Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ВиК, както се сещате, е водоснабдяване и канализация. Проблемът възникна, след като за пореден път бяха подменени водомерите. Но да карам по реда на нещата.

2018 година, на улицата ми беше правен...да го наречем основен ремонт, без да броим останалото и с подмяна на канализационната и водопроводната мрежи. Бяха изведени водоизмервателните уреди(водомери) извън имота на потребителите, в кутии под нивото на тротоара(направата на тротоара всъщност, все още не е завършена, така че фактически кутиите с водомерите, са разположени там където трябва да е тротоарът, когато бъде изграден) До тук добре, защото след извеждането и поставянето на новият(тогава(2018г. нов)) водомер, показанията му даваха същото потребление, което е обичайно за моето домакинство и съответно поради липса на проблем от това естество, не ми се е налагало да си търся правата по каквато и да е причина(извеждането на водомерите извън имота на потребителят на ВиК услуги не нарушава никой закон, дори май изпълнява някаква наредба, или изменение в закон) Какво се случи обаче сега, което ме принуди да потърся тази консултация. Ами преди около месец, водомерите и кутиите в които бяха поставени, бяха отново сменени(Оказа се, че при предишните е имало някакви разминавания с приетият проект, така и не разбрах какво, различна форма на кутията ли, или нещо от този род, като се казва изпълнението не е съвпадало с проекта в...запетайките) До тук също добре. Нищо лошо няма да си сменят, ако искат,  водомерите и всеки месец. Това не ме касаеше мен като потребител, не ми бърка самата смяна в джоба, тя не е заплатена пряко от мен. Обаче проблемът дойде със следващата ми сметка за вода. Оказа се, че (най)-новият водомер, ми е отчел потребление,  повече от 300% над обичайното, със сигурност ще установя колко на обичайното ще е следващият месец, защото ще има вече пълен месец отчетен през този (най)нов водомер. Редът ми го обясниха, достатъчно надлежно. Ако претендирам че уреда е неизправен, подавам заявление, заплащам си демонтажа на техният уред(защото претенцията за неизправност идела от мен) за моя сметка, след като на място бива запечатан, го отнасям в акредитирана лаборатория(беше ми посочена Български институт по метрология, Главна Дирекция "Мерки и измервателни уреди", първоначално централата в София, в последствие се разбра, че и отделът и в Пловдив май все още работел  и можело и там. Пак за моя сметка, освен демонтажа на уреда, също и транспортните разходи. Така и не разбрах, дали замерваното в лабораторията на Главна Дирекция "Мерки и измервателни уреди е платено и колко струва, но ако струва нещо - пак за моя сметка. Междувременно, при демонтажа на проблемният водомер, се монтирало, не разбрах дали вече за тяхна сметка друг водомер...който се оказа, че ще е отново бройка от същата партида и няма гаранция дали ще е изправен и дали няма да ме принудят следващият месец, завъртайки се в омагьосан кръг, да трябва пак да плащам и да ходя да замервам пак този следващ водомер, от същият модел и партида като този с който ме ощетяват. Иначе водомера сам по себе си изглежда ок, мейд ин Германия, чисто нов, ала-бала, на теория би трябвало да е ок, само дето не е ок. Дилемата, е основно финансова. Ако реша да не се занимавам и просто си плащам каквото показва. Сметките ми за вода от обичайните няколко лева, стават в размер десетки левове месечно(което примерно за младо, или активно семейство от няколко члена е ок, понеже такива семейства обикновено потребяват десетки кубици вода, съседите ми са такова семейство и потребяват такива количества)  но за мен, който си знам потреблението какво е, никак не е ОК.. Годишно сумата набъбва до размер напълно достатъчен, да ме мотивира да поискам измерване, особено ако то докаже моята правота, няма да ми се избие разхода само от корекцията на последната ми месечна сметка, но теоретично ще отмени проблема с бъдещи некоректни измервания и...Е, ако можех да разчитам, че водомерът, който ще се монтира на мястото на сегашният ще мери коректно, бих се примирил и задействал и изпълнил тази процедура(макар и "печелейки" пряко само няколко лева от корекцията на сметката за предходният месец). Но ако се завърти "омагьосаният" кръг и следващият водомер да е проблемен и ако се наложи всеки месец да плащам и да се разкарвам с проверки, къде ще му иде краят...Има вариант да се откажа въобще от услугите на ВиК, но той би ме натоварил поне няколко стотици лева накуп, за присъединяване на помпа, която да ми вкарва в водопроводната система подземните води под моя имот, които са напълно достатъчно качествени, че да стават и за питейни нужди. Имам и такива съседи...Макар и по-скоро като изключение от правилото(2-3) домакинства за цялата ми улица, колко са в целият квартал - не знам.

Съветът който искам е, имам ли права и има ли закони, които да използувам решавайки проблемът си по начин, по който решението и пътят за достигане до това решение, да не ме ощетява и да резултатът да е траен и гарантиран, без да се налага прекратяване на договора с ВиК. Между другото, подмяната на водомерите и миналата и тази година,  не е по усмотрение  на самото дружество ВиК, а на общината ми, защото е подпроект към проектите за подмяната на водният цикъл(с европейско, държавно и общинско финансиране) проект Красива България, и проект в рамките на "Енергийната ефективност"(санирането), които се извършват успоредно на територията на общината ми. Т.е. дори не знам ,ако се наложи да съдя някого, кого да съдя, ВиК, или направо общината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти имаш претенции - поемаш всички разходи по проверката на уреда - съвсем естествено. Ако се окаже, че си прав (което не е възможно, защото водомера е проверен и пломбиран), вече отиваш в съда с граждански иск. Това води до плащане на Държавни такси, хонорар на адвокат и т.н 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз при съмнение сам си проверявам водомера - пълня догоре  бидон примерно  50 литра и проверявам колко литра е отброил водомера.  Трябва по време на тази проверка да няма друго водоползване в имота.  Не трябва да се ползва вода при чешми, перални, миялни, тоалетни казанчета и т.н.   Проверката си я правиш лично безплатно за няколко минути.    Ако урeдът работи вярно - не е обосновано да се правят допълнителни разходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, attj написа:

Аз при съмнение сам си проверявам водомера - пълня догоре  бидон примерно  50 литра и проверявам колко литра е отброил водомера.  Трябва по време на тази проверка да няма друго водоползване в имота.  Не трябва да се ползва вода при чешми, перални, миялни, тоалетни казанчета и т.н.   Проверката си я правиш лично безплатно за няколко минути.    Ако урeдът работи вярно - не е обосновано да се правят допълнителни разходи.

Това не ми върши работа в казуса. Не е доказателство, дори да го направя пред тях и да го видят лично. Вече казах, че има представа колко разходвам и че при извеждането на водомера през 2018г. не се появиха (осезателни) разминавания в показанията с водомера от старият тип, който все още стои в шахтата, която е в границите на имота ми. Практически в рамките на тази една година, всъщност дори последните две години, не съм променял, нито на йота начинът си на живот(последно пролетта и началото на лятото 2017г имах 1-2 сметки по-голям от обичайният разход, защото все още садих домашният си двор с разсади пролетта и после и с зеленчуци и кореноплоди(картофи, моркови и прочие и тогава се случваше достатъчно често да поливам от чешмата и увеличението тогава на разходът е напълно очаквано и реално). Нямам перални машини, нито миялни(за съдове) нямам нови уреди потребяващи вода. Не съм почнал да се къпя по три пъти дневно(това не в буквалният смисъл, просто като по-интересен начин, да обясня, че нищо при мен не се е променило) Проблемът, е с "най"-новият водомер, с който миналият месец смениха този, който беше поставен през 2018година.

преди 26 минути, street racer написа:

Щом ти имаш претенции - поемаш всички разходи по проверката на уреда - съвсем естествено. Ако се окаже, че си прав (което не е възможно, защото водомера е проверен и пломбиран), вече отиваш в съда с граждански иск. Това води до плащане на Държавни такси, хонорар на адвокат и т.н 

Проблемът е, че може да не издържа финансово, докато се стигне до решението на иска. Теорията и практиката в случайя с проверката и пломбирането, би било вярно и нормално, ако не бяхме в България. Тук не се знае ,на кой етап, кой на кой, може да е платил да замижи и да разпише, че всичко е ок с партида водомери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако направиш, каквото е предложил @attj ще имаш доказателство(за себе си, не за пред съда или ВиК) дали водомерът е изправен или неизправен. Това вече може да наклони везните в посока да не правиш нищо или да занесеш новия водомер за проверка.

Можеш да направиш и нещо друго - слагаш водомер в твоя имот и засичаш показанията на двата(твоя и на ВиК). Ако има сериозни разминавания - знаеш процедурата.

Съществува и вариант водопроводът, след водомера, и да се е спукал и от там да идва тази разлика в изразходваната вода. Но това се хваща лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай си завишената бележка за платена сметка подробно - да не би отчетения период да е по-дълъг, понякога може и да е 45 дни...ако са сложили новия да речем 15 дни след предното измерване, ...после този новия може да сочил няколко кубика още преди да го сложат. Общи разходи като в блоковете имате ли, понякога при нас стигаха и 40 % отгоре на сметката..смисъл разлика от общия за блока и  индивидуалните.....АКо имаш достъп до водомера си записвай показанията и следи колко точно навърта,,,да речем поглеждай през седмица или веднъж в месеца...следи поне месец преди да подадеш оплакване, че нещо не е наред ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, A.com написа:

Ако направиш, каквото е предложил @attj ще имаш доказателство(за себе си, не за пред съда или ВиК) дали водомерът е изправен или неизправен. Това вече може да наклони везните в посока да не правиш нищо или да занесеш новия водомер за проверка.

Можеш да направиш и нещо друго - слагаш водомер в твоя имот и засичаш показанията на двата(твоя и на ВиК). Ако има сериозни разминавания - знаеш процедурата.

Съществува и вариант водопроводът, след водомера, и да се е спукал и от там да идва тази разлика в изразходваната вода. Но това се хваща лесно.

Не се е спукало нищо, когато спра чешмите, съответно водомера не върти и не отчита, ако имаше теч в системата, щеше да продължи да отчита и след спирането на чешмите потребление. Проблемът е, че отчита погрешно когато има потребление. Знам че съм прав и  ще мога да го докажа, но разходите докато накрая се стигне до компенсацията след решението на съда, може и да не мога да си ги позволя. Освен това вече обясних, че водомерът който ще е поставен на мястото на проблемният, ще е от същата партида и ако и той е с този...е хайде да го наречем дефект, не искам да спекулирам, че може партидата да е манипулирана и да е платено на контролата да си траят и да подпишат, че нещата са ОК. Та какво печеля, като пак ще ми бъде поставен уред, който пак ще продължи да ме ощетява, както и настоящият.

Да се допълня, поразпитах одеве двама комшии(не живеят на моята улица, но са наблизо)  оказа се, че миналият месец и на тях са сменяли водомерите и те плачат от новите си сметки.

преди 19 минути, N99 написа:

азгледай си завишената бележка за платена сметка подробно - да не би отчетения период да е по-дълъг, понякога може и да е 45 дни

Не, нормален период като продължителност е отчетен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли дали водомерът върти и натрупва отчет при липса на ползване на вода в имота ти?  Не ползваш никъде вода и проверяваш какво прави водомера - би трябвало да не се върти и да не натрупва отчет.  Възможно ли е след този външно монтиран водомер да има теч или кражба на вода? Провери за себе си и не харчи пари прибързано - ако уредът е в ред, всичко е за твоя сметка, както допълнителните разходи, така и парите за отчетената вода.    Водните оператори си събират дълговете чрез частни съдебни изпълнители  и те си прибавят свои допълнителни такси и разходи.    Така примерно за 200 лв дълг за вода можеш да платиш 400 лв. Удържат ги от заплати, пенсии и всякакви доходи - защото има ускорено съдебно производство по бърза процедура.   Внимателно си прецени.  Провери дали нямаш притворен кран преди или след водомера - тази грешка води до неточни отчети.Двата крана трябва да са напълно отворени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, NEY написа:

Провери ли дали водомерът върти и натрупва отчет при липса на ползване на вода в имота ти? 

Вече съм отговори на този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

Вече съм отговори на този въпрос.

Виж допълнението ми в поста по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж допълнението ми в поста по-горе.

Аз сметката съм я платