Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Странен проблем с бойлер ТЕСИ 80 литра.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, barbuncela написа:

Брат ми купил терморегулатор и го смени! Сега работи...пък да видим...ама още си ме е страх...явно съм травмирана...:(

Няма от какво, бойлерът не е бомбата, която си представяте. Пийте едно валидолче и ще Ви мине. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Няма от какво, бойлерът не е бомбата, която си представяте. Пийте едно валидолче и ще Ви мине. :D 

Ооо бомба си е и има за какво да се притеснява. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждала съм какви поразии прави бойлер....:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, barbuncela написа:

Виждала съм какви поразии прави бойлер....:(

Това са самоделки или преправяни уреди. Теси може да са евтини боклуци, но от гледна точка на безопасност са проектирани безопасно. Ето какво се случва когато водата достигне критичните 17 бара:

Поради това устройство на фланеца, взрив не е възможен, просто защото фланеца изпуска налягането много преди да се покачи до ниво, в което да пръсне самия водосъдържател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, barbuncela написа:

Какво да правя? Някакви идеи, съвети?

земи си сергеев за гадже 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Yvan Sergeеv написа:

земи си сергеев за гадже 

:lol6: Дообре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...
преди 11 часа, Павката79 написа:

Моят е теси билайт 120л.държа копчето на есо и стрелката на термометъра не минава и половината. Някой да каже защо? 

Защото е теси. 

Ако водата е топла и е над 50 градуса не умувай.  = "Термометъра" (това което виждаш) не е наред.

Успех! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Павката79 написа:

Моят е теси билайт 120л.държа копчето на есо и стрелката на термометъра не минава и половината. Някой да каже защо? 

И защо трябва да минава половината? Ако ти е достатъчно топлата вода го остави така, ако не ти стига му задай по-висока температура.

Термометъра е само ориентировъчен. Можеш просто да проследиш при какво положение няма вече топла вода, за да не те изненадва неприятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, baitexpo написа:

И защо трябва да минава половината? Ако ти е достатъчно топлата вода го остави така, ако не ти стига му задай по-висока температура.

Термометъра е само ориентировъчен. Можеш просто да проследиш при какво положение няма вече топла вода, за да не те изненадва неприятно.

Той термометърът си е много добър и много точно си мери и правилно е да е на средата  т.е. да не се попариш ако се заплеснеш или още  по-лошо изгориш детенце.Е, няма да се къпете един след друг като войници , но си е безопасно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 27.12.2018 г. в 10:21, barbuncela написа:

Коледа! Правя се аз на готвачка, чакам брат ми...изобщо мотая се. Понеже мих, а искам да се къпя, чакам бойлера да изключи.

Нищо му няма на бойлера, един ден пак ще направи същото когато се "правите на готвачка".  Истина е че сте пускали за кратко топла вода доста пъти. Така постоянно е влизала по малко студена вода долу при терморегулатора и бойлера не е изключвал дълго. В такива случаи водата горе прегрява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...