Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 21 минути, Pichagata 933 написа:

Да ще го направя. Относно моя техник при които носих касетофона цитрам какво ми каза след като е сложил ис то цитирам " Радиото ти е готово,но не усилвай много радиото че ще изгори интеграла не съм го лепил с термо паста" край на цитата. 

Аз за това го отворих радиото и леко намазах ис то с тънка линия силикон сега нямам пари но ще си купя термо паста.

А пичаги ис то изобщо не награвя аз днес го провервах. 

""А пичаги ис то изобщо не награвя аз днес го провервах. ""

Виж отново и за последен път, какво ти е написал Филипов:

"След като производителят не е сложил значи може и без. За касетофон е все тая."

Темата ти е от  9 декември миналата година. Даваш го като Симеон Сакс Кобурготски дето щеше да ни оправи за 800 дни.  Имаш още много време, пичага. Ще помагаме.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видях какво е напсал филипов, но аз забравих да ви кажа,че разглобих радиото и отвих три те ис та които са закачени на радиатора на две от тях има термо паста на ис с номер D1266 мисля че така пишеше на ис те са две такива една срещу друга о на тях има термо паста а на ис на крайното стъпало няма. Това ви обяснявам от оня ден. Пичаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пичага тва е транзистор D1266

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AAUUXX написа:

Пичага тва е транзистор D1266

Сигурн ли, че е транзистор щото е хванат за радиатора и има още един ще него от другата страна на радиатора ако транзиатор не трябва ли да не на хванат към радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага!

Дадоха ти схема на касетофона:

AAUUXX
Потребител

публикувано 3 януари
 Ето ви схема.

Аз ти обясних как да я изтеглиш и отвориш, за да можеш да я ползваш. Погледни от документацията на стр. 41, за да се увериш, щом питаш дали сме сигурни! Много често освен други елементи и транзисторите се поставят по радиатори за да се охлаждат.  Транзисторът е   2SD  1266   или за по кратко се отбелязва като   D1266

55.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 часа, Pichagata 933 написа:

Сигурн ли, че е транзистор 

Не,  майтапя се! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, AAUUXX написа:

Да видях,но защо дамо един с тоя номер те са два с такъв номер

И защо са хванати за радиатора нали са трансистор а не ис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Pichagata 933 написа:

Да видях,но защо дамо един с тоя номер те са два с такъв номер

И защо са хванати за радиатора нали са трансистор а не ис.

На радиатор са защото греят и трябва да бъдат охладени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичагата,изпратих ти касетофона,ама си ми дал друг телефон.Отивай утре в офиса на Еконт да си го търсиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги имам въпрос

Ето въпроса един токоизправител или трансформатор на радио колко му е живота тоест колко може да искара без значение какъв е касетофона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма ограничено време, ако се ползва в нормални условия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага не те разбрах какво ще рече на нормални условия да не искаш да кажеш че трансформатора не трябва да седи постояно включен в мрежата така ли ?

Ако е така значи че на трансформатора на моя касетофон не му остава много щото аз държа постояно касетофона включен в мрежата тоес кабела на касетофон е постояно е включен в мрежата в тока дори когато касетофона  е в излючено полужение.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е включен в мрежата постоянно, това не се отразява на дълготрайността на трансформатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екстра няма опасност трансформатора да изгори аз затова питах. Защто имам едно китайско радио и на него му изгоря трансформатора,но аз го смених и сега вече работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Pichagata 933 написа:

Екстра няма опасност трансформатора да изгори аз затова питах. Защто имам едно китайско радио и на него му изгоря трансформатора,но аз го смених и сега вече работи.

На китайското радио трансформатора не е като на японското.Разликата в качеството на изработката е като магистрала в Норвегия и магистрала в България

И не ми отговори дали си взел хитачито.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прав си пичага. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги имам въпрос вашия колега hristov58 ми изпрати хитачито му работи отлично и въпроса ми е. Десния касетофон които е без реверс вчера му пунах касета и първончално свиреха и двете колони,но после дясната се намали сама и се чува малко по слабо а лявата си се чува нормално от какво може  се дължи. Да ви кажа, че и моито хитачи свири по същия начин като му пуснеш касета в същия касетофон десния не а автореверса. Маи самия касетофон си разделя колоните не съм сигурен за това ви питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо проверяваш главата да не зацапана,проверяваш връзката от главата до предусилвателя,вземи една пинсета и докосни входовете там където отива сигнала от главата.

Трябва да се чуе брум,ако и на двата канала е еднакъв,проблема е в главата или касетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага това го направих с отвека до качих я и се чуваше препуване и на лявата колона се чува малко по добре а на дясна не чак толкова Добре. И кат натисна копчето запис дясна колона изпращята малко по силно от лявата възможно ми е при правене на запис колоните да делят тоест дясната да записа а лявата да възпроизвежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да нямаш някакъв проблем с потенциометъра? Този касетофон няма възможност да просвирва записа в реално време, не поддържа monitor. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Pichagata 933 написа:

Пичага това го направих с отвека до качих я и се чуваше препуване и на лявата колона се чува малко по добре а на дясна не чак толкова Добре. И кат натисна копчето запис дясна колона изпращята малко по силно от лявата възможно ми е при правене на запис колоните да делят тоест дясната да записа а лявата да възпроизвежда.

Не може лявата да записва,а дясната да възпроизвежда.

Напръскай с контактен спрей превключвателя за запис и го раздвижи напред назад.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага!

От 10-та страница нагоре, нали знаеш, че всеки отговор се заплаща?

• Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Колев60 написа:

Пичага!

От 10-та страница нагоре, нали знаеш, че всеки отговор се заплаща?

:offtopic_s:

Мани не го шашкай пичагата :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ме подсеща за вица

Спира катаджия шофьор:

-Какво става? Да не би левият завой да е забранен?:ohmy:

-Не, но е платен.:D

преди 17 часа, Pichagata 933 написа:

Май самия касетофон си разделя колоните не съм сигурен за това ви питам.

Разделя ги разбира се, нали е стерео. Това е магията на двуканалния звук :wink12:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш контактен спрей може и с WD-40.

По горе hristo58 ти е казал къде да пръскаш. Може да пръснеш по малко на всички потенциометри и превключватели и да ги раздвижиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване