Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Емил Костов написа:

Да, а аз съм татко Барба

Здравей татко Барба аз съм Фред Флинстоун

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Здравей татко Барба аз съм Фред Флинстоун

Няма да схванат иронията!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радул написа:

Пичове, стегнете се малко. Липсата на чувство за хумор не ви прави сериозни, прави ви бастуни. :)

Имам чувство за хумор, но за шеги си има теми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jojjo написа:

покажи ми ги 

"Децката градина" е една от тях 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Радул написа:

Пичове, стегнете се малко. Липсата на чувство за хумор не ви прави сериозни, прави ви бастуни. :)

Не знам защо в този форум, а и не само в него всичко ви е на шега. То май модата е такава, но като стане сериозно всеки реве като бит едерас. Тук няма място за шеги. Нещата са сериозни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, AAUUXX написа:

Няма закон който да забрани ползването на компютри и интернет на който и да е за съжаление, за него всичко е майтап и шега дори в сериозни теми, не знам по какви причини, може би скука от липса на други занимания. 

Е аз викам да се издават лицензи затва подобно на МПС  белким намелеят саадачите на соя и копачите на чернодупково злато

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jojjo написа:

не е вярно

там няколко пъти съм се шегувал и все са ме банвали 

И тук ще те баннат, гледай как оспамихме темата на Диода за няма нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jojjo написа:

ти си долна лъжлива котка !

при това опашато лъжлива 

Ами котка без опашка нема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jojjo написа:

не е вярно

там няколко пъти съм се шегувал и все са ме банвали 

Ба и тук ти се пиче банана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Не знам защо в този форум, а и не само в него всичко ви е на шега. То май модата е такава, но като стане сериозно всеки реве като бит едерас. Тук няма място за шеги. Нещата са сериозни. 

Само в гробищата няма място за шега. И нещата са сериозни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Само в гробищата няма място за шега. И нещата са сериозни...

Хайде пък ти не започвай да говориш за гробища в неделя, че вече не знам дали ме разбирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Хайде пък ти не започвай да говориш за гробища в неделя, че вече не знам дали ме разбирате.

Говоря ти за шеги бе, не за гробища. Ма хубу де... и без тва казах каквото имах за казване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Радул написа:

Говоря ти за шеги бе, не за гробища. Ма хубу де... и без тва казах каквото имах за казване.

Там вече няма шеги, там е статистика. Извини, че реагирам така, но не харесвам млади, здрави и прави хора дори да се шегуват за подобно нещо. Не е нищо лично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jojjo написа:

и в неделя почиват хора 

Да. Нормалните хора почиват в неделя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Там вече няма шеги, там е статистика. Извини, че реагирам така, но не харесвам млади, здрави и прави хора дори да се шегуват за подобно нещо. Не е нищо лично. 

Просто съм много млад. Не ме съдете строго- живота е пред мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радул написа:

Просто съм много млад. Не ме съдете строго- живота е пред мен.

В никакъв случай  не бих си позволил такова нещо. Това е коментар във форум, а и не знам да съм Светата Инквизиция. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

В никакъв случай  не бих си позволил такова нещо. Това е коментар във форум, а и не знам да съм Светата Инквизиция. ;)

Мисленето не ви е сила!

Наблюдение, от крайно безинтересните Ви коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Maleficient написа:

Мисленето не ви е сила!

Наблюдение, от крайно безинтересните Ви коментари.

Вашата лична война срещу мен не ми и дреме, тя си е Ваш проблем. Който иска да ми чете коментарите ще ги чете, ще мисли и ще пробва. И гарантирам, че мисленето ми е силната страна. Може да се пробваме ако желаете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Вашата лична война срещу мен не ми и дреме, тя си е Ваш проблем. Който иска да ми чете коментарите ще ги чете, ще мисли и ще пробва. И гарантирам, че мисленето ми е силната страна. Може да се пробваме ако желаете.

О, надценявате се!

Чак пък Война! Няма нужда .

Аз изразявам мнението си от наблюдения и четене на коментарите Ви. Отговаряте по-зле от програмиран чип.

До сега не съм разчела "силата" в мисленето Ви!

Давайте да Ви видя, как Мисленето Ви е сила?!

Логически задачи? Пъзели? Хайде, многознайко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

То май модата е такава, но като стане сериозно всеки реве като бит едерас.

Да, модерния начин на мислене - всичко е несериозно докато не ти се стовари на главата.

Натъквал съм се на тоя феномен - влизаш в даден форум или форуми, за да разрешиш даден твой проблем, но докато намериш необходимото/мите мнение/я трябва да прочетеш куп ненужна информация и т.н.

Правил съм и запитвания и към определен производител било то на хардуер или софтуер, но уви дори от съответните производители съм срещал несериозност, а в повечето случаи и дори и без дежурните отговори, а с безмълвие.

Така наречената обратна връзка или свържете се с нас - някак си не работи пълноценно. Затова рано или късно се налага ползването на "външен" форум.

Определено някога е досадно несериозността в даден форум, но пък определена несериозност стимулира мозъка да мисли и да намери някакво нестандартен начин за решаване на проблематика ти.

преди 7 часа, Емил Костов написа:

Нещата са сериозни. 

Да, по един или друг начин всичко свързано с начина на мислене е сериозно.

Доста се зачудих къде да я постна тази тема, дали в раздела "Психология и Психотерапия", но реших да е в раздела "Философия", защото мисленето е по близко до тази категория на познанието.

Цитат

Въпреки общото разбиране, че философията е наука, тя се различава от хуманитарните и природните науки по това, че не разчита на научния метод и няма строго определен и общоприет предмет.

По тази си дефиниция от някой, то във философията се допуска толеранс на някаква несериозност.

Уви трябва да се преглътне този "горчив хап" и някак си да не се поддаваме на чужди мисли, а да споделяме мисли.

Към момента преобладават рационалните аргументи, че няма опасност от мисленето. Даже е с превес, че мислите са полезни.

В същото време се вижда, че някак си хората не са ориентиране къде да ползват мислите си и къде да не мислят, а да ползват готови решения. Това е мое впечатление не само от тук в този форум, а и от дългогодишните ми наблюдения и размишления по отношение на "софтуера" на човек. :)

Продължаваме да мислим, да споделяме и т.н., а до колко някой ще прояви сериозност или не ще видим.

п.п. "Сухата" теория по отношение на мисленето си остава там сред определени хора, докато тук е "Мократа" практика в която ще видим кой се страхува от да не се намокри ... ;)  

Това е красивото на един свободен форум. Ти решаваш дали ще влезеш в "морето", или не, и дали ще се научиш да плуваш или не. Но морето не е до колената ... ;)

:offtopic_s:

Уви някой мислят, че науката е "Язовир" в който всеки дръзнал да е на брега да плати ДОМ.

Науката и прочие е за всички. Тя не е нечия собственост.  

преди 8 часа, AAUUXX написа:

И тук ще те баннат, гледай как оспамихме темата на Диода за няма нищо

Споко ... ;) Тя не е моя собственост ... Мислещия човек знае на кое да обръща внимание и кое да прескача ... ;)

преди 7 часа, Maleficient написа:

Мисленето не ви е сила!

Понякога дадена слабост е по-силна дори от най-яката сила.

Един пример - Водата която е достатъчно мека може да пробие и най-здравия камък и прочие ... ;)

Сещам се вица:

- Фацебука се изказал - аз давам на хората общуване и съм много важен.

- Гугълчо пък възразил - аз пък давам това от което се нуждае човек и затова съм по-важен.

- Глупости, казал Интернета - Ако не съм аз - то Вие сте нищо- затова съм най-важен.

- Гледал ги ел тока и рекъл, хм ... абе ще Ви дръпна шалтера и ще Ви гледам сеира.

:)

ще го продължа така:

Човек се усмихнал и си помислил - Ех, ако не бях аз нямаше да ва има...

Бог гледал, гледал, та въздъхнал - Ох! Абе какво направих, а какво стана ...

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Светия Дух не се сдържал и рекъл на Бог - Споко имаш цяла вечност, за да спретнеш нещо ново ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 15.06.2019 г. в 20:26, by_chechi написа:

Хайде пак любимият ми пример :  :)

Докато гледаш в джезвето , кафето никога не кипва...........................ако не си включил котлона .

Не гледаш ли в джезвето , кафето винаги изкипява .............................ако си включил котлона .

Той още Джером Джером в "Трима в лодката..." е обърнал внимание на това природно явление: ако чакаш водата в чайника да кипне и често-често поглеждаш към него, тя никога не закипява. Затова тримата приятели му обръщали гръб и подемали теми, съвсем несвързани с чая, правейки се на напълно незаинтересовани. Тогава водата кипвала и си правели чая.

Колкото до опасността от мисленето – то, ако нямаше опасности, нямаше да е интересно.

==============================

преди 6 часа, ДиоиД написа:

По тази си дефиниция от някой, то във философията се допуска толеранс на някаква несериозност.

Уви трябва да се преглътне този "горчив хап" и някак си да не се поддаваме на чужди мисли, а да споделяме мисли.

Той Робърт Пърсиг, в "Лейла" май, доста убедително твърди, че истински философ в наше време може да е само този, който НЕ е изучавал философия в университет под вещото оформяне на мислите ти от преподавателя.

Сега слушам това: https://youtu.be/nLjtU7wPOzs?list=RDC5UBTGzLOQc

==================================

преди 27 минути, Мих. Люз. написа:

... под вещото оформяне на мислите ти от преподавателя.

Поради подобна причина почти никога не чета предговорите на книгите, дори написани от самия автор. Видя ли, че започват да ми обясняват, какво е написано в книгата, прескачам ги.

След прочитането на основното прочитам и предговора, ако не забравя.

============================

Не ми харесва, как софтуерът на форума обединява три мои поста в един мой пост, без да ме пита, дали искам.

Тази възможност може ли да бъде изключена?

Редактирано от Мих. Люз.
Подреждане (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Мих. Люз. написа:

Той Робърт Пърсиг, в "Лейла" май, доста убедително твърди, че истински философ в наше време може да е само този, който НЕ е изучавал философия в университет под вещото оформяне на мислите ти от преподавателя.

Нямал съм допир до преподавател по философия, за да мога да се изкажа как въпросния оформя мислите на студентите си.

По скоро съм имал допир до други професионалисти, които подбират кадри в дадени звена, а така също и до хора които определено могат да оформят мислите на не само на конкретен индивид, а и на определени групи от хора.

Философията би следвало да е по свободна, да позволява сформиране на някакви мисли, които определен знаеш, да ги класифицира към определени мислители в миналото. Тя, философията не се занимава с миналото според мен, а със сегашното и нейните резултати са някъде в бъдещето. Всяко време си има свои мислители, които изследват настоящето засягащо човека в частност и човеците като интеграл и моментното състояние на света. Да, нейните фундаменти са някъде в миналото, но тя продължава да надстройва своето образно казано знание.

По мое мнение не е важно кой какво е казал, а как е мислил, за да стигне до определен извод. И пак ще повторя, ако на времето определен извод е бил актуален, то не е правилно да се мисли, че към сегашния момент е такъв. Да, тя - философията, има връзка с историята, но преминавайки през сегашното има връзка и с бъдещето. Не трябва да вървим "заднишком" ... вероятността да допуснем грешка е по-голяма.

преди 55 минути, Мих. Люз. написа:

Не ми харесва, как софтуерът на форума обединява три мои поста в един мой пост, без да ме пита, дали искам.

Тази възможност може ли да бъде изключена?

Попитай тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

Нямал съм допир до преподавател по философия, за да мога да се изкажа как въпросния оформя мислите на студентите си.

.....Аз пък съм имал възможността да общувам с такъв .....(ама не "книжен " или "дървен" , ами истински :))....

Та един път .......в продължение на един час ми обяснява нещо , което се има за вярно знание - истина . То , аз и така си го знаех от практиката ! ....... После пак за един час направи всичко на пух и прах - обърна го съвсем на обратно , бялото стана черно.........аз само зяпах озадачено и не вярвах на ушите си . И таман да повярвам на второто за винаги........Последва трети час , с обяснение на допуснатите "грешки"  в начините на мислене . Така вече не само го знаех (и без това си го знаех)  , но и го разбрах ......

И всичко си дойде на мястото - т.е. проверено в практиката !....такъв хубав пример е апорията на Зенон за "Ахил и костенурката".....:)

Искам да кажа , че философията също може да бъде наука - зависи от подхода към нея ! :nono:

Попитай тук - научния метод 

.....А се е случвало и да обсъждаме на маса , колко мъдрост се съдържа в половинка домашна ракия . На края единодушно стигнахме до извода , че ...........без мезе не може..... ! :lol6:

....така се и "зарибих" да се захвана самостоятелно  с множество различни , но сериозни книги....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...