Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Пиша ви афектиран от събитията, които се случиха вчера. Аз, баща ми, леля ми и брат ми посетихме баба ни и дядо ни на село. Всичко беше много добре, докато не обърнах внимание на кучето, което бяхме взели за тях преди три години. Това куче винаги се радваше да ни види, а сега си стоеше в колибата без да се показва. Оказа се, че е било загубило слуха си наскоро, ухото му беше подуто с отворена рана на него и цялото беше омършавяло. Разбрах, че дядо ми му е давал лекарства предписани от местния ветеринар, но те очевидно нямаха ефект и той заедно с баба ми бяха вдигнали ръце от него. Съвестта ми започна да ме гложди, но когато кучето най-накрая ме видя и ми се зарадва, вътрешно направо ми прималя от окаяното положение, в което беше Зара (така се казва кучето). 
Взех си телефона и започнах да обикалям по улиците в търсене на интернет, чрез който да намеря ветеринар в областта. Живеем в село близо до община Тополовград - много обезлюден район. В крайна сметка намерих един ветеринар, и й запазих час за следващия ден (тоест днес). Когато обаче казах на баща ми за това, той категорично отказа, с думите, че няма да пусне бъхливо псе в новата ни кола. Думите му преляха чашата на нашите много сложни и дори обтегнати отношения. Мисълта, че Зара я чака ужасна съдба и че аз трябва да се примиря с решението на семейството - да я оставим да умре, ме накараха да избухна в яростен плач наговаряйки думи, които никога не съм мислил, че ще кажа по адрес на баща ми. Брат ми застана на моя страна и скоро след това се махнахме от къщата за няколко часа. След като се върнахме разбрахме, че дядо ни едва не е получил удар. През остатъка от деня аз и брат ми се изолирахме на втория етаж, имаше опити от страна на леля и баба целящи да подобрят положението. Прибрахме се в Стара Загора преди няколко часа, а баща ми ми каза преди малко, да си стягам багажа и да си заминавам за Пловдив, където съм на квартира, докато следвам - това си мислех и да правя. Шокира ме начина, по който баща ми разтълкува постъпката ми и ме обвини за начина, по който са се почувствали баба и дядо. Разочарова ме и факта, че цялото семейство, дори и майка ми, от която очаквах най-малко да не заема страна, застана срещу мен и брат ми. 

Сега стоя депресиран и разстроен в нас, от факта, че не мога да помогна на това куче. Брат ми предложи да вземем старата кола и да закараме сами кучето на лекар. Проблемът е там, че баба ни и дядо ни този път като нищо ще получат удар като ни видят как сме били 100+ километра само, за да вземем едното куче. Друг проблем е, че едва ли ще му помогнат на кучето в Тополовград, там едва ли има специализирана клиника, която да извърши вероятната операция, от която се нуждае то. Огледах се за някакви телефони, фондации или каквото и да е, които да могат да помогнат, но нищо не намерих. Мислих да я докараме в приюта в Стара Загора, но дали изобщо ще и помогнат и там?
Моля ви дайте ми съвет какво да правя? 
Бъдете живи и здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнете му внимание на животното и не го оставяйте да умира - то с нищо не е заслужило тази съдба която го очаква ако не му бъде обърнато внимание. И се опитайте да накарате баба ви и дядо ви да не взимат толкова навътре нещата.

Моето куче ако му има нещо брат ми хвърля луди пари за него по-доктори, за лекарства и не само и си му няма нищо, той има тази възможност, той е купувал кучето (500 лв) и не дава и косъм да падне от главата му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кучетата лесно им минава..Стига наистина да не е нещо нелечимо...Но, ако се положат истински грижи. Явно селският ветеринар не му пука, да не кажа че може и да не е компетентен...или просто твоите старци, като са чули колко би струвало лечението, а той може и да е позавишил сумата, в опит да се нагуши. Да са се отказали. Намерете си ветеринар, с който се познавате като приятели, или е приятел на ваши добри познати и би си свършил работата безкористно, т.е. да фактурира на реалните цени, а не да ви дере нарочно банковата сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучето е най добрият приятел на Човека. Твърде често, по добър от майка ти и баща ти. Затова ти вярвам и те подкрепям за казаните думи, против родителите ти! Намери начин да му помогнеш, колкото и да ти е трудно.А това, че те гонят в квартирата ти, не му обръщай внимание много. Стегни се, учи и ако можеш да работиш, ще постигнеш много. А на стари години , този случай им го припомни и ги накарай да се замислят сериозно. Но тогава, за тях ще е късно! Няма да могат да карат ни кола, ни самолет.Човек, който обича животните, няма начин как да не обича и хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето

https://www.infobel.com/bg/bulgaria/business/110204/veterinar/topolovgrad

и ако мислиш дали ще му помогнат или не то през това време се нуждае от спешна помощ

взимай телефона и се обаждай

веднага !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, haidukpikaso написа:

ето

https://www.infobel.com/bg/bulgaria/business/110204/veterinar/topolovgrad

и ако мислиш дали ще му помогнат или не то през това време се нуждае от спешна помощ

взимай телефона и се обаждай

веднага !

Здравей, 

Точно този ветеринар я е гледал преди, за съжаление без успех, а е най-търсеният в региона. Предписал й е лекарства, а тя (според това, което прочетох) вероятно има хематом на ухото, което се лекува чрез операция. Съмнявам се в цялата община да има изобщо клиника, в която да се извърши интервенцията. С брат ми планираме този вторник или сряда да отидем да я вземем и да я закараме в Стара Загора или Пловдив. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, TheTigerBG написа:

Здравей, 

Точно този ветеринар я е гледал преди, за съжаление без успех. Предписал й е лекарства, а тя (според това, което прочетох) вероятно има хематом на ухото, което се лекува чрез операция. Съмнявам се в цялата община да има изобщо клинила, в която да се извърши интервенцията. С брат ми планираме този вторник или сряда да отидем да я вземем и да я закараме в Стара Загора или Пловдив. 

ок, да се молим за кучо до тогава дано дочака милото

и ще чакаме добри новини с нетърпение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, TheTigerBG написа:

Точно този ветеринар я е гледал преди, за съжаление без успех, а е най-търсеният в региона. Предписал й е лекарства, а тя (според това, което прочетох) вероятно има х

Вместо много да мислиш и философстваш - действай.  Вярно е, че зрънце акъл струва повече от планина мускули, ама времето е ценно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, sliderum написа:

Вместо много да мислиш и философстваш - действай.  Вярно е, че зрънце акъл струва повече от планина мускули, ама времето е ценно.

мда, чете из нета ама ветеринаря може да е предписал антибиотик

как така й определи диагнозата, ветеринаря не може да не е казал поне предполагаема такава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, TheTigerBG написа:

Здравей, 

Точно този ветеринар я е гледал преди, за съжаление без успех, а е най-търсеният в региона. Предписал й е лекарства, а тя (според това, което прочетох) вероятно има хематом на ухото, което се лекува чрез операция. Съмнявам се в цялата община да има изобщо клиника, в която да се извърши интервенцията. С брат ми планираме този вторник или сряда да отидем да я вземем и да я закараме в Стара Загора или Пловдив. 

Антибиотикът, който е предписал лекаря трябва да се дава до посещението при следващия лекар, не го спирайте.

Желая ви успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато предпочиташ куче пред родителите си, " наговаряйки думи, които никога не съм мислил, че ще кажа по адрес на баща ми ", нормално е те да предпочетат да гледат куче пред теб.

" баба ни и дядо ни този път като нищо ще получат удар като ни видят как сме били 100+ километра само, за да вземем едното куче " - ако ще биете 100+ километра заради кучето, а не да се извините, наистина може лечението на кучето да коства живота на прародителите ви.

В приюта ще помогнат на кучето, нагледали са се на лошо отношение. Кучетата могат да преживеят страшни неща, но най-много се нуждаят от добри стопани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...