Премини към съдържанието
Kokondrelka

Проблем след ъпдейт Уин7 64бит

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем:

Снощи получих известие,че има наличен ъпдейт на уиндоуса и му зададох,че при изключването да си прави ъпдейта.

Като си свърших работа и го пуснах да се изключва той си започна съответно ъпдейта и после се изключи. Днес при стартирането си продължи ъпдейтването ( нали все едно е бил рестартиран) и изписа 100% Уиндоус се рестартира и при рестарта приключи всичко...

Черен екран и не иска нито ф12 нито звуци нищо....

Изключвах го от контакта, от копчето ... Нищо... Моля за съдействие какъв може да е проблема и идей какво да пробвам за да го подкарам... 

Благодаря много предварително :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го направя, смисъл изобщо нямам достъп до нищо. Той се включва ,но няма картина и все едно монитора не е свързан даже на него си ми изписва "no video input" 

Проверих кабелите да не съм ритнала нещо да съм прекъснала ,но всичко си е ок...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Поне картинка от BIOS с логото на производителя на дъното няма ли при стартирането от копче?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо, настолен компютър е. Само се чува как завърта перката на вентилатора писка че се пуска и до там...смисъл работи все едно а картина йок.... Пуснах колоните да чуя звук някакъв дали ще изкара ( примерно за стартиране на уин) но и това го няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kokondrelka написа:

писка че се пуска и до там

Това нормалното единично "бип" ле е, или нещо друго? Според начина на "пискане", може да се ориентираме за проблема.

И какъв беше ъпдейта - на ОС или на някой драйвър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво ти е смешно началник??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Kokondrelka написа:

Само се чува как завърта перката на вентилатора

Това не е вследствие на актуализирането на Windows. Машината не е гаранционна, да? А моделът на дънната платка може ли да се види?

преди 7 минути, Akademika10 написа:

Кво ти е смешно

На неосмисленото ти предложение - машината не тръгва, ти предлагаш да инсталира нещо си. Как предлагаш да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Това не е вследствие на актуализирането на Windows. Машината не е гаранционна, да?

На неосмисленото ти предложение - машината не тръгва, ти предлагаш да инсталира нещо си. Как предлагаш да стане?

така е..не догледах какво е написано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да отвори десктопа, да почне да маха рамове, двд, хард диск ако може и видео карта и да пуска десктопа, и да се види дали стига до Байос.

Ако не тръгва може да е дефектирало дъно или процесор и за това да няма никой.

Ако тръгне, обратно връща един по един всеки компонент като почва от рама и пуска ако е ок продължава един по един да закача останалото до като стигне до състоянието в което всичко забива, по метода на изключването ще може да се направи диагностика.

Ако има външно видео на AGP или PCI, но и вградено видео на дъното, да опита да се закачи за вграденото ако до сега се е ползвало външно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРОЦЕСОР

Производител процесор Intel®
Тип процесор i3
Модел процесор 4160
Брой ядра 2
Брой нишки 4
Архитектура Haswell
Номинална честота 3700 MHz
Кеш 3 MB
Вграден графичен процесор Intel® HD Graphics 4400

ДЪННА ПЛАТКА

Гнездо 1150
Портове на заден панел 1 x VGA 1 x DVI 2 x USB 3.0 2 x USB 2.0 2 x PS/2 3 x Audio Jack 1 x RJ 45
Общ брой мемори слотове 2
Мрежа 10/100/1000

RAM ПАМЕТ

Вид памет DDR3
Капацитет памет 8 GB
Честота памет 1600 MHz
Заети слотове 1

КАПАЦИТЕТ ЗА СЪХРАНЕНИЕ

Тип съхранение HDD
Капацитет HDD/SSHD 1 TB
Интерфейс HDD/SSHD SATA 3
Скорост на въртене HDD 7200 rpm

ВИДЕО КАРТА

Тип видео памет Допълнителна
Видео чипсет nVidia GeForce GTX
Модел видео карта GT 730
Капацитет видео памет 2 GB
Тип памет видео карта DDR3
Технология видео карта PhysX
Нормалното си единично бибкане, няма разлика с предишните.
Не е гаранционен...на 5г е вече
Да не мислите ,че е чист късмет ,че е станало след ъпдейта на уиндоуса?
Щото ако е така вярно търся под вола теле :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма го точният модел на дънната платка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Проблема е хардуерен, а не софтуерен!

По скоро си е софтуерен колега от къде ти хрумна  че е хардуерен като по описанието като се е ъпдейтвал се е изключил /Ако по време на ъпдейтването е имало спиране тока ок но ако няма . Занеси го на сервиз там може да се опитат да го съживят .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на дънната платка ми пише само това 

ДЪННА ПЛАТКА

Гнездо 1150
Портове на заден панел 1 x VGA 1 x DVI 2 x USB 3.0 2 x USB 2.0 2 x PS/2 3 x Audio Jack 1 x RJ 45
Общ брой мемори слотове 2
Мрежа

10/100/1000

до сега не съм го отваряла да го го гледам и до скоро изобщо го пусках 1 2пъти седмично ,но поради дълъг болничен ми се налага да седя повече в къщи и го пускам почти всеки ден за по 1час... ако го отворя да го изчистя малко нещо ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ако го отворя да го изчистя малко нещо ???" Тъкмо тогава ще видите модела на дъното и ще го споделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да се направи една проба, като се свърже монитора с "вградената" видеокарта. Това "no video input" ......

ПС: Пробвай с друг кабел първо!

ПС2: Аз попитах какъв тип е бил ъпдейта - на самата ОС или на драйвър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GT 730  за тази видеокарта има много писано за проблеми с черен екран и не зареждане на ОС.

Мисля че от него трябва да се почне, като източник на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kokondrelka написа:

на дънната платка ми пише само това 

Можете ли да снимате дънната платка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, adersa написа:

По скоро си е софтуерен колега от къде ти хрумна  че е хардуерен като по описанието като се е ъпдейтвал се е изключил /Ако по време на ъпдейтването е имало спиране тока ок но ако няма . Занеси го на сервиз там може да се опитат да го съживят .

Като не стига до биос-а как да е софтуерен проблема? Няма инициализиране на системата също!

Ъпдейтването на ОС-а може да е спомогнало за хардуерния проблем! Много хардуерни проблеми са причинени от софтуерни "неща"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, street racer написа:

Остава да се направи една проба, като се свърже монитора с "вградената" видеокарта. Това "no video input" ......

Ти не четеш ли бре преди теб е вече писано, повтаряш, като папагал, или за статистиката ей тъй си пишеш да има, да ти кажа една тайна няма да те повишат в този форурм и след 10 години ;)

Задаваш едни въпроси дето 99% няма да получиш отговор, чичо ти Гошо, леля ти Пена и кака ти Гергана не четат какво пише на ъпдейтите, те само кликат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, street racer написа:

Ами, не съм сигурна пишеше си Уиндоус ъпдейт а аз съм малко невежа в тези неща и не прочетох нищо повече...

Ще отворя тогава да видя какво е положението и ще снимам дъното да ви го покажа,а първо ще пробвам и с друг кабел за монитора ако не стане го отварям и ще пиша отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си кажа и аз мнението. Сервизната поддръжка  най напред започва с проверка за захранващите напрежения от импулсното захранване, а не да вади и поставя всевъзможни модули. След това е всичко останало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Като не стига до биос-а как да е софтуерен проблема? Няма инициализиране на системата също!

Ъпдейтването на ОС-а може да е спомогнало за хардуерния проблем! Много хардуерни проблеми са причинени от софтуерни "неща"!

Това не е сигурно, Възможно е лицето да не знае кой клавиш да натисне за да стигне до байос.

От мен толкус, успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 2 минути, Танер Заит Расим написа:

до байос

До куйо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване