Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 9 часа, Pichagata 933 написа:

Да мога но нямам такъв специален поялник с обикновен поялник не става 

С обикновен поялник трудно ще стане. Най-добре го дай на някого, който има фин поялник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич знам че с фин поялник с обикновен няма да стане 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техника ще я сложи и в събота ше ида да си взема касетофона

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.12.2018 г. в 23:49, Pichagata 933 написа:

Техника ще я сложи и в събота ше ида да си взема касетофона

Браво, майсторе! Всичко е добре, когато завършва добре. :)

Честит ти рожден ден на патерица, жив и здрав! :drunk:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги  радиото не иска пак да свирне техника ми каза че напрежението се губи (14 после става на 6 или седем какво ще рече това значи има изгорял кондензатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Pichagata 933 написа:

Пичаги  радиото не иска пак да свирне техника ми каза че напрежението се губи (14 после става на 6 или седем какво ще рече това значи има изгорял кондензатор

Пълни глупости, къв е тоя спънат техник. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно около радиатора има кондезатор които е изгорял 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1543955438709.jpg_1543955442735.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кондензатор не може да изгори, за пореден път го казвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техника е много добър това ми каза че волтажа се намалява 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Pichagata 933 написа:

Техника е много добър това ми каза че волтажа се намалява 

Не се и съмнявам, че е много добър, щом ти е казал че е изгорял кондензатор. :D

Кажи на майстора си, че щом има пад на напрежение има някъде още нещо изгоряло което създава товар и тва не е кондензатор, вероятно по тунера от пренапрежение е дефектирала някоя ИС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич техника не каза за кондезатор че има изгорял а че вотажа пада и  радиото не работи относно за други дефектирали интегрални схеми аз съм ги проверил няма и съм  ги и видял 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Pichagata 933 написа:

Пич техника не каза за кондезатор че има изгорял а че вотажа пада и  радиото не работи относно за други дефектирали интегрални схеми аз съм ги проверил няма и съм  ги и видял 

И как провери ИС? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тои я е сложил и радиото не изкало вобще да заработи а ИС то е здраво че аз лично го поръчах

А проверих с мултицет и така разбрах че други ис няма изгоряли а и визоално също че няма всичи са здрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си проверил ИС с мултицет? :speak:

Най-добре смени всички елементи по платката и ще се оправят нещата ;)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич проверил съм няма други дори две те които са вързани за радиатора няма други ис които са изгоряли

Lenovo_A1000_IMG_20181207_161104.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Гледам има някакъв транзистор ли е, стабилизатор ли е, жив ли е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Pichagata 933 написа:

Провери напрежението на токоизправителя,проследи веригата за захранване на крайното стъпало(в случая интегралната схема),тези модели имаха някакво съпротивление от порядъка на 2 до 5 оМ,нисковолтовата част си има напрежение от 6 до 9 волта,но на крайното стъпало има пад,най вероятно е виновно съпротивлението(трябва да го намерите с техника).Имам едно такова хитачи,но сега не ми се търси,утре мога да погледна и ще те насоча със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си труда днес да разглобя хитачито,точно зад пусковия ключ имаш два моста(jumper),между тях има резистор R656,провери го.През него минава веригата,която захранва двата транзистора на радиатора,където е интегралната схема.Много са големи файловете и не мога да ги кача тук.

https://dox.abv.bg/download?id=b89778206b

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към "Пичагата"--не ми пиши на лично,в темата е редно,за да видят и други потребители,може на някой да му е полезно.

От тези по-качествени снимки няма как да ти направя,посочил съм къде да търсите с "Твоя техник".

-------------

Ако някой може да конвертира снимките и да ги качи тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎12‎.‎2018‎ г. в 14:46, Pichagata 933 написа:

специално до hristo58 пробвай да снимаш малко по одалечено от платката зада се види въпросния мостов и резистора ако можеш да снимаш и интеграла на краиното стъпало дето е с номер an 7147

ако имаш време утре го направи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Pichagata 933 написа:

специално до hristo58 пробвай да снимаш малко по одалечено от платката зада се види въпросния мостов и резистора ако можеш да снимаш и интеграла на краиното стъпало дето е с номер an 7147

Че то се вижда което искаш, свали ли всички снимки? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свалил съм ги имах наптедвид да снима по този начин сега ще фемонстрирам как точно

телефона да го държи хоринзонтално и малко по одалечено и този разговор е между мен и hristo 58

WP_20181229_001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Pichagata 933 написа:

Снимките са добри,разгледай ги внимателно без да бързаш.Интеграла е AN7147 и се вижда много добре на последните две снимки.Мостчетата се намират зад копчето с което включваш захранването,там има два големи кондензатора, между двете мостчета се намира въпросния резистор R656, от обратната страна съм ти снимал резистора на първите две снимки.

Гледай внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага, какво се случва с този касетофон? Нали го отведе на техник? Не го ли е оправил?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване