Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Странен проблем с бойлер ТЕСИ 80 литра.

Препоръчан отговор

Здравейте! Весели новогодишни празници на всички!

Коледа! Правя се аз на готвачка, чакам брат ми...изобщо мотая се. Понеже мих, а искам да се къпя, чакам бойлера да изключи. Влязох в банята гледам свети синьо...аха изключил е, но погледа ми пада на скалата за температура и откачих! Стрелката на максимум забила в края на скалата! Уплаших се яко. Спирам тока и отворих крановете на топлата вода, Докато се чудя какво да правя, брат ми дойде, обясних му какво става. Той спря водата, стрелката беше се върнала малко надолу но още не беше там където обикновено седи когато изключи бойлера. Включи тока, но бойлера седеше още на синьо-изключено! Пак пуснахме водата. Чак когато стрелката мина границата където изключва обикновено, включи! Почакахме го, изключи където нормално изключва, по средата на червената скала! Брат ми отвори от долу капака на бойлера...гледа дърпа жиците - нищо! Всичко нормално! Нищо нагоряло, нищо хлабаво...Въртя и термо регулатора - нищо. Работи нормално! Включва, изключва...Даже ме попита дали съм сигурна, че стрелката е била там...Е как да не съм сигурна, нали откачих от страх...Отваря и таблото от вън пред банята, там дето се включва бойлера с една червена лампичка, гледа дърпа проводниците - нищо! Всичко нормално. Провери и предпазния клапан...май така се казва, дето има едно лостче  и като го натиснеш излиза вода от тръбичката...и там нормално...Изкарахме коледа ама тичах на 10 минути в банята да гледам...Нищо! Нормално. Един път само беше изключил едно деление повече нагоре...ама...работи. Вчера цял ден това ми беше работа...да гледам...нищо, нормално! Ама като си лягам...го изключвам вече...и тая сутрин като тръгнах на работа пак му щракнах копчето...Страх ме е! Гаранцията му свърши лятото...Какво да правя? Някакви идеи, съвети?

Благодаря!  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, AAUUXX написа:

Намали термостата малко да изключва по - рано за да си спокойна, че няма да стане беля.

Ще го направя...ама хич не ме успокоява и това...Дали да взема нов термостат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, barbuncela написа:

Ще го направя...ама хич не ме успокоява и това...Дали да взема нов термостат?

Щом изключва си работи термостата, аз на всеки бойлер който съм имал задължително намалям термостата малко за да съм спокоен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, bobivg написа:

Ръкохватка за терморегулатор (само при модели с възможност
за регулиране на температурата)

Не разбирам какво имаш в предвид?

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Щом изключва си работи термостата, аз на всеки бойлер който съм имал задължително намалям термостата малко за да съм спокоен.

Добре де ама...каква ми е гаранцията че няма пак да замине стрелката в края... А, и изобщо защо беше отишла там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, barbuncela написа:

Добре де ама...каква ми е гаранцията че няма пак да замине стрелката в края...

Намали го ,няма да отиде до край, тествай го няколко дни за да се увериш, такива пикове са нормални все пак това не е електронен термостат, но като го намалиш дори да има пикове те няма да са до крайно положение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Намали го ,няма да отиде до край, трствай го няколко дни за да се увериш, такива пикове са нормални все пак това не е електронен термостат, но като го намалиш дори да има пикове те няма да са до крайно положение.

Ами...не знам...ще го направя, ама ме е страх! То терморегулатора никога не е бил на макс! До края има още 90 градуса да се върти врътката! Седи по средата между минимум и максимум...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, barbuncela написа:

Не разбирам какво имаш в предвид?

Същото което ти каза и колегата намали го да нагрява до по-ниска температура и наблюдавай за да знаеш има ли проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, barbuncela написа:

Ами...не знам...ще го направя, ама ме е страх! То терморегулатора никога не е бил на макс! До края има още 90 градуса да се върти врътката! Седи по средата между минимум и максимум...

Не този дето е изведен от вън, сваля се капачката на бойлера и на термостата има едно тримерче, то трябва да е на не повече от 2/3 усилен. 

Ето това червеното за него става въпрос. 

IMG_20181227_104930.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, AAUUXX написа:

Не този дето е изведен от вън, сваля се капачката на бойлера и на термостата има едно тримерче, то трябва да е на не повече от 2/3 усилен. 

Ето това червеното за него става въпрос. 

IMG_20181227_104930.png

Не е такъв! С ампула и тръбичка навита на спирала. Ампулата е напъхана на горе в тръбата на фланеца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, barbuncela написа:

Не е такъв! С ампула и тръбичка навита на спирала. Ампулата е напъхана на горе в тръбата на фланеца!

Няма значение пак трябва да има тример на термостата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, AAUUXX написа:

Няма значение пак трябва да има тример на термостата. 

Ами...довечера ще го видя и ще пиша какво съм ги свършила! Благодаря!  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, barbuncela написа:

при този тип термостати и регулатори при вертикални бойлери, не трябва да се ползва  вода на "порции", докато е включен бойлера
ся, ще ме питате защо
ами щото, отдолу влизайки студена вода, охлажда сензора и включва нагревателя и прегрява
зимно време, редовно си правя този номер с изпускане на малко вода, с цел да прегрее малко
пп
забравих да кажа, че освен фабричния предпазен клапан, съм сложил още един, от тези, дето ги слагаха на старите бойлери

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като отваряш крановете и няма пара значи не е проблем с термостата. Все пак е изключил. А и има предпазни клапани и други защити. Вероятно термометърът е повреден и показва глупости. Провери с живачен или друг вид термометър за около 100 градуса каква е действителната температура на топлата вода  и тогава ще се мисли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и един съвет
за да го ползвате много години, не трябва да е с твърда връзка, а с мека...ъ-ъ-ъ...тъй де, маркучи се продават в магазините
защо ли, ами защото поемат водните удари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, дръндю написа:

при този тип термостати и регулатори при вертикални бойлери, не трябва да се ползва  вода на "порции", докато е включен бойлера

Е как ще стане когато съм вкъщи, и ми трябва непрекъснато топла вода? :(  Мия чинии, пера и т.н. Винаги съм го правила!

преди 3 минути, дръндю написа:

и един съвет
за да го ползвате много години, не трябва да е с твърда връзка, а с мека...ъ-ъ-ъ...тъй де, маркучи се продават в магазините
защо ли, ами защото поемат водните удари

С меки връзки е!  :)

преди 5 минути, Филипов написа:

След като отваряш крановете и няма пара значи не е проблем с термостата. Все пак е изключил. А и има предпазни клапани и други защити. Вероятно термометърът е повреден и показва глупости. Провери с живачен или друг вид термометър за около 100 градуса каква е действителната температура на топлата вода  и тогава ще се мисли.

Това ми харесва като идея...да, пара нямаше...ама термометъра ако се е прецакал...а после показва нормално...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, barbuncela написа:

Е как ще стане когато съм вкъщи, и ми трябва непрекъснато топла вода? :(  Мия чинии, пера и т.н. Винаги съм го правила!

у дома е нагласен така, че да показва около 60 и няма проблем
когато го ползваме за къпане, го завъртам до край и показва 80, а с малко изпускане на вода на няколко пъти, удря в края над 90

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

една доста неясна снимка за постоянната температура на моя бойлер, а за къпане, както казах, завъртам до край и изпускам по малко вода за да прегрее и е над 90, почти хоризонтална е стрелката
IMG0042A.jpg.4b006f98d8b305d708c10bb9647a281f.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, barbuncela написа:

Здравейте! Весели новогодишни празници на всички!

Коледа! Правя се аз на готвачка, чакам брат ми...изобщо мотая се. Понеже мих, а искам да се къпя, чакам бойлера да изключи. Влязох в банята гледам свети синьо...аха изключил е, но погледа ми пада на скалата за температура и откачих! Стрелката на максимум забила в края на скалата! Уплаших се яко. Спирам тока и отворих крановете на топлата вода, Докато се чудя какво да правя, брат ми дойде, обясних му какво става. Той спря водата, стрелката беше се върнала малко надолу но още не беше там където обикновено седи когато изключи бойлера. Включи тока, но бойлера седеше още на синьо-изключено! Пак пуснахме водата. Чак когато стрелката мина границата където изключва обикновено, включи! Почакахме го, изключи където нормално изключва, по средата на червената скала! Брат ми отвори от долу капака на бойлера...гледа дърпа жиците - нищо! Всичко нормално! Нищо нагоряло, нищо хлабаво...Въртя и термо регулатора - нищо. Работи нормално! Включва, изключва...Даже ме попита дали съм сигурна, че стрелката е била там...Е как да не съм сигурна, нали откачих от страх...Отваря и таблото от вън пред банята, там дето се включва бойлера с една червена лампичка, гледа дърпа проводниците - нищо! Всичко нормално. Провери и предпазния клапан...май така се казва, дето има едно лостче  и като го натиснеш излиза вода от тръбичката...и там нормално...Изкарахме коледа ама тичах на 10 минути в банята да гледам...Нищо! Нормално. Един път само беше изключил едно деление повече нагоре...ама...работи. Вчера цял ден това ми беше работа...да гледам...нищо, нормално! Ама като си лягам...го изключвам вече...и тая сутрин като тръгнах на работа пак му щракнах копчето...Страх ме е! Гаранцията му свърши лятото...Какво да правя? Някакви идеи, съвети?

Благодаря!  :)

Стари български боклуци, при тях всичко е "едно към гьотера", и термостата и термометъра. Ползвайте си го смело, нали топли вода? Съвременните бойлери имат куп защити и не бива да ви е страх. Като започнем от клапан, който изпуска водата, когато налягането се качи над 8 бара, та минем през електронната защита, когато нагревателя достигне прекалено високи температури захранването се прекъсва, та стигнем до фланеца, който при критично налягане в случай, че предишните 2 защити някой домашен "майстор" ги е премахнал, се деформира и водата изтича освобождавайки налягането, докато е още безопасно ниско. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, barbuncela написа:

Ами...не знам...ще го направя, ама ме е страх!

Тези имат поддръжка, ако искаш им се обади по телефона. Но според мен абсолютни гаранции никой не може да ти даде. Нямаше да има толкова предпазни мерки, ако не бяха нужни. Другото, ако ти се занимава с глупости, можеш да си вземеш програмируем прекъсвач. Тъкмо можеш да го направиш да се включва в 4-5 часа сутринта и ще си на "ЕКО" енергия. Но устройството е над 50 лв и не знам какви програмни възможности има.  Само знам че има такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми купил терморегулатор и го смени! Сега работи...пък да видим...ама още си ме е страх...явно съм травмирана...:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...