Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте в нашия град има изграден VDSL на Виваком Скороста ми е 30 34 мегабита сключих скоро нов договор  за Vivacom Net 50 mb но уви скоростта си остана същата около 30- 34 мегабита не стана 50. От справки се опитаха 30 минути да ме убедят се проблема бил в компютъра ми и че мрежата държала около 90 мегабита само че аз имам два компютъра и смартфон също показват. Набутах се с 1 лев повече на месец при 30 мегабита е 10 и 80 а аз се вързах на 11 и 80 уж 50 мегабита но уви Не знам какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, krasimir.krstev написа:

Здравейте в нашия град има изграден VDSL на Виваком Скороста ми е 30 34 мегабита сключих скоро нов договор  за Vivacom Net 50 mb но уви скоростта си остана същата около 30- 34 мегабита не стана 50. От справки се опитаха 30 минути да ме убедят се проблема бил в компютъра ми и че мрежата държала около 90 мегабита само че аз имам два компютъра и смартфон също показват. Набутах се с 1 лев повече на месец при 30 мегабита е 10 и 80 а аз се вързах на 11 и 80 уж 50 мегабита но уви Не знам какво да правя

Във договора Ви с Виваком не е написано 50 мегабита а  ДО 50 мегабита. Погледнете го отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отдавна се махнах от вивком зареди подобни неща.

Може да пиеш една студена вода.

До колкото си спомням в договора пише, че това е максималната скорост но не и задължителната, т.е може да ти пуснат и 10мб и пак нищо не може да им кажеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може наистина да е в теб проблема. Имаш три устройства които дърпат нет. Смартфона го изключваме тъй като едва ли се ползва постоянно и едва ли дърпа толкова много от скоростта.

Компютрите от своя страна могат да дърпат заради програми, които постоянно работят с интернет като торент тракери. Изключи всички програми и смартфони и тогава измери скоростта. Може и някой да има закачен към рутера ти.

И аз съм на виваком и нямам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да си на Vivacom 50 и да ти се говори за 90 мегабита. И как мериш скоростите, защото ако го правиш през безжичната мрежа измерването ти е невярно.

преди 10 минути, hjhj написа:

Аз отдавна се махнах от вивком зареди подобни неща.

Може да пиеш една студена вода.

До колкото си спомням в договора пише, че това е максималната скорост но не и задължителната, т.е може да ти пуснат и 10мб и пак нищо не може да им кажеш.

При всеки доставчик скоростите не са гарантирани и са ДО. И за VDSL при старите телефонни линии да има 40 мегабита си е повече от добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Няма как да си на Vivacom 50 и да ти се говори за 90 мегабита. И как мериш скоростите, защото ако го правиш през безжичната мрежа измерването ти е невярно

Аз съм на същият договор,но това е реалната ми скорост...........да не повярваш!Бих казал,че много зависи от месните условия-навсякъде е различно,както и от разтоянието до централата(при нас е пощата).

преди 2 часа, Емил Костов написа:

И за VDSL при старите телефонни линии да има 40 мегабита си е повече от добре.

И тук не позна,при мен се ползва стар телефонен кабел, прекарван през 80те години.

Екранна снимка (37).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Слави Маринов написа:

Аз съм на същият договор,но това е реалната ми скорост...........да не повярваш!Бих казал,че много зависи от месните условия-навсякъде е различно,както и от разтоянието до централата(при нас е пощата).

И тук не позна,при мен се ползва стар телефонен кабел, прекарван през 80те години.

Екранна снимка (37).png

Не ти е това скоростта, а и нямам желание да споря . Ето информация за пакета. Като се закачат повече маймуни на клона, за да се споделя трафикът и всичко ще си дойде на мястото.  А щом имаш хубави скорости линиите не са стари. Освен това при VDSL технологията се подменя централата и модема и много зависи на какво разстояние си. ADSL както и VDSL зависят от параметрите шум/затихване, а те зависят от медните чифтове както и разстоянието.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БРУТАЛНОООООО, Емил Ви изкърти.

От сайта на Виваком:

• Максимална скорост на download – до 50 Mbps
  • Максимална скорост на upload – до 10 Mbps

По-долу: Минималната скорост е 1 Mbps за download и 256 Kbps за upload

Преди това описанието:

Максималните (рекламирани) достижими скорости са на download до 50 Mbps и upload до 10 Mbps. Обичайните скорости на услугата, според дължината на медната линия от последната телефонна централа до краен клиент, са както следва: до 600 m. -  45 Mbps; от 600 m до 1 km.- 25 Mbps; над 1 км. – под  10 Mbps.

Трябвало е авторът да си е измерил дължината на жицата първо, а тез минимални "скорости" в 21-ви век... Уж БГ беше с на не знам си кое място по скорост на нета..

До автора:  може да се оплачеш, ако скоростта на теглене ти е под 1 мегабит, което в килобайти е 125kb .99% и в договора ти го пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Masakra написа:

БРУТАЛНОООООО, Емил Ви изкърти.

От сайта на Виваком:

• Максимална скорост на download – до 50 Mbps
  • Максимална скорост на upload – до 10 Mbps

По-долу: Минималната скорост е 1 Mbps за download и 256 Kbps за upload

Преди това описанието:

Максималните (рекламирани) достижими скорости са на download до 50 Mbps и upload до 10 Mbps. Обичайните скорости на услугата, според дължината на медната линия от последната телефонна централа до краен клиент, са както следва: до 600 m. -  45 Mbps; от 600 m до 1 km.- 25 Mbps; над 1 км. – под  10 Mbps.

Трябвало е авторът да си е измерил дължината на жицата първо, а тез минимални "скорости" в 21-ви век... Уж БГ беше с на не знам си кое място по скорост на нета..

Нищо не съм изкъртил. Дадох просто информация, която е вярна и клиентът се подписва в договорът, че е съгласен.  Освен това разстоянията при VDSL свързаността не са по-големи от километър. Както казах се сменя централата. До нея се пуска оптика и се използват вече съществуващите чифтове до клиента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Дадох просто информация, която е вярна и клиентът се подписва в договорът, че е съгласен.

Е, то това стига. Шокиращо е, че има хора съгласни на подобни условия. Страшно е, дори крещящо колко много такива хора има.  И, ако не ме лъже паметта, ще да е някакъв годишен или двугодишен договор, а не месечен. Всеки месец, за година или две, да плащаш, било то 1лв или, да не даде Господ, повече и то за гарантирани такива скорости.... ОМФГ България е рай за всякакъв бизнес. Едно от малкото места на планетата където корпорация може да се наслаждава на обвързани плащания и да не гарантира почти никаква услуга. 1Mbps ....... OMFG ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Masakra написа:

Е, то това стига. Шокиращо е, че има хора съгласни на подобни условия. Страшно е, дори крещящо колко много такива хора има.  И, ако не ме лъже паметта, ще да е някакъв годишен или двугодишен договор, а не месечен. Всеки месец, за година или две, да плащаш, било то 1лв или, да не даде Господ, повече и то за гарантирани такива скорости.... ОМФГ България е рай за всякакъв бизнес. Едно от малкото места на планетата където корпорация може да се наслаждава на обвързани плащания и да не гарантира почти никаква услуга. 1Mbps ....... OMFG ....

Няма нищо шокиращо. На места, където няма друга възможност VDSL e идеален. Не знам защо намесваш бизнес, но ми покажи в чужбина за 23 лева на месец , къде ще ти пуснат такава скорост по мед. Ако имаш познати ги поразпитай , както ги питай и за колко време се отстранява повреда там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахахах ADSL , VDSL хораа 2019 е следващите 10 години   всичко ще е оптика тия нарочно не спират тези технологии за да може да лапат парички от простите хора . Защото умния иска  оптика и да знае какво плаща .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

ми покажи в чужбина за 23 лева на месец

Няма шанс. В УК на Скай минималната скорост е 3.4Mbps и е £20. И то в УК! Колко са за УК £20, колко са за България 20лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, adersa написа:

Хахахахах ADSL , VDSL хораа 2019 е следващите 10 години   всичко ще е оптика тия нарочно не спират тези технологии за да може да лапат парички от простите хора . Защото умния иска  оптика и да знае какво плаща .

Пак се изказваш неподготвен. Да, VDSL постепенно ще спре да съществува, но не веднага и в момента е много добра алтернатива, за да се използват все още медните кабели и чифтове. Не навсякъде има възможност да пуснеш ,оптика. Нещата не опират само до финанси. На много места не се разрешава да се копае или да се прокарват кабели и шахти или да се изграждат шкафове. И никой не лапа парите на хората, както и никой не ги кара насипа да подписват договорите.

преди 1 минута, Masakra написа:

Няма шанс. В УК на Скай минималната скорост е 3.4Mbps и е £20. И то в УК! Колко са за УК £20, колко са за България 20лв?

Да, но там все още карат на АДСЛ  услуга и никой не се занимава с теб. Хвърлят ти един модем като на куче и се оправяй  А повредата се отстранява след 2-3 седмици, защото това не е приоритетен интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде разрешават да се копае ,  но има и още едно важно нещо дали ще намери клалифициран екип да прекара оптиката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Пак се изказваш неподготвен. Да, VDSL постепенно ще спре да съществува, но не веднага и в момента е много добра алтернатива, за да се използват все още медните кабели и чифтове. Не навсякъде има възможност да пуснеш ,оптика. Нещата не опират само до финанси. На много места не се разрешава да се копае или да се прокарват кабели и шахти или да се изграждат шкафове. И никой не лапа парите на хората, както и никой не ги кара насипа да подписват договорите.

Не свързвай бързия интернет с оптиката. Надявам се знаеш какви са възможностите на 4G. Точно в БГ зорлем те карат, щото нямаш избор. Погледни офертите на Виваком и останалите за мобилен интернет. Кажи, нормално ли е да ти ограничават скоростта до 64кбайта след "бързите мегабайти" ? И то с двугодишен договор? И то мобилен оператор, дото горе-долу има 100% покритие над държавата. Ми останалите неща? Как ни един оператор не предлага изгоден месечен абонамент? Месечен! Това и извращение и на хората не им пука - подписват. Държава със 111 хил кв. км да се налага да ползва телефонни кабели?!?!?!?! Или пък оптика... Виж офертите на Нетера. Скъпа е чинията - да. Ама после какви скорости и за какви цени? И то за сателитен интернет! Сори, ама за мен не е нормално монополист в БГ да предлага такива условия в договорите си и то чак на такива цени. За капак, и технология от средата на миналия век - оправдние няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Masakra написа:

Не свързвай бързия интернет с оптиката. Надявам се знаеш какви са възможностите на 4G. Точно в БГ зорлем те карат, щото нямаш избор. Погледни офертите на Виваком и останалите за мобилен интернет. Кажи, нормално ли е да ти ограничават скоростта до 64кбайта след "бързите мегабайти" ? И то с двугодишен договор? И то мобилен оператор, дото горе-долу има 100% покритие над държавата. Ми останалите неща? Как ни един оператор не предлага изгоден месечен абонамент? Месечен! Това и извращение и на хората не им пука - подписват. Държава със 111 хил кв. км да се налага да ползва телефонни кабели?!?!?!?! Или пък оптика... Виж офертите на Нетера. Скъпа е чинията - да. Ама после какви скорости и за какви цени? И то за сателитен интернет! Сори, ама за мен не е нормално монополист в БГ да предлага такива условия в договорите си и то чак на такива цени. За капак, и технология от средата на миналия век - оправдние няма!

Да, нормално е. И технологиите не са от миналия век. Нещата доста се подобряват през последните години. Изглежда се забравя какви бяха цените и  услугите преди 10 години и какви са сега. Интернетът в България е един от най-евтините, най-добрите и най-бързите.

преди 15 минути, adersa написа:

Навсякъде разрешават да се копае ,  но има и още едно важно нещо дали ще намери клалифициран екип да прекара оптиката .

Не, не разрешават. Пак говориш неверни неща.  Трябват една камара разрешителни от различни институции. Трябва да им представители на ВИК, ТЕЦ, ЕСО, АПИ. Ако свързаността трябва да минава през частни имоти там вече става кошмар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Да, но там все още карат на АДСЛ  услуга и никой не се занимава с теб. Хвърлят ти един модем като на куче и се оправяй  А повредата се отстранява след 2-3 седмици, защото това не е приоритетен интернет.

Тъй ли? На мен ми я остраниха на другия ден. Това с приоритетен интернет, от де го изсмука?

И още една добавка - авторът се е заблудил. Или по-точно са го заблудили. Да е нормална оферта, 20мегабита, в договора да е гарантирана 10 мегабита - ОК. Ма, да ти пробутват космическите 50 и да ти гарантират 1 ?!?!? Кажи, Емо, нормално ли е според теб? И то за 23лв?!?!? Значи, за 23лв. може да получиш 50 мегабита скорост, ама мже и 1 мегабит... И що за нормален човек би се подписал под това??!?

"Изглежда се забравя какви бяха цените и  услугите преди 10 години и какви са сега. "

Е, кфи бяха? Май бяха доста по-добри и по-ефтини. Намери доставчик с месечен абонамент, не годишен, за 70 мегабита, реално ИП и 20 кинта. С Мегалан какво стана? Какво стана със скоростите на мегалан, какво стана с цените? С тез безжичните, забравих им името... дето даваха "бизквитки" и много бърз нет на смешни цени, какво стана? Стана таааашшшааааккккк ... няма ги вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Masakra написа:

Тъй ли? На мен ми я остраниха на другия ден. Това с приоритетен интернет, от де го изсмука?

И още една добавка - авторът се е заблудил. Или по-точно са го заблудили. Да е нормална оферта, 20мегабита, в договора да е гарантирана 10 мегабита - ОК. Ма, да ти пробутват космическите 50 и да ти гарантират 1 ?!?!? Кажи, Емо, нормално ли е според теб? И то за 23лв?!?!? Значи, за 23лв. може да получиш 50 мегабита скорост, ама мже и 1 мегабит... И що за нормален човек би се подписал под това??!?

Запознай се малко преди да говориш. Има услуги, за които клиентът си плаща с приоритет и които са гарантирани и там цените са доста солени. Има ги всеки интернет доставчик. Като ми цитираш Нетера поразпитай някой от служителите там. Нищо не си измислям и нищо не си изсмуквам от пръстите.  И да, нормално е за 20 лева да получаваш 50 мегабита свързаност. Нали се сещаш, че трябва оборудване, хардуер, софтуер, мениджмънт.  Ето за една елементарна АДСЛ услуга какво оборудване е нужно и как работи. И не знам защо се реве. Никой не е насочил оръжие и не кара насила да се подписват договори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"И да, нормално е за 20 лева да получаваш 50 мегабита свързаностю" нормално. Ама в договорът е 1, а не 50. Това не е нормално.

"Запознай се малко преди да говориш. Има услуги, за които клиентът си плаща с приоритет и които са гарантирани и там цените са доста солени." ми, тук аз нямам такава. Тук има телефонен номер. Обадих се, описах ситуацията, казаха ми до 3 работни дни, но най-вероятно още утре сутрин, така и стана. И, в договора нямам услуги, за които да плащам. Ти.. Какви договори си гледал.. Ново 20.... Да си плаща клиентът, че с "предимство" да му отстранят повредената им услуга? Ти де го видя това, бре? В БГ или другаде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Masakra написа:

"И да, нормално е за 20 лева да получаваш 50 мегабита свързаностю" нормално. Ама в договорът е 1, а не 50. Това не е нормално.

"Запознай се малко преди да говориш. Има услуги, за които клиентът си плаща с приоритет и които са гарантирани и там цените са доста солени." ми, тук аз нямам такава. Тук има телефонен номер. Обадих се, описах ситуацията, казаха ми до 3 работни дни, но най-вероятно още утре сутрин, така и стана. И, в договора нямам услуги, за които да плащам. Ти.. Какви договори си гледал.. Ново 20.... Да си плаща клиентът, че с "предимство" да му отстранят повредената им услуга? Ти де го видя това, бре? В БГ или другаде?

Пак те моля преди да говориш да поразпиташ какво значи гарантирани услуги, услуги с приоритет и прочие. Не говоря просто така да се намирам на приказка. Да, тук в България както и в чужбина има такъв тип услуги.

Колкото до VDSL услугата нещата са описани точно и ясно. Имаш възможност за тестови период и ако ти хареса да се абонираш. Ако не ти харесва не подписваш договор и си търсиш друга алтернатива. Интересно ми е като няма друга какво ще правиш. Колкото до така наречения сателитен интернет това си е доста скъпо удоволствие поне за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Не говоря просто така да се намирам на приказка."

Според мен това правиш. Пак да те попотам, направо те моля - дай да видя. Какво значи да питам, кого да поразпитам? Слабо ме грее какво приказват хората. Обичам да чета, та дай ми да прочета, защото хората лъжат. Та, къде клиент трябва да си плаща, за да му възстановят услуга, за която заплаща. Нищо чудно в БГ, някакъв "доставчик", да гарантира ремонт до месец, за по-бързо да изисква допълнително плащане. Та, дай да го видя. В УК тез неща ни лежат на чистата човечност. Има проблем, хора трябва да идват - добре. Не че ни е грижа как и от кого ще бъде отстранен проблемът. За 1-2-3 дена, 1 път да е на 2-3-4-5 години - Ок. Като се забавят, адвайс бюрото, после адвокат. За сега, за всичките случай за които съм бил свидетел, търговецът е плащал на клиента и не се е стигало до адвокат. Та, не дей ми пробутва това да съм разпитал познати. Мани другото, ми ме е и срам. Нямам познати, дето биха платили за възстановяване на вече заплатена от тях услуга. Бих ги обидил, ако евентуално ги попитам за нещо подобно. Та, дай да видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Masakra написа:

"Не говоря просто така да се намирам на приказка."

Според мен това правиш. Пак да те попотам, направо те моля - дай да видя. Какво значи да питам, кого да поразпитам? Слабо ме грее какво приказват хората. Обичам да чета, та дай ми да прочета, защото хората лъжат. Та, къде клиент трябва да си плаща, за да му възстановят услуга, за която заплаща. Нищо чудно в БГ, някакъв "доставчик", да гарантира ремонт до месец, за по-бързо да изисква допълнително плащане. Та, дай да го видя. В УК тез неща ни лежат на чистата човечност. Има проблем, хора трябва да идват - добре. Не че ни е грижа как и от кого ще бъде отстранен проблемът. За 1-2-3 дена, 1 път да е на 2-3-4-5 години - Ок. Като се забавят, адвайс бюрото, после адвокат. За сега, за всичките случай за които съм бил свидетел, търговецът е плащал на клиента и не се е стигало до адвокат. Та, не дей ми пробутва това да съм разпитал познати. Мани другото, ми ме е и срам. Нямам познати, дето биха платили за възстановяване на вече заплатена от тях услуга. Бих ги обидил, ако евентуално ги попитам за нещо подобно. Та, дай да видя.

Ето ти информация.  Това е сам една от услугите. Това се отнася за всички услуги за Бизнес клиенти или за фирми. При всеки един интернет доставчик е така. Затова и тук няма фиксирани цени. Нещата стоят по съвсем друг начин. Никога не говоря празни приказки и не лъжа. Който каквото иска да си мисли. Предоставил съм достатъчно информация и който иска може да я провери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, бро.. Това е VPN! Къде сравняваш услугите на интернет доставчик с другите през "интернет"? Емиле, Емиле... Ти МА ПРЕБИ!!! Е-маил, домейн регистрации, хостинги, още 90982786478 милиарда услуги са отделни от услугите на доставчика ти на интернет!!!! Извинявам се, ама срещу солидно заплащане бих се наел да ти разяснявам основите на ИТ...

Техническа поддръжка 24x7x365;

???

Емо, имаш сериозни постове в този форум. Направо изби рибата....

Пипнах те, Емо!

Барнах те! Пълниш съдържание за Калдата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Masakra написа:

О, бро.. Това е VPN! Къде сравняваш услугите на интернет доставчик с другите през "интернет"? Емиле, Емиле... Ти МА ПРЕБИ!!! Е-маил, домейн регистрации, хостинги, още 90982786478 милиарда услуги са отделни от услугите на доставчика ти на интернет!!!! Извинявам се, ама срещу солидно заплащане бих се наел да ти разяснявам основите на ИТ...

Нищо не сравнявам, а ти давам пример за услуга с приоритет, която ти твърдеше , че няма и не съществува, както и че не се заплаща, за да се отстрани проблем с приоритет и прочие. И това е само примерна услуга. 

И как така реши, че e-mail услугите, хостинги, домейни са нещо различно и не са към интернет доставчика. Всеки един интернет доставчик предлага такива услуги.  Това, че има отделни фирми, които ги предлагат като услуги, не значи, че един ISP ги няма или не ги администрира. И там по-същият начин имаш обикновени пакети, бизнес пакети и приоритети при повреди или настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване