Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пичаги здрвейте искам да попитам относно този касетофон с марка Hitachi TRK-W550E има един въпрос конктетно за двата канала на лявата и дясна колона по конкретно плюсовете на каналите

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

wtf ....това изказване ли е? Въпрос? Не питай да питаш, просто питай!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какво те интересува , кое  + и кое - на изхода на НЧУ ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги радиото ми го подариха миналата година през пролетта и радиото работи но към края на ноември миналата година се появи едно бръмчене в колоните така свири до средата на декември месец миналата година и го включих някаде към17 или 20 се падаше и растдиото ми избрамчаха малко по силно и радиото спря да свири и стерео лампата изгасна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Изгорил си го, НЧУ и вероятно тунера са за смяна, отваряй схемата и почвай да дерзаеш или носи в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги имам съмнения за интеграла на крайното стъпало да не е изгоряло кво ше кажете щот имаше бръмчене в колоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорено ти е:НЧУ и интеграла на крайното стъпало е едно и също.

Бръмченето в колоните може да е от захранването,пробил диод,изсъхнал филтриращ кондензатор.Ако не си наясно какво да правиш търси помощ в сервиз.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвотих радиото и както си и знаех интеграла на крайното стъпало е изгоряло и то даже се е стопло малко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎9‎.‎12‎.‎2018‎ г. в 22:08, Pichagata 933 написа:

Отвотих радиото и както си и знаех интеграла на крайното стъпало е изгоряло и то даже се е стопло малко 

Пичага, ти си късметлия!

При 99% от повредите няма видим дефект. Сменяй го този чип и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой е опитвал да го захрани от акумулатор ми е струва и е объркал поляритета,иначе няма как да се стопи този чип.Другото,което може да го стопи е връзването на няколко говорителя на един канал....

Само предположения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интеграла на крайното стъпало не съм ги махнал и на ток радиото не работи но то има за 10 батерий и пише захнранване батерий 15 V дори някои да е свързвал акумолатор няма как да го изгори освен ако обърне плюса и минуса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги!!! Ако е изгоряло НЧУ, то колоните няма да издават никакъв звук. Няма дъ бръмчат. Иначе от ясно та по - ясно, че положението е оцвакано по незнайни причини. Какво е стопеното нещо също никой не знае. Материала на корпуса на интегралите е такъв, че не се топи, а овъглява или опушва.

Та, въпросната техника за скрап и така ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 57 минути, Black Power написа:

Пичаги!!! Ако е изгоряло НЧУ, то колоните няма да издават никакъв звук. 

Това не е така, в повечето случай при крайни стъпала захранващи се с еднополярно захранване след повреда на  НЧУ се явява силен брум. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги е това е изгоряло 

IMG_20181115_224653.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кат я гледам е пръсната от пренапрежение, смени я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.12.2018 г. в 22:48, Pichagata 933 написа:

Интеграла на крайното стъпало не съм ги махнал и на ток радиото не работи но то има за 10 батерий и пише захнранване батерий 15 V дори някои да е свързвал акумолатор няма как да го изгори освен ако обърне плюса и минуса 

знам ето я новата интеграла тя е на крайното стъпало нали така 

Screenshot_2018-11-29-15-05-05.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по номера я намерих номера е An 7147 това е номера

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pichagata 933 написа:

Лепи, а не се самоцитирай! И помисли какво е довело до проблема, че след два дни да не питаш пак какво да правиш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичагаги в понеделник ще я купя интеграла 

Пичаги имам и още един въпрос както се вижда това желязното имам въпрос там седеше интеграла дали има друго нещо изгоряло освен интеграла

Lenovo_A1000_IMG_20181207_161104.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това желязното, пичага, се казва радиатор. Към радиаторите, пичага, се прикрепят корпусите на интегралните схеми с цел отдаване на топлина като преди да се прикрепят, пичага, се мажат с термопаста. Пичага, сега разбра ли?

А дали има нещо друго изгоряло освен интегралата, ние не можем да кажем, защото не сме врачки, пичага. Съветвам те, пичага, да направиш повече и по-качествени снимки на платката, защото с този черно-бял ефект и отдалече нищо не се вижда, пичага. :)

• Харесва ми 3
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Друго по крайното стъпало едва ли, но от пре- напрежението може и тунера да е изгорял,  ще разбереш като сложиш новата ИС на крайното стъпало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Деянчо написа:

Това желязното, пичага, се казва радиатор. Към радиаторите, пичага, се прикрепят корпусите на интегралните схеми с цел отдаване на топлина като преди да се прикрепят, пичага, се мажат с термопаста. Пичага, сега разбра ли?

А дали има нещо друго изгоряло освен интегралата, ние не можем да кажем, защото не сме врачки, пичага. Съветвам те, пичага, да направиш повече и по-качествени снимки на платката, защото с този черно-бял ефект и отдалече нищо не се вижда, пичага. :)

Икебана пак ли се правиш на "майстор"

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PigManu написа:

Икебана пак ли се правиш на "майстор"

Що искаш пак бе, шмиргел?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване