Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 19 минути, Akademika10 написа:

по скоро черното сивее..ама тоя ценови клас не може да се очаква нещо по добро..

Само заради това май ,ще се насоча към самсунг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова никакви пари само нещо, което може да се полва само като монитор, и пак с условности. Някакви наченки на "смарт" ще са ужасно скопени и бавни. И накрая може би ще се сетиш че с пръдня боя не става и всяко нещо си струва парите. Като за начало прочети 50+ подобни теми. И че над 80% от прохрамите са SD, а истински 4K просто няма, само упслейли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Филипов написа:

За толкова никакви пари само нещо, което може да се полва само като монитор, и пак с условности. Някакви наченки на "смарт" ще са ужасно скопени и бавни. И накрая може би ще се сетиш че с пръдня боя не става и всяко нещо си струва парите. Като за начало прочети 50+ подобни теми. И че над 80% от прохрамите са SD, а истински 4K просто няма, само упслейли.

Не съм богат и няма как да си позволя ТВ за 3 бона  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, www543 написа:

Филипов е прав че трябва да изчетеш всичките други теми дето сме писало по тях последните две години, ако искаш де, не може да те принудим. Но има много истини написани, който успее да ги проумее ще прави добри избори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, www543 написа:

Не коментираме финансовото ти състояние.  И не си богат, защото това е твоя избор - да си беден. Класическа психология. А с аксиомата "няма как да си позволя ТВ за 3 бона" сам запушваш каналите на богатството и се самообричаш на мизерия. Разполагаш с толкова, в колкото вярваш.

LG - моделът от първото питане е класическо изпражнение. Хубаво евтино няма и получаваш толкова, колкото плащаш. Неговата подсветка е на светодиоди. Те са насилени по ток, за да пунтира висока яркост. Сложени са на гетинаксова подложка и деградацията им е заводски гарантирана. Прегряват! Отделен е въпроса, че черният цвят е сив. Дори когато пикселите са изключени, за да се генерира черен цвят пресиления засвет отзад го прави с изпран черен цвят. Фекализъм в действие. Решението е елементарно. Нови светодиоди на алуминиева подложка с термопаста към коша, но тук зависи с колко леви ръце си.

LGleds

Ама бил "умен"! ? Philips-ът e по-гъзарски на вид и толкова. И двeте TV-зомби кутии са толкова умни, колкото граничарско куче. Някаква фирмена ОС-ма, задаваща тренд в екосистемата им, за да ти набутат шитни и да те навържат към магазина им. Всеки TV-andoid box ще ги препикае като баскервиско куче по възможности.

Та така, ти питаш - ние отговаряме. Сухото си е твое и избора също.

С здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля , че тук може да намериш нещо изгодно https://restore.bg/9-televizori-tv . Имат доста добра техника на хубави ценички. Успех в намирането 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между тези двата

https://m.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-43-108-sm-43nu7192-4k-ultra-hd-ue43nu7192/pd/DW45CSBBM/

И този

https://m.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-43-108-sm-43nu7122-4k-ultra-hd-ue43nu7122kxxh/pd/DVLT4FBBM/

Виждам разлика в последните 2 цифри но какво всъщност е различното лично аз не разбирам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата модела са почти идентични с някой изключения. На който и да се спрете няма голямо значение.

В единия присъстват някои екстри/функции, а в другият модел са налични други.

UE437192

UE437122

Но, както е ясно (така и за  др. производители на ТВ) 7-а серия по- прилича на 6-та на Samsung (като екстри и опции)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, oic написа:

Двата модела са почти идентични с някой изключения. На който и да се спрете няма голямо значение.

В единия присъстват някои екстри/функции, а в другият модел са налични други.

UE437192

UE437122

Но, както е ясно (така и за  др. производители на ТВ) 7-а серия по- прилича на 6-та на Samsung (като екстри и опции)

Разбрах,че тези всичките от 7ма серия не поддържат някои формати ,като аудио файлове т.н DTS файл и тук вече незнам какво да правя и към кой  модел да се насоча!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, www543 написа:

Разбрах,че тези всичките от 7ма серия не поддържат някои формати ,като аудио файлове т.н DTS файл и тук вече незнам какво да правя и към кой  модел да се насоча!?

За вашият бюджет няма идеален TV, едни производители "кастрят" от едно други режат от друго.

Избирате си в зависимост приоритета/дали ще е картина или мултимедийно възпроизвеждане, ОС, екстри т.н.

По горе в Темата беше дискутирано. Може да се върнете и прочетете.

Само, като марки освен LG, Samsung прегледайте и Panasonic.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, oic написа:

За вашият бюджет няма идеален TV, едни производители "кастрят" от едно други режат от друго.

Избирате си в зависимост приоритета/дали ще е картина или мултимедийно възпроизвеждане, ОС, екстри т.н.

По горе в Темата беше дискутирано. Може да се върнете и прочетете.

Само, като марки освен LG, Samsung прегледайте и Panasonic.

Успех!

Да ама  Panasonic почват от 800 и нагоре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, www543 написа:

Да ама  Panasonic почват от 800 и нагоре

Panasonic TX-43FX600E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, oic написа:

Някъкво мнение за този!

https://www.technomarket.bg/televizor/lg-43uk6750pld-smart-uhd-led-tv-09164611 по добър ли е от този LG ,който съм предложил в началото

И дали подържа всички формати видео и звукови файлове@?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG 43UK6750PLD SMART UHD LED TV

Има по добри възможности от към ОС, повече приложения и т.н. Това се отнася и за Samsung

LG-то си чете DTS от флаш памет без проблем. Докато Samsung, не (дискутирано в темата)

Но пък на TXFX600E, трябва да има по истинско черно.

Най-добре е да отидете на място и да изберете телевизора.

П.П. Бях дотук със съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, oic написа:

LG 43UK6750PLD SMART UHD LED TV

Има по добри възможности от към ОС, повече приложения и т.н. Това се отнася и за Samsung

LG-то си чете DTS от флаш памет без проблем. Докато Samsung, не (дискутирано в темата)

Но пък на TXFX600E, трябва да има по истинско черно.

Най-добре е да отидете на място и да изберете телевизора.

П.П. Бях дотук със съветите.

Ок само едно не разбирам ! Значи имам   Samsung смарт тв от 2014 ,по принцип си пускам филми на Телевизора от S8 мицата ми   чрез  вграденото приложение на телефона  Smart Things и за проба снощи истеглих филм с DTS файл и тръгна та въпроса ми е възможно ли е този стар Smart да подържа  DTS или когато се пуска  през телефона е различно ,та по този повод питам ако е така ще взема Samsung TV _то !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, www543 написа:

Ок само едно не разбирам ! Значи имам   Samsung смарт тв от 2014 ,по принцип си пускам филми на Телевизора от S8 мицата ми   чрез  вграденото приложение на телефона  Smart Things и за проба снощи истеглих филм с DTS файл и тръгна та въпроса ми е възможно ли е този стар Smart да подържа  DTS или когато се пуска  през телефона е различно ,та по този повод питам ако е така ще взема Samsung TV _то !?

Коментираме тук локално възпроизвеждане на видео файл с DTS  аудио кодировка.

Старият ТВ, може и да поддържа но новия от 7-а серия не.

За стрийминг от едно устройство към друго не знам как стоят нещата.

И кой пуска цели филми от телефон...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, oic написа:

Коментираме тук локално възпроизвеждане на видео файл с DTS  аудио кодировка.

Старият ТВ, може и да поддържа но новия от 7-а серия не.

За стрийминг от едно устройство към друго не знам как стоят нещата.

И кой пуска цели филми от телефон...

Ами може и да ти е странно,но аз така си гледам по принцип !та това ми е мисълта,ако някой знае нека пише!

току-що, www543 написа:

Ами може и да ти е странно,но аз така си гледам по принцип !та това ми е мисълта,ако някой знае нека пише!

А да разбирам ли всички от 7ма серия,дори и скъпите не поддържат този формат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, www543 написа:

А да разбирам ли всички от 7ма серия,дори и скъпите не поддържат този формат?

Отваряте официалният сайт или спецификациите и четете.

Всичко опира до конкретен модел.

Но до колкото ми е известно от 2018 на моделите от 7-а серия, Samsung спира поддръжката на DTS.

Ако пък решите да вземете в последствие Android TV Box (до към 150 лв), в последствие не Ви бърка много какво се поддържа и какво не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да взема тоя 

https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-40mu6172uxxh-09154177

След като е със същите характеристики и даже има DTS за какво ми е 7ма серия като не предлагат нищо ново!.че даже и по зле!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, www543 написа:

Мисля да взема тоя 

https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-40mu6172uxxh-09154177

След като е със същите характеристики и даже има DTS за какво ми е 7ма серия като не предлагат нищо ново!.че даже и по зле!

Този модел е стар и от 2017. Лично бих го  избягвал заради това. Не се знае колко е залежал и да не е бил мостра.

И не поддържа всички нови стандарти за HDR. Също диагонала е само 40 инча.

Който вече е заменен с 43 инчов в по-новите модели.

Мисля че достатъчно инфо получихте. Избора е Ваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!! Реших да пиша отново във форума за да се посъветвам пак със вас относно избора ми на ТV.Реших да вдигна малко бюджета и сега е 1000,1100лв.Търси се само и единствено Samsung 42 43" макс.това е .Другия ми въпрос е дали тези които са 7 серия нагоре поддържат този DTS кодек за филмите!?.Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, www543 написа:

Здравейте колеги!! Реших да пиша отново във форума за да се посъветвам пак със вас относно избора ми на ТV.Реших да вдигна малко бюджета и сега е 1000,1100лв.Търси се само и единствено Samsung 42 43" макс.това е .Другия ми въпрос е дали тези които са 7 серия нагоре поддържат този DTS кодек за филмите!?.Благодаря предварително на отзовалите се!

Не се поддържат от моделите им от 2018 г. насам. Само Sony, или LG, ако ще се придържате към DTS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, oic написа:

Не се поддържат от моделите им от 2018 г. насам. Само Sony, или LG, ако ще се придържате към DTS.

Сигурен ли си !? Ок предложи някой от по стара година на Samsung но да подържа формата и да е 4К

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш ли как ти се нарежда работата? изчака и събра 1100 лева. Сега отново изчакай до нова година. Хем ще събереш 3 бона, хем ще хванеш и новогодишната промоция . И вълкът ще е сит, а и агнето - цяло!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Колев60 написа:

Виждаш ли как ти се нарежда работата? изчака и събра 1100 лева. Сега отново изчакай до нова година. Хем ще събереш 3 бона, хем ще хванеш и новогодишната промоция . И вълкът ще е сит, а и агнето - цяло!

Абе бъзикай  се ти ,ама не е смешно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...