Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От доста години имам един необичаен въпрос Аз питах преди повече от 2 години, но никой не ми отговори на въпроса. А той е такъв
.
Качвам някакъв голям фаил от 1 до 5 гигабайта на облак. Да речем, че облакът е Mega. То на всички облаци качването на който и да е облак, се получава по този начин. Ползвам  Cent или Chrome. Качването става със около 4,3 МЕГАБАЙТА/сек.
Отново качвам същият фаил, на същият облак, но този път със FIREFOX. Скоростта е 2 пъти по голяма или 8 МЕГАБАЙТА/сек. Това е от 5-6 години, като  ползвам общо 4 компютъра, които са различни, но крайният резултат е този, които Ви описах. Не мога да разбера на какво се дължи двойно по голямата скорост при FIREFOX. Не мога да си обясня на какво се дължи всичко това като версиите на браузърите са еднакви. Пример - Cent  - сегашна версия 72,хх.хх   и Firefox -  66.0.3
Забравих да спомена че при сваляне, нещата са същите както и при качване.
Всички версии на браузърите са - портативни.
Благодаря предварително на всички!

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи от еджините и кой енджин как обработва данните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен е една и  съща скоростта на качване при различните браузери. Сега пробвах FF И Chrome една и съща скорост на качване. Сякаш Лиско мааалко изостава. Но пък може да се каже една и съща скорост.

Но Не е чак толкова фрапатно и драстично. Примерно 700 кбс срещу 1мбс. Както при Колев.

FFCHROME

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

При мен е една и  съща скоростта на качване при различните браузери. Сега пробвах FF И Chrome една и съща скорост на качване. 

FFCHROME

преди 11 минути, acnekt написа:

При мен е една и  съща скоростта на качване при различните браузери. Сега пробвах FF И Chrome една и съща скорост на качване. 

FFCHROME

Видно е при теб. Аз разбирам да има малки изменения, но си мисля че тези са твърде големи. Разбира се, това не ме притеснява, защото за такъв случай винаги ползвам Firefox. Въпросът ми беше от информативен характер като вчерашния за HDD диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нямаш някоя добавка инсталирана на Лисицата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, M.Николов написа:

Да нямаш някоя добавка инсталирана на Лисицата?

На нито един от браузърите нямам никаква добавка. Версиите са портативни поне от минимум 2,5 - 3 години. По рано като бях със стандартните версии, беше същото. Ето папката със всички портативки на този комп. На другите е същото. Най много да имат още някоя и друга версия на друга програма. На този комп имам само 2 браузъра, на другия са 3 , а на последния по два от двата чешита, че да ми е по лесно. Всичко е портативки.

ScreenShot003.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Колев60 написа:

На нито един от браузърите нямам никаква добавка. Версиите са портативни поне от минимум 2,5 - 3 години. По рано като бях със стандартните версии, беше същото.

Зависи от енджините по точно джаваскрипт обработката  и другите елементи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Зависи от енджините

Това вече го разбрахме, но не е от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Сигурен ли си? Аз мисля че си е точно от рова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си? Аз мисля че си е точно от рова

Аз , ако съм сигурен, няма да питам, но ти не можеш да си уверен, че е точно от това. Казах, че не ме бърка да ползвам Firefox - а. Просто се интересувам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Колев60 написа:

Забравих да кажа, че ползвам DNS на OPENDNS и на Comodo. Сиреч не на доставчика на интернет. Може да пробваш това на https://www.cloudflare.com/de-de/dns/

Но не е от браузерите. Поне при мен - не. Скоростта е еднаква. Почти еднаква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз забравих да спомена че този проблем го нямам примерно при тракерите.  Скоростта е приблизително еднаква и при Firefoh и при Chrome (Cent)

преди 12 минути, acnekt написа:

Забравих да кажа, че ползвам DNS на OPENDNS и на Comodo. Сиреч не на доставчика на интернет. Може да пробваш това на https://www.cloudflare.com/de-de/dns/

Но не е от браузерите. Поне при мен - не. Скоростта е еднаква. Почти еднаква. 

Непременно ще направя проба и ще споделя, че сега не ми се занимава вече с това. С европейските облаци е същото, с руския отново и за това дадох снимки с Mega, като най голямо разтояние. Забравих да напиша, че от немски нищо не разбирам и ако ми иска регистрация, я я направя, я не. А аз за проба искам по големи файлове да кача и сваля, за да съм уверен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Колев60 написа:

Аз , ако съм сигурен, няма да питам, но ти не можеш да си уверен, че е точно от това. Казах, че не ме бърка да ползвам Firefox - а. Просто се интересувам!

Ето ти статия която дава отговор на въпроса ти донякъде

https://www.businessinsider.com/google-chrome-vs-firefox-speed-performance-comparison-2018-7#internet-speeds-2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Колев60 написа:

И аз забравих да спомена че този проблем го нямам примерно при тракерите.  Скоростта е приблизително еднаква и при Firefoh и при Chrome (Cent)

Непременно ще направя проба и ще споделя, че сега не ми се занимава вече с това. С европейските облаци е същото, с руския отново и за това дадох снимки с Mega, като най голямо разтояние.

Сега пробвах пак. Този път някакъв филм, свален. Пак същия резултат. Пробвай, но не е от браузерите. Както написах и преди. Поне при мен. Ето същите резултати.

FF , Chrome

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти статия която дава отговор на въпроса ти донякъде

https://www.businessinsider.com/google-chrome-vs-firefox-speed-performance-comparison-2018-7#internet-speeds-2

Ще я прегледам обстойно и нея. Просто ми е интересно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Колев60 написа:

Ще я прегледам обстойно и нея. Просто ми е интересно. 

Ето ти и бенчмарк на трите браузъра

https://www.pcworld.com/article/3213031/best-web-browsers.html?page=2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Ами зависи от еджините и кой енджин как обработва данните

Ако страницата вече е нарисувана, няма значение кой енджин какво прави. Отворена е връзка, информацията тече и това е процес, който може да е няколко десетки пъти по-дълъг от това да се нарисува страницата. Нещата, които биха имали влияние, са VPN и proxy - все стандартни възможности на браузърите, които обаче може да са настроени различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, killchain написа:

Ако страницата вече е нарисувана, няма значение кой енджин какво прави. Отворена е връзка, информацията тече и това е процес, който може да е няколко десетки пъти по-дълъг от това да се нарисува страницата. Нещата, които биха имали влияние, са VPN и proxy - все стандартни възможности на браузърите, които обаче може да са настроени различно.

И ти си прав  ама става дума за облак а тук вече имаш джаваскрипт освен това което си изброил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Без грам мозък(Васето 2.0) написа:

Е тука има въпрос подобен на твоя,ама отговорите са много размити нещо...
https://stackoverflow.com/questions/38281096/google-chrome-upload-speed-vs-firefox

Васе! Благодаря и на теб. Всичко ще прегледам заради това, щото ми е интересно как при облаците има такава разлика, а на друго място няма. Като изхождаш, че съм със гигабитов интернет и то от почти 4 години, да качваш и теглиш с негова помощ, има голяма разлика отколкото да качваш примерно с 500 к/сек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Чичо Стефчо,а засичал ли си с каква скорост качва/сваля когато ползваш MEGAsync?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Колев60 написа:

Качвам някакъв голям фаил от 1 до 5 гигабайта на облак. Да речем, че облакът е Mega. То на всички облаци качването на който и да е облак, се получава по този начин. Ползвам  Cent или Chrome. Качването става със около 4,3 МЕГАБАЙТА/сек.
Отново качвам същият фаил, на същият облак, но този път със FIREFOX. Скоростта е 2 пъти по голяма или 8 МЕГАБАЙТА/сек. Това е от 5-6 години, като  ползвам общо 4 компютъра, които са различни, но крайният резултат е този, които Ви описах. Не мога да разбера на какво се дължи двойно по голямата скорост при FIREFOX.

Единствено ми хрумва, че може да е от броя на паралелните конекции в комбинация с начина по който облака ги лимитира или пък мрежата към облака ги рутира.

На теория лимитите са еднакви - 6 конекции по подразбиране. На практика не знам как може да се провери по колко минават за дадена сесия.

При Firefox се задават от about:config > search > "connection", където има network.http.max-persistent-connections-per-server. Но е хубаво да сам да потърсиш, защото полетата за настройка са много и не е лесно да се отгатне какво ще се получи накрая от комбинацията им. За Chrome трябва да има подобни настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Без грам мозък(Васето 2.0) написа:

Чичо Стефчо,а засичал ли си с каква скорост качва/сваля когато ползваш MEGAsync?

Васе! Пробвал съм, да. Миналата година пак ми бе щукнал този въпрос и го пробвах.  Сега да ти кажа си спомням, че и така беше същата работа, само че избягвам Megasync защото на компютъра ми прави папки с качените файлове, които при мен са много а моята мисъл беше именно това. Да не оставям нищо на компютъра, поради обема на малките дискове (до 2 терабайта) Сега ще ти поясня за какво говоря. Може би знаеш, че обичам много музиката и събирам дискографии на групи и изпълнители. А те са твърде много при мен.Той примерно и Mega ми върши толкова малка работа с 50 гига безплатно пространство.И това, което кача на облака за да си освободя наново място, то го има и на компютрите.Моята идея беше да се освободя от него, независимо, че така както си предложил ти, взаимнодействието компютър облак става по гъвкаво и по бързо при down и up. Сега вече нямам такъв проблем, защото го реших с нови дискове на които имам бол място В друга тема  говорихме с Емо Костов по този въпрос. Основната ми идея беше да нямам нищо от този тип информация не защото я крия, а да разполагам винаги с обем при мен.За целта трябваше да си купя или пространство в някой облак или мои лични дискове с голям обем. Направих второто и всичко стана много добре. При тази конфигурация все още не съм опитал  кое как работи, но вчера  от този същия комп ми се наложи при молба от познат да му кача  концерта на George Strait по случай 60 годишнината му, както си казваме, винаги по подразбиране започвам работа с Cent. И понеже винаги виждам пред мен с колко качвам и свалям, чак тогава забелязах скоростта, която беше 2 пъти по малко. Минах на Firefox и 4,2 гига ги качих за около 6-7 минути. С две приказки, не я ползвам тази функция, независимо че ми допада.

преди 2 часа, Melmak ® написа:

Единствено ми хрумва, че може да е от броя на паралелните конекции в комбинация с начина по който облака ги лимитира или пък мрежата към облака ги рутира.

На теория лимитите са еднакви - 6 конекции по подразбиране. На практика не знам как може да се провери по колко минават за дадена сесия.

При Firefox се задават от about:config > search > "connection", където има network.http.max-persistent-connections-per-server. Но е хубаво да сам да потърсиш, защото полетата за настройка са много и не е лесно да се отгатне какво ще се получи накрая от комбинацията им. За Chrome трябва да има подобни настройки.

Приятелче, благодаря. Аз няма да търся нищо, щото със софтуер мога само да работя и не му разбирам почти хич. Най много да разваля браузъра. Информативно го зададох въпроса. Защо при облаците при мен се получава с такава аномалия, а при тракерите това го няма. Или където и на друго място да било.Ти обясняваш много добре, защото явно ги разбираш нещата, но аз от софтуер не разбирам почти нищо. Само го ползвам.Пожелавам ти лек ден!

"Може да пробваш това на https://www.cloudflare.com/de-de/dns/

Но не е от браузерите. Поне при мен - не. Скоростта е еднаква. Почти еднаква. "

За съжаление от немски нищо не разбирам и за да опитам качване на този облак, то трябва да имам някаква регистрация, която явно няма да ми трябва а и обема му е малък. Безпредметно е да опитвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 25.04.2019 г. в 12:46, Колев60 написа:

Сега да ти кажа си спомням, че и така беше същата работа, само че избягвам Megasync защото на компютъра ми прави папки с качените файлове, които при мен са много а моята мисъл беше именно това.

Ааа ти си го ползвал по подразбиране,аз само качвам и свалям с програмката-синхрона съм го изключил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване