Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся такава програма, защото клиента така иска.

Файла е .mp4 H264 но като го запиша на ДВД и се смачква качеството. Уиндоус10 няма такова меню както беше при 7-цата.

Това е тържество на деца от детската градина с постановката Житената питка което заснех с моя екип.

Обясних, че се разваля качеството, но директора настоява да запиша на дискове с меню.

Как да направя това без да се разваля качеството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето ви добра програма за конвертиране на един формат в друг. 
https://mega.nz/#!6QkwnYbT!AoraXHepbnoAPCmiT1wT6BUVYEfIepUt9_zhuiQuJic

Ако решите да я използвате трябва да знаете следното: Това е версия 4.0.1, която от версия 4.7 е платена. Как се провежда инсталацията на посочената от мен програма - безплатна версия. Изтегляте я от линка, който съм Ви дал. Инсталационният фаил е около 29 мегабайта в RAR format. Има много възможности , включително и това, което на Вас Ви трябва. Едно от най големите и възможности е , че изходният(конвертираният) фаил, Вие може да си го променяте до запълване на съответният диск - DVD или CD. Не забравяйте че на DVD диск не можете да сложите информация, колкото е обема на диска - 4,7 гигабайта. На него има служебна информация и друга такава, която се създава от самата програма за изчитането на диска. Това значи ограничение от Ваша страна до около 4400 мегабайта. Същото се отнася и за CD дисковете с обем от 700 мегабайта. С размера на обема сте задължен да го спазвате.

Важно при инсталацията:

Преди инсталацията изключвате интернет кабела от компютъра и спирате антивирусната програма на машината. Първото е за да не ви води на станицата на програма в интернет, а второто - антивирусната Ви програма ще познае, че програмата е платена почти в 100% в зависимост с каква антивирусна програма работите.

Разархивирате програмата и я инсталирате на компютъра. Обикновено е на английски, но можете да изберете и руски интерфейс, ако го поназнайвате. Автоматично, програмата ще  си направи папка в "видео" или "документи", където ще се съхрани конвертирания фаил. Вие може да си изберете коя папка е за предпочитане за ВАС, а не само където съм посочил. Инсталирания фаил на компа ще е около 79 мегабайта. Отваряте програмата и избирате Видео за зареждане на файла.  В зависимост от неговата големина, ще изчакате да се появи малка иконка в прозореца, че зареждането на файла е приключило. Сега погледнете долния ред с икони за съответните формати. Иконите са 3 реда.Избирате вашият формат DVD и ще ви се отвори прозорец за настройки към изходния фаил. Разгледайте ги много обстойно един по един. Формата ви е избран вече (DVD) остава да посочите в какър размер да е картината, какъв кодек да се ползва и много други настройки. Тук ще забележите и това, за което ви казах. Размера на обема на конвертирания фаил. В зависимост от входния размер, програмата автоматично определя размера на изходния, но това не е пречка Вие да си го промените до пълното запълване на DVD илиCD диска. Това се вижда на отворения прозорец, около средата в дясно.  След като всичко сте настроил за конвертиране на изходния фаил, стартирате и конвертирането започва. В зависимост от бързината на компютъра времето ще го установите след дълга работа за вашата машина като ориентир за ВАС. Когато завърши конвертирането, на прозорчето долу вляво има квадратче за поставяне на отметка , за изключване на компютъра. Това вече е по ваш избор. Сега остава да си включите плеара и да погледате конвертирания в DVD фаил за забележки от Ваша страна. Може би, още с първият път ще ви е много трудно, но аз в продължение вече на 8-9 години съм свикнал, че даже и на изуст ви отговарям за работата на програмата. Всичките ми дискове на концерти от Bly RAY са правени благодарение на нея тези 9 години за да ги имам на стандартен DVD диск 4,7 гигабайта.  Качеството ми е много добро, за звука, да не говорим. Ако имате проблеми, в следващ пост мога да ви направя няколко фотоса за ваше улеснение при работата. Пожелавам Ви успех

Със същата програма можете да правите конвертиране и на аудиофайлове или цели дискове, да вкарвате субтитри във филми и още няколко удобства.

Не я рекламирам а съм гледал да ви помогна. От оценка 6, моята за нея е  5. Пробвал съм и много други.

ScreenShot003.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви пример за изпълнение по вашето задание:  

На снимката се вижда как от меню Видео съм избрал входящият фаил за конвертиране и той се е заредил на прозореца. Горе вляво трябва да се появи кадър от това, което сън заредил. изчаква се зареждането определено време в зависимост от размера на входящият фаил. 

На снимка 2 се вижда как избирам конвертирането в определен формат. Във вашият случай -  DVD 

Снимка 3 -  Тук се вижда новото прозорче за настройка на  отвореният вече фаил, папката по подразбиране, която се прави автоматично от програмата, качеството на обработения и конвертиран фаил и дръго. При конвертиране вDVD не можеш да определяш размер на какъвто на теб ти е удобно а програмата казва че има дискове от 1,4 гига, 4,7 - стандартен диск и 8,4 гига двойна плътност. Вие не трябва да избирате  двойна плътност, защото DVD плеарите не я четат. Такава се чете от компютър.

Снимка 5  Избиране на PAL или  NTSF стандарт на картината.

Снимка 6 Избиране на многоканално 5,1 или стерео вариант, като параметрите за запис на стандарта DVD се запазват по подразбиране.

Снимка 7 Стартиране на конвертирането

Снимка 8 тук отново за ваше улеснение съм посочил избирането на папка където и да било за ваше удобство, а не използването по подразбиране на готовата от програмата папка.  Ако има нещо неясно, винаги съм готов да Ви отговоря. Желая Ви приятна работа!

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

ScreenShot005.jpg

ScreenShot006.jpg

ScreenShot007.jpg

ScreenShot008.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

https://www.dvdstyler.org/en/

Цитат

Features

Screenshot
  • create and burn DVD video with interactive menus
  • design your own DVD menu or select one from the list of ready to use menu templates
  • create photo slideshow
  • add multiple subtitle and audio tracks
  • support of AVI, MOV, MP4, MPEG, OGG, WMV and other file formats
  • support of MPEG-2, MPEG-4, DivX, Xvid, MP2, MP3, AC-3 and other audio and video formats
  • support of multi-core processor
  • use MPEG and VOB files without reencoding, see FAQ
  • put files with different audio/video format on one DVD (support of titleset)
  • user-friendly interface with support of drag & drop
  • flexible menu creation on the basis of scalable vector graphic
  • import of image file for background
  • place buttons, text, images and other graphic objects anywhere on the menu screen
  • change the font/color and other parameters of buttons and graphic objects
  • scale any button or graphic object
  • copy any menu object or whole menu
  • customize navigation using DVD scripting

PS:Безплатен софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Андонов Андонов Васил написа:

https://www.dvdstyler.org/en/

PS:Безплатен софтуер

Васе!

И аз ти благодаря за твоето предложение. Ще я пробвам обезателно, понеже ми е много важно конвертирането на един в друг формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 29 минути, Колев60 написа:

Васе!

И аз ти благодаря за твоето предложение. Ще я пробвам обезателно, понеже ми е много важно конвертирането на един в друг формат.

За нищо :)
Като гледам около 20 формата поддържа,и може да си играеш доста със създаването на ДВД меню...
spacer.png
spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай параметрите на входния файл. Примерно от програмата Mediainfo  View > Text

DVD стандарта ползва Mpeg2 и има редица ограничения. Примерно като брой пиксели 720x576 50Hz при PAL и 720x480 60Hz при NTSC. За 16:9 има специален флаг анаморф. който "разпъва:" картината в плеъра до 1024 / 853 при PAL/NTSC.

Авторингът на DVD не е просто нещо за да се прави между другото. Особено да се направи както трябва с меню и чаптъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Филипов написа:

Я дай параметрите на входния файл. Примерно от програмата Mediainfo  View > Text

DVD стандарта ползва Mpeg2 и има редица ограничения. Примерно като брой пиксели 720x576 50Hz при PAL и 720x480 60Hz при NTSC. За 16:9 има специален флаг анаморф. който "разпъва:" картината в плеъра до 1024 / 853 при PAL/NTSC.

Авторингът на DVD не е просто нещо за да се прави между другото. Особено да се направи както трябва с меню и чаптъри.

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Форматите които поддържа за изходящия видео файл ли са или за входящия?

Форматите са само за изходяшия, конвертиран фаил. Входящите или тези, които искаме да конвертираме във определен, се познават автоматично от програмата. Те са изброени на страницата и в интернет. Можете да погледнете по подробна за това информация. Въз основа на входящия фаил, програмата предлага битрейт , най близък за доброто възпроизвеждане на конвертираният фаил. При това положение често , когато се записват определени видеофайлове, на DVD диска ще остане свободно пространство, неизползвано повече, ако си задал финализиране на диска. Аз го променям съвсем тенденциозно, за да разширя качеството на изходяшия конвертиран фаил и от дългото ми ползване, се оказва че това има голям смисъл. Един пример просто. Имаш входяш фаил от около 2,5 гигабайта. При автоматично конвертиране, без да пипаш битрейта, той ще стане малко смачкан или около 1,5 гигабайта. Естествено, че ако правиш запис на DVD диск, ще ти трябва 4,7 гигабайтов.  Получава се така, че диска в случая е почти празен, защото на него ти предстои да запишеш 1,5 гига информация,

преди 25 минути, Филипов написа:

Филипов!

