Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпросът:  

2 гласували потребители

1. 1. Човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е.

Препоръчан отговор

С две думи и вие ли вярвате, ама не точно в това, което свещените книги описват? Малко ми напомня като карикатурата с жените - искат го веднага и тук, но не знаят какво. Та, въпросът ми е вярвате ли в тюрлюгювеча, който мило наричам Будализъм - религията с най-много последователи в света!

Минете следния тест за да проверите:

Вярвате в Христос, както и в извънземните, носите кръстчета на врата и мартеници по ръцете, не ядете свинско, но обичате да ползвате машала, евала и аллах акбар - по различни поводи и все не на място, защото не можете да преведете тези думи, нарушили сте поне 12 от 10-те божи заповеди, но сте твърдо убедени, че имате еднопосочен билет за Рая, освен ако чакрата ви не е изцапана от хейтъри и да не трябва да се преродите като нещо велико, както и предните ви превъплащения, които непременно включват Наполеон (за момченца) и Клеопатра (за момиченца), четете съновник, образованието ви е на основа клипчета от итернет, проверявате си редовно хороскопа, плюете от терасата и в пазвата си, гледате си на кафе, пазите се от зли очи и черни магии, ходили сте поне 2 пъти на врачка, четете всяка простотия над която има картинка на Ванга, вярвате, че мравките се женят, котките имат души и само ако можеха да говорят, ех, само да можеха да говорят..., а иначе всичко разбират!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, мeн написа:

С две думи и вие ли вярвате, ама не точно в това, което свещените книги описват?

Нека тръгнем с три изречения: 

Кои са въпросните свещени книги?!

Списъка само с религиозни книги ли имате в предвид или за тези които сте възприели като съкровени?!

Апокрифните влизат ли в това число?!

Интересно ми е и друго, кой глупак ще признае глупостта си?!

Глупавия човек е глух пак. :) Като оня виц .... я бутнете оная глухата да влезе в редицата ... :) 

п.п. Сядайки на една маса се оглеждате за глупака, ако не го видите, значи сте вие. Бегайте ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ДиоиД написа:

Списъка само с религиозни книги ли имате в предвид или за тези които сте възприели като съкровени?!

Това не е толкова важно. Просто вярата девалвира и се превърна повече в мода, отколкото в откровение. Това, което днес се изповядва, не е онова, което някога е давало сила на хората в трудни периоди. Коврите носят кръстчета на врата си. Жени минати отпред, отзад и в устата от 20 различни мъже се женят в бяло. Християнските празници останаха само като повод за пиянство и преяждане. Хората нямат елементарни познания и за една религия, не са чели Библията, Корана или Дхамапада, но се чувстват компетентни да ги обсъждат. Всичките!

Будализмът е религията на новото общество. Той отразява неспособността на хората да асимилират, нежеланието да учат, мързелът да знаят. То е еманация на българското общество заето да става бързо богато, вместо бавно достойни личности, представители на обществото.

Четох преди време, че във всяка епоха великите умове критикуват обществото за неговия упадък. Това звучи като утеха, че всъщност хем е така, хем света върви напред. Но кога вярата е значела по-малко от сега? Кога образованието е имало по-малка стойност, след като висше ти стига за консултант-продавач? Кога футболист и силиконови селянки са били по-малко вървежни? Кога думи като учен, образован и умен са били по-мръсни и отблъскващи спрямо днес?

Будализмът е универсалния лек. Вероятно това е отговор на другата ми тема. Идеалната илюзия за необезпокоявано съществуване, гниене, лишено от смисъл, но и от тревоги, страсти, размисли или други прояви на мозъчна активност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля темата създадена от мeн да се турне със звездичка, защото оня спамър Анжел, който си продава магиите, под предлог, че помагал, я е избутал с 50 поредни поста толкова назад, че е недостъпна за хората търсещи истинско просвещение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...