Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Да се извиня предварително, ако информацията, която представя е недостатъчна, но просто не съм специалист.

Искам помощ при избор на онлайн хранилище, където да съхранявам всичките си папки и файлове. Дано има безплатни такива, защото такова търся. Нямам огромен обем информация, по-скоро е нищожна, засега. Например, когато променя даден файл, да го сейвна и да си остане на облака. В момента, когато работя от вкъщи, нямам достъп до файловете, които са на работния компютър, което създава вероятност за дублиране или пропускане на файлове и обратното. 

Най-добре да дам пример: пиша фактура вкъщи, запазвам я на харда и нямам достъп до нея от работния компютър. Използвам Libre Office, искам, ако променя нещо, да остане същото, без значение от къде ще влезна.

Надявам се на помощта ви и дано има такова нещо, просто не съм запознат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще остане в облака, ако го записваш там. Пробвай с google drive. Инсталираш го, избираш си кои папки да се синхронизират и следваш инструкциите. По същия начин го правиш и на другите машини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе стига тикахте човека към тая дупка гугъл!
Дай си снимките, дай си паролите, дай си файловете, пускай локализатора да те знаем къде си... ...айде мерси!

Има http://mega.nz хората дават 50ГБ БЕЗПЛАТНО, имат си приложение, програма за уиндоус и всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Bubbles написа:

Абе стига тикахте човека към тая дупка гугъл!
Дай си снимките, дай си паролите, дай си файловете, пускай локализатора да те знаем къде си... ...айде мерси!

Има http://mega.nz хората дават 50ГБ БЕЗПЛАТНО, имат си приложение, програма за уиндоус и всичко останало.

Дават 50 GB ама друг път. Всъщност ти дават 15GB + бонус 35GB за 30дни.

Цитат

15GB permanent + 35GB bonus during 30 days (account signup bonus);

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Това с гугъл ми е малко неясно, и сега имам драйв, ама качвам само снимки на него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е неясното? Теглиш клиента, инсталираш го, влизаш си в акаунта и си избираш кои папки от компютъра да ти синхронизира автоматично. Можеш директно да работиш с файловете от там или да ги копираш ръчно, те автоматично ще се качва в google drive, където ще ти направи папка computers и там ще са ти синхронизираните папки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, halek написа:

Ти да видиш, пък аз съм напълнил два акаунта с по 50 гъби видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам mediafire за съхранение на стари драйвери програми и документи

Преди давах линкове, от нея към темите във форума при търсене на стари драйвери, които не са налични в сайтовете на производителя (визирам големият скок от OS XP към 7-ца)

Разгледай хранилището. Гледам сега хранилището е нараснало до 50 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, halek написа:

Това ограничение при Мега от кога е? Аз го ползвам от как са го пуснали, но не съм срещал подобно съобщение. На питащият, също го препоръчвам! До ден днешен, не съм имам проблем с този облак. Друг до 50 гигабайта подобен безплатен е mediafire.com, руският  mail.ru  също, но го ограничиха от 100 на 25 гигабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Ти да видиш, пък аз съм напълнил два акаунта с по 50 гъби видео.

Ами освен да му намериш машина на времето, за да се върне в 2017-а и да си регистрира акаунта тогава. Към момента условията са както написах по-горе.

преди 1 минута, Колев60 написа:

Това ограничение при Мега от кога е? Аз го ползвам от как са го пуснали, но не съм срещал подобно съобщение. На питащият, също го препоръчвам! до ден днешен, не съм имам проблем с този облак. Друг до 50 гигабайта подобен безплатен е mediafire.com, руският  mail.ru  също, но го ограничиха от 100 на 25 гигабайта.

От началото на 2018. Като не важи за старите акаунти.

Иначе и аз имам 100GB в mail.ru

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, да. Току що проверих, но старите регистрации са си на 50 гига. То и при руснаците имаше по 1 терабайт, но беше отдавна  2012 година

77.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, halek написа:

Ами освен да му намериш машина на времето, за да се върне в 2017-а и да си регистрира акаунта тогава. Към момента условията са както написах по-горе.

Не знам къде четеш, ето ти моя акаунт за да не съм голословен, както и сам ще видиш файлове висят там от 2015.

И никъде не пише 15 + 35, явно си гледал нещо друго, ако не наистина бих замолил и аз за линк към мястото.

2019-08-07_203149.png

2019-08-07_203223.png

2019-08-07_203527.png

Така е, да. Току що проверих, но старите регистрации са си на 50 гига. То и при руснаците имаше по 1 терабайт, но беше отдавна  2013 година

Сериозно? Ха това е явно е съвсем ново.

Е значи остава яндекс, пък и зависи на автора за какво точно му трябва, в някои случаи и 15 гиги биха стигнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега си поиграх малко с google drive, че не го бях ползвал. Можеш да си избереш папка от твоето онлайн google drive, която да синхронизираш с компютъра или цялото си устройство. Това можеш да го направиш на всичките компютри и през windows explorer да си ползваш тази папка или подпапките в нея. Можеш да си направиш пряк път на десктопа примерно за по-удобно и директно да ти я отваря, като файловете в нея ще са видими на всички компютри, на които си задал да я ползват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Raze написа:

Сега си поиграх малко с google drive, че не го бях ползвал. Можеш да си избереш папка от твоето онлайн google drive, която да синхронизираш с компютъра или цялото си устройство. Това можеш да го направиш на всичките компютри и през windows explorer да си ползваш тази папка или подпапките в нея. Можеш да си направиш пряк път на десктопа примерно за по-удобно и директно да ти я отваря, като файловете в нея ще са видими на всички компютри, на които си задал да я ползват.

Това, всичките облаци го могат.  Но се замисли малко. След като ще го синхронизираш, защо трябва да го имаш и на компютъра? Нали идеята е да се освободи място, не че и това го нямам по твоя начин. Мога и да го покажа, но е безмислена синхронизацията, защото във всеки момент от всяко твое устройство можеш да извикаш дадена папка или фаил, да го видиш или да си го изтеглиш отново и да се дисконектнеш от облака.

88.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Колев60 написа:

Това, всичките облаци го могат.  Но се замисли малко. След като ще го синхронизираш, защо трябва да го имаш и на компютъра? Нали идеята е да се освободи място, не че и това го нямам по твоя начин. Мога и да го покажа, но е безмислена синхронизацията, защото във всеки момент от всяко твое устройство можеш да извикаш дадена папка или фаил, да го видиш или да си го изтеглиш отново и да се дисконектнеш от облака.

88.jpg

88.jpg

Нали си спомняш какво се случи със старата Mega и колко народ си изгуби файловете заради САЩ. Уж на облак и защитено ама...

Аз пък , благодарение на тази тема, се сетих, че преди време имах акаунт в mega.nz. Изтекъл е вече(2013 са го закрили) ама отново се регистрирах(същият имейл) и май само файлвоете са изтрити. От преди 751 дена ми стои някакво искане за чат с един познат от Румъния. Ще изчакам да видя дали имам 50GB или 15. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че се сещам, но нали знаеш че собственика след този случай живее в Нова Зеландия!!! Дори беше назначил и няколко българчета за поддръжка на българската секция, но след 3-4 години изчезнаха, та даже и българския облик. Сигурно ще си със 50 гига, щото и аз имах такъв случай с този облак, но всичко ми възтановиха . Можеш да провериш. Дори дават повече от 2 акаунта, но да са с реални мейли, а не несъществуващи. Веднага ги проверяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Колев60 написа:

Защото това иска автора на темата. А и е по-удобно да не прехвърляш постоянно информация, която ползваш често, между компютрите, освен това я имаш и онлайн. На мен свободно място не ми трябва, имам предостатъчно на 2 машини и външни дискове/флаш памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Защото това иска автора на темата. А и е по-удобно да не прехвърляш постоянно информация, която ползваш често, между компютрите, освен това я имаш и онлайн. На мен свободно място не ми трябва, имам предостатъчно на 2 машини и външни дискове/флаш памети.

Разе! Автора на темата не е уточнил какво иска.  И още - ако на теб ти стига мястото с 500 гигабайта файлове, на мен няма как да ми стигне с 20 терабайта. Нали? И още нещо. Руският облак е направен много по добре от Google Drive, колкото и да не ти се вярва. От години ги ползвам ако не всеки ден, то през ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разе! Автора на темата не е уточнил какво иска.  И още - ако на теб ти стига мястото с 500 гигабайта файлове, на мен няма как да ми стигне с 20 терабайта. Нали? И още нещо. Руският облак е направен много по добре от Google Drive, колкото и да не ти се вярва. От години ги ползвам ако не всеки ден, то през ден.

Я пак?

преди 1 час, Yeoman41 написа:

Здравейте! Да се извиня предварително, ако информацията, която представя е недостатъчна, но просто не съм специалист.

Искам помощ при избор на онлайн хранилище, където да съхранявам всичките си папки и файлове. Дано има безплатни такива, защото такова търся. Нямам огромен обем информация, по-скоро е нищожна, засега. Например, когато променя даден файл, да го сейвна и да си остане на облака. В момента, когато работя от вкъщи, нямам достъп до файловете, които са на работния компютър, което създава вероятност за дублиране или пропускане на файлове и обратното. 

Най-добре да дам пример: пиша фактура вкъщи, запазвам я на харда и нямам достъп до нея от работния компютър. Използвам Libre Office, искам, ако променя нещо, да остане същото, без значение от къде ще влезна.

Надявам се на помощта ви и дано има такова нещо, просто не съм запознат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши фактурите на онлайн платформа като ТАЗИ, например. За файловете - колегите са дали идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах няколко пъти няколко облака за спорта. Мега го пробвах няколко пъти. Скоростта на качване (и май и на сваляне) беше плачевна (в сферата на килобайти/с падаше набързо), което го направи напълно непригодно за мен лично. Освен това имат(ха?) някакви лимити за сваляне и качване (трафик).

Гугъл драйв последно даваха 200 мбпс скорости на качване, което е мноого по-добре (поне през браузър). Също и pcloud. Така че тези 50ГБ на Мега затова са 50, щот поне според мен не може нормално и в разумни срокове да се ползват - докато кача нещо по-голямо, ще брадясам и побелея.

Мен лично ми писна от подобни изпълнения с разни безплатни и/или бавни подобни шитни, и най-разумното, което може да се направи, беше така и така имам домашен 24/7 сървър за различни други нужди, натоварил съм го с какви ли не функции (всичките относително леки), та още една - нищо работа, да си шервам файлове и отвън.
Сетни си някой NAS или подобно ако ти е важно всичко това, за което говориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен най-добрият вариант е платеният. Още повече, че става въпрос за важна информация. Аз също имам регистрации в mega, google drive, руския обрак и къде ли не, но намерих приемливо решение. Смятам, че 6 лв/м не са непосилна сума и си заслужава. За тази сума има компании, които предоставят т.нар "неограничено пространство". Ако авторът прояви интерес ще му предоставя повече информация.

Какво направих аз - закупих се хостинг и домейн /в моя случай въпросният хостинг върви с доживотен безплатен домейн докато съм техен клиент/. Създадох си поддомейн от типа cloud.moidomein.com и на него инсталирах файловета система FileRun . Тази система дава възможност за достъп до качените файлове от всяка точка на света и използва максималната скорост, предоставена от хостинга, дава възможност за работа на много потребители и споделяне на папки и файлове помежду си. Към момента приложението за Андроид е бъгаво и не дава възможност за качване на файлове от телефон, но се надявам скоро да го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, 2249 написа:

Ако авторът прояви интерес ще му предоставя повече информация.

Ако някой друг прояви интерес ще предоставиш ли повече информация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...