Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравйте с излизането на новите Ryzen смятам да си зглабявам нов компютър. Предимно цъкам не толкова тежки игри като, World of Warcraft, Dota 2, Fortnite, Heroes etc...Принципно до момента, никога не съм се запалвал да играя някакви тежки AAA игри и да ми трябва супер силният компютър.

Та конфигурацията, която обмислях е нещо от сорта на:

част модел цена
Дънна Платка ASUS Prime B450M-K 166 лв.
Процесор AMD Ryzen™ 5 3600 444 лв.
Видео Карта ASUS DUAL GTX 1660TI OC 6GB 590 лв.
Рам Памет 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz Kingston HyperX Predator CL1 210 лв.
SSD 500GB Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 249 лв.
HDD 1TB Seagate Barracuda, 7200 RPM, 64MB Cache Sata III 100 лв.
Захранване Seasonic SSR-650FX, 650W PSU SEASONIC SSR-650FX GOLD 190 лв.
Охлаждане   80 лв.
Кутия   170 лв.

Общо: 2200 лв.

Все още не знам каква кутия и охлаждане да закупя, бих се радвал ако дадете съвет. Също така не знам това дъно колко е качествоно просто съм го сложил защото е на Asus :D
До сега никога не съм овърклоквал, но мисля да клокна Ryzen-а на 3.8 Ghz Base Clock и 4.4 Ghz Boost Clock, ако е възможно. И се надявам, че с едно читаво охлаждане до 80-100 лева няма да има проблеми.

Ако мислите, че може да се изберат по-добри части около тези цени, моля изкажете мнение. Иначе какво мислите за конфигурацията съотношение цена - качествo?

Обмислям дали да не закупя Ryzen 3600x, Видео карта RTX 2060, да закупя дъно с чипсет X570 и да купя SSD PCIE 4.0, но предвит игрите, които играя ми се струва overkill и не си заслужава да дам още 500-550 лева отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80 Аз правя новата конфигурация само и само заради новите Ryzen 3-то поколение, и каквото и да става 2200 лева искам да ги дам. 

Въпроса е, дали за тия пари може да се  изберат по-добри компоненти и да се направи още по читава конфигурация.
И дали си заслужава да налея още повече пари и да си взема 3600x, RTX 2060 дъна x570 и PCIE 4.0 SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно безумие за мен е скачането на процесор пуснат на пазара вчера ...

А старата ти система каква е? За къде бързаш? Ценово кой е казал, че новия процесор е по-изгоден ..., но както и да е, сравни цените, сравни компонентите и прецени сам.

Според мен можеш да изчакаш новите видео карти или от друга страна ти го каза: не ти трябва супер дупер мощен компютър, а сега се целим в 3600x - защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз от край време искам да си направя нова конфигурация и просто като чух, че ще излизат новото поколение Ryzen със 7nm, реших още да изчакам и така от 6-7 месеца чакам тоя процесор. Съответно през това време излязоха и картите RTX и GTX 1660 TI.

Иначе това ми е конфигурацията, която направих в края 2013 година, като съмо добавих ССД по някое време.

част модел
Дънна Платка Asrock Z77 Extreme 3 1555
Процесор Intelcore i5-3570k
Видео Карта Asus GTX 760 OC 2GB
Рам Памет 2x4GB Corsair Vengeance 1600Mhz 1.35v
SSD Samsung Evo 850 240GB
HDD 1TB някакво на Seagate Barracuda
Захранване PSU Seasonic SSR-550RM GOLD
Охлаждане CM Hyper 212 EVO
Кутия Fractal Design Define R4 Black

Надявам се да я продам за 500-600 лева.

Обмислям и процесора 3600х, защото разликата в цената не е толкова голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ще продаваш всичко?

Трябва ти дъно, процесор, памет и видео карта - всичко друго си го имаш. А реално имаш ли нужда от ъпгрейда сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- захранването ти е добро,  кутията също- запaзи ги

- най-евтин вариант: памет и видеокарта

..в случай, че е ново за кеф:

amd ryzen 5 3600 - https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-3600-100-100000031box

alpenföhn brocken eco advanced - https://www.vario.bg/alpenfohn-brocken-eco-advanced-84000000148

- за hyper 212 evo има am4 крепеж

asrock fatal1ty b450 gaming k4 -https://www.vario.bg/asrock-fatal1ty-b450-gaming-k4-90-mxb8a0-a0uayz

16gb gskill tridentz 3200 cl 16 - https://www.vario.bg/gskill-trident-z-kit-16gb-f4-3200c16d-16gtzkw

corsair force mp510 480gb - https://www.vario.bg/corsair-force-series-mp510-480gb-cssd-f480gbmp510

- ако разкараш hdd - crucial mx500 1tb- https://www.vario.bg/crucial-mx500-1tb-ct1000mx500ssd1

asus dual 1660ti - без задна пластина, малка снежинка охлажда добре врм, но не и ядрото

zotac 1660ti amp с 60 м. гаранция - https://www.vario.bg/zotac-gaming-geforce-gtx-1660-ti-amp-zt-t16610d-10m

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо ще продаваш всичко?

Трябва ти дъно, процесор, памет и видео карта - всичко друго си го имаш. А реално имаш ли нужда от ъпгрейда сега?

Реално можеби не бих казал, че имам огромнa нужда от ъпгрейд, но искам да се поглезя и аз съм сабрал пари, които са точно за тази цел да си купя нов компютър, игрите които играя ми вървят що годе добре, но не  и оптимално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш компютър в момента, тоест не е на живот и смърт. Имаш парите, което също е важно.

Нито процесорите ще свършат днес, нито видео картите, нито нищо.

Седни и хубаво помисли!

Пример: аз ти предлагам памет за 120 лв. 3000Mhz, а за 3200Mhz ти искаш да дадеш 210 лв. - почти двойно и за какво?

За SSD то е подобно, а да не говорим, че ти си имаш дори.

Да имаш по съвременна машина и да си даваш парите за неща от които просто нямаш нужда са две различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен изчакай 4-5 месеца да минат след като излязат процесорите ,за да събереш мнения :)  щом е за гъдела не чак толкова от нужда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, автора на темата е събрал не лоша конфигурация в първия пост. Дъното не ми харесва обаче. Вземи дънна платка с хубаво охлаждане на врмите. Опциите са много и почти всички дъна вече имат биоси за новите райзени. -x370-killer-sli , GB b450-gaming-x , b450-gaming-plus , GB b450-aorus-elite и т.н. и т.н. Просто помоли фирмата , от която го закупиш да ти флашнат биоса към последна версия. Можеш да се огледаш и за някой по висок клас Асрок Тайчи , ASUS ROG Crosshair VII с остатъчна гаранция (има ги за по 250-300лв).  В никакъв случай не взимай дъно x570 за процесор като r5 3600. Безсмислено е по ред причини. PCI-e 4 , на този етап невидях файда от него .  3600Х е опция за теб само , ако възнамеряваш да изцедиш максимума от този процесор. За овърклок събери пари за водно или поне dual tower кулер. На този етап PBO + ръчно зададен ОС +100 -200мхц е макса , който може да се изкара от тези процесори като честота (поне за сега). В почти всички ревюта реват от високи градуси при подобни изпълнения. Ако останеш на 3600 варианта , за 80лв ще ти изберем приличен кулер , който ще ти върши работа. Разликата между 3600 И 2600 не е малка , така че не бих взел по-старото цпу.   Тези 2200лв краен бюджет ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, pepy86 написа:

Тези 2200лв краен бюджет ли са?

Не. Реално бюджета, който бях подготвил беше по-голям, но се отказахах да зглабявам нещо по-сериозно.

На този етап PBO + ръчно зададен ОС +100 -200мхц е макса , който може да се изкара от тези процесори като честота (поне за сега).

Да просто искам да го дигна с около 200 Mhz, повече не искам. Въпроса е, че никога не съм клоквам и се надявам да не го скапя за 2-3 години поради клока.

Дъното не ми харесва обаче

Да, пак казвам и представа си нямам какво да гледам, като стане въпрос за избиране на дъно. И за това се надям за съвет за читаво дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, NerdyBurdy написа:

Да просто искам да го дигна с около 200 Mhz, повече не искам. Въпроса е, че никога не съм клоквам и се надявам да не го скапя за 2-3 години поради клока.

В момента с райзена трудно се държат бууст честотите , камо ли да се вдигне с 200мхц на горе. Идеята е да изцеди с този Precision Boost Overdrive  максимума от всяко едно ядро. Общо взето клока почти се обезсмисля . Прецени сам дали 3600 или 3600Х ? 2-рият е по скъп , а разликата в цената не знам дали за теб ще оправдае предимството му в перформънса .   Разгледай това ревю.  За дъната вече ти предложих няколко опции , които ще ти свършат отлична работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- тези гигабайт дъна с нищо не блестят за парите си: b450 tomahawk ,по-добър врм и охладители, без капаци над тях

B450 е достатъчно за 3600/x и поддържа pbo , autooc - ръчен овърклок при амд сега клони към 0 - ненужно е извращение с охлаждането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, NerdyBurdy написа:

Не. Реално бюджета, който бях подготвил беше по-голям, но се отказахах да зглабявам нещо по-сериозно.

Както писаха по-горе избраното от теб не е лошо с изключение на дъното. За до 2200 левчета бюджет може да се закупи и RTX 2060, но без HDD(само 500GB 970 Evo Plus) и без допълнителен охладител, но този в комплекта не изглежда лош. Поне временно. Нелогично обаче е да смениш сегашното захранване и SSD. По-добре ги запази, а останалите неща продай на части, щом искаш да ги продаваш. И определено е хубаво да изчакаш да се изчистят някои неща с новата платформа, макар че с качествено B450 дъно като показаното от ''arestant'' не би трябвало да имаш проблеми. Инак новите X570 са по-скоро за престиж и логиката сочи, че са предназначени за 3900X и 3950X, който ще се появи на един малко по-късен етап. Също така фактор би бил цената на новите процесори, защото са...нови.:D За кутия(Fractal Design Define C TG) мен лично ми допада и е подходяща за AIO водни охлаждания и не само. С някои дребни инвестиции би била красиво изпълнение от към визия. 

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да питам защо да го пазя това SSD, като Samsung EVO 850 е със 550 Mgb/s скорост на четене, а Samsung EVO 970 със 3,500 Mgb/s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, NerdyBurdy написа:

Само да питам защо да го пазя това SSD, като Samsung EVO 850 е със 550 Mgb/s скорост на четене, а Samsung EVO 970 със 3,500 Mgb/s.

Какво от това? Моя диск в лаптопа като няма и 80MB/s да си направя харакири ли?

Кълвеш като риба на хубав червей!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз не бих бързал с покупката на B450 дъно, особено на MSI. Поръчал съм един Tomahawk и в момента съм го оставил при продавача, защото има големи проблеми с MSI-ските дъна. Паметта на EEPROM чипа на всички евтини дъна е 16MB, които са недостатъчно за да се добави кода за поддръжка на новите Райзени и в момента се чудят какво да скалъпят от MSI. Маха се поддръжка на стари процесори, режат се функции, олекотява се интерфейса. Томахавките имат нова версия на BIOS-а, която уж поддържа новите процесори, но огромен брой хора изобщо не могат да ги подкарат. Следващата седмица се очаква бета версия, която да закрепи временно положението. Лично аз изчаквам да видя как ще се развият нещата, за да знам дали да откажа дъното и да търся друго B450. За Бога, не купувай тази глупост X570. X470 имат същите проблеми с EEPROM паметта и поддръжката на процесорите. Засега най-много изревали има с дъна MSI. За другите не мога да кажа нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- за сметка на това b450 msi са от малкото с bios flashback бутон - голям плюс в такива ситуации , другите с 16MB eeprom какви ще ги скалъпят..

-с орязване на графичния интерфейс и raid - нещата ще се подобрят - вероятни са нови b450 ревизии от msi 256Mb/32MB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт, flashback функцията е едно от нещата, заради които избрах Tomahawk. Всички имат проблеми с определени дъна, при ASUS или Gigabyte имаше дъна с липса на поддръжка на 3900Х, като това мисля включва всичките им Х570 дъна, което е безумно.

Според мен варианта с орязване на функции и поддръжка е някакъв жалък опит да се закърпи положението при вече закупилите такива дъна, но прави покупката на ново такова дъно нелогична и неоправдана. Обявено е, че ще бъдат разработени BIOS-и, които ще са за всичките стари серии на MSI, които ще поддържат само Ryzen 3000, за да се поместят на EEPROM чипа. Това е добро решение, но по мое мнение пак е кърпеж. Притеснява ме и възможното отрязване на всички дъна до Х570 и бъдещите B550, от поддръжката на бъдещите Ryzen 4000 процесори. Да не говорим, че докато разпространените в момента BIOS-и излязат от бета фаза, ще мине поне месец. Предполагам, а и вече има такива примери с дъната, обновени до бета, ще има проблеми със скоростите на РАМ и процесор, волтажи... В най-добрият случай, проблеми ще има докато изкарат пълната версия за поддръжка само на Ryzen 3000, която да се смести на EEPROM-а, в най-лошят случай - никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, NerdyBurdy написа:

Само да питам защо да го пазя това SSD, като Samsung EVO 850 е със 550 MB/sec скорост на четене, а Samsung EVO 970 със 3,500 MB/sec

Имах предвид да го запазиш като 2-ри за съхранение и да не ползваш HDD.

преди 22 часа, Jorge написа:

За до 2200 левчета бюджет може да се закупи и RTX 2060, но без HDD(само 500GB 970 Evo Plus)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.07.2019 г. в 17:52, pepy86 написа:

Според мен, автора на темата е събрал не лоша конфигурация в първия пост. Дъното не ми харесва обаче. Вземи дънна платка с хубаво охлаждане на врмите. Опциите са много и почти всички дъна вече имат биоси за новите райзени. -x370-killer-sli , GB b450-gaming-x , b450-gaming-plus , GB b450-aorus-elite и т.н. и т.н. Просто помоли фирмата , от която го закупиш да ти флашнат биоса към последна версия. Можеш да се огледаш и за някой по висок клас Асрок Тайчи , ASUS ROG Crosshair VII с остатъчна гаранция (има ги за по 250-300лв).  В никакъв случай не взимай дъно x570 за процесор като r5 3600. Безсмислено е по ред причини. PCI-e 4 , на този етап невидях файда от него .  3600Х е опция за теб само , ако възнамеряваш да изцедиш максимума от този процесор. За овърклок събери пари за водно или поне dual tower кулер. На този етап PBO + ръчно зададен ОС +100 -200мхц е макса , който може да се изкара от тези процесори като честота (поне за сега). В почти всички ревюта реват от високи градуси при подобни изпълнения. Ако останеш на 3600 варианта , за 80лв ще ти изберем приличен кулер , който ще ти върши работа. Разликата между 3600 И 2600 не е малка , така че не бих взел по-старото цпу.   Тези 2200лв краен бюджет ли са?

Пепи не смятах да пиша в темата, защото мисля че не е по-различна от всяка втора в раздела, реших да се включа за написаното от теб.

За R5 3*** и R7 3*** VRM изискванията изобщо не са големи, дори и ако ще се клоква ръчно, което ми се струва напълно безсмислено от това което виждам досега. С това на страна нито едно от изброените дъна няма хубаво охлаждане, но това важи за почти всяко потребителско дъно в днешно време. Наскоро започнаха да се появяват уж-работещи (или поне на външен вид) при някои дъна, като например това на Gigabyte X470 Gaming 7. Въпросното обаче май само отдалеч изглежда че е ефективно, защото топлинната тръба е на странно място. Ако си написал че 3600X е най-подходящ за ''изстискване'', защото R5 3600 не поддържа PBO2, всички Зен2 процесори поддържат PBO, не е както при 1*** и 2*** да е заделено само за X моделите.

За оувърклока също ми се струва че dual-tower охладители изобщо няма да са нужни. Ботълнека не е в капацитета на охлаждането, а в плътносттa (както е при Coffee Lake). Доста е и е на малка площ. Проблема ще е ако топлината не може да се отдели бързо и ефективно. Stilt твърди същото (линк). Същия ''The Stilt'' има интересна тема (линк) с впечатления относно тази и други подобни теми за новите прцесори. На мен лично ще ми е интересно да видя добри тестове с най-различни охладители с 3900 и 3950X (тъй като имат два CCD-та). При тях големи охладители може и да са от полза, но мисля че зависи доста от това как е направен съответния охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Inno написа:

Ако си написал че 3600X е най-подходящ за ''изстискване'', защото R5 3600 не поддържа PBO2, всички Зен2 процесори поддържат PBO, не е както при 1*** и 2*** да е заделено само за X моделите.

Не съм споменавал ,че няма PBO при чистия 3600 . То като се замисля това е един от хубавите бонуси на новото поколение. 

При 3600Х по скоро надеждата ми е да попадне на по-добра бройка , а от там и на някой друг Мгхц и fps отгоре.

Не мисля , че врмите са лоши на въпросните дъна. Едва ли са на нивото на топ класовете , но при всички случаи няма да има повод да се притеснява на фона на голата платка , която бе избрал.  Би ли споделил повече информация относно VRM изисквания за новите райзен 3000 ?  Изчетох доста от ревютата , може и аз да съм пропуснал нещо по трасето.  Поне при първите zen процесори се убедих лично ,че е важно да се обърне внимание на този детайл . 

преди 48 минути, Inno написа:

а оувърклока също ми се струва че dual-tower охладители изобщо няма да са нужни. Ботълнека не е в капацитета на охлаждането, а в плътносттa (както е при Coffee Lake). Доста е и е на малка площ. Проблема ще е ако топлината не може да се отдели бързо и ефективно. Stilt твърди същото (линк). Същия ''The Stilt'' има интересна тема (линк) с впечатления относно тази и други подобни теми за новите прцесори. На мен лично ще ми е интересно да видя добри тестове с най-различни охладители с 3900 и 3950X (тъй като имат два CCD-та). При тях големи охладители може и да са от полза, но мисля че зависи доста от това как е направен съответния охладител. 

Какъв кулер смяташ ,че ще е най полезен в такъв случай?

Понеже се радвам ,че се включи , искам да те попитам смяташ ли , че старите дъна (като моето тайчи x370) би попречило по някакъв начин на процесор от 3000 серията (r5 3600/Х или някой R7 модел) да разгърне своя потенциал и  какво мислиш ще е положението с клока на паметта между ново 570 и  x370/x470  да речем .  Бях чел опасения на потребители , че някои от старите дъна могат да нямат същия потенциал като х570.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, pepy86 написа:

Не съм споменавал ,че няма PBO при чистия 3600 . То като се замисля това е един от хубавите бонуси на новото поколение. 

При 3600Х по скоро надеждата ми е да попадне на по-добра бройка , а от там и на някой друг Мгхц и fps отгоре.

Не мисля , че врмите са лоши на въпросните дъна. Едва ли са на нивото на топ класовете , но при всички случаи няма да има повод да се притеснява на фона на голата платка , която бе избрал.  Би ли споделил повече информация относно VRM изисквания за новите райзен 3000 ?  Изчетох доста от ревютата , може и аз да съм пропуснал нещо по трасето.  Поне при първите zen процесори се убедих лично ,че е важно да се обърне внимание на този детайл .  

Не знам до колко 3600X ще си заслужава покупката заради това, за 50-100MHz според мен не си заслужава и тези 50-100MHz няма да променят нищо от към FPS. Малко ми е дори неловко като гледам как хората искат да изцедяд последни мегахерц, ако аз имах такъв процесор нямаше да го мъча изобщо, не им е това силата и изобщо не са правени да работят на високи честоти на всички ядра. Специално на мен ми направи впечатление че R9 3900X бройката на Gamers Nexus е доста по-добра (по-техни думи) от също техния R5 3600. Първия изисква по-ниско напрежение за 4.3GHz. По-добрите процесори явно наистина отиват при по-високия клас модели.

Аз говорех за алуминиевите парчета върху тях, в днешно време са за показ, стават за попиване на топлина, но до един момент. VRM-ите не са никакъв проблем при ZEN2, процесорите са с доста по-ниска консумация, освен при AVX натоваране. Жалко че направиха X570 дъната с толкова сериозен запас, мисля че беше само с цел да оправдаят високи цени. Съмнява ме да има 32-ядрен процесор на AM4, а процесорите нито имат висока консумация, нито се клокват като за световно. Ако на ASUS Prime B450M-K се сложи един вентилатор не би трябвало да има никакъв проблем със R7 3700X/3800X при сток, освен може би при тежки AVX натоварвания. По-лошото е че няма отвори за да се сложи нещо, което да върши работа и човек трябва да експериментира залепвайки с подходяща паста, ако само въздух се окаже недостатъчен.

преди 59 минути, pepy86 написа:

Какъв кулер смяташ ,че ще е най полезен в такъв случай?

Понеже се радвам ,че се включи , искам да те попитам смяташ ли , че старите дъна (като моето тайчи x370) би попречило по някакъв начин на процесор от 3000 серията (r5 3600/Х или някой R7 модел) да разгърне своя потенциал и  какво мислиш ще е положението с клока на паметта между ново 570 и  x370/x470  да речем .  Бях чел опасения на потребители , че някои от старите дъна могат да нямат същия потенциал като х570. 

Не знам, изобщо не съм компетентен по темата. Но самия факт че топлината е фокусирана върху толкова малка повърхност определено ще играе роля при въздушните охладители. Трябва да е нещо, което да я отвежда ефективно.

Като собственик мисля че ти най-добре ще кажеш. Би те ограничило ако Asrock не добавят някоя опция която да е важна, например независим IF clock, които мисля че ще е важен за максимално високи честоти на паметта за 1:1 съотношение. За паметта явно наистина 3600-3733 ще е оптималното, в това направление дъното ти не би трябвало да те спъва, кита които имаш (линк) още по-малко, ако смяташ да ползваш него разбира се.

@NerdyBurdy

Дано не си се обидил от коментара ми, не е нужно да показваш обратното на това което казах (че темата е за трафик). Ако не е, за тези пари определено може да се купят по-добри неща, особено видео карта, по-евтина и по-производителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-не са първите гъсто устроени чипове с доста кеш- нови специални възд. охладители едва ли ще има 

- принципно- плочка, дори конвексна да е, а не директен контакт заради клъстърите топлина (и с дебели топл. тръби), но..

.. с делид едвам падат няколко градуса: устройството на кулера вероятно ще изиграе къса роля- високият клас е ясен, за другите и с директен контакт и с плочка трябва да са минимални разлики за конкурентни модели - тоест, очаквам да си остане разделението по клас, не по устройство на охладителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...