Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Свири ли вече хитачито

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все ощв не но,имам въпрос .

7 то краче на плюса на лявата колона ли е другия ми въпрос.

12 то краче за плюса на дясната колона ли е това ме интересува.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пичага имаш схема какво да пишем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,нали гледаш схемата,минуса е общ а плюса на колоните се свързва с интегрална на 7 и 12 краче през кондензатор 1000 мкф.Дали е ляво на 7 краче или 12 каква е разликата.Научи се да четеш " написаното" от " Пичагите" ,иначе никой няма да ти помага. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pichagata 933 написа:

пичаги що не пишете

За втори път ще ти го напиша!

Когато имаш въпроси към някого, седиш тук и отговаряш на тях, а не да се криеш като шушуминга. Снощи те чаках близо 2 часа да отговориш, а ти се направи на невидим, за да се появиш отново в 4 часа сутринта. Да не си мислиш, че някой от отговарящите тук, ти е задължен с нещо? Най важното! Когато отговаряш, пиши разбрано, както го правят всички, а не да гадаем какво си искал да кажеш. Погледни си дългия пост. Прочети го. Сега кажи, разбра ли какво си написал?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги аз не мога постояно да сидя в фоурма а и използвам мобилен интернет относно.

Моето запитване е обсновано че като маистора отстрани изгоряли я интеграл на крайното стъпало аз взех мултицет и замерих лявия канал на плюса сложих единия кабел на мултицета кадето са излизали карачерата на интеграла на крайното стъпало и почнах да змервам на 12 нищо 10 нищо 9 нищо 8 нищо 7 даде верига и по това познах че е на плюс на лявата колона на дясна е последното 12 това ви казах пичаги не ме ли разбрах те 

Не ви писах че нямах по рано интернет 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Pichagata 933 написа:

Пичаги аз не мога постояно да сидя в фоурма а и използвам мобилен интернет относно.

Моето запитване е обсновано че като маистора отстрани изгоряли я интеграл на крайното стъпало аз взех мултицет и замерих лявия канал на плюса сложих единия кабел на мултицета кадето са излизали карачерата на интеграла на крайното стъпало и почнах да змервам на 12 нищо 10 нищо 9 нищо 8 нищо 7 даде верига и по това познах че е на плюс на лявата колона на дясна е последното 12 това ви казах пичаги не ме ли разбрах те 

Не ви писах че нямах по рано интернет 

Пичаги аз няма как да седя щот използвам мобилни данни а те ми дърпат от мегабайтите относно моето запитване аз съм го написал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не си казал никъде дали изобщо има захранване,на токоизправителя имаш ли 14 V.

На 10 краче на интеграла трябва да има 14 в.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам радиото е при техника аз пращам един клип да видиш че захранването е и после ще цитирам какаво съм замерил с мултицета

сега пиша дословно как разбрах че 12 7 краче че са на плюсовете цитирам" Извадих платката от касетофона взех мултицета и почнах да замервам кадето са седял интеграла на крайното стъпало кадет са били крачетата включих мултицета и единия кабал го вкарах в плюса на лявата колона а с другия кабел почнах да докачам на 1 то нищо 2 то нищо 3 то нищо 4 то нищо 5 то нищо 6 то нищо на 7 то мучтицета даде че има верига после извадих кабела на мултицета от плюса на лявата колона и го вкарах в плюса на дясната колона и продължих с мултицета 8 то нищо 9 то нищо 10 то нищо 11то нишо 12 то краче мултицета пак даде верига." Край на цитата, пичаги сега разбрахте ли захранването не съм го замервал изобщо.

занранване има вижте клипа и после вижте цитатът под клипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

баси каналите
зимате този инструмент и знайти ко да прайти
РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за за оÑпÑÑване на канали

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:Dпич с тоя инстромент се чистят тоалетни ти кво търсиш тук

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кво ша кажете за това пичаги.

така го бях направил касетофона да свири

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се разбира от тоя клип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Pichagata 933 написа:

:Dпич с тоя инстромент се чистят тоалетни ти кво търсиш тук

извинявай, мислех че са мъчиш с отходен канал
:no-no:

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hristo57 отлично се вижда пичага ако пишаш много добре се разбира както се вижда на клипа радиото въпросното които още не е направено цитирам клипа и пиша под него четете внимателно. Качвам го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D така го бях направил да свири нали ИС то на крайното стъпало му изгоря и аз нали го занезах на маистора да махне изгорелия интеграл и после го направих временно да свири вижте клипа много добере се вижда и се чува че касетофона свири обясних качвам снимка да видите каде бях вързал колоните

качвам клипа неще да се пусне

ето тук бяха вързани колоните на 2 и 3 краче.

IMG_20181229_170906 (1).jpg

но свиреха по слабо заради липсата на НЧУ то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има сега бе, Пичага? Нали Колев и Христо ти помагат. Обяснили са ти всичко.

Screenshot_2019-01-04-10-39-14-271_com.google.android.apps.docs.png

Тази схема е смешно лесна - една ИС и няколко кондензаторчета. Тези "гребла", които виждаш на няколко места, са ти масата (минуса). Всичките тези точки са ти минус! Изходът на каналите (там дето вече сигналите са минали през интегралата и са усилени) са на седмо и дванадесето краче. Преди говорителите имаш последователно свързани електролитни кондензатори със стойност 1000 микрофарада. В паралел преди тези кондензатори имаш филтър - неполярен керамичен кондензатор и резистор 2,2 ома, свързани последователно. Директно на седмо и осмо краче, както и на единадесето и дванадесето краче имаш в паралел по един 47-микрофараден електролитен кондензатор. На десето краче подаваш + на захранването като в паралел на него (паралелно на + и - на захранването) имаш филтов кондензатор 1000 микрофарада. Краче 2 и 3 са ти линия на ляв и десен канал. Крачета 4 и 9 директно са вързани към маса, а 1, 3 и 6 имат кондензатор 100 микрофарада преди да "стигнат" до "греблото".

Нищо сложно няма в това! Ако толкова елементарно нещо не разбираш, значи най-добре давай на сервиз и не се занимавай. Във форуми помощ няма да получиш, най-малко пък в този.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.01.2019 г. в 13:16, Pichagata 933 написа:

не знам радиото е при техника аз пращам един клип да видиш че захранването е и после ще цитирам какаво съм замерил с мултицета

MOV0008A.3gp

сега пиша дословно как разбрах че 12 7 краче че са на плюсовете цитирам" Извадих платката от касетофона взех мултицета и почнах да замервам кадето са седял интеграла на крайното стъпало кадет са били крачетата включих мултицета и единия кабал го вкарах в плюса на лявата колона а с другия кабел почнах да докачам на 1 то нищо 2 то нищо 3 то нищо 4 то нищо 5 то нищо 6 то нищо на 7 то мучтицета даде че има верига после извадих кабела на мултицета от плюса на лявата колона и го вкарах в плюса на дясната колона и продължих с мултицета 8 то нищо 9 то нищо 10 то нищо 11то нишо 12 то краче мултицета пак даде верига." Край на цитата, пичаги сега разбрахте ли захранването не съм го замервал изобщо.

занранване има вижте клипа и после вижте цитатът под клипа.

Ти какво мериш - напрежение, проводимост? Как го мериш? Минусът ти е на всичките тези "гребла" (това е знак за маса, заземление). Там поставяш черното кабелче на мултицета! Червеното го поставяш на различни точки, които искаш да замерваш! Захранването го замери и кажи колко волта има. Това е от ключово значение, защото с проблемно захранване каквото и да направиш, никога няма да ти просвири касетофона. Много внимавай с положението на измерване на мултицета - ако мериш напрежение, задължително го настройваш в този режим. Ако мериш проводимост, настройваш го в решим мерене на проводимост. Ако мериш съпротивление, настройваш го да показва омове и т.н. Внимавай с това, защото може да прецакаш мултицета.

И да, Пичага, пиши малко по-разбираемо, защото едвам ти се разчита. Не ти се карам, просто ти го казвам съвсем добронамерено.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Деянчо написа:

Ти какво мериш - напрежение, проводимост? Как го мериш? Минусът ти е на всичките тези "гребла" (това е знак за маса, заземление). Там поставяш черното кабелче на мултицета! Червеното го поставяш на различни точки, които искаш да замерваш! Захранването го замери и кажи колко волта има. Това е от ключово значение, защото с проблемно захранване каквото и да направиш, никога няма да ти просвири касетофона. Много внимавай с положението на измерване на мултицета - ако мериш напрежение, задължително го настройваш в този режим. Ако мериш проводимост, настройваш го в решим мерене на проводимост. Ако мериш съпротивление, настройваш го да показва омове и т.н. Внимавай с това, защото може да прецакаш мултицета.

И да, Пичага, пиши малко по-разбираемо, защото едвам ти се разчита. Не ти се карам, просто ти го казвам съвсем добронамерено.

на Saturday, January 05, 2019 в 22:29, Pichagata 933 написа:

:D така го бях направил да свири нали ИС то на крайното стъпало му изгоря и аз нали го занезах на маистора да махне изгорелия интеграл и после го направих временно да свири вижте клипа много добере се вижда и се чува че касетофона свири обясних качвам снимка да видите каде бях вързал колоните

качвам клипа неще да се пусне

MOV0008A.3gp

ето тук бяха вързани колоните на 2 и 3 краче.

IMG_20181229_170906 (1).jpg

но свиреха по слабо заради липсата на НЧУ то

Това ти е линейния изход бе,напрежението е променливо от порядъка на 150-600 mv,преди тонкоректора,свържи си слушалки и си слушай на воля,ама да са високоомни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се дали е същият

Screenshot_2019-01-07-12-29-00_com.android.browser.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, AAUUXX написа:

Как мислиш? 

Малко е вероятно да е един и същи потребител,исках да видя вие как мислите.Дали е съвпадение на потребителско име.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, hristo58 написа:

Малко е вероятно да е един и същи потребител,исках да видя вие как мислите.Дали е съвпадение на потребителско име.

Мисля, че е един и същи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, hristo58 написа:

Не! Този пичага е главен модератор във форум "Сандъците" и за разлика от нашия пичага разбира от електроника.

преди 2 часа, hristo58 написа:

Това ти е линейния изход бе,напрежението е променливо от порядъка на 150-600 mv,преди тонкоректора,свържи си слушалки и си слушай на воля,ама да са високоомни.

Трудно се намират такива слушалки. Аз имам едни на "Климент Ворошилов". Подари ми ги един ветеран в сферата на радиотехниката, когато още се занимавах с детекторни приемници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Деянчо написа:

Не! Този пичага е главен модератор във форум "Сандъците" и за разлика от нашия пичага разбира от електроника.

Трудно се намират такива слушалки. Аз имам едни на "Климент Ворошилов". Подари ми ги един ветеран в сферата на радиотехниката, когато още се занимавах с детекторни приемници.

Аз също имам такива слушалки 1600 oм,с тях много лесно се проследяват веригите в предусилвателите,ако нямаш осцилоскоп,те са ми помагали.

преди 58 минути, AAUUXX написа:

Мисля, че е един и същи.

Според мен има възрастова разлика в двата профила, това ме кара да мисля,че не е един същ а е съвпадение на потребителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване