Премини към съдържанието
Войсмил

Защита на лични данни! Как може да ни излъжат със три имена и рожденна дата!

Препоръчан отговор

Здравейте!  Запознах се със един Застраховател-Брокер, не съм давал никакви данни за нищо, но по някакъв начин този застраховател знае трите ми имена и рождената ми дата.

От друг човек разбрах че през 2017 година същия застраховател е фалшифицирал документ без ЕГН и подпис, а само със три имена и рождена дата на възрастен мъж който хал хабер си нямал и без малко щял да остане на улицата!  Сега и аз съм стресиран, че този застраховател като ми има данните, трите имена и рождената дата дали може да направи нещо със което да имам главоболия? Как мога да разбера след време дали някой нещо е правил със мойте данни зад гърба ми?  От МВР или общината?  Има ли от какво да се притеснявам и какво е възможно да направи?    Дайте съвет как да се защитя !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отникъде нищо не можеш да разбереш. Всичката информация за теб я има в (почти) свободен достъп. Трябва да нямаш нищо за да не "светиш" навсякъде. ЕРП, комуникации (мобилни и стационарни) ВиК, ТЕЦ, ТР, банки, Общини, МВР, всичката останала администрация, съдебна система, нотариуси,  Да не говорим за разни гравитиращи до "бързи" кредити, "лихвари" и подобни. Дори и през всичките тези да не изтича нищо пак тъпаците си снасяте всичко в сурат тефтеря и подобни. 

Така че слухове всякакви. За баш измамите не се чува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Филипов написа:

Отникъде нищо не можеш да разбереш. Всичката информация за теб я има в (почти) свободен достъп. Трябва да нямаш нищо за да не "светиш" навсякъде. ЕРП, комуникации (мобилни и стационарни) ВиК, ТЕЦ, ТР, банки, Общини, МВР, всичката останала администрация, съдебна система, нотариуси,  Да не говорим за разни гравитиращи до "бързи" кредити, "лихвари" и подобни. Дори и през всичките тези да не изтича нищо пак тъпаците си снасяте всичко в сурат тефтеря и подобни. 

Така че слухове всякакви. За баш измамите не се чува.

И в моя случай със трите имена и дата на раждане какви могат да са последствията и изобщо могат ли да направят нещо без подписа ми, освен ако не е фалшифициран, егн-то няма да споменавам, защото знам че като ми напишат рождената дата във програмата ми излиза цялото егн!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Войсмил написа:

И в моя случай със трите имена и дата на раждане какви могат да са последствията и изобщо могат ли да направят нещо без подписа ми, освен ако не е фалшифициран, егн-то няма да споменавам, защото знам че като ми напишат рождената дата във програмата ми излиза цялото егн!

Нищо не могат да ти направят. Особено пък сега след въвеждането на GDPR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Войсмил написа:

От друг човек разбрах че през 2017 година същия застраховател е фалшифицирал документ без ЕГН и подпис, а само със три имена и рождена дата на възрастен мъж който хал хабер си нямал и без малко щял да остане на улицата!  

Така правят всички. Просто го правят от алчност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаят знаят кво знаят нищо не знаят освен данните ми - е и Мтела сега А 1 кат ме затормозил един да ми звъни договор та договор ... Ти не виждаш ли че съм на Прима бе, щом съм на Прима значи така ми е ок. Ама щяло да ми стане още по ок ако вместо 6 кинта за ваучер им снасям по договор всеки месец на тях по 7 - смешници.

:lol6:

Между другото доста петиции започнаха да искат ЕГН-то - незнайно защо, преди не беше така. Като видя такава петиция и айде обратно, не я подписвам, колкото и да ми е на присърце каузата.

Съвет към автора на темата :

Ако толкова те е страх че може да злоупотреби някой с данните ти - отиваш при нотариус и прехвърляш на някого там каквото имаш, така няма пипане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако са откраднали на този някого личните данни? Връщаме се в началото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, haidukpikaso написа:

отиваш при нотариус и прехвърляш на някого там каквото имаш, така няма пипане.

И изтеглените от друг кредити, изтеглени с твоите лични данни, ли ще прехвърлиш?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lupis написа:

Ами ако са откраднали на този някого личните данни? Връщаме се в началото...

И в какво начало се връщаш??Що пишете глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

И изтеглените от друг кредити, изтеглени с твоите лични данни, ли ще прехвърлиш?

не четеш ли а - прехвърляш всичко на друг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

И в какво начало се връщаш??Що пишете глупости!

В началото на тормоза и съмненията, естествено😏 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, StikiNetBG написа:

Така правят всички. Просто го правят от алчност

Спри да пишеш глупости. Четеш ли въобще какво ти пиша? Това което ти е казано е просто лъжа. Никой застраховател няма да си позволи такова нещо особено сега, щото даже манафите ще му се сторят любовна игра пред това, което го чака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

Да му мисли другия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lupis написа:

В началото на тормоза и съмненията, естествено😏 

Отново питам за какви съмнения и тормоз говориш или просто се пишат коментари наизуст?? 

преди 4 минути, DarkEdge написа:

Нищо такова не може да стане. И никой нотариус няма да направи подобна глупост. Вие въобще вземали ли сте кредит и кандидатстали ли сте за такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Войсмил написа:

Здравейте!  Запознах се със един Застраховател-Брокер, не съм давал никакви данни за нищо, но по някакъв начин този застраховател знае трите ми имена и рождената ми дата.

От друг човек разбрах че през 2017 година същия застраховател е фалшифицирал документ без ЕГН и подпис, а само със три имена и рождена дата на възрастен мъж който хал хабер си нямал и без малко щял да остане на улицата!  Сега и аз съм стресиран, че този застраховател като ми има данните, трите имена и рождената дата дали може да направи нещо със което да имам главоболия? Как мога да разбера след време дали някой нещо е правил със мойте данни зад гърба ми?  От МВР или общината?  Има ли от какво да се притеснявам и какво е възможно да направи?    Дайте съвет как да се защитя !

Ти или си сляп или не вдяваш....

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Отново питам за какви съмнения и тормоз говориш или просто се пишат коментари наизуст?? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Нищо такова не може да стане. И никой нотариус няма да направи подобна глупост. Вие въобще вземали ли сте кредит и кандидатстали ли сте за такъв.

Явно изобщо не си в час с новините от миналата/по-миналата година.
А няма да ти казвам, че преди 2 години тук в Русе в един блок продадоха 4 апартамента без участието на собствениците!
Май не може да стане, а? Аре вземи да се опиташ да не аси толкова категоричен за неща, за които нямаш поглед!

преди 11 минути, haidukpikaso написа:

А ти не четеш ли - какво правиш с фалшиво изтеглените на твое име крадити, пък било то и след нотариално направеното порехвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

А ти не четеш ли - какво правиш с фалшиво изтеглените на твое име крадити, пък било то и след нотариално направеното порехвърляне.

тъй ли

хахаха

а за графологична експертиза да си чувал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, haidukpikaso написа:

хахаха

Лаеш месечината, защото не се е случило на теб и като мине пртез 7-8 прерпродажби иди си чакай жилището, щот то се явява обект на престъпление и не може да ти се върне, докато съдът не се произнесе. Ама чакай да иде до Върховния, да го върнат 2 пъти надолу за доизяссняване...
Ай честито, всичко знаещата. Дай боже и на твоята улица такова слъбце, белким почнеш да ходиш по земята.
То не бе високомерие, то не бе всикознаене...
Само за информация - моя братовчедка е една от пострадалите - беше в Италия по времето на тази кражба. Пета година не може да си възстанови/върне собствеността върху жилището.
Та, вземи си, моля, графологичната експертиза и ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моите данни са публично достъпни от доста години , и нищо не е станало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Лаеш месечината, защото не се е случило на теб и като мине пртез 7-8 прерпродажби иди си чакай жилището, щот то се явява обект на престъпление и не може да ти се върне, докато съдът не се произнесе. Ама чакай да иде до Върховния, да го върнат 2 пъти надолу за доизяссняване...
Ай честито, всичко знаещата. Дай боже и на твоята улица такова слъбце, белким почнеш да ходиш по земята.
То не бе високомерие, то не бе всикознаене...

Ти кой си че да ме познаваш и да знаеш какво ми се е случвало а ?!?

Никой !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

Ти кой си

Точнно този, която си и ти - никоя! Онаа с претенциите, ама недоказани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Точнно този, която си и ти - никоя! Онаа с претенциите, ама недоказани

Никой си ти, и неразбиращ най-вече.

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е шега работа това с личните данни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

Никой си ти, и неразбиращ най-вече.

Бива та да словослагтелстваш, ама вчера. и май уменията туи приключват до там.
Та, какво казваш - кога придоби юридическа степен? Съдебна зала май само на кино си виждала!

Не смятах да отговарям на на малоумен коментар, но не се сдържах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши нещо по темата мене не ме обсъждай щото нито си ми ял на масата нито в обувките си ми вървял.

:smash:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...