Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Абе с това Хитачи цяла сага изписахте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ми да проблем ли е.

Не се отговаря с <цитат>!

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неееее ,даже и филм може да снимате,Джордж Лукас,пасти да яде

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич гледай ти да не изядеш пастите:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги имам един въпрос понеже техника на които носих касетофона нали сложи новата интегрална схема на крайното стъпало. И пичаги тоя техник не е сллжил термо паста понеже е много скъпа двайсет лева. Та въпроса ми е става ли да намажа ИС то със силикон имам такъв които издържа до +300 градоса по целзий или беше до + 30 градуса по целзий става ли или не става.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се втелявай. 20 лв паста е бая голям буркан. Има разфасовки и под левче. След като производителят не е сложил значи може и без. За касетофон е все тая.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич за този касетофон си трябва термо паста иначе може да изгорят тези интегрални схеми около радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага! Тези интегрални схеми не са около, а на самия радиатор. И това, дето ти е написал Филипов, е точно така. Можеш да я монтираш направо на радиатора, без паста. А като искаш паста, са ти дали линк за покупка. И с мармалад да я залепиш, ако ще свирне, ще свирне. Но нали ти казах, че много ме съмнява. Хубавото при теб е това, че направи 10 страници тема, без да има никаква полза за теб.

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да може да се монтира,но след време интерала може да изгори.

пичага може ако нямаш термо падта,кат мен слагаш силикон аз днес така направих той силикона които съм сложил издържа от -50 гадоса до +180 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този силикон е примерно за да уплътниш капака на главата на ДВГ или друго.

Целта на термопастата е да запълни микронеравностите между радиатора и металната част на интегралата за да може да се отдава максимално бързо топлината от нея към радиатора и от там да се разсейва температурата и да се охлажда. Различните термопасти са с различни цени в зависимост от способността им да топлопровеждат /топлопроводимост 3.8 W/mK - тази от линка по-горе/. Термопастите за процесори на компютри имат и определено количество сребро за по-добра топлопроводимост. На тебе ти трябва най-обикновена термопаста има ги и по левче за малка кутийка.

https://vikiwat.com/silikonova-termoprovodima-pasta-05g--byala-bg.html

С този силикон дето си го сложил постигаш точно обратният ефект, защото силикота е термоизолатор.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." Константин Иречек

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на термопастата е да отведе по-добре топлината от интегралната схема /или от процесора в компютрите/ към радиатора. Затова термопастата е топлопроводима. А за да е топлопроводима, тя е с метални включвания - примерно частици сребро. Силиконът е термоизолационен - той не провежда топлина и той ще изолира интегралната схема от радиатора и интегралната схема ще се нагрява повече, ако е намазана със силикон, отколкото ако е без силикон, и може да пробие /да изгори/.

А когато слагаш термопаста, трябва да внимаваш да не сложиш прекалено много и при монтажа да не излезе извън интегралната схема. Защото термопастата е електропроводяща и може да даде накъсо съседни крачета на интегралката.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага доколкото разбрах значи Добре съм направил щото техника изобщо не е сложи термо паста щот няма. Значи добре съм сложил силикон щот иначе интеграла е щал да изгори пак. Пичага аз сложих малко силикон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се е сетил техника навреме, как лесно е можел да те пързулне с паста за зъби. И хоп, 10-15 левчета в неговия джоб. Ти май въобще не разбра, че силикон за такава работа НЕ СЕ ПОЛЗВА! Не ми е ясно, защо питаш, като никого от отговарящите не слушаш, а си правиш експерименти!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага няма как да ме пързулне техника щот той не ми взе никъви пари. 

А за силикона да така е,но това е временото докато си купя термо паста щохо иначе интеграла ще изгори а така няма да изгори скоро 

Относно силикона аз намазах тънка линия на интеграла. Кат си купя термо паста махам силикона и скагам термо пастата.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Паднах от смях докато изчета всичко, пичага как ще намажеш силокон на ИС нали е изолатор бе човек!? Хем не разбирате и ти и майстора ти, хем не чуваш какво ти приказват тук в темата един куп хора. Аз купувам термо-контактна паста за 2лв, не че няма и за 20лв но не е нужно в случая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Pichagata 933 написа:

Пичага няма как да ме пързулне техника щот той не ми взе никъви пари. 

А за силикона да така е,но това е временото докато си купя термо паста щохо иначе интеграла ще изгори а така няма да изгори скоро 

Относно силикона аз намазах тънка линия на интеграла. Кат си купя термо паста махам силикона и скагам термо пастата.

Че какво има да и купуваш, когато струва 2 лева.Ти въобще не четеш кой какво те е посъветвал. Филипов ти е написал: За такива дрънкалки не е задължително интеграла да е намазан с паста. Достатъчно е да се закрепи към охладителя( радиатор) и всичко е ок! Човека се занимава 50 години със сервизна дейност! Интегралата на този касетофон  не консумира нито 5-6 ампера, нито тя самата не може да отдаде мощност, която да я повреди.Научи се, когато питаш нещо, да прочиташ това, което ти е препоръчано от хората. Те не те лъжат, а ти помагат в случая. С твоите безмислени въпроси се приемаш от някои, като  абориген, гледащ последният плакат на NASA! Аз съм един от тях.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Колев60 написа:

абориген, гледащ последният плакат на NASA!

ааааа, не
заболе мъ корема ут смех
:giggle1:
аве Колев, ти едно време на мен се сърдеше за такъв пост, ама ти ме надмина ве
:lol6:

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Колев60 написа:

......приемаш от някои, като  абориген, гледащ последният плакат на NASA! ....

Единственото радващо (освен смехорията) е , че не сте в някоя философска или политическа тема , ами в техническа . 

Щото там няма как "да му изгори интеграла" - все "работи и работи" , маже с бои , вакса за обувки и силикони  , "труди" се неуморно......(луд умора няма !).....:)

Оставете го младежа да "знае" повече от техника , нов интеграл да си купи ! :nono:

Аз дето не разбирам - разбрах ! Тоя дето му наливате сдъвкано......нищо не разбра ! :lol6:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, дръндю написа:

ааааа, не
заболе мъ корема ут смех
:giggle1:
аве Колев, ти едно време на мен се сърдеше за такъв пост, ама ти ме надмина ве
:lol6:

Че аз ти уважавам знанията бре Дрънди!  Да не си мислиш, че се шегувам..Обясняваш добре, но си мислиш само че съм по добър в обясненията от теб!

преди 31 минути, by_chechi написа:

Единственото радващо (освен смехорията) е , че не сте в някоя философска или политическа тема , ами в техническа . 

Щото там няма как "да му изгори интеграла" - все "работи и работи" , маже с бои , вакса за обувки и силикони  , "труди" се неуморно......(луд умора няма !).....:)

Оставете го младежа да "знае" повече от техника , нов интеграл да си купи ! :nono:

Аз дето не разбирам - разбрах ! Тоя дето му наливате сдъвкано......нищо не разбра ! :lol6:

Бате! ЧНГ. Отдавна се отказах да пиша в политическите теми, за да не изглеждан като Мирко 20 , че съм толкова прост!

Бате - (това за мен е обръщение на уважаван от мен човек!)

И накрая. Постът ми стана розов по незнайни от мен причини. Явно, пак съм в прегрешение според американците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да се поспрем че стана чудо. То и без това всичко е изчерпано. Или направо ще слагам катинара при следващия офтопик. За другото има раздел по-надолу.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обещах му да му изпратя едно Хитачи за донор.

Дали ще се справи да направи от двата един.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще го направя. Относно моя техник при които носих касетофона цитрам какво ми каза след като е сложил ис то цитирам " Радиото ти е готово,но не усилвай много радиото че ще изгори интеграла не съм го лепил с термо паста" край на цитата. 

Аз за това го отворих радиото и леко намазах ис то с тънка линия силикон сега нямам пари но ще си купя термо паста.

А пичаги ис то изобщо не награвя аз днес го провервах. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване