Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от доста време обмислям да премина на Windows 10, но все не се престрашавамам. В момента съм на Windows 7 и искам да знам дали трябва да пипам някакви настройки по BIOS? Или спокойно мога просто да направя една преинсталация от 7 към 10 като си намеря читава операционна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че искаш 10? Кое налага преминаването към нея? С каква система си?

За биос-а - зависи много от системата ти и от това какво искаш да постигнеш.

Аз лично бих си направил имидж на съществуващата ОС и бих проверил и свалил всички нужни драйвери за системата ми.

Къде мислиш да я търсиш тази читава операционна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да направиш ъпгрейд или преинсталация. Читава десетка има на сайта на майкрософт. Тегли се свободно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занивай с глупости. Не е ясно  дали имаш дърва за тая ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам и аз един въпрос който ме тормози: Ако ъпдейтна съществувваща уин7 инсталация към уин10, запазва ли се всичко по програмите, настройките им и т.н. или трябва да се преинсталира всичко?

plamen_petrov_80, пишеш за имидж на съществуващата ОС - с какво може да се направи най-лесно и бързо? Опитвам се от седмица да си направя такова прехвърляне на целия хард диск от един лаптоп на друг и до момента не успявам.

Идеята ми е да бекъпна целия диск Ц на лаптопа, да купя нов и да кача директно имиджа на новия. Защото ако трябва да инсталирам всичко наново и да го настройвам, се обесмисля, това ще е много труд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, 3D Уеб дизайн написа:

plamen_petrov_80, пишеш за имидж на съществуващата ОС - с какво може да се направи най-лесно и бързо? Опитвам се от седмица да си направя такова прехвърляне на целия хард диск от един лаптоп на друг и до момента не успявам.

Идеята ми е да бекъпна целия диск Ц на лаптопа, да купя нов и да кача директно имиджа на новия. Защото ако трябва да инсталирам всичко наново и да го настройвам, се обесмисля, това ще е много труд.

Имидж на съществуващата ОС можеш да направиш с много програмни продукти - аз лично харесвам Macrium Reflect като съм си направил самостоятелен зареждащ диск с WinPE. Така дори да се прецака всичко, ако имаш зареждащия диск и имижда можеш да възстановиш системата на произволен носител. Има още много такива продукти - прегледай, прочети и прецени на теб кое ти е най-удобно.

Тук не разбирам да купиш нов лаптоп или нов диск? Ако лаптопа е същия проблем не би трябвало да има, а ако новия диск е ССД от производителя може да ти предлагат и софтуер за мигриране.

Аз върху 7 ца не бих сложил 10-ка или каквото и да е. Инсталацията на чисто си има предимства и винаги я предпочитам, а работата - няма бързо и хубаво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тук не разбирам да купиш нов лаптоп или нов диск? Ако лаптопа е същия проблем не би трябвало да има, а ако новия диск е ССД от производителя може да ти предлагат и софтуер за мигриране.

Става въпрос да купя нов лаптоп и да пренеса целия диск C на този нов лаптоп като имидж. Ясно ми е, че трябва да е пак Интел, затова ще взема с подобен процесор и от същия производител - Асус. Тук пуснах нова тема с точния модел и характеристиките му:

Дажи си купих софтуер за целта - Ashampoo backup pro 12 - работи и принципно ще стане, вече го тествах, но трябва хард диска където прехвърляш, да е по-голям или поне същия на това което прехвърляш. Опитах да прехвърля диск C с размер 100 ГБ на хард диск 256 ГБ - не става. Защото копието на диск C било от хард диск с общ размер 750 ГБ... страшна тъпотия :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новия лаптоп не е съвместим със 7-ца така, че всичко е напразно. Иначе Macrium Reflect може да прехвърля без проблеми стига на дял от 700GB  да са заети само 100GB и без проблем ще ги натъпче в ССД 120-128GB.

Ashampoo backup pro 12 - не съм фен на Ashampoo, не мисля, че ползвам някакъв техен продукт, а дали има начин и как да направи това което искаш не знам, но пак казвам при такъв нов лаптоп дори да прехвърлиш нещата той няма да работи коректно - заради процесор, видео карта, а може и друга периферия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80, защо да не е съвместим новия лаптоп със уиндоус 7? Идеята да избирам такъв лаптоп, е че партишъна който ще пренасям, в момента работи на подобен лаптоп - пак Асус, модел X75V с I3 процесор и 8ГБ рам, но е със слаба видео карта - има само Интелското вградено видео. Тоест, разликата  между сегашния лаптоп от който ще се вземе имиджа и новия на който ще пренасям, ще е само че процесора няма да е I3, а I5 или I7, видеото ще е различно и вероятно дъното. Естествено, ще трябват новите драйвери, но това не е проблем. Проблема е в това, че ако тръгна да инсталирам и настройвам всичко наново, ще отиде поне седмица работа, а това както и да го смятам, са си едни 600 до 1000 лв на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го този който ще купувам: https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-tuf-with-processor-intelr-coretm-i5-8300h-up-to-4-00-ghz-coffee-lake-15-6-full-hd-ips-8gb-1tb-hybrid-firecuda-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-4gb-free-dos-black-fx505ge-bq175/pd/DHQD9LBBM/

И това е този на който работя в момента - от него искам да пренеса целия дял на хард диска: ASUS X75VD-TY211 - https://www.asus.com/Laptops/X75VD/

Доколкото виждам, драйверите му поддържат Уин 7, 8 и 10.