Тук определено ти благодаря за помощта, защото това, което си написал е много важно именно за този вид запис. При създаване на DVD не всичко е позволено да се променя и програмата има точно това свойство да съобщава, че тази функция не е желателна и не можеш да я промениш. Хората явно когато са я правили, са изхождали от приетите стандарти и норми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

Като ми трябваше по едно време, първо си компресирах файла до MPEG-2 със всички изискани параметри и после ремастрирах с някаква програма. От нея се искаше само да нацепи файловите контейнери правилно и да създаде менюто... Ако се мине през две стъпки, може да се види отнапред какво ще е крайното качество. Също може да се направи сампъл от само 5 минути, за да види човек как ще му изглежда. И когато си е нагласил всички параметри да пусне целият диск.

Гледам питащият се оплаква, че качеството не е добро. Понякога така става с много лоши настройки или програма. Но трябва да се има в предвид, че резолюцията 720x576 и MPEG-2 не могат да му дадат кой знае какво. Фактически MPEG-2 е най-дъртият познат кодек. Преди DivX, XVid, MPEG-4, x264 и т.н. Използва се или за съвместимост или когато изчислителната мощ на процесора е ограничена.

Ако иска нормални резултати, може би трябва да се насочи към Blu-ray Disc.

https://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray#Media_format

Също така може да направи няколко диска за да не е ограничен в 4.7 GB. Зависи много колко продължава филма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Melmak ® написа:

Като ми трябваше по едно време, първо си компресирах файла до MPEG-2 със всички изискани параметри и после ремастрирах с някаква програма. От нея се искаше само да нацепи файловите контейнери правилно и да създаде менюто... Ако се мине през две стъпки, може да се види отнапред какво ще е крайното качество. Също може да се направи сампъл от само 5 минути, за да види човек как ще му изглежда. И когато си е нагласил всички параметри да пусне целият диск.

Гледам питащият се оплаква, че качеството не е добро. Понякога така става с много лоши настройки или програма. Но трябва да се има в предвид, че резолюцията 720x576 и MPEG-2 не могат да му дадат кой знае какво. Фактически MPEG-2 е най-дъртият познат кодек. Преди DivX, XVid, MPEG-4, x264 и т.н. Използва се или за съвместимост или когато изчислителната мощ на процесора е ограничена.

Ако иска нормални резултати, може би трябва да се насочи към Blu-ray Disc.

https://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray#Media_format

Въх!

Колко много се изписа ... ама дали ще има файда ...

Питащия явно още изяснява с директора на какво точно ще се гледат после тези файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен най-добрата и интуитивна програма за създаване на DVD и Blue Ray дискове и менюта за тях е TMPGEnc Authoring Works 6Една наистина страхотна програма, каквито са и другите продукти на японците от PEGASYS. За съжаление е платена и "лекарства" за нея има само за старите версии на програмата - от 4-та надолу, а те май не работят с Win 10 - но ако с това си изкарваш хляба, какво са $ 99.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Въх!

Колко много се изписа ... ама дали ще има файда ...

Питащия явно още изяснява с директора на какво точно ще се гледат после тези файлове.

Е, то това е основното условие при питащият и той трябва да се съобрази с наличната техника в детската градина, която е явно стандартен плеар възпроизвеждащ стандарните дискове , купени от магазините. Още повече, след така заявения от него екип, хората му трябва без проблем да се справят със всякакви такива задачи, а не тепърва да се учат. Спокойно трябва да могат да конвертират "произведението" в предпочитаният от клиента  - формат. Разбира се, това не е укор, а просто го казвам, за да не стават за смях пред неграмотни в тази област,хора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Е, то това е основното условие при питащият и той трябва да се съобрази с наличната техника в детската градина, коявто е явно стандартен плеар възпроизвеждащ стандарните дискове , купени от магазините. Още повече, след така заявения от него екип, хората му трябва без проблем да се справят със всякакви такива задачи, а не тепърва да се учат. Разбира се, това не е укор, а просто го казвам, за да не стават за смях пред неграмотни в тази област,хора!

Ако е стандартен плеър - питането му става безпредметно - DVD стандарта си е от край време и няма как да се бори с .mp4 H264 снимано през 2019 от екип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако е стандартен плеър - питането му става безпредметно - DVD стандарта си е от край време и няма как да се бори с .mp4 H264 снимано през 2019 от екип.

mp4 H264 му е входен фаил, с който програмата се справя без проблем. В DVD формата няма H264 а има настройки, които са по изискване на стандарта. DVD формата се изработва по подразбиране, без да можеш да променяш основни настройки. Смяташ ли, че не съм пробвал всички възможности за 9 години? Аз ползвам най вече MKV формата. Всички съвременни плеари от скъпите модели го имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

mp4 H264 му е входен фаил, с който програмата се справя без проблем. В DVD формата няма H264 а има настройки, които са по изискване на стандарта. DVD формата се изработва по подразбиране, без да можеш да променяш основни настройки. Смяташ ли, че не съм пробвал всички възможности за 9 години? Аз ползвам най вече MKV формата. Всички съвременни плеари от скъпите модели го имат.

Аз казвам, че ако видеото което вече има с добро качество трябва да се запише задължително във формат съвместим с обикновен DVD Player то няма как да не загуби качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Аз казвам, че ако видеото което вече има с добро качество трябва да се запише задължително във формат съвместим с обикновен DVD Player то няма как да не загуби качество.

Да, разбирам те, но както и ти каза, дали имаше смисъл от толкова писане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за какво пишете след като не е ясен входния файл? Резолюция и продължителност?

Ясно е че искат да го тиражират и раздадат на дечицата да си го гледат. Какво има по къщите на хората е отделен въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Agentpat™ написа:

За мен най-добрата и интуитивна програма за създаване на DVD и Blue Ray дискове и менюта за тях е TMPGEnc Authoring Works 6Една наистина страхотна програма, каквито са и другите продукти на японците от PEGASYS. За съжаление е платена и "лекарства" за нея има само за старите версии на програмата - от 4-та надолу, а те май не работят с Win 10 - но ако с това си изкарваш хляба, какво са $ 99.

Да, TMPGEnc беше култовата програма преди години. Може би все още е. Аз обаче си мисля, че мога да докарам същото качество на картината с free софтуер, а в някои случаи и по-добро. Сега има лослес кодеци за съхранение, mkv за контейнер, програми като AviSynth за обработка и т.н.

Виж, менютата не съм толкова сигурен, че ще ги докарам толкова добре с free програма.

преди 20 часа, Бисер Петков написа:

Обясних, че се разваля качеството, но директора настоява да запиша на дискове с меню.

Как да направя това без да се разваля качеството?

Сега се сетих, преди две години ми дадоха да копирам едно подобно DVD от детска градина. Изобщо не го бяха направили на истинско DVD. Вътре имаше съкратена версия на mp4 и линк за изтегляне на пълната, по-качествена версия, валиден за няколко месеца. :)  Бях много благодарен, че задачата се сведе само до копиране на един файл на флашка. Може би за тях е важно да имат някакъв физически носител, отколкото нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да, TMPGEnc беше култовата програма преди години. Може би все още е. "

Все още си е и ще продължи, само че струваше до преди 2-3 години над 100$ доколкото си спомням. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Melmak ® написа:

Да, TMPGEnc беше култовата програма преди години. Може би все още е. Аз обаче си мисля, че мога да докарам същото качество на картината с free софтуер, а в някои случаи и по-добро. Сега има лослес кодеци за съхранение, mkv за контейнер, програми като AviSynth за обработка и т.н.

Виж, менютата не съм толкова сигурен, че ще ги докарам толкова добре с free програма.

Искрено се съмнявам да докараш по-добро качество на видеото, с free програма. За менютата пък да не говорим - в TMPGEnc Authoring Works те са толкова много и разнообразни, че понякога ми е отнемало часове, за да избера най-подходящото за някое DVD. Искрено се забавлявах, когато избирах опцията сам да си направя менюто, буквално от 0-та. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.03.2019 г. в 23:02, Agentpat™ написа:

Искрено се съмнявам да докараш по-добро качество на видеото, с free програма.

Може да се плучи лесно, ако началният файл трябва да се мине през някой филтър. А някои free програми имат изумителни филтри. Конкретно към AviSynth има много впечатляващи разработки. Например с негова помощ е направен Harmy's Despecialized Edition, който е на комерсиално ниво.

https://en.wikipedia.org/wiki/Harmy's_Despecialized_Edition

Така че изчистване на различни дефекти, шумове, сенки, цветова корекция, могат да станат много интерсни, когато се контролира цялата верига на трансформация.

Изобщо, ако качеството не излиза, то не е от MPEG-2 кодера. По-скоро нещо се дъни на предните стъпки. Ресайзинга, презредовата развивка, честотата на кадрите, цветовата гама, синхронизацията с аудио-потока, могат да станат изумително добре или потресаващо зле. Затова е хубаво да се обмисли целият процес и да се пробва какво е възможно, поне наколко пъти. Разбира се, стига човек да е решил да се занимава с нещо подобно.

на 13.03.2019 г. в 23:02, Agentpat™ написа:

За менютата пък да не говорим - в TMPGEnc Authoring Works

По тази точка си безуловно прав. Последния път, когато пробвах, ауторингът с free програма беше ужасен.

Обаче аз още се наслаждавам, какво може да се постигне с видеопотока, само с free програми, интернет материали и гол ентусиазъм. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като че ли и в тази тема пишем, без да има някаква полза. Често наблюдавано явление е за форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване