конектора като цяло или е наложимо закупуването на друга дънна платка. Или пък нищо му не пречи :Д И също така защитният слой на процесора който е златистият е изтрит, паста имам, но искам да попитам дали само с паста става също.
      Последният път работеше, когато я бях тествал но имаше леки проблеми, като грешки с харддиска и подобни.
    • от mig36b
      Здравейте!

Преди малко пробвах неуспешно да овърклокна intel core i5 4690k на дъно Asrock H97m, като при операцията пуснах Asrock A-tuning отидох на Performance и пуснах Auto tuning. Тъй като смятах, че всичко ще е наред оставих да видя какво ще стане и когато процесора стигна до 4100 MHz компютъра спря и ми замириса на изгоряло... Пробвах да го пусна отново, но светна за секунда(диодите на вентилатора, както и видео картата) пробва да завърти вентилаторите и спря. Пробвах още 3/4 пъти при което усетих отново миризма на изгоряло и спрях, отворих кутията, но не видях никакъв нагар и пробвах отново при което не се случи нищо. Свалих захранването и го пробвах на друг компютър и установих, че работи нормално. Махнах всички компоненти и ги разгледах не открих никакви следи от нагар. Мисля си за ресет на биоса, дали ще помогне? Някакви други идеи? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.