Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 4 минути, ДиоиД написа:

Не търся противоречие нито нещо извън него.

Кое кара дадена мисъл да се "ъпдейтни" ... не съм изнамерил подходящото понятие ... т.е. една мисъл да стане нова мисъл?! И естествено един друг въпрос коя мисъл поражда в човек да не се стреми към нова мисъл по отношение на даден обект?

Образно казано кое кара човек да е тесногръд и кое да е широко скроен?!

Тва като въпроса за доброто и злото- разтеглив до безкрайност и напълно безмислен. За мен други въпроси са далеч по- важни и интересни. Като например, защо поставихме собствената си култура в поза партер, чак толкова ли е калпава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Радул написа:

защо поставихме собствената си култура в поза партер, чак толкова ли е калпава?

Най-лесно е да се каже - Съдията е виновен. По скоро ние владеем свободна борба, но турнира бил за класическа, та от там и недоразумението ... се .. хм ... и нашите политици са ни да на научат на класическа борба ... абе ... отказвам да участвам в тези турнири ... пъ който иска да си застава в поза "партер" ... :)

Ти пъ да видиш сегъ ... ша ми казват ко е култура и ко е класика ... :) Ай ... да се ... у нейде в маймун дере ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, ДиоиД написа:

Кое ни пречи да действаме, нашата мисъл или???

И да, и не. Според ситуацията. Според мен е строго индивидуално. Зависи с колко време разполагаш за да осмислиш мисълта си  и действията породени от нея. Аз например в екстремни ситуации съм доста хладнокръвна и запазвам самообладание, решенията ми са доста удачни и действията своевременни. И обратно, когато разполагам с време, започвам едно обмисляне, претегляне, лутане и трудно вземане на решение.
С времето за себе си установих, че първоначалното мнение и решение е най-удачно и точно!
Верно, че съм Мери, ма и аз се изморих от "мерене"! ;) 
Виж за усмивки съм винаги насреща! :) 

Хубав следобяд! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Meri Meri написа:

С времето за себе си установих, че първоначалното мнение и решение е най-удачно и точно!
Верно, че съм Мери, ма и аз се изморих от "мерене"! ;) 
Виж за усмивки съм винаги насреща! :) 

Хубав следобяд! 

Не може съвсем без да се мисли и да разчитаме на първо впечатление, рисковано е. Аз когато и да съм взел не обмислени решения все са били грешни, не че не може да допуснеш грешка след като си добре обмислял нещо, но това да се случи е по - малко като вероятност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, AAUUXX написа:

Не може съвсем без да се мисли и да разчитаме на първо впечатление, рисковано е. Аз когато и да съм взел не обмислени решения все са били грешни, не че не може да допуснеш грешка след като си добре обмислял нещо, но това да се случи е по - малко като вероятност. 

Затова сме и толкова пъстри. Споделих за себе си. Което в никакъв случай не е за пример. Просто с годините вярвам повече на интуиицята си, която се доказа във времето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Meri Meri написа:

Зависи с колко време разполагаш за да осмислиш мисълта си  и действията породени от нея.

Да разбирам ли, че когато те е притиснало времето ползваш интуицията си, в противен случай мисълта?

Трябва ли нещо да те притиска във времето, за да действаш адекватно?

Добре, ти действаш адекватно под въздействието на стрес, т.е. когато не мислиш е по опасно отколкото когато мислиш!? Следователно адекватното действие е също вредно!? И какво излиза от това човек колкото повече мисли, то толкова по се притеснява и по е склонен да не вземе адекватно решение!? Притеснението също е опасно, следователно и мисленето е опасно!?

Та като ги забъркам по определена логика излиза, че дали е адекватно действието или не и дали е по въздействие на мисълта или интуицията е вредно и мисленето и не мисленето, а от горе на това и самото действие. Следователно не действай и не мисли - Определено рекламираш това ... :) 

Хм, абе отново ме убеждаваш, че мързела е велико нещо ... :) 

преди 2 часа, AAUUXX написа:

Не може съвсем без да се мисли и да разчитаме на първо впечатление, рисковано е.

Да, по удачно е да планираш нещата, но в съответните планове да отчетеш и форсмажорните обстоятелства. Уви в днешното забързано време не остава време да помислим върху форсмажорни обстоятелства и да имаме така наречената от мен превантивна мисъл ....

Мери говори, че в дадени обстоятелства ползва рутината си, т.е. изключва мисълта си и се доверява до така наречената от мен интуиционна мисъл - интуиция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, ДиоиД написа:

Добре, ти действаш адекватно под въздействието на стрес, т.е. когато не мислиш е по опасно отколкото когато мислиш!? Следователно адекватното действие е също вредно!? И какво излиза от това човек колкото повече мисли, то толкова по се притеснява и по е склонен да не вземе адекватно решение!? Притеснението също е опасно, следователно и мисленето е опасно!?

Всичко трябва да е умерено и балансирано принципно, без крайности. И да, има хора, който са по-ефективни и ефикасни, когато са под напрежение. Все едно са събудени. Има и хиперактивни, който дори в сънищата си нямат покой. Опасностите са навсякъде и по всяко време и понякога не са свързани с нашите мисли. Каквито и да са ни мислите и действията провокирани от тях, важното е всеки да си носи отговорността за тях.
Определено мислите могат да бъдат опасни. Както и да бъдат много градивни. Бърз пример за болния който вярвал и си повтарял, че ще оздравее и оздравял, и оня другия-отчаяния, който отдавна се предал и умрял. 

Хм, абе отново ме убеждаваш, че мързела е велико нещо ... :) 

Велик е я, и аз съм му фенка!  Моа да копам, моа и да не копам! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, ДиоиД написа:

Мери говори, че в дадени обстоятелства ползва рутината си, т.е. изключва мисълта си и се доверява до така наречената от мен интуиционна мисъл - интуиция.

Това го прилагам само когато трябва да чуя някаква аудио система, каквото е при първо слушане впечатлението- това е, след него се изпада в плацебо търсене на липсващото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо не не, не мога си изключа мисълта! А тя к'ви цветни фантазии развива, маниии!
Имах в предвид, нови ситуации и хора, и преценката ми за тях. Тогава ги ловя във въздуха! ;)  И като сложа чертата и се хокам сама, че строго съдя. Но интуицията ми е шестак, колко пъти не съм я послушала, толкова пъти удрях горния праг. Това е, да знаеш нещо, без да знаеш!

ПП: ей и това дописване вашето! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Meri Meri написа:

Това е, да знаеш нещо, без да знаеш!

Аз на това му викам усет ... в една статия имаше мнение, че в рамките на от 90 секунди до 4 минути човек е в състояние да прецени друг. И тук говорим без да се налага да го заговорва. Гласът на тялото, на очите и т.н. В повечето случаи определени личности нарочно се показват във фрапиращи тоалети, гримове и бля бля и прочие не за да привлекат внимание към себе си, а напротив - за да се обезличат. Абе как бе, правят се на клоуни, за да не разбереш какво в действителност представляват и каква е истинската им същност. Целта им е да пораждат мисли, а не да разбереш какво мислят.

Определено нашите действия не са свързани с мислене.  Мисленето може да е резултат на някакви действия, но действието дали ще е в следствие на мисъл или не зависи от нас. Ако нашите мисли са ангажиране и концентрирани в нещо, то ставаме разсеяни за определени действия покрай нас и поради това не може да се формира мисъл която да доведе до адекватно решение в настоящия момент. Ето къде се крие опасността от мисленето - в така наречените натрапени или натрапчиви мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ДиоиД написа:

Ето къде се крие опасността от мисленето - в така наречените натрапени или натрапчиви мисли.

Натрапени?! Хмх, може за някой младеж. За оформен характер и нрав, малко ще е трудно някой да му натрапи каквото и да било. А натрапчивите са си наши дертове, дет не ни дават покой, дет се вика. 

Аз на това му викам усет ...

Усет, интуиция - все тая. Просто разбираш дали сте на една честота или ще те пуснат по пързалката.

Определено нашите действия не са свързани с мислене.

Е защо? Аз пък мисля, да ходя на море през август. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Meri Meri написа:

Е защо?

Защото повечето хора не планират. Динамиката на нашето еднообразие не ни дава и миг покой да отделим време за планове, за мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДиоиД написа:

....в дадени обстоятелства ползва рутината си, т.е. изключва мисълта си и се доверява до така наречената от мен интуиционна мисъл - интуиция.

Интуицията е като сборник с готови формули .

Мисленето е в тяхното съобразяване с конкретния случай .

Когато няма време (а и когато има :)) се действа без мислене , по интуиция , веднага .......тук от значение е и придобитата рутина в практиката.....

.....във футбола примерно (а и изобщо) му се казва заучено положение.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, by_chechi написа:

се действа без мислене , по интуиция , веднага .......тук от значение е и придобитата рутина в практиката.....

Това е интуиция на битово ниво. Аз не визирам нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Meri Meri написа:

Това е интуиция на битово ниво. Аз не визирам нея. 

Когато за някой кажат , че е има силна интуиция , това не идва от Бога ......както подозирам , че си мислиш ....

Има , разбира се и вродена интуиция , първоначално заложена . Но тя от къде се взема никой до сега не е обяснил . Не се знае !.......А незнанието се обяснява чрез Бог някакъв , замества се с фантазия , измислица - за да стане функционално за мислене.......

......има тънки книжлета с формули , а има и томове изписани.....Ама трябва да се работиии.... ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ДиоиД написа:

Добре, но възниква веднага следващия въпрос - Кое ни пречи да действаме, нашата мисъл или???

Не ни пречи нашата мисъл. Пречат ни стереотипи, които са ни налагани и затова се колебаем. Веднага излиза съмнението  - АМИ АКО или Какво ще кажат хората или НЯМА да се справя. 

преди 2 часа, ДиоиД написа:

Аз на това му викам усет ... в една статия имаше мнение, че в рамките на от 90 секунди до 4 минути човек е в състояние да прецени друг. И тук говорим без да се налага да го заговорва. Гласът на тялото, на очите и т.н. В повечето случаи определени личности нарочно се показват във фрапиращи тоалети, гримове и бля бля и прочие не за да привлекат внимание към себе си, а напротив - за да се обезличат. Абе как бе, правят се на клоуни, за да не разбереш какво в действителност представляват и каква е истинската им същност. Целта им е да пораждат мисли, а не да разбереш какво мислят.

Определено нашите действия не са свързани с мислене.  Мисленето може да е резултат на някакви действия, но действието дали ще е в следствие на мисъл или не зависи от нас. Ако нашите мисли са ангажиране и концентрирани в нещо, то ставаме разсеяни за определени действия покрай нас и поради това не може да се формира мисъл която да доведе до адекватно решение в настоящия момент. Ето къде се крие опасността от мисленето - в така наречените натрапени или натрапчиви мисли.

Не бъркай усет с мислене. Двете неща нямат нищо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, by_chechi написа:

.....във футбола примерно (а и изобщо) му се казва заучено положение.....

Това означава ли, че човек трябва да тренира мислите си? И до колко е изследвано професионалните заболявания на хора занимаващи се с мислене?

Примерно - При всички спортуващи са характерни някакви травми и т.н., които довеждат до определени физиологически изменения, които от своя страна водят до оттегляне от активна дейност.

Интересен е парадокса, че хората които активно са работели предимно с ръцете и краката си могат да се преквалифицират в област с мислене, докато хората които са работели предимно с мозъка си някак си не можеш да се преквалифицират към област с физически дейности.

Може би това е опасното - мислещия човек се пристрастява към мислите. Освен тях той не счита друго за важно и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДиоиД написа:

Това означава ли, че човек трябва да тренира мислите си? И до колко е изследвано професионалните заболявания на хора занимаващи се с мислене?

Примерно - При всички спортуващи са характерни някакви травми и т.н., които довеждат до определени физиологически изменения, които от своя страна водят до оттегляне от активна дейност.

Интересен е парадокса, че хората които активно са работели предимно с ръцете и краката си могат да се преквалифицират в област с мислене, докато хората които са работели предимно с мозъка си някак си не можеш да се преквалифицират към област с физически дейности.

Може би това е опасното - мислещия човек се пристрастява към мислите. Освен тях той не счита друго за важно и т.н.

Ами то трябва да има баланс. Не може да насилваш един орган като мозъка и после да искаш да има резултати. Но тук даже не говорим за мислене, а за опит да се запомни информация. Мозъкът ни не е хард диск и не е енциклопедия британика. Той е орган за МИСЛЕНЕ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Не бъркай усет с мислене.

Не може ли да се разглежда нашия мозък като вид сетивен орган? Да, той обработва сигналите от сетивата ни, но де факто се явява някакъв вид интегриран сетивен орган ... Не случайно се говори за шесто чувство ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДиоиД написа:

Не може ли да се разглежда нашия мозък като вид сетивен орган? Да, той обработва сигналите от сетивата ни, но де факто се явява някакъв вид интегриран сетивен орган ... Не случайно се говори за шесто чувство ...

Отново бъркаш. Шестото чувство е най-отработената мисъл. Ти вече си осъзнал нещата и действието. Не се замисляш, защото вече всичко е тренирано, отработено, повярвал си че може, а не си се оставил на течението и каквото ще да се случи не ми дреме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ДиоиД написа:

Това означава ли, че човек трябва да тренира мислите си?...

Да тренира мисленето си ! Безусловно това означава !........Това разширява и усилва , и интуицията....

Да си тренираш мислите - това води до затъпяване ! Това обикновено се получава с религиите - тренираш , тренираш и в крайна сметка се фанатизираш ....

....до този несложен извод се стига лесно. Достатъчно е да направиш разликата какво точно тренираш...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Мозъкът ни не е хард диск и не е енциклопедия британика.

Да, по скоро е централен процесор с вътрешна памет, но има и още един малък мозък, който към момента не е достатъчно изследван. Примерно - знае се къде е "копчето за изключване" на централния мозък, т.е. човек да се превърне в "растение"  - някъде под окото с едно длето и чукче и хоп ... пристават всякакви мисли ...

Никой към момента не може са докаже точния начин на сформиране на дадена мисъл. Да, има доста теории и т.н., но в основата си е това - остават случаи на аномалия, които учените и т.н. не могат да обяснят поради това, че не ползват мозъците си, а своите знания. Всяка идея посрещат с голото - вземи го докажи. При всеки опит да обясниш своите мисли, те опонират - това не е вярно, "Едикой" си е доказал "едикакво" си и т.н., т.е. яростно отхвърлят мнение което не е в унисон с определени светила спрямо техните познания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Мозъкът създава нови неврони непрекъснато

Докато детето се развива в утробата на майката, мозъкът му създава неврони със скорост 250,000 неврона за минута. След раждането този процес се забавя, но продължава през целия живот на човека.

И за който се притеснява от това че ще си измори мозъка докато мисли

Цитат

Умствената работа не изморява мозъка

Чувството за умствена умора е резултат от нашите емоции. Съставът на кръвта, протичаща през мозъка по време на активна работа остава непроменен. За разлика от кръвта във вените на човек, който е работил физическа работа, се променя значително. 

И още по темата 

https://www.obekti.bg/nauka/18-nauchni-fakta-za-choveshkiya-mozk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, by_chechi написа:

Безусловно това означава !

Някой постигат завидни резултати в мисленето без да тренират.... ;)

За разлика от физическата сила, която има отявлени белези, то мисловната сила не се вижда толкова лесно ... :) Да не забравяме, че въпросните умело могат да се правят на глупаци ... ;) Тоест да обличат своите мисли с глупави думи ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ДиоиД написа:

Да, по скоро е централен процесор с вътрешна памет, но има и още един малък мозък, който към момента не е достатъчно изследван. Примерно - знае се къде е "копчето за изключване" на централния мозък, т.е. човек да се превърне в "растение"  - някъде под окото с едно длето и чукче и хоп ... пристават всякакви мисли ...

Никой към момента не може са докаже точния начин на сформиране на дадена мисъл. Да, има доста теории и т.н., но в основата си е това - остават случаи на аномалия, които учените и т.н. не могат да обяснят поради това, че не ползват мозъците си, а своите знания. Всяка идея посрещат с голото - вземи го докажи. При всеки опит да обясниш своите мисли, те опонират - това не е вярно, "Едикой" си е доказал "едикакво" си и т.н., т.е. яростно отхвърлят мнение което не е в унисон с определени светила спрямо техните познания.

Не говорим за болестни състояния и за частни случай. Темата е дали мисленето е опасно или не. Точно немисленето е опасната част и това се вижда всеки ден. И тук разбира се няма нищо общо интуицията или 6-тото чувство. Те са помощници, но са осмислени. Нали се сещаш, че един алпинист и един боксьор дотолкоз са тренирани, че всяко едно действие вече не трябва да има съмнение. Тоест вече се оставяш на отработените движения и на концентрацията. Нищо да не те разсейва. И съвсем друго нещо е аз дето съм в момента 120 кила да взема едно въже или едни боксови ръкавици и без да мисля да се катеря или да се боксирам. И в двата случая ще се нараня, даже може и да умра. Сега разбираш ли какво искам да кажа.

преди 28 минути, by_chechi написа:

Да тренира мисленето си ! Безусловно това означава !........Това разширява и усилва , и интуицията....

Да си тренираш мислите - това води до затъпяване ! Това обикновено се получава с религиите - тренираш , тренираш и в крайна сметка се фанатизираш ....

....до този несложен извод се стига лесно. Достатъчно е да направиш разликата какво точно тренираш...:)

Не намесвай малоумните религии с тренирането на мислите и с вярата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...