Премини към съдържанието
Johann Goethe

Покупка на автомобил за 21 годишен мъж

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя много мечтан за мен автомобил! Проблем е, че не съм сигурен какъв точно да е.  Бюджетът е между 10000 и 15000 евро, а предпочитанията са да е купе/лимузина/седан, Вие какъв избор ще направите на мое място? Бмв,ауди или мерцедес!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дачия:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова кола от любимите ти марки за 20-30 000лв. няма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, lupis написа:

Нова кола от любимите ти марки за 20-30 000лв. няма.

Не е споменал чисто нова.Иначе на по 5г. има.Аз предпочитам Ауди,но пък Мерцедес си е Мерцедес.За БМВ не говоря.

П.П.Забравих да спомена,че в този ценови пояс,трябва да се поинтересуваш за поддръжката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Johann Goethe написа:

Здравейте, искам да си купя много мечтан за мен автомобил! Проблем е, че не съм сигурен какъв точно да е.  Бюджетът е между 10000 и 15000 евро, а предпочитанията са да е купе/лимузина/седан, Вие какъв избор ще направите на мое място? Бмв,ауди или мерцедес!

Мерцедес, много ясно. Е-клас W212 или S-клас W221. Може и много добър CLS да се намери за тия пари. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има страхотни мерцедеси за тези пари, верно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо малко не ми се връзва 21 годишен да хвърля 15к еврака за кола ама всякакви луди...Предложения няма да ти давам, въпреки че от трите марки предпочитам Ауди и отчасти БМВ.Само имай в предвид, че ако нямаш солидни доходи всеки месец, няма как да ти се получи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Johann Goethe написа:

От тия 10-15 000 евро дай на баща ти 2000 евро да ти къпи едно 12 годишно рено, до като поопознаеш автомобилния свят,и след това можеш трезво да прецениш сам за себе си какъв автомобил най-много би ти допаднал,а не да задаваш глупави въпроси по форумите от сорта  ,,Мамо татко род ли ми е,,    БМВ  ,Ауди и Мерцедес са три различни свята.Най мен лично мерца винаги ми е бил много чичарски,аудито за хора без грам вкус към красивото  и усет към съотношени цена-качество,а бмв там е винаги духа на буйната младост,не случайно в бегето на жаргон го наричат  ,,хулигана на пътя,,

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, franchesko написа:

От тия 10-15 000 евро дай на баща ти 2000 евро да ти къпи едно 12 годишно рено, до като поопознаеш автомобилния свят,и след това можеш трезво да прецениш сам за себе си какъв автомобил най-много би ти допаднал,а не да задаваш глупави въпроси по форумите от сорта  ,,Мамо татко род ли ми е,,    БМВ  ,Ауди и Мерцедес са три различни свята.Най мен лично мерца винаги ми е бил много чичарски,аудито за хора без грам вкус към красивото  и усет към съотношени цена-качество,а бмв там е винаги духа на буйната младост,не случайно в бегето на жаргон го наричат  ,,хулигана на пътя,,

Верно?Май ти трябва да опознаеш автомобилния свят.Къде видя,че Мерцедес е чичарски?Освен ако не гледаш нещо от 90те.А на Аудитата пък кое им е грозното? Потърси клипове Audi Vs BMW

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bojoviki написа:

Верно?Май ти трябва да опознаеш автомобилния свят.Къде видя,че Мерцедес е чичарски?Освен ако не гледаш нещо от 90те.А на Аудитата пък кое им е грозното? Потърси клипове Audi Vs BMW

Абе малък, я върви си пий млякото, че нещо много си се превъзбудил.Автомобила е нещо много персонално.Следователно и изборът му.Както едно яке например.Един харесва рокерско, друг по елегантно, всеки с вкуса си.Ти няма да ми казваш, аз какво да харесвам.Ако беше роден в едни други времена в България щеше още да тичаш след рейса, ама сега станахте големи консултанти, кой каква кола да си купи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Децата ми не пият отдавна мляко,ти искаш аз.Авторът на темата попита,аз му отговорих,после явно и ти.Къде виждаш да ти давам акъл какво да харесваш и какво не?Ако можеш помагай на питащия,ако ли не,тихо.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

49402040_2124843214239776_46501788639538

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си F10 5-серия.

Мани ги тия дето викат че бмв били зле зимата, мерцедес са още по-зле. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари се мятам на Х5 аз, без даже да се колебая.

Ауди не са моята марка определено.

БМВ седма серия, ако си търся висок клас лимузина, но честно казано не знам как са им цените - при всички положения ще са солени де. :Д Пета серия поради някаква неясна и за самия мен причина не ми харесва - в пъти повече ми допада трета серия, на която и купетата винаги са били атрактивни. (за купе) Имал съм купета, както и да го мисля, да ти е единствената кола това си е крайно неудобно - купето за мен е само за кеф, за друго не ми го хвали.

Мерцедес CLS 320 перфектен си взе един съсед наскоро за 25К - страхотен автомобил, но го чувствам твърде магистрален, W212 е много по- мой стил. Базови S класи не харесвам, а другите най- вероятно ще са ти над бюджета. Колко до "цедките" - казано в кратце: нямам забележки. Супер универсален и практичен автомобил, както за градско, така и за дълго - и за ергенуване, и за семейство. Принципно съм фен на баварците, но последните поколения цедки, като че ли ме печелят повече от тройките. 

По мое мнение щом си млад човек, вземи си Ц- класа. Ще можеш да я намериш доста по- нова от по- големите класове и на трите марки. Сетне тази кола е по- лесно продаваема и по- икономична по всички параграфи - и като разход на гориво, и като разход по такси, по ремонти, по обслужване и т.н. Този Мерцедес не е чичарски, напротив - за мен е много свежа кола, някак актуална, можеш да дъниш яко баси в нея и да возиш гаджета, можеш и да слушаш класика, докато си пътуваш към морето със 120, и си бъркаш кафенцето. Високите класове на Мерцедес поне на мен в градска среда са ми тегави - цедките и тройките са ми много по- комфортни, и ги предпочитам в пъти, когато съм в града, а дори и пета серия е по- маневрена, и компактна.

Но след всичко, което съм управлявал при нашите условия и за моите нужди, вече предпочитам други класове - джипове, ванове, сувове, савове, разни такива, че не мога им хвана края на модерните термини. Но не живея в София все пак - инак при трафика в столицата, колкото по- малък автомобил, толкова по- добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Random41 написа:

Мани ги тия дето викат че бмв били зле зимата, мерцедес са още по-зле. 

Тия митове може да ги чуеш,само по нашенските ширини.Така  де българина разбира от всичко ,кат почнеш коли,жени,футбол политика и т.н.   Ако магарето зад волана е зле, и с 4x4 задвижване да е ватомобила, пак ще е зле.Имам една позната ,си докара в бегето  от щатите suv Jeep 4x4 ,падне ли малко снега,джипа заминава под ореха и остава там до ка цъфне джанката, а тя си бръмчи през това време с рейса.Иначе сега по това време швабите перат с баварците с 240км,  по немските магистрали,и въобще не им дреме.Ако си в лявата лента пред него ,само ти пуска оксижена в огледалото,минаваш в дясно и за една секунда виждаш как едни стопове изчезват в небитието.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, franchesko написа:

Иначе сега по това време швабите перат с баварците с 240км,  по немските магистрали,и въобще не им дреме.

Така се получава, като не са с гуми на пет години или от по пеесе лефа. Щото си е факт, че БМВ със износени и нискокачествени гуми не е същото, както Опел или Форд с такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.01.2019 г. в 22:51, Madonna написа:

Има страхотни мерцедеси за тези пари, верно. 

Няма такова нещо Мадона. За тези пари най- много- добре изглеждащи мерцедеси. Добре изглеждащи, но приключили курса. Няма как от 100 000 евро, цената да слезе на 10 000 и това да е добър мерцедес... БМВ, Ауди... или каквото и да е.

Към автора- мечтаните коли струват много сериозни цифри братле. А твоя бюджет е доста далеч от тези цифри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ОдаР написа:

Няма такова нещо Мадона. За тези пари най- много- добре изглеждащи мерцедеси. Добре изглеждащи, но приключили курса. Няма как от 100 000 евро, цената да слезе на 10 000 и това да е добър мерцедес... БМВ, Ауди... или каквото и да е.

Към автора- мечтаните коли струват много сериозни цифри братле. А твоя бюджет е доста далеч от тези цифри.

Аз под ,,приключили курса,, разбирам, че ще се кара 2-3 месеца и почва да се разпада, и всеки месец си в бокса.А това не зависи толко от цената, колкото от как е стопанисван автомобила.Има читави мерецедеси и под 10 000 евро, под ,,читав,, разбирай да изкара поне още 4-5 годдини с подръжка и минимални ремонти,ако собственика е бил внимателен с него, не да му блъска вратите при всяко слизане и качване,да натиска всяко копоче със сила,все едно иска да включи телевизор ,,Радуга,,  Да не говорим, че мерца с изключение на първата ,,А,, класа дори и на 500 000км все още е корав като швейцарски сейф, за мен лично най-здравите европейски автомобили, може да е чичарски, но е бетон.А за мечтите,по важно е да са реални, за да могат и да се сбъднат някога,на заплата 2,че дори 3 хил лева,и да мечтаеш за аемге за 120 хилки евро гроша   ,положението цял живот ще бъде ,,Очи пълни ръце празни,,   Според мен последните години повечето хора мечтаят да карат нещо колкото се може по ефтино,и иколкото се може по ново.Така си мисля,понеже все повече Дачии гледам,че се търкалят по пътищата.

raduga2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В теб все още говори българина Франческо. Пийс, ама тия мерцедеси ( думата мерцедес автоматично изключва А, Б и Ц клас) , под 10 000 евро не са на 500 000 км, а на 1 500 000. Вижда ти се прекалено, да. Аз обаче знам какво говоря. Тия пичове, дето си купуват мерцедеси за по 100 000 и отгоре евра, не ги взимат за да ги жалят, та да можем ние да си ги купим "запазени" за по "под 10 000". За такива пари се взима Опел, Форд, Мазда, Хонда... и т.н.  И има добра вероятност да е наистина под 500 000 км.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, зависи какво искаш. За тези пари качествен нов автомобил няма. Втора ръка, нещо на 5-6 години - може. Ако искаш кола, която вози максимално комфортно, но само при идеални пътни условия - Мерцедес. Ако искаш кола, която да можеш да караш във всякакво време без проблеми - Ауди, най-добре Allroad. Но поддръжката им е безумно скъпа. BMW изобщо не ги коментирам - това са коли за късопишковци с комплекс за малоценност, които се изживяват като големи баровци. И обикновено умирисват трънките край пътя след максимум година-две... Освен това, нали знаеш как се определя дали можеш да караш BMW-то си, когато има сняг? Вадиш щеката за проверка на маслото, излизаш пред гаража и я забиваш в снега. Ако снегът е над минималната отметка - не можеш :D

С оглед на възрастта ти действително е най-добре да си вземеш едно Рено за 2 бона, с което да се научиш да караш. След няколко години, като натрупаш опит и поочукаш реното 3-4 пъти, можеш да помислиш за друга кола. Най-добро съотношение цена/качество имат Тойота и Нисан. Поддръжката им е на половината от цената на Мерцедес и Ауди, комфортът при каране - почти същите, а се развалят средно 10 пъти по-рядко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ОдаР написа:

Глупости. Човекът е казал бюджет до 15 000 евро. Пример..моят мерцедес е на 6 г. и е на 40 000 км. Да ти кажа ли на колко се оценява към момента...Ми..да речем, че се вписва в бюджета на младежа..+/- 1000 лева, примерно. Перфектна кола. Поръчкова с всички екстри за модела и пазена като очите ми. Но не се продава. Има всякакви подобни обяви и предложения. 

Ако не вярваш..заповядай по всяко време на тест, оглед и т.н. 

Има коли и коли..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ОдаР написа:

В теб все още говори българина Франческо. Пийс, ама тия мерцедеси ( думата мерцедес автоматично изключва А, Б и Ц клас) , под 10 000 евро не са на 500 000 км, а на 1 500 000. Вижда ти се прекалено, да. Аз обаче знам какво говоря. Тия пичове, дето си купуват мерцедеси за по 100 000 и отгоре евра, не ги взимат за да ги жалят, та да можем ние да си ги купим "запазени" за по "под 10 000". За такива пари се взима Опел, Форд, Мазда, Хонда... и т.н.  И има добра вероятност да е наистина под 500 000 км.

Не разбрах обосновката ти обаче, от къде на къде думата ,,мерцедес,, да изключва ,А,Б,Ц класа? От къде на къде? За теб може да е така,но хората си ги търкалят по пътищата и за тях това е мерцедес.Особенно пък ,,Ц,, класата си доста успешен клас на марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, franchesko написа:

Не разбрах обосновката ти обаче, от къде на къде думата ,,мерцедес,, да изключва ,А,Б,Ц класа? От къде на къде? За теб може да е така,но хората си ги търкалят по пътищата и за тях това е мерцедес.Особенно пък ,,Ц,, класата си доста успешен клас на марката.

Ц класа= Опел Вектра. Че даже е по- зле откъм всичко. Сега по- ясно ли е?

преди 19 минути, Madonna написа:

Глупости. Човекът е казал бюджет до 15 000 евро. Пример..моят мерцедес е на 6 г. и е на 40 000 км. Да ти кажа ли на колко се оценява към момента...Ми..да речем, че се вписва в бюджета на младежа..+/- 1000 лева, примерно. Перфектна кола. Поръчкова с всички екстри за модела и пазена като очите ми. Но не се продава. Има всякакви подобни обяви и предложения. 

Ако не вярваш..заповядай по всяко време на тест, оглед и т.н. 

Има коли и коли..

Ама си го взе нов нали? Сега ще го продадеш ли за 10 000 лева? Ако да, чакай ме при нотариуса. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ОдаР написа:

Ц класа= Опел Вектра. Че даже е по- зле откъм всичко. Сега по- ясно ли е?

Не не е ясно.То и доста от моделите на Сааб 9-5 са с окачване на опел вектра,единсвеното общо е ,че е много здраво, иначе като возия няма нищо общо с тая каруца Вектра,пък за качество на изпълнение като цяло разлика космос-магаре.Двигателят си е саабски,вътре голямо шивоко и луксозно като чайката на брежнев, аве нищо общо с хлопел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ivanovr
      здравейте  , моля помогнете имам един проблем с аудуто 1.8и 125 коня .
      докато карам и като мина 50 почва да вие нещо да стържи смених каре вътрешно и външно но никакъв резултат гумите сащо джанти , амортисиори , лагери не не не ....
      отидох в сервиз и казаха че за смяна е скоросната кутия но се самнявам в това защото скоростите влизат добре при завой на ляво шумът идва от дясно колело и се осеща трептене на волана в краката ми и е непоносимо някой да е имал тоя проблем ? и как го е премахнал ще съм му много благодарен !!  
      ------ ШУМЪТ Е КАТО ---- ОУМ ОУМ ОМ ОМ ОМ 
      СЕ ЕДНО ЧЕ ПРЕСКАЧАТ ЗАБИ ИЛИ КАТО ЛАГЕР - НО СЪМ ГИ СМЕНИЛ!
    • от Eduard Pavlov
      Здравейте! Решил съм да си купувам нова кола и съм се спял на Ауди А4, след 2008 г. с новия фейслифт. Просто съм фен на Ауди и от доста време исках да си купя точно този модел. Преди имах Тойота Авенсис 2003 г.,(комби) 2.0 дизел 116 к.с. Не съм имал никакви проблеми с нея, здрава и икономична кола, но и малко тромава при изпреварване. Продадох я, защото беше на доста километри. Както и да е. Въпросът ми е какво Ауди А4 ще ми препоръчате вие? Къв мотор да търся? Ще ми се да е дизел, за да ми е по-икономична. Задъ;жително автоматик. Интересува ме какви са му предимствата и недостатъците? Надежда кола ли е? Може би ще се ориентирам към комби, заради по-ниската цена. Виждам, че тук в България тези Аудита започват от 14 000 лв нагоре. Но съм решил да си търся от Швейцария или от Германия. Нямам доверие на автокъщите в България. Превъртат километражи, закрепват ги, колкото да ги продадат и кой знае какви проблеми имат. Знам, че поддръжката ще ми е скъпа. Предвидил съм го. Просто искам да съм сигурен, че съм направил правилен избор. Бюджетаът ми е около 15-16 хил. лв. Ще се раздам да чуя вашето мнение. Благодаря! 
    • от Black Dragon 777
      Здравейте на всичко.Тея дни си купих ауди а4 1995 г. 1.8. и искам да му сменя волана със по нов от тези на audi a3(1998),а4(1999)  от по новите или а6.( до 2000г.)Но проблема ми е че не знам дали ще съвпадне.Някое знае ли кой става и кой не ,защото не ми се иска да се купя някой и да не стане или да свалям този,за да разбера какъв трябва да си търся .Благодаря предварително .
    • от nikola_dimitrov95
      Здравейте, интересувам се от всички плюсове и минуси на двете марки и модели коли. Който се сети нещо, нека да добавя в коментарите отдолу.
      Относно БМВ-то...говоря за (2004-2006 година) около 300-380 коня, ориентировъчно понеже гледам, че са на доста по-ниски цени (10-16 хил.) от тези от 2008-ма нагоре, които са над 20-25 хилки. 
      Относно Аудито...същата работа... 2004-2007, 4.2 двигател 250-350 коня, защото вървят 10-16 бона, а тези над 2008-ма .... около 40-50!
      Интересува ме кое колко гори, кое повече харчи, кое кара по-добре зимата в снега, кое ускорява по-бързо, дизел или бензин, на кое му е по-скъпа поддръжката, тези цени на моделите нормално ли е да са 10-16 хилки...да не ми пробутат купета с гуми и т.н. Абе, каквото се сетите ще се радвам да го споделите с мен.
      п.п - което и от двете да е...АВТОМАТИК ще е, в момента съм с мерцедес w202d ръчка и ми омръзна градско 1ва 2ра 1ва 2ра..
      Благодаря предварително!  
    • от VAG
      Здравейте, ако може едно мнение audi a3 или golf 4.
      Стабилност на пътя, поддръжка и всичко каквото се сещате.
      Предстои да взимам кола и се чудя коя от двете да бъде
      Благодаря предварително !

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.