Премини към съдържанието
Александър Коджаманов

ASRock H61M-GE съвместимост с видеокарти от по-ново поколение

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! :)

Искам да сложа по-съвременна видеокарта на компютъра си, за да мога да играя новите игри.
Въпросът ми е дали това дъно ще поддържа видеокарта, която ще подкара по-новите игри (Metro Exodus, FarCry NewDawn и т.н.)
Прикачвам линк към дъното:
https://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-GE/index.asp#Download

Процесор: Intel Core I5 2400 - 3.10GH
Ram: 8 GB

Не съм се спрял на конкретна видеокарта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното може да сложиш каквато видеокарта ти харесва. 

Това което трябва да провериш е 12V линия колко ампера е (има лепенка на захранването) и кутията колко дълги карти събира. 

Процесора също ще е спънка в случай че решиш да купуваш по-сериозна видеокарта но там нищо не може да се направи.

Edit; https://www.olx.bg/ad/videokarta-kfa-1050ti-4-gb-CID632-ID7IjtR.html#69f3a04e09

Добра цена, добро охлаждане и с 2 години гаранция но иска допълнително захранване (това всъщност си е плюс ако захранването е читаво).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към слагане на видео карта - само захранване и кутия могат да те спънат. Също трябва да се провери монитора ти какви видео входове има за да не стане грешка и там.

За игрите обаче прегледай какви са изискванията им защото там може процесор и памет да те спъват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид производителността на процесора...нещо като 1050 -1050 Ti -1060 без да биват спънати. Респективно АМД еквиваленти rx 560, или максимум rx 570. На теория би трябвало с по-бързите модели от изброените, да се подкарва на FHD резолюция с  настройки над средните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с по-стара версия на биоса от 2 го обнови. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отделеното внимание! Някакви съвети коя видеокарта да си купя ? Най-вероятно ще е втора ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си порчелкакво ти е писано по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да открия втора ръка видеокарта до 100-тина лева за игри - на medium и на малък монитор на ниска резолюция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има се предвид вградената графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Александър Коджаманов написа:

На дъното пише Dx 10.1 - това означава ли, че няма да поддържа dx 12  ?

Не!

Ще поддържа това което поддържа външната ти видео карта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.01.2019 г. в 15:52, Александър Коджаманов написа:

....която ще подкара по-новите игри (Metro Exodus, FarCry NewDawn и т.н.)
Прикачвам линк към дъното:
https://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-GE/index.asp#Download

Процесор: Intel Core I5 2400 - 3.10GH
Ram: 8 GB

Не съм се спрял на конкретна видеокарта

преди 7 часа, Александър Коджаманов написа:

Мога ли да открия втора ръка видеокарта до 100-тина лева за игри - на medium и на малък монитор на ниска резолюция ?

Можеш - HD 7970/280X.

Аз лично чакам да видя какво ще излезе Metro: Exodus. Ако е обезличена и излезе конвейерна игра със отворен свят ще пропусна, но ако пази духа на първите (и надгради над него) мисля да закупя Aurora изданието. Far Cry New Dawn не бих го докоснал дори и да имам тази възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radeon HD 7970 ще подкара ли споменатите по-горе игри и на low примерно ще бута ли с над 30 fps-a ? :)
В момента съм с Radeon 6700 и положението е плачевно... Дота 2 на low едвам бута с 40 fps...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо според теб се търгуват за колкото вървят и ниския клас съвременни карти?

Ако ще рискуваш с 7 годишни копачки които всеки момент ще умрат поне се увери че имаш нужното захранване.

п.с. 280Х е преименувана 7970. Разбирай че е пусната за продажба повече от година по-късно и теоретично може да е "копала" по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виното на AMD със сигурност старее по-добре от това на Nvidia (линк). 7970GHz Ed. по-бърза от 780TI и почти двойно по-бърза от GTX 680 4GB. Убеден съм че във FC: New Dawn ситуацията ще е подобна.

@Александър Коджаманов

Какво купи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.