• CPU
Intel® Core™ i3-3120M Processor (3M Cache, 2.50 GHz)

• Chipset
Intel® HM65 Express Chipset

• LCD
17.3" 16:9 HD+ (1600x900) LED Backlight

• Memory
8GB DDR3 1600 MHz SDRAM on board

• VGA
NVIDIA® GeForce® GT 610M with 1GB DDR3 VRAM

• HDD
750GB 5400rpm

• Optical storage
DVD/RW Super-multi

• Communications
Integrated802.11 b/g/n
10/100/1000 Base T
Bluetooth 4.0

• Expansion slots
3 -in-1 card reader ( SD/ SDHC/ SDXC)
1 x Microphone-in jack / Headphone-out jack
1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
1 x USB 3.0 port(s)
2 x USB 2.0 port(s)
1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
1 x HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кратко - аз не вярвам да стане заради  - i5-8300H. Няма да подкараш вграденото му видео, от там не можеш да ползваш и външното. До 7-ма серия с голяма клизма ставаше, ама в дългосрочен план не се знае като поиска някоя специализирана програма по-нов драйвер. За всички други разлики по хардуера няма да говоря изобщо.

Какво е техническото състояние на ASUS X75VD-TY211 сега и с кое не се справя той (и колко)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS X75VD-TY211 сега не се справя  само с видеото - дисплея. Иначе е в перфектно състояние, на практика го имам от едва 2 години, беше в гаранция до скоро. Работя на него плюс 4К 43 инча филипс като втори дисплей, но на повече от 2560х1440 пиксела не мога да го пусна. А един монитор като не работи на неговата си резолюция е гадно - даже буквите излизат леко назъбени, като болднати - едва едва се вижда, но е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, 3D Уеб дизайн написа:

ASUS X75VD-TY211 сега не се справя  само с видеото - дисплея. Работя на него плюс 4К 43 инча филипс като втори дисплей, но на повече от 2560х1440 пиксела не мога да го пусна. А един монитор като не работи на неговата си резолюция е гадно - даже буквите излизат леко назъбени, като болднати - едва едва се вижда, но е факт.

Добре, значи имаш монитор имаш мобилен лаптоп и една настолна машина би била идеална. Монитора не можеш да го носиш, настолната се връзва с него, а когато си навън ползваш лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената цел на ъпгрейда е да мога да включа на 4к на 60 херца и да си работя спокойно, да. Мислиш, че с десктоп машина всичко ще стане както трябва с това пренасяне, за разлика от лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пренасяне?

При настолна машина можеш да си подбереш нужната видео карта за 4K 60Hz.

Да, тук си прав. И най-вероятно ще мога да ползвам и много по-евтина карта от такава за 250-300 лева която като не играя игри, ще е живо прахосничество. Всъщност, вариант е и само да ъпгрейдна лаптопа, до друг, по-нов модел, без да сменям от уиндоус 7 на 10 - така и пренасянето ще има шанс да се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проучи и този вариант - подбери система която да покрива хардуерните изисквания на програмите с който работиш и като теглиш чертата виж за какви пари става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички програми които се ползват изискванията са ниски - I3 процесор и 8 ГБ рам са предостатъчни. Но въпреки че десктоп конфигурацията ще е много по-гъвкава, клоня към лаптопа - гледах цените и десктоп компютър, аналогичен на лаптопа който съм избрал струва 1000 лв. Лаптопа е 1580. 580 лв не са малко, но това ще ми позволи да работя само на една машина, без да трябва да местя, синхронизирам акаунти и програми и т.н. А стария лаптоп може да отиде за детето - тъкмо съвсем скоро ще му трябва в училище че вече е втори клас.

П.С. И ще си работя на уиндоус 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, 3D Уеб дизайн написа:

П.С. И ще си работя на уиндоус 7.

На W7 - на нова машина забрави!

Да прехвърляш и синхронизираш си има и предимства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.02.2019 г. в 11:10, 3D Уеб дизайн написа:

Идеята ми е да бекъпна целия диск Ц на лаптопа, да купя нов и да кача директно имиджа на новия.

А защо просто не мигрираш директно от стария на новия диск системните дялове (или целия диск)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

А защо просто не мигрираш директно от стария на новия диск системните дялове (или целия диск)

Аз бих предложил точно същото, клониране на системният партишън директно от стария на новия по USB, след това размяна на дисковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.02.2019 г. в 21:38, DarkEdge написа:

Еми аз точно това се опитвам да направя - копие на целия хард диск и да го прехвърля това копие на новия лаптоп. Но вече цял ден бера ядове с този Ashampoo Backup pro който съм купил, чета ръководството им, правя всичко стъпка по стъпка и на финала изплюва някаква грешка. Въпреки че размера на дисковете е различен (750 гб стария и 1 ТБ новия), в описанието на продукта им пише, че не трябва да има проблем - единствено е задължително харда където се пренася информацията да е със същия размер или по-голям от този откъдето се взима бекъпа. Май ще трябва да се разправям със суппорта им...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, 3D Уеб дизайн написа:

някаква грешка

Това никак не помага.

Пробвай с безплатния Minitool Partition Wizard Free и не копирай целия диск, а дял по дял.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване