Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 7 минути, AGD написа:

Да,  след 4,5 милиарда години интензитета на светене ще спадне на половина. Да сме живи и здрави да го видим!

Часовника дето си показал е класика от 70-те години - и аз имам някъде един такъв. Иначе тези светещи циферблати са се използвали основно във военното производство за авиочасовници и т.н. Колкото и да е слабо излъчването не е желателно да имаш такова нещо в къщи.

""Колкото и да е слабо излъчването не е желателно да имаш такова нещо в къщи.""

Прав си, но може би не си забелязал, че Деянчо вече е взел мерки! Купил си е гайгеров брояч и на всеки час проверява каква е радиационната обстановка. Ай се е вдигнала над допустимото ниво, грабва брояча под мишница и заебава завинаги апартамента. Сега му глася подарък - колет с пълно химическо уборудвне за такива цели.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, AGD написа:

Да,  след 4,5 милиарда години интензитета на светене ще спадне на половина. Да сме живи и здрави да го видим!

Дай, Боже! :D

преди 18 минути, AGD написа:

Часовника дето си показал е класика от 70-те години - и аз имам някъде един такъв. Иначе тези светещи циферблати са се използвали основно във военното производство за авиочасовници и т.н. Колкото и да е слабо излъчването не е желателно да имаш такова нещо в къщи.

Не събирам такива неща. Моите ретро екземпляри са предимно лампови радиа. :)

преди 12 минути, Колев60 написа:

Прав си, но може би не си забелязал, че Деянчо вече е взел мерки! Купил си е гайгеров брояч и на всеки час проверява каква е радиационната обстановка. Ай се е вдигнала над допустимото ниво, грабва брояча под мишница и заебава завинаги апартамента. Сега му глася подарък - колет с пълно химическо уборудвне за такива цели.

Трябва за всичко да бъдем подготвени. При мен мотивът е не параноята за висока доза на радиацията, а интереса и любопитството. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pichagata 933 написа:

....

Пичага, зарежи го тоя касетофон и вземи да прочетеш някоя книга ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baitexpo написа:

И най-добре да даде този любим касетофон на някой коректен техник (не на такива ламери, дето разбират колкото мене) или да си събере парички за нов. Тая "инкя" и без друго е на години. На събора в Правец ще си купи някоя съвременна джаджа с USB четец, сканиращо FM радио, фенерче и още куп други принадлежности за не повече от 20-30 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

държа да си го направя тоя касетофон.

в петък ще го взема от майстора и ще направя клип да чуете как бучат коллните ами и аз не се сетих да накарам техника да влючи касетофона да чуя как бръмчи.

може и тои нещо да е откачил докато го е правил. Такаче възнамерявам да го направя тоя сандък на 100 години.:D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, baitexpo написа:

Аз щях да му го препоръчам от самото начало, но не исках момчето да остава с лоши впечатления от всички ни. Деянчо му е посочил и други начини на забавления. Може и тях да опита. Пък и "Шатрата" му е близко до дома. Има няма - половин километър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Pichagata 933 написа:

в петък ще го взема от майстора и ще направя клип да чуете как бучат коллните ами и аз не се сетих да накарам техника да влючи касетофона да чуя как бръмчи.

може и тои нещо да е откачил докато го е правил. Такаче възнамерявам да го направя тоя сандък на 100 години.:D

Пичага, нали ти бях пратил линк със сервизното ръководство на касетофона (този PDF файл със схемите). Свали ли го? Показа ли го на техника?

Както е тръгнало, този касетофон ще си го оправяш още 20 години и пак няма да си го оправил. Хубаво е това, че си амбициозен, но насила хубост не става. Това е все едно да имаш запек и да се напъваш като луд да се изходиш. Казвам за милионен път - обърни се към достоверен техник!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Колев60 написа:

Направо да го земат у Гражданска Защита Деянчо таман и е екипиран ехе

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

Направо да го земат у Гражданска Защита Деянчо таман и е екипиран ехе

Нема пари, иначе веднага отивам на екскурзия до Припят. Това ми е една от мечтите. Там има доста смразяващи дъха гледки, но мен именно това ме интригува. :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Деянчо написа:

Нема пари, иначе веднага отивам на екскурзия до Припят. Това ми е една от мечтите. Там има доста смразяващи дъха гледки, но мен именно това ме интригува. :)

Паре нема действай

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, petie1 написа:

Паре нема действай

Викаш - сводничество, далаверки и контрабанда, за да има кеш. :cool:

maxresdefault.jpg

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Деянчо написа:

Викаш - сводничество, далаверки и контрабанда, за да има кеш. :cool:

maxresdefault.jpg

И трафик

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Pichagata 933 написа:

От два можеш ли да направиш един работещ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, hristo58 написа:

От два можеш ли да направиш един работещ.

От два работещи може да направи два неработещи. :D

Ако някой има захвърлен по тавана или по мазето стар касетофон, защо не го подари на Пичагата? Хем ще си разчисти терена, хем ще зарадва някого. Нямам касетофон, иначе щях да му го подаря на човека да си го слуша. Само да не почне да си играе на Майстор Тричко и да го прецака и него. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Деянчо написа:

От два работещи може да направи два неработещи. :D

Ако някой има захвърлен по тавана или по мазето стар касетофон, защо не го подари на Пичагата? Хем ще си разчисти терена, хем ще зарадва някого. Нямам касетофон, иначе щях да му го подаря на човека да си го слуша. Само да не почне да си играе на Майстор Тричко и да го прецака и него. :)

Аз имам.Чакам да видя какво ще отговори.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да е лошо да ми го пратиш но изчакаи аз като си взема моя и ще пробвам да отстраня бученето и даже подозирам от каде може да се появява бученето

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те, това е истинска Kaldata тема! :doh:

За празни приказки става, де! А, не бях ли писал някъде, по горе, че това нещо няма да проработи никога????

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пичиги касетофона проработи но неще да свирне колоните не са бучали а шумят и препукват като го включвам казах че ще проработи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мога да кача клипа не ми дава малко е по голям

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pichagata 933 написа:

пичиги касетофона проработи но неще да свирне колоните не са бучали а шумят и препукват като го включвам казах че ще проработи

Ти може да си казал че проработи, но от написаното от теб ясно се усеща, ЧЕ НЕ РАБОТИ. Не си губи времето с такива охтики приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приятел радиото работи не можах да кача клипа за да чуеш и видиш че работи просто има някаква причина да не свири колните като го включа препукват и се чува шумене превключвам на касетофон пак шумене превлючвам на радио пак се чува шумене без да свири и Fm stereo. Лампата не светва като превъртам станциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пичага"!

Аз имам измислена една поговорка от преди 15-тина години и дано не се обидиш, но ще ти я кажа: "Да си чекиджия и да си ремонтчик на радио електронна апаратура, са две коренно различни професии. Първото го умее всеки мъж, докато второто - много малка част от тях.  И пак те моля. Пиши като хората бре човек. За теб няма ни препинателни знаци, ни стил на изказването ти. Мислиш ли че така си разбран от хората? Ако си забелязал - всеки който ти отговаря пише  така, както трябва да е в българския език. Хората те уважават с това - уважавай ги и ТИ!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага така съм свикнал да пиша без препинателни знаци.

Пичаги касетофона свирна техника бездайскал е откачил едно кабелче от автореверсния аз го свързах и радиото свирна,но касетофоните не свирят но а ше го направя. Hristo58 тои ми каза че ще ми прати неговия касетофон от негоовия ще направя моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пичаги имам едно запитване за моя касетофон. Чувал съм че ако колоните са изключени НЧУ то тоест интеграла на крайното стъпало пак може да изгори вярно ли е.

Зашото знам че НЧУ то може да изгори като се докачат - и + на колоните за това съм сигурен,но за първото не съм за това питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Pichagata 933 написа:

пичаги имам едно запитване за моя касетофон. Чувал съм че ако колоните са изключени НЧУ то тоест интеграла на крайното стъпало пак може да изгори вярно ли е.

Зашото знам че НЧУ то може да изгори като се докачат - и + на колоните за това съм сигурен,но за първото не съм за това питам.

Не може да изгори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.