Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бях записах преди години доста аудио дискове от марките Ridata и Epro, като в скобите съм написал матричният номер: Ridata (RFD80M-79246, RFD80M-79247), опаковани в червен целофан и в шпиндел и EPro (R052-2606-8277). Още в началото когато ги записах не бях доволен от качеството на музиката и мислех че просто са рипнати с лошо качество или от формат Flac, Ape, Wavpack, за които още тогава, бях пуснал такава тема. Наскоро ги записах повторно, само че на други дискове като последният ми останал модел беше Ridata (RAA80M-52310),  за който се съмнявам че е тази марка, тъй като такъв матричен номер не съм виждал преди това и мислех че са по-нова серия, но очевидно не са. Най-вероятно в магазина Технополис са ги преопаковали и са сложили други в шпиндела. Тези дискове свирят по-добре, с по-отчетливи високи честоти, докато с по-старите звука беше леко приглушен и високите бяха като че ли неравномерни, сякаш свири касета. Повторих записите и на дискове Maxell (RTD80M-00248) и с тях също свири по-ясно, но пък те по-трудно се четат от аудио системата ми, която е много стара и на която съм й сменял лазерната глава много пъти, но разликата в звученето си остава. Миналата седмица купих нови дискове Ridata (RFD80M-79239), отново в червения целофан, но не можах да намеря от онези в синият шпиндел и не знам каква марка са били те. В Технополис сега ги има същите с червен целофан, но затворени в някой стар шпиндел.

Тези Maxell свирят добре и са по-скъпи, но не се четат добре от системата ми и се чува пукане към края на диска, докато другите, които уж са Ridata свирят прекрасно и се четат много добре и от тях никъде вече не намирам. Имало е и специални дискове CD-R Music на Media Rang за музика, но те вече не се произвеждат. Може просто дисковете да са остаряли и затова да не свирят добре, но помня че още тогава не бях доволен от записа. С новите Ridata в червения целофан, които записах, сякаш малко по-добре свири, но разликата е незначителна и не може лесно да се разбере. На компютър като ги рипна, няма разлика в качеството, даже съм ги пре-рипвал 2-3 пъти и пак е същото.

8818414223390.jpg77269.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодарим за информацията!

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти имам ушите, защото и тази твоя рожба е досущ на темата за флашките. С АData шлагерите звучали по-качествено от същите качени в SanDisk или каквато там бе марката. Цифрата си е цифра, ако ще на флашките/дисковете на Путин или на Мосад.

Между впрочем вчера тракнах селфи с Ури Гелер. Той е милиардер и серизно заявява, че е космически посланник. Състояние натрупано от шоу, в които показва как с силата на мисълта огъва подкова в формата на осмица. Прочети му житейски път и не си губи времето по форуми. На сцената и там дисковете/флашките как звучат пред публика. От град на град и си в джаза - полезното с приятното.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пълни глупости отново, това да не ти е лента и да има разлика като запишеш на normal или CrO2!? На диска се записва това което имаш като фаил за запис и няма как да имаш разлика в звука. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредните ламерщини. Няма ли да прочетеш нещо преди да се изсереш?

Първо Printable не е нещо качествено, а такова да се отпечати шаренията на принтер или съответно устройство (Lightscribe или подобно). В следствие на това отражателната повърхност (а тя е важна за доброто четене) е с по-лошо качество и по-нетрайна. 

За качеството е важен производителя на празния носител, а не търговското наименование върху опаковката и измисления код, който пишеш. Интересен е ATIP кода на производителя. Той се вижда с програми като DVDInfoPro.

Фабрики, которые производят CD-R высокого качества:  
CD Manufacturer CD Brand    
Mitsui Chemicals HP, Mitsui, Philips & Sony    
Taiyo Yuden Company Limited Taiyo Yuden, 3M, Sony, Philips, Boeder & Imation, Verbatim, TDK    
TDK Corporation 3M, Pioneer, TDK & Yamaha    
Kodak Japan Limited BASF & Kodak    
Pioneer Video Corporation Pioneer    
Ricoh Company KAO & Ricoh

Фабрики, которые производят CD-R среднего качества:
CD Manufacturer CD Brand    
Mitsubishi Chemicals Corporation Sony, Traxdata & Verbatim    
Hitachi Maxell, Ltd. KingTech & Maxell    
Fuji Photo Film Co, Ltd. FujiFilm

Фабрики, которые производят низкокачественные (=дешевые) CD-R:
CD Manufacturer CD Brand    
Princo Corporation BTC, Princo & KingTech    
Gigastorage Corporation Gigastorage    
Lead Data Inc. Lead Data, Lenco & Targa    
Fornet International Pte Ltd. Fornet & Magnex    
Ritek Co. Arita, BASF, Dysan, FujiFilm, Hi-Space, Intenso, JTEC, Memorex, MegaData, , MMore, Onkyo, Philips, Pony, Ricoh, Rimax, Samsung, Targa, TDK, Traxdata, Waitec & War    
CMC Magnetics Corporation BASF, CMC & Imation

Около 95% безымянных CD-R изготовлены именно на этих фабриках и имеют низкое качество.

Хайде и още едно линкче за образоване https://www.ixbt.com/storage/cdr.shtml

Най-тъпото на некачествените носители е че на тях не може да се разчита. Известно време след записването престават да се четат или с грешки. Примерно едни от нискокачествените Princo пожълтяват и дотам. На музика могат да пукат, прескачат и не се четат, защото в CD-Audio стандарта не е предвидена проверка и корекция на грешки. А ако е компютърна информация, особено архиви - CRC и неизползваеми.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не записвам на дискове, но си спомням, че преди за по-ценни неща купувах само дискове на Verbatim. Никога не съм имал проблеми с тях. Разликата беше няколко стотинки спрямо по-евтините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Поредните ламерщини. Няма ли да прочетеш нещо преди да се изсереш?

Първо Printable не е нещо качествено, а такова да се отпечати шаренията на принтер или съответно устройство (Lightscribe или подобно). В следствие на това отражателната повърхност (а тя е важна за доброто четене) е с по-лошо качество и по-нетрайна. 

За качеството е важен производителя на празния носител, а не търговското наименование върху опаковката и измисления код, който пишеш. Интересен е ATIP кода на производителя. Той се вижда с програми като DVDInfoPro.

Фабрики, которые производят CD-R высокого качества:  
CD Manufacturer CD Brand    
Mitsui Chemicals HP, Mitsui, Philips & Sony    
Taiyo Yuden Company Limited Taiyo Yuden, 3M, Sony, Philips, Boeder & Imation, Verbatim, TDK    
TDK Corporation 3M, Pioneer, TDK & Yamaha    
Kodak Japan Limited BASF & Kodak    
Pioneer Video Corporation Pioneer    
Ricoh Company KAO & Ricoh

Фабрики, которые производят CD-R среднего качества:
CD Manufacturer CD Brand    
Mitsubishi Chemicals Corporation Sony, Traxdata & Verbatim    
Hitachi Maxell, Ltd. KingTech & Maxell    
Fuji Photo Film Co, Ltd. FujiFilm

Фабрики, которые производят низкокачественные (=дешевые) CD-R:
CD Manufacturer CD Brand    
Princo Corporation BTC, Princo & KingTech    
Gigastorage Corporation Gigastorage    
Lead Data Inc. Lead Data, Lenco & Targa    
Fornet International Pte Ltd. Fornet & Magnex    
Ritek Co. Arita, BASF, Dysan, FujiFilm, Hi-Space, Intenso, JTEC, Memorex, MegaData, , MMore, Onkyo, Philips, Pony, Ricoh, Rimax, Samsung, Targa, TDK, Traxdata, Waitec & War    
CMC Magnetics Corporation BASF, CMC & Imation

Около 95% безымянных CD-R изготовлены именно на этих фабриках и имеют низкое качество.

Хайде и още едно линкче за образоване https://www.ixbt.com/storage/cdr.shtml

Най-тъпото на некачествените носители е че на тях не може да се разчита. Известно време след записването престават да се четат или с грешки. Примерно едни от нискокачествените Princo пожълтяват и дотам. На музика могат да пукат, прескачат и не се четат, защото в CD-Audio стандарта не е предвидена проверка и корекция на грешки. А ако е компютърна информация, особено архиви - CRC и неизползваеми.

Ти докога ще продължаваш да се натрапваш и да разваляш всяка моя тема? Не си ти капацитетът който ще каже кой колко знае и кой колко не знае, та заключи и изтри повечето ми теми неправомерно. Никой не ти е дал право да съдиш. Под достойнството ми е да общувам с груби, невъзпитани, непочтени хора. Хора на които им липсват първите 7 г. и дори не са научени да поздравяват когато влизат на друго място, достатъчно говори за интелектуалното им равнище. Омръзна ми всеки път да го натяквам, то е ясно че нивото на форума е ниско и модераторите ги е страх да се бъркат в кашите на колегите им, та затова ще тържествува простащината. Нямам какво повече да общувам с теб, ти продължавай да си пишеш, аз ще се престоря че съм те прочел.

преди 3 часа, Profruit написа:

Да ти имам ушите, защото и тази твоя рожба е досущ на темата за флашките. С АData шлагерите звучали по-качествено от същите качени в SanDisk или каквато там бе марката. Цифрата си е цифра, ако ще на флашките/дисковете на Путин или на Мосад.

Между впрочем вчера тракнах селфи с Ури Гелер. Той е милиардер и серизно заявява, че е космически посланник. Състояние натрупано от шоу, в които показва как с силата на мисълта огъва подкова в формата на осмица. Прочети му житейски път и не си губи времето по форуми. На сцената и там дисковете/флашките как звучат пред публика. От град на град и си в джаза - полезното с приятното.

Поздрави!

И понеже казах по-горе, че не поздравяват, сега ще благодаря за поздрава. Не случайно споменах че аудио системата ми е стара , т.е. тя няма вътрешна памет както е при по-новите аудио системи, авто ресийвъри и дискмени при които дискът първо се записва в паметта от която след това се чете информацията. Цифрите са си цифри, но някои цифри просто не се четат при "живото" четене на диска и както казах високите ту ги има, ту ги няма. Дисковете съм ги прослушвал и на случаен принцип и съм познавал кой е по-добрият. Голям фактор е и слуховата памет, затова от диска трябва да се изслушат няколко последователни песни и после прослушаме новият диск с тази песен, която сме чули като първа от другия диск. Грешно е когато една песен от два диска се сравнява непосредсвено един след друг, на принципа да открием разликата, така мозъка се стресира и решението ни ще е взето импулсивно. Затова повечето ефекти и дефекти се откриват случайно. Някои албуми ги слушам редовно с месеци и изведнъж когато запиша новият диск по съвсем друга причина, ефекттите лъсват моментално.

Същото е при флашките и хард дисковете, а хард дисковете са доказани като най-стабилни носители, с най-малко грешки. Престанете с този черно-бял модел на мислене, с "да или не", има и "между". Ако всеки проектант мисли по този начин, то на света щеше да има само един хард диск с максимален размер 430MB. Това е деградивен подход, както и повечето спорове в този форум, защото хората не искат да се учат, а да се състезават с което стават само по-смешни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, peppone1 написа:

Не случайно споменах че аудио системата ми е стара , т.е. тя няма вътрешна памет както е при по-новите аудио системи, авто ресийвъри и дискмени при които дискът първо се записва в паметта от която след това се чете информацията. Цифрите са си цифри, но някои цифри просто не се четат при "живото" четене на диска и както казах високите ту ги има, ту ги няма. 

Това важи само за mp3 при audio cd  няма буферна памет. Цифрите са си цифри и ако някоя избяга по някаква причина ще получиш дупка/прескачане в звука, а не разлика в честотната лента! 

Ти докога ще продължаваш да се натрапваш и да разваляш всяка моя тема? Не си ти капацитетът който ще каже кой колко знае и кой колко не знае, та заключи и изтри повечето ми теми неправомерно. 

Какво ревеш като Филипов което е написал е точно, ясно и вярно? 

както казах високите ту ги има, ту ги няма. Дисковете съм ги прослушвал и на случаен принцип и съм познавал кой е по-добрият. 

Защо не минеш на ушен лекар, може да не  е проблема в дисковете. 

Имам записани над 500 audio cd нямам нито един с описаната симптоматика . Това което ми идва на идея е, че ти конвертираш файла преди запис с някакъв VBR кодер които режат избирателно и "плаващо" от двата канала което кодера прецени за излишно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AAUUXX написа:

Това важи само за mp3 при audio cd  няма буферна памет. Цифрите са си цифри и ако някоя избяга по някаква причина ще получиш дупка/прескачане в звука, а не разлика в честотната лента! 

Какво ревеш като Филипов което е написал е точно, ясно и вярно? 

Защо не минеш на ушен лекар, може да не  е проблема в дисковете. 

Имам записани над 500 audio cd нямам нито един с описаната симптоматика . Това което ми идва на идея е, че ти конвертираш файла преди запис с някакъв VBR кодер които режат избирателно и "плаващо" от двата канала което кодера прецени за излишно. 

Ти докога ще продължаваш да бъдеш идолопоклонник? Кой какво бил казал, важно е ти какво ще кажеш и най-невежите си имат някакво достойнство. Някой дали бил прав или не, не ме интересува, когато се държи като грубиян, аз няма какво повече да го слушам този човек, независимо даели е прав или не, дали ще ми помогне или навреди. Простащината няма оправдание, никой няма право тук да се държи като директор и да унижава и мачка другите, още повече когато се клевети и се лъже умишлено, дали от завист или от друго. И повярвай завистливия човек винаги ще намери за какво да завиди. Че самият аз завиждам на младите и децата че са просто млади и здрави. А какво остава за природно завистливият и злобен човек? Той не пропуска нито една моя тема и пост в които да ме нарече ламер.

Но тъй като не съм си отделил времето тук за да обсъждам враговете ми, виждайки че пак нещо не си разбрал. Форматът на аудио дисковете е CDDA, независимо от какъв файл ще е записан. Дисковете ги записвам с една и съща програма и Flac форматът го декомпресирам с Nero, а преди това ползвах програмата TheFrontend, но при нея декомпресираният WAV-файл беше с няколо десетки или стотици KB по малък от този конвертиран с Неро. По принцип Неро има плъгин за Flac , но при запис разрязва песните не както трябва. В по-новите версии е направена автоматична декомпресия на заден фон при записване с Cue -файл, но траковете отново се разминават с 1 сек. по-рано. Затова преди да запишете диск, направете виртуален запис и после го отворете с Daemon Tools. Ape форматът го записвам директно без да го декомпресирам.

Буферната памет за която говорих се намира в самата аудио система. При теб няма такива симптоми защото най-вероятно системата ти е от по-качествените, които са с такъв буфер за който говоря. При тях диска предварително се рипва на части от около по 10 сек. запис. Това се правеше при портативните дискмени и авто плеъри за да не прескача диска от вибрациите, т.е. той продължава да свири няколко сек. дори и да спреш или извадиш диска. Прескачането и пукането за което говориш, а и аз го споменах, го прави при тези дискове които свирят по-добре. Най-добре се четат и същевременно с най-лошо качество евтините дискове като Sky Rro, те никога не пукат. Дупка и прескачане ще чуеш едва когато се изгубят няколко хиляди или повече цифри или просто лазера не уцели пистата. Именно загубава е във високите честоти, тъй като дупките са най-малки и лъчът не може да ги отрази добре. Това се получава при записвачки записващи на висока скорост и при изтощена оптика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Ти докога ще продължаваш да се натрапваш и да разваляш всяка моя тема? Не си ти капацитетът който ще каже кой колко знае и кой колко не знае, та заключи и изтри повечето ми теми неправомерно.

Докогато се ограмотиш и престанеш да засираш форума с глупостите си. Да имаш някакво образование повече от начално?Защото в основното се учи закон на Ом, а и него не знаеш. Да напишеш нещо аргументирано с посочване на източници, а не отвлечени дрънканици, базирани единствено на твои си работи?

От никакъв кодек, било и VBR не се получава избирателно пропадане на честоти. Тоя ламер не познава стандартите за запис на CD,  добре че уредбата е стара и разбира само стари. Вероятно са издухани пищялките или потенциометрите за тонкорекция.

преди 6 минути, peppone1 написа:

Някой дали бил прав или не, не ме интересува, когато се държи като грубиян, аз няма какво повече да го слушам този човек, независимо даели е прав или не, дали ще ми помогне или навреди. Простащината няма оправдание, никой няма право тук да се държи като директор и да унижава и мачка другите, още повече когато се клевети и се лъже умишлено, дали от завист или от друго.

Имаш право на отговор и да докажеш къде съм излъгал или клеветил. Ти си пишеш глупостите и не те интересува истината, нито имаш желание да се научиш. Ламер. За разлика от това има и категория "чайник" - те имат желание да се научат. Всички някога сме били такива. Но ламерите са войнстващи неграмотници без желание за развитие. Тъжно е когато млад човек се смята за господ бог и безгрешен. Винаги има какво да се научи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пепоне ли си, Мепоне ли си, като нивото на форума е ниско ти какво търсиш тук?Някой да те държи насила във форума?Хората не искали да се учат!От кого да се учат, от теб ли?А ти кой си, какъв си?Някой нобелов лауреат?Всепризнат учен, написал много научи трудове?Или поне преподавател в учебно заведение?Или си господин Никой, за който никой никога не е чувал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Филипов написа:

Докогато се ограмотиш и престанеш да засираш форума с глупостите си. Да имаш някакво образование повече от начално?Защото в основното се учи закон на Ом, а и него не знаеш. Да напишеш нещо аргументирано с посочване на източници, а не отвлечени дрънканици, базирани единствено на твои си работи?

От никакъв кодек, било и VBR не се получава избирателно пропадане на честоти. Тоя ламер не познава стандартите за запис на CD,  добре че уредбата е стара и разбира само стари. Вероятно са издухани пищялките или потенциометрите за тонкорекция.

Форумът не е твой и имам право да пиша каквото си искам. Покажи правило което да забранява това. И по каква причина те интересува мойто образование, а не те интересува това на неевежите? Аз за никакви VBR и MP3-ки не съм говорил, това го каза AAUUXX, ако обичаш преди да ме клеветиш, показвай цитат. В момента изобщо не си ми забавен и както казах с грубияни няма да споря.

преди 18 минути, M.Николов написа:

Пепоне ли си, Мепоне ли си, като нивото на форума е ниско ти какво търсиш тук?Някой да те държи насила във форума?Хората не искали да се учат!От кого да се учат, от теб ли?А ти кой си, какъв си?Някой нобелов лауреат?Всепризнат учен, написал много научи трудове?Или поне преподавател в учебно заведение?Или си господин Никой, за който никой никога не е чувал?

Може да не ме държат на сила, но се упражняват силови методи по поругаването ми. А ти кой си? Моите трудове ги виждате тук и ви ги подарявам безплатно, не печеля нищо от това, дори напротив, бях готов да си платя. Аз не съм знаел посоката на тока, та вие цели 3 стр. изписахте в една тема защо фазомерът светил и в двете дупки, та решихте че бил прекалено чувствителен и фазата трябвало да я премерите с мултицет, нали? Е, смях се и тогава, смях се че и не знаете от какво се надуват електролитните кондензатори (това може да бъде много опасно, ако някой техник приложи при модифициране на схема, например при липса на оригинални кондензатори, при грешно обяснение на процесите в тази схема). Не, аз не съм нобелов лауреат, но когато вие се правите на невежи или сте наистина такива, тогава може и да изглеждам като такъв. Продължавайте да се фукате, когато учите невежите къде да пъхнат оптичния кабел  и как да свържат събуфера. Тогава изглеждате направо като професори, но не и за мен.

И до кога всички ще продължават да мислят че цифровата информация се състои само от две команди 1 и 2, има и малки цифри и средни и големи и още по-големи и най-големи до създаването на един файл. Те могат да бъдат хиляди и милиони, за части от секундата. Ето тук грубо съм го обяснил:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, peppone1 написа:

Ти докога ще продължаваш да бъдеш идолопоклонник? Кой какво бил казал, важно е ти какво ще кажеш и най-невежите си имат някакво достойнство. 

Аз съм казал което съм искал не виждам къде е драмата. 

Някой дали бил прав или не, не ме интересува, когато се държи като грубиян, 

Да не си фуста че искаш по- меко отношение, ако си няма проблем и аз ще се съобразявам. Я се стегни! 

Но тъй като не съм си отделил времето тук за да обсъждам враговете ми, виждайки че пак нещо не си разбрал. Форматът на аудио дисковете е CDDA, независимо от какъв файл ще е записан. Дисковете ги записвам с една и съща програма и Flac форматът го декомпресирам с Nero, а преди това ползвах програмата TheFrontend, но при нея декомпресираният WAV-файл беше с няколо десетки или стотици KB по малък от този конвертиран с Неро. По принцип Неро има плъгин за Flac , но при запис разрязва песните не както трябва. В по-новите версии е направена автоматична декомпресия на заден фон при записване с Cue -файл, но траковете отново се разминават с 1 сек. по-рано. Затова преди да запишете диск, направете виртуален запис и после го отворете с Daemon Tools. Ape форматът го записвам директно без да го декомпресирам.

Не прекнвертирай файла! Направо записвай сваления Flac. Има и друг момент на който съм попадал и той е Flac който е преконвертиран от mp3  това е типичен номер из родните торенти, но съм срещал и из външни също. 

Буферната памет за която говорих се намира в самата аудио система. При теб няма такива симптоми защото най-вероятно системата ти е от по-качествените, които са с такъв буфер за който говоря. При тях диска предварително се рипва на части от около по 10 сек. запис. Това се правеше при портативните дискмени и авто плеъри за да не прескача диска от вибрациите, т.е. той продължава да свири няколко сек. дори и да спреш или извадиш диска. Прескачането и пукането за което говориш, а и аз го споменах, го прави при тези дискове които свирят по-добре. Най-добре се четат и същевременно с най-лошо качество евтините дискове като Sky Rro, те никога не пукат.

Това за което говориш е само при mp3 аудио системата няма значение audio cd се чете в реално време без да се буферира. Това за което казваш при дискмените е антишок и той сработва и върши работа само ако не се повтори удъра в рамките на на антишока като време, разчита се на антивибрационата механика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други невежи освен теб тук не виждам. Някой да е харесал твоите писаници?

Имаше право на отговор, не пожела. Ще я оставя още малко отворена, за да могат и други да се изкажат.

Те и автомобилните имат буфер. RIP се прави и записва с EAC и .cue файл. Из нормалните тракери не съм срещал Lossless без .log и . cue, което е гаранция за правилен рип.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави темата отворена, нека хората да четат и да се смеят.

Тук поне няма опасност някой да си повреди нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Съгласен съм с Николов, макар че няма какво да се дискутира, но няма и как някой да повреди нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може някой друг да попише в темата... един дето му одобрява мнението на човека! ;)

При затворена тема не става!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След това ще мрънкат че дисковете, записани по неговите препоръки не се четат. Ами фабриката "Ritek" е в последната графа на таблицата - на нискокачествените.

Ако някой проверява кодовете да търси MCC и TY (TayoYuden)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, peppone1 написа:

Аз не съм знаел посоката на тока, та вие цели 3 стр. изписахте в една тема защо фазомерът светил и в двете дупки, та решихте че бил прекалено чувствителен и фазата трябвало да я премерите с мултицет, нали? Е, смях се и тогава, смях се че и не знаете от какво се надуват електролитните кондензатори (това може да бъде много опасно, ако някой техник приложи при модифициране на схема, например при липса на оригинални кондензатори, при грешно обяснение на процесите в тази схема).

Хайде сега да цитираш къде съм написал, че фазомера е прекалено чувствителен и че фазата трябва да се мери с мултицет!И къде съм коментирал от какво се надуват електролитни кондензатори!Имаш срок до утре.

преди 34 минути, peppone1 написа:

И до кога всички ще продължават да мислят че цифровата информация се състои само от две команди 1 и 2, има и малки цифри и средни и големи и още по-големи и най-големи до създаването на един файл. Те могат да бъдат хиляди и милиони, про(итани за части от секундата. Ето тук грубо съм го обяснил:

Докато учените(истинските, не такива самозвани псевдо-учени като теб)твърдят това!

И не са 1 и 2, а 0 и 1!

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Филипов написа:

След това ще мрънкат че дисковете, записани по неговите препоръки не се четат

Кой днес записва вече дискове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Филипов написа:

След това ще мрънкат че дисковете, записани по неговите препоръки не се четат. Ами фабриката "Ritek" е в последната графа на таблицата - на нискокачествените.

Ако някой проверява кодовете да търси MCC и TY (TayoYuden)

Нищо де, тъкмо след това ще знаят, че никога не трябва да се доверяват на съветите му.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, AAUUXX написа:

Аз съм казал което съм искал не виждам къде е драмата. 

Да не си фуста че искаш по- меко отношение, ако си няма проблем и аз ще се съобразявам. Я се стегни! 

Не прекнвертирай файла! Направо записвай сваления Flac. Има и друг момент на който съм попадал и той е Flac който е преконвертиран от mp3  това е типичен номер из родните торенти, но съм срещал и из външни също. 

Това за което говориш е само при mp3 аудио системата няма значение audio cd се чете в реално време без да се буферира. Това за което казваш при дискмените е антишок и той сработва и върши работа само ако не се повтори удъра в рамките на на антишока като време, разчита се на антивибрационата механика. 

Ти за прът път ли виждаш авто CD плеър Дискмен? Как ще продължава да свири диска, дори и когато го махнеш? Как би се случило ако нямаше буферна памет. Онзи метод "живо" слушане вече го няма като модерните аудио системи именно поради причините които изложих. При тях диск не може да прескочи, дори да раздрусаш здраво плеъра, не може и да пука, всичко свири от буферната памет. Като недостатък на тази памет е по-бавното сменяне на траковете, поради времето за записване, за което мога и да греша, не давам закльчение. И моят скъп мултимедиен плеър различно свири при различните флашки, може и да ги чете "на живо" както дисковете, те флашките няма от какво да прескачат и пукат, така че буферна памет не им е нужна.

преди 7 минути, M.Николов написа:

Хайде сега да цитираш къде съм написал, че фазомера е прекалено чувствителен и че фазата трябва да се мери с мултицет!И къде съм коментирал от какво се надуват електролитни кондензатори!Имаш срок до утре.

Докато учените(истинските, не такива самозвани псевдо-учени като теб)твърдят това!

И не са 1 и 2, а 0 и 1!

Първо вие ще ме цитирате кога и къде съм объркал посоката на тока. И ако закъснея какво ще стане? Глоба ли ще има? Но ще гледам да спазя срока, защото и това може да се случи в този форум. първо отключете темата и тогава ще ви цитирам иначе технически не е възможно. Но ще ви постна тук за да се посрамувате. Съдейки по подкрепата ви един спрямо друг, мога категорично да заключа че за вашето единодушно мнение кондензаторите се надуват от увеличено на вътрешно съпротивление, което не е вярно. Виж в темата техника по безопасност и основни технически грешки. Това го правят 90% от техниците, поне с тези с които съм общувал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Ето и моето мнение. Трябваше ми време за да прочета старата тема (обидинена от Капитана)

Петърчо!

Много от казаното и във нея(старата тема) не го възприемаш, а почваш да си го обясняваш на себе си и на читателите и най вече на тези, които са ти отговаряли че не може Те, да знаят повече от теб за форматите, за компресирането и като цяло за аудиотехниката. А в някои от постовете твърдо си личи, че много названия ги чуваш за - ПЪРВИ ПЪТ! Никога, в това съм абсолютно сигурен не си се занимавал сериозно в тази облас, понеже на първо място е необходимо да разполагаш със финансови средства за да притежаваш нещо, което наистина ще ти е в полза и ще можеш да направиш огромна разлика от правена от теб колона и фабрична такава.Тук е мястото да кажа, че и не умееш ни да конструираш, най малкото да знаеш кое как се прави по даден норматив (или стандарт) който е приет в различните части на света. Опитваш се да обясняваш на твърде запознати хора с тази материя (примера е с Flare и не само с него) твоите доводи  за които както казаш, за пръв път чуваш от самата тема. И да, точно ти не можеш да бъдеш никакъв "просветител" и да ограмотяваш хората Не защитавам Филипов - много го уважавам заради знанията му и опита му в областта и не само в нея, защото повярвай ми, не му се е случвало да постне грешен материал или лошо обяснение, което би подвело питащият. Напротив - Ти си този човек, който поради болните ти познания на "академик" си мислиш че ще научиш някого на нещо полезно. Петърчо! Ти нямаш моето момче елементарна практика в тази област за да си позволяваш да спориш с някои хора тук и да ги квалифицираш като неграмотни, дядки или там каквото и да било.Поогледай си темите и в другите области - ремонти на компютри, на телевизори и други. Там също си се излагал тотално.Единствено, което правиш като ремонт е това, да ти го върнат след месец, както и си го написал сам. И се указва, че всички материални последствия са за твоя сметка от твоята философия. Никой не ти пречи и няма да го направи да продължаваш да се учиш, но нека е в правилната посока , а не че ти се явяваш в България като просветителя на народа. Казваш, 20-тина години стаж. Аз забелязвам, че за това време още не си научил техническите обозначения на елементите и схемите. Да не говорим за съкращения и стандарти. Да не говорим да имаш сервиз, на който да плащаш всички дължащи се данъци такси и заплати на работниците, както е при Филипов.Търсиш си поле на изява, но тя не може да бъде тук, още повече в този подфорум. Опитай на друго място, във друг форум, но тук няма да ти мине номера. Още нещо! Силно ти препоръчвам да уважаваш по старите от теб, дори да ги възприемаш като по незнаещи. Само те ще те научат...как се правят деца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, peppone1 написа:

Ти за прът път ли виждаш авто CD плеър Дискмен? Как ще продължава да свири диска, дори и когато го махнеш? Как би се случило ако нямаше буферна памет. Онзи метод "живо" слушане вече го няма като модерните аудио системи именно поради причините които изложих. При тях диск не може да прескочи, дори да раздрусаш здраво плеъра, не може и да пука, всичко свири от буферната памет. Като недостатък на тази памет е по-бавното сменяне на траковете, поради времето за записване, за което мога и да греша, не давам закльчение. И моят скъп мултимедиен плеър различно свири при различните флашки, може и да ги чете "на живо" както дисковете, те флашките няма от какво да прескачат и пукат, така че буферна памет не им е нужна.

Има разлика между cd player и дискмен, като при едното няма буферна памет за разлика от другото, а пък дискмена освен на буферна памет разчита на антивибрационно шаси. Не знам какви плейъри ползваш ама моите които съм имал все са просвирвали в реално време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, barbuncela написа:

Кой днес записва вече дискове?

Аз бе моето момиче. Почти весеки ден - за себе си и за поколението след мен, но за него не съм вече уверен, че ще му послужи , за съжаление!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване