Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Някой може ли да ми каже ако си поръчам някакви работи  от различни продавачи по отделно ли ще ми ги пратят, понеже ще ги поръчам на един и същ ден всичките, и после на всички от тях по отделно ли ще платя доставката. И долу горе цялата покупка ще е над 40 50 лева, на адрес как мога да направя да ми ги донесът, защото първия път си поръчах един бинокъл и го изпратиха в пощата беше над 30лв стоката? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Erkan00 написа:

от различни продавачи по отделно ли ще ми ги пратят, понеже ще ги поръчам на един и същ ден всичките, и после на всички от тях по отделно ли ще платя доставката.

Артикулите от един търговец, пристигат в една доставка.

Ние имахме 1 поръчка, 8 артикула от 5 търговеца. Получихме 5 доставки, с платена една такса за доставка. Всички бяха до клона на пощата, съгласно пощенския код посочен в поръчката.

Не съм сигурна, че съществува опция доставка на адрес. 

пп: И тази тема, май е за друг раздел! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писа Мери х2 от различните търговци пристигат по различно време. За да не мина лимита над който може да ми обмитят покупката, направих 2 поръчки от един и същи доставчик и ме натовариха с двойна такса за доставка, но въпреки това пристигнаха в един и същи ден.  Ако си харесал нещо се поразтърси из Али-то и може да ти изпадне оферта на малко по-висока цена, но с безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Erkan00 написа:

на адрес как мога да направя да ми ги донесът

Ходиш си до пощенския клон, отговарящ за региона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Meri Meri написа:

Не съм сигурна, че съществува опция доставка на адрес. 

Значи ако дадеш пощенския клон за адрес - да, но ако попълниш адреса по местоживеене, би трябвало на него да пристигат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Zaza Zaraza написа:

адреса по местоживеене, би трябвало на него да пристигат

Хмх, възможно е. Ние точно адрес по местоживеене дадохме. Само че, не знам от пощите да има куриери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Meri Meri написа:

Само че, не знам от пощите да има куриери. 

А за пощальони не си ли чувала? ;)

Ми незнам, във всеки град може да е различно. Спред мен, мързи ги да се разкарват....;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Zaza Zaraza написа:

А за пощальони не си ли чувала? ;)

Не съм. Само Пейо, ако него визираш! :D

Сериозно сега, още не ми е звънял пощальон да получа пратка. Те не обслужват ли само пощенските кутии по адреси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми самата пратка от Китай, ако е с безплатна доставка, би трябвало да пристига в пощенския клон, а вече по-натам как става разпределението, не знам. Може би зависи от всеки град. Ти как разбра, че имаш пратки в пощенския клон? Обадиха ли се?

Аз лично се познавам с пощальона и ми ги дава на ръка....Много съвестна жена. Да е жива и здрава!;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Zaza Zaraza написа:

Ти как разбра, че имаш пратки в пощенския клон?

Вайбър съощения! И не беше безплатна доставката, но както и да е.

преди 9 минути, Zaza Zaraza написа:

Аз лично се познавам с пощальона и ми ги дава на ръка...

Ето защо, имаш си личен Пейо! ;)  Браво на жената! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Zaza Zaraza написа:

Значи ако дадеш пощенския клон за адрес - да, но ако попълниш адреса по местоживеене, би трябвало на него да пристигат.

Значи мястото за попълване на пощенския адрес, да го направя по адреса на местоживеене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Erkan00 написа:

Значи мястото за попълване на пощенския адрес, да го направя по адреса на местоживеене?

Не знам какво е това място за попълване на пощенския адрес. Попълваш в My Shipping Address всички графи с реални данни - име, адрес, телефон и така....

преди 46 минути, Meri Meri написа:

Ето защо, имаш си личен Пейо! ;)  Браво на жената! :)

:super:

2019-03-06_191458.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Zaza Zaraza написа:

2019-03-06_191458.png

Еее, точно де. Ма ние си ходим до пощата, щот си нямаме леля Пайя! :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който искаш адрес пиши. Ще получиш обаждане, че имаш пратка в клона и ще трябва, представяш ли си, да излезеш от стаята си, да се облечеш/обуеш, да излезеш от дома си и да се разходиш до клона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, hudyr написа:

представяш ли си, да излезеш от стаята си, да се облечеш/обуеш, да излезеш от дома си и да се разходиш до клона.

:lol6:Ще включиш ли и мен в подписа си! :D  Разсмя ме! Благодаря и лекинка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hudyr написа:

Речено, сторено.

Лелеле, ма ти верно?! :D  Супер мега-яко стана! Благодаря! 

ФК - Фен клуб е, нали? Още малко членове и ще трябва изборно събрание да правим! :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hudyr написа:

Който искаш адрес пиши. Ще получиш обаждане, че имаш пратка в клона и ще трябва, представяш ли си, да излезеш от стаята си, да се облечеш/обуеш, да излезеш от дома си и да се разходиш до клона.

Па на мен що ми ги носят и ми звънят на вратата пощальоните ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ли те... "Специален" си, явно. На мен ми звънят да ходя. На приятелите ми им звънят да ходят. Голяма пък работа да си мръднеш задните части до клона в рамките на 20 дни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.03.2019 г. в 14:17, chasovnik написа:

За да не мина лимита над който може да ми обмитят покупката, направих.

Колко е този лимит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Can Oa написа:

Колко е този лимит?

Доколкото знам 40 български левчета, но по-важното е кой ще достави пратката. Пример: охранителна камера за 75 лв от ГиърБест с доставка чрез DHL се озова директно в митница и трябаше да си платя ДДС. облекло за 45 лв. с обикновена доставка от БайАли - директно в пощенската станция и получаване без никакви разправии.

Много е важно, поне според мен да не доставяме чрез големите компании (DHL, EMS, Fedex IP и подобни, ако позволява,, че понякога няма алтернатива) , а да изчакаме и някой друг ден- AliExpress Standart Shipping, ChinaPost  примерно, но да не се занимаваме с митницата, защото освен ДДС-то има и такса 12-15лв, която се плаща на Български пощи, които го играят митнически агент. Oтделно трябва да представиш 100 документа за да освободиш пратката.

ето една интересна статия в тази връзка: мито и ддс за покупки от Китай

Поздрави!!!!

на 6.03.2019 г. в 19:21, Zaza Zaraza написа:

Не знам какво е това място за попълване на пощенския адрес. Попълваш в My Shipping Address всички графи с реални данни - име, адрес, телефон и така....

2019-03-06_191458.png

Това е форма за живущите в САЩ, преди време, когато живеех там понякога пак се налагаше да ходя до пощенския клон (zip 22202), който беше пред блока, в който живеех. По принцип пратките се носят до блока където има офис с едно негро, което приема обемистите и оставя бележка в пощенската кутия, а дребосъците директно ти ги оставят в нея.

В БГ няма кой да ти доставя на адрес, освен ако не е поръчано от Амазон, но там си плащаш бая за доставка, но нямаш ДДС и мито, защото е вътрешнообщностна доставка, т.е. всичко се начислява от продавача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, chasovnik написа:

облекло за 45 лв. с обикновена доставка от БайАли - директно в пощенската станция и получаване без никакви разправии.

Нашата последна беше над 80 лв., обикновенна, без обмитяване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е форма за живущите в САЩ

По скоро форма, която се отваря по подразбиране, с цел да улесни питащия....

Иначе от вчера също имам реализация.... Трябва си леко освежаване на такъмите...Купувайте олио, че скоро време се започва....
f3ab14b7065fb0c4a9ada00823d35812.jpg

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Опс.. Забравих.

Честит празник на всички дами! Да са живи и здрави, и все така да не слушкат и обичат!

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, chasovnik написа:

В БГ няма кой да ти доставя на адрес, освен ако не е поръчано от Амазон, но там си плащаш бая за доставка, но нямаш ДДС и мито, защото е вътрешнообщностна доставка, т.е. всичко се начислява от продавача.

Колко се плаща за доставка от германския амазон до София ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, chasovnik написа:

Доколкото знам 40 български левчета

Поръчвал съм за 50 и 70 лева не е имало проблеми. Питам защото мисля сега да поръчам за 115лв. и ако ще ме цакат ... няма да има смисъл от поръчката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване