Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте това ми е първият форум надявам се да няма хейт , но от известно време ме мъчи това че съм слаб момче съм на 17 почти 18 години висок 185 а тежа само 60 кг. :( Въпросът ми е как да кача килограми ям през 3 - 4 часа от както се помня и нито качвам нито свалям ..До колкото разбрах трябва да съм поне 80 кг но уви не ми се получава. Разбрах че и имало някакви гейнъри който помага ли но не съм запознат благодаря на всички съветващи предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бях така. За 8 години съм качил около 2кг. Радвай се, наднорменото тегло носи само проблеми и неудобства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като бях на твоите години, влязох в казармата 60кг.За три месеца, на клетвата вече бях 72кг.Сега съм 80кг. висок 170 см.Това е абсолютно индивидуално и зависи от много неща.Както написаха по-горе, не се занимавай с глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Audibmw Audibmw написа:

Здравейте това ми е първият форум надявам се да няма хейт , но от известно време ме мъчи това че съм слаб момче съм на 17 почти 18 години висок 185 а тежа само 60 кг. :( Въпросът ми е как да кача килограми ям през 3 - 4 часа от както се помня и нито качвам нито свалям ..До колкото разбрах трябва да съм поне 80 кг но уви не ми се получава. Разбрах че и имало някакви гейнъри който помага ли но не съм запознат благодаря на всички съветващи предварително :)

Те потребителите няма да те хейтят, ами ще те набият. Знаеш ли колко народ иска да отслабне и да е фиданка ти искаш да качиш. С ядене няма да стане, защото имаш перфектен метаболизъм. Той си взема каквото му трябва и  другото го изхвърля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви килограми искаш да качиш - мускулна маса или сланини? Уточни първо, щото е важно.  За второто ще минеш само с ядене,  за първото фитнес. 

Правилно е казал колегата примера с казармата,  и при мен беше така,  това е от режима.  Обилна закуска,  на обяд и вечеря - първо, второ и трето, в точен час всеки ден.  Поне 2 дни пилешко и 2 дни риба,  храни богати на протеини - в нета има информация,  чети. 

Записваш фитнес и говориш с инструктора да ти направи програма.  А ако инвестираш банкноти и в диетолог да ти направи хранителната програма ще е още по добре. 

Зареждаш се с търпение и почваш,  даваш си 1 година, за месец два няма да видиш ефект,  но другото лято ще си осезаемо по добре. 

Никакви химии или изкуствени протеини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Michigan111 написа:

Какви килограми искаш да качиш - мускулна маса или сланини? Уточни първо, щото е важно.  За второто ще минеш само с ядене,  за първото фитнес. 

Правилно е казал колегата примера с казармата,  и при мен беше така,  това е от режима.  Обилна закуска,  на обяд и вечеря - първо, второ и трето, в точен час всеки ден.  Поне 2 дни пилешко и 2 дни риба,  храни богати на протеини - в нета има информация,  чети. 

Записваш фитнес и говориш с инструктора да ти направи програма.  А ако инвестираш банкноти и в диетолог да ти направи хранителната програма ще е още по добре. 

Зареждаш се с търпение и почваш,  даваш си 1 година, за месец два няма да видиш ефект,  но другото лято ще си осезаемо по добре. 

Никакви химии или изкуствени протеини. 

Никакви химии или изкуствени протеини.  - точно тук се правят големите грешки. Винаги ще се намери някой, който да го подлъже, даже и самите инструктори го правят и после ще стане страшно.

Не е задължително да се тъпче като идиот. Фитнес+специална диета ще му свърши работа. Нещата ще стават постепенно и поетапно. Но това е скъпо начинание и то доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не е задължително да се тъпче като идиот. Фитнес+специална диета ще му свърши работа. Нещата ще стават постепенно и поетапно. Но това е скъпо начинание и то доста.

Не съм казал да се тъпче като идиот, а да се храни правилно.  И изобщо даже не е скъпо начинанието,  вместо пица за вечеря ще яде пилешко филе с грах и таратор без вода + някакъв десерт и пак ще изхарчи колкото пицата.  А ако толкова му е важно да успее  ще се научи и да си готви, въпрос на приоритети.

На мен ми беше важно да знам какво ям,  научих се и сам си приготвям храната,  щом аз мога може и той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Michigan111 написа:

Не съм казал да се тъпче като идиот, а да се храни правилно.  И изобщо даже не е скъпо начинанието,  вместо пица за вечеря ще яде пилешко филе с грах и таратор без вода + някакъв десерт и пак ще изхарчи колкото пицата.  А ако толкова му е важно да успее  ще се научи и да си готви, въпрос на приоритети.

По принцип си е скъпо начинание. Не казвам, че трябва да си милионер, но си иска повече пари. Не ядеш всякаква храна и прочие. Като реши да се поинтересува ще му стане ясно. Само да не се полъже да пробва химия, че се закопа жив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Емил Костов написа:

С ядене няма да стане, защото имаш перфектен метаболизъм. Той си взема каквото му трябва и  другото го изхвърля.

ще стане с ядене

няма перфектния метаболизъм 10 кила най-малко е под нормата

преди 2 часа, Audibmw Audibmw написа:

Разбрах че и имало някакви гейнъри който помага ли но не съм запознат благодаря на всички съветващи предварително

почни с някакви противопаразитни препарати профилактично от народната медицина

лук  чесън и тнт

мий си ръцете винаги преди хранене понякогя ги дезинфекцирай със спирт

пий вода

водата разрежда стомашната киселина и забавя метаболизма

яж мазнини кисели млека под 3 %  масленост въобще не поглеждай

аж картофи ориз месно

яйца

яж ги комбинирано

когато ги ядеш отделно се усвояват бързо

а целта е обратното 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий си поне тази последната глупост. Целта е да се усвоят повече калории и вещества а не да му стоят в стомаха...

Абе я вземи изтрий цялата глупост.

Без физическо натоварване и подходяща храна нищо няма да направиш. Дефакто количеството и вида не са от голямо значение. Няма разлика дали ще си в калориен излишък с 300 или с 3000 калории - така или иначе не можеш да ги направиш на мускул или мас всичките. Ако говорим и просто за отслабване и надебеляване - задникати му е все тая дали се тъпчеш с пасти и торти и сланина, или с пилешко и броколи... Вълнуват го калориите а не от какво идват....

Това е огромна тема и не е за две приказки. Ако имаш интерес - направи си труд и събери начална информация сам. Имаш интернет - интернет е пълен. Самия факт че те мързи явно и за това, говори че не си сериозен или чакаш надебеляващия магьосник...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Yvan Sergeеv написа:

ще стане с ядене

няма перфектния метаболизъм 10 кила най-малко е под нормата

почни с някакви противопаразитни препарати профилактично от народната медицина

лук  чесън и тнт

мий си ръцете винаги преди хранене понякогя ги дезинфекцирай със спирт

пий вода

водата разрежда стомашната киселина и забавя метаболизма

яж мазнини кисели млека под 3 %  масленост въобще не поглеждай

аж картофи ориз месно

яйца

яж ги комбинирано

когато ги ядеш отделно се усвояват бързо

а целта е обратното 

Не, няма да стане. И не може да ме убедят 1000 професора след като имам поне 10 души в обкръжението си, които ядат като разпрани и не може да ги ощипеш. Единия даже съм му казал, че има не глисти, а четни дупки в стомаха си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може и друго да е

когато се яде много

организма няма време да я обработи

и я изхвърля недообработена  за да влезе следващата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 30 години съм.179см висок.за 9 месеца качих от 71 до 82.
Това което ядох:
4:15 овесени ядки(чисти ,без нищо) + прясно/кисело мляко мед.В лидъл са 1,15лв за 500гр
9:00 1-2 банана
12:00 пилешко месо/телешко/свинско ,салата(със зехтин 1с.л.) варени картофи/ориз
14:00 фитнес
15:00 кисело мляко
17:00 часа пилешко месо/яйца,салата(със зехтин 1с.л.)
21:00 лягане
+ съм карал по 7км до и от работа колело
Не съм слагал грамажи защото за всеки е различно.
Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://patient.info/doctor/bmi-calculator-calculator

наистина трябва да качиш малко килограми за тоя ръст трябва да си между 65 и 85 килограма...

идеалната стойност за BMI  е около ~21-22 , тоест за ръст 185 трябват 75 килограма, на 86 килограма вече си в горната графа - затлъстял...

0aa8713b-421f-445f-996a-0aed1695b5a2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си е индивидуално и до организъм. Въпроса е да се приемат повече калории, отколкото се израздходват, за да се качи маса. Ако тренира правилно и редновно, и приема качествена храна, ще качи на мускули. Ако набляга на бързите въглехидрати - шоколади, сладки, хляб, тестяно и fast food, ще качи повече мазнини. Все пак все още организма му расте и за това също са необходими доста калории. Зависи и от активността през денонощието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В млада възраст се присъединете към фитнес центъра. Тя може да бъде по-добър и здравословен начин за вас. Не се опитвайте да го правите в дома си, защото може да сте здрав.

Фитнесът е идеален начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези години е нормално - расал си много на височина, заради това така. Ще влезеш у нормата, не се тревожи - инак някакъв спорт и без да целиш качване на килограми, ще ти се отрази положително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Илия Сотиров
      На 20г. съм мисля, че имам проблем. 
      Не изпитвам болка или сърбежи, но главичката на пениса ми е зачервена и на най-зачервеното място кожата е много чувствителна. Преди 5месеца имах стефалококова инфекция, но се лекувах и мисля, че вече няма нищо. 
      Не съм в България и ще отида на лекар след известно време, искам просто ако някой има компетентно мнение да окаже помощ, благодаря предварително)) 

• от apostoloff
      ДЕСЕТ ПРАВИЛА ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА ТЕЛЕСНОТО ТЕГЛО

Предлагам на вашето внимание десет правила за безболезнена редукция на телесното тегло. Те се основават на многобройни научни изследвания и са публикувани в американското издание Diets in Review.

1. Направете менюто си разноцветно!

Плодовете и зеленчуците са незаменим източник на целулоза, витамини, минерали и антиоксиданти. Те съдържат малко калории, създават усещане за ситост и се съчетават добре с всички ястия.

2. Хранете се редовно!

Когато се храните редовно, обмяната на веществата се извършва равномерно и калориите се изразходват през целия ден. Ако интервалът между приемането на храна е твърде голям, организмът се старае да изразходва по-малко енергия т.е. изгаря по-малко калории. Задължително закусвайте. Яжте не по-малко от 3 пъти всеки ден и от време на време похапвайте допълнително по-лека здравословна храна.

3. Дайте време на стомаха си!

От ранно детство ни учат да не похапваме преди обяд за да не развалим апетита си. В действителност приемането на малко количество храна може да предотврати преяждането. Усещането за ситост се появява след 10-15 минути и затова ние често изяждаме повече, отколкото е необходимо. Когато се храните у дома, обръщайте внимание на порциите. В ресторантите често сервират големи порции. Не се старайте да изяждате всичко.

4. Избирайте пресни продукти!

За да могат продуктите да се съхраняват по-дълго време, в тях се добавят всевъзможни консерванти, а това често води до намаляване на съдържанието на техните витамини и други полезни вещества. Старайте са да употребявате по-малко полуфабрикати, защото те са високо калорични, по-мазни и по- солени.

5. Движете се!

Човешкият организъм не е приспособен за безкрайно седене на бюрото. За да запазите своето здраве, вие трябва да се движите. Натоварването укрепва мускулите и сърцето, подобрява съня и настроението. Не е важно дали спортувате в спортната зала или просто се разхождате около дома си – главното е да се движите.

6. Поглезете се!

Много от вкусните неща са вредни, но без тях се живее много по-трудно. Ако постоянно се лишавате от нещо, можете да се “пречупите” и да изядете наведнъж твърде голямо количество от “забранената храна”. Хапнете си от най-любимото, но бъдете умерени.

7. Четете етикетите!

Ако не знаете съставките на продукта (т.е. ако те не са посочени на опаковката), по-добре не рискувайте и оставете продукта в магазина. Същото се отнася и за продуктите с безкрайно много съставни компоненти. Обръщайте внимание дали са посочени калориите и съдържанието на мазнини за една порция или за цялата опаковка.

8. Консумирайте пълнозърнест хляб!

Белият хляб няма никаква стойност, докато пълнозърнестият е богат на целулоза и други полезни вещества. Той е способен да ни предпази от резките спадове в нивото на гликоза и удължава чувството за ситост.

9. Избирайте “правилните” мазнини!

Мазнините не винаги са вредни. Наситените мазнини действително способстват за натрупването на излишни килограми и предизвикват сърдечно-съдови заболявания, но ненаситените са полезни за организма. Можете спокойно да използвате зехтин за  подправяне на салата си. А и за приготвяне на ястия.

10. Избягвайте “течните” калории!

В една единствена чаша кола се съдържа твърде много захар. Всеки ден в стомаха заедно с напитките попадат излишни калории, които не създават чувство за ситост, но способстват за добавянето на излишни килограми. Рекламата обикновено толкова добре представя тези напитки, че човек ги смята за полезни и не обръща внимание на захарта, която се съдържа в тях.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

• от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Да се върнем половин век назад и да чуем и видим какво казваха лекарите за тютюнопушенето. Тук са подбрани три реклами излъчвани по американските телевизионни мрежи през 50-те години, в които лекари не само препоръчват марката „Кемъл”, като средство за развлечение и отмора, но обявяват тютюнопушенето за незначителен рисков фактор за възникване на рак на белите дробове! http://stamat2015.blog.bg/ Клип към статията: "Месото – желаната отрова в менюто на „цивилизования” човек - СТАМАТ" https://docs.google.com/document/d/1M... Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Клип от филма на Ерик Дубей "Престанете да ядете приятелите си" https://www.youtube.com/watch?v=L5jaf... . Ако сте стъпили на здравословния път на вегетарианството, ще Ви е от полза да прочетете: "Месото – желаната отрова в менюто на „цивилизования” човек" - https://docs.google.com/document/d/1M... , както и да посетите блога ми: http://stamat2015.blog.bg/ Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
    • от apostoloff
      ЛЕЧИТЕЛ И ДУХОВЕН НАСТАВНИК

Дийпак Чопра е лекар- ендокринолог, основател на център за борба с неизлечими болести, включително и рак. Изучава Аюрведа в Индия и интегрира древните познания със съвременните постижения на официалната алопатична медицина.

Той минава за един от големите духовни водачи на нашето време. Автор е на десетки книги, преведени на много езици. За труда си "Квантово лечение" е номиниран за Нобелова награда за алтернативна медицина.

Запознайте се с неговите 10 ключа за постигане на щастие:

1.ТЯЛОТО ТИ Е МЪДРО

В тялото ти е заложена безпогрешна система за избор на правилните за теб неща. Преди да вземеш поредното решение, вслушай се в сигналите, които тялото ти изпраща. Ако ти отговори с физически или емоционален дискомфорт - внимавай. Ако ти отговори с радост и задоволство - решението е правилно.

2. ЖИВЕЙ НА МИГА

Единственото, което наистина имаш, е настоящият миг. И миналото, и бъдещето са извън твоята власт. Насочи вниманието си към своето СЕГА, усети го с цялата му пълнота. Мигът е такъв, какъвто е. Винаги, когато се противопоставяш на мига, ти се противопоставяш на цялата Вселена.

3. ПОДАРИ СИ ТИШИНА

Помълчи и послушай вътрешния си глас. Вместо да се луташ в умуване, довери се на интуицията си. Ти си най-важният в този свят - подари си време и тишина, за да чуеш себе си.

4. НЕ РОБУВАЙ НА ДРУГИТЕ

Отърси се от потребността да получаваш одобрението на другите. Ти не зависиш от ничие одобрение.

5. ТИ ЗАВИСИШ САМО ОТ СОБСТВЕНИЯ СИ ИЗБОР

Единствено ти избираш чувствата и отношението си към хората и ситуациите. По различно време един и същ факт може да ти изглежда тъжен или смешен. Фактите не се променят; променя се твоето отношение към тях.

6. СВЕТЪТ Е ОГЛЕДАЛО

Ти мразиш или обичаш у другите само онова, което обичаш или мразиш у себе си. Ти привличаш в живота си хората и ситуациите, от които имаш нужда, за да научиш определен урок. Когато реагираш с гняв или избираш насилието, ти обръщаш гнева и насилието срещу себе си. Каквото даваш, това и получаваш. Не бъди жесток със себе си.

Светът е огледало на твоите мисли, чувства и действия и винаги ще ги връща обратно към теб.

7. НЕ СЪДИ

Отърви се от вроденото си желание да съдиш другите за това, че са различни от теб. Приемай ги такива, каквито са, и ще се изненадаш от самия себе си, защото ще се почувстваш олекнал, освободен, извисен и просветлен.

8. ТИ СИ ХРАМ

Не тъпчи тялото си с отрови: нито чрез храната, водата и въздуха, нито чрез собствените си емоции. Помни, че Бог живее в теб и пази чист Неговия храм.

9. НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ

Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен.

10. БЪДИ ТАКЪВ, КАКЪВТО СИ

Ти възприемаш този свят в собственото си съзнание. Чудесно е, че се грижиш за околната среда, защото почиствайки я от отпадъци, ти почистваш майката Земя, от която си жива част. Но не забравяй да почистиш токсините от своите човешки мисли.

Подбрал:

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ, Esq.

• Дарение

• Добави ново...