Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Със семейството ни от години имаме спорове със съседите ни относно плащането на таксата за асансьора. Живеем на първи етаж. Току що разбрах, че на днешното събрание на блока, съседите са заплашили семейството ми със съд ако не плати 60 лева за него. Въпроса не е за едните шейсет лева, а е принципен. 

Та да ви питам имат ли основание да ни осъдят? 

Поздрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плащате си като всички, когато се качите до по- горен етаж не го правите по стълбите предполагам ползвате асансьор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, AAUUXX написа:

Плащате си като всички, когато се качите до по- горен етаж не го правите по стълбите предполагам ползвате асансьор. 

И какво ще търси по горните етажи? В нашия вход, първи и втори етаж не плащат за асансьор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Етажните проблеми нямат край.

На последния етаж са прецакани, защото само те имат покрив и им капе. На долу се правят на луди. долните пък за асансьор се карат, че малко се возят или изобщо не го правят.

В нашия блок, нямаше асансьор, но се карахме, че не мия стълбите от горе до долу.

И аз бях на първия етаж, всички ми цапат моите стълби на етажа а аз на горните етажи не стъпвах. защо ще ходя да мия стълбите по списък от последния до първия етаж? Аз съм на първия :sobbing:

преди 2 минути, nikolela написа:

Сега живея в къща. Нямам асансьор, но имам покрив и никой не ще да ми измие стъпалата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, halek написа:

И какво ще търси по горните етажи? В нашия вход, първи и втори етаж не плащат за асансьор.

Може да отиде на гости на съсед, да навести комшиика, пеш ли да се качва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, TheTigerBG написа:

Здравейте, 

Със семейството ни от години имаме спорове със съседите ни относно плащането на таксата за асансьора. Живеем на първи етаж. Току що разбрах, че на днешното събрание на блока, съседите са заплашили семейството ми със съд ако не плати 60 лева за него. Въпроса не е за едните шейсет лева, а е принципен. 

Поздрави. 

Зависи какви решения има взети на събранието. Ако не сте освободени от плащане, сте задължени да платите.Ако имате таван, предполагам че ползвате асансьора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, TheTigerBG написа:

Здравейте, 

Поздрави. 

Да, ще трябва да платиш. И таксата не е толкоз голяма.  Представи си следната ситуация,. Ти живееш на последният етаж и покриеът на блока започва да тече. Я да видим как ще се почувстваш като всички кажат, че ги боли фара, нали са на долните етажи на тях не им тече и те нямат проблеми. Хайде мислете малко, че е срамота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не разбирам, за какво е това разделение на таксите?
 при нас се събира ежемесечна такса за разходи на входа
а от тези пари се плаща на чистачка, за камери през интернет, за ток на стълбище, подмяна керемиди, ремонти всякакви и  т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ,.. написа:

не разбирам, за какво е това разделение на таксите?
 при нас се събира ежемесечна такса, разходи на входа
а от тези пари се плаща на чистачка, за камери през интернет, за ток на стълбище, подмяна керемиди, ремонти всякакви и  т.н.

Просто е нормално българинът да се прави на интересен. Това е. Таксата за асансьор е смешна. Да не говорим, че се живее в блок с други семейства.  Много ми е интересно постващият като не иска да плаща асансьор, но примерно иска да отиде на гости на някой от последният етаж стълбите ли използва или асансьора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ви призная честно преди две години имаше проблем с канализацията и лайната буквално избиваха в банята ни. Тогава на едно събрание ни казаха, че това си било наш проблем. Еми кажете ми сега, как да искаме да съдействаме на такива хора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, TheTigerBG написа:

Ами да ви призная честно преди две години имаше проблем с канализацията и лайната буквално избиваха в банята ни. Тогава на едно събрание ни казаха, че това си било наш проблем. Еми кажете ми сега, как да искаме да съдействаме на такива хора?

Не се сърди, нищо лично, но точно това е проблемът на българското общество. Вместо тогава да ги намсетеш всичките и да ги заплашиш, че това е общ блок и утре това може да се случи и на тях , ти действаш по същят начин. Асансорът не ни трябва щото сме на първия етаж. Ами напомни и го тогава. Нали имате съвет на блока и се събирате.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От протекъл покрив проблема стига до основите на сградата, а да плащаш за нещо, което реално не ползваш, няма логика. Тъкмо заради такива тъпанарски истории, повече в блок нема да живея никога - то не бе да плащам обща вода повече от тази, която аз съм ползвал, то не бе асансьори, два декара паркинг десет коли едвам побира, стълбите йок някой да не се прецака да ги измие или да плати за това, котки и кучета през терасите чак ги хранят, опънали маси м/у гаражите до два часа през ноща пиянски дандании слушам, за едната проста входна врата не можем да се разберем, сичките клекнали на саниране се надяват, гъби из мазите гледаха, някой даже си готвиха там посред нощите притичкват с тенджерите. Айде стига толкоз - къщичката, моя и сам си се разпореждам, повече от идеално ми е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, insec написа:

От протекъл покрив проблема стига до основите на сградата, а да плащаш за нещо, което реално не ползваш, няма логика. Тъкмо заради такива тъпанарски истории, повече в блок нема да живея никога - то не бе да плащам обща вода повече от тази, която аз съм ползвал, то не бе асансьори, два декара паркинг десет коли едвам побира, стълбите йок някой да не се прецака да ги измие или да плати за това, котки и кучета през терасите чак ги хранят, опънали маси м/у гаражите до два часа през ноща пиянски дандании слушам, за едната проста входна врата не можем да се разберем, сичките клекнали на саниране се надяват, гъби из мазите гледаха, някой даже си готвиха там посред нощите притичкват с тенджерите. Айде стига толкоз - къщичката, моя и сам си се разпореждам, повече от идеално ми е.

Аз съм дал пример. Ако се наложи постващия темата да се качи на последния етаж ще използва ли асансьора или ще се качи пеш по стълбите. Залагам на първото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Аз съм дал пример. Ако се наложи постващия темата да се качи на последния етаж ще използва ли асансьора или ще се качи пеш по стълбите. Залагам на първото. 

Е, да се наложи, колко да се наложи, веднъж в месеца или в годината. Аз за последно съм се качвал преди три-четири години. А живеещите по високите етажи го ползват по няколко пъти на ден.

Всъщност най-справедливо е асансьора да се направи с чип. Който си е платил го ползва, който не е - ходи пеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, halek написа:

Е, да се наложи, колко да се наложи, веднъж в месеца или в годината. Аз за последно съм се качвал преди три-четири години. А живеещите по високите етажи го ползват по няколко пъти на ден.

Всъщност най-справедливо е асансьора да се направи с чип. Който си е платил го ползва, който не е - ходи пеш.

Няма значение, въпросът е принципен. По същата причина съм гледал да се махат лампите по етажите, защото някой си светел с фенерче и не желае да плаща за ток на стълбището. Блокират се вратите на асансьорите на втория или третия етаж, защото уж не го използват но се казват на четвъртия и слизат по стълбите на третия. Просто българина няма аналог във Вселената.  А колко още такива примери за дребнавост мога да споделя си нямаш и на идея.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месечна такса за консумативи(ток, крушки) не дължиш, но за основни ремонти дължиш, защото асансьора повишава стойността на имота и е обща част.

Проблема се решава с чипове, който ползва много асансьора плаща повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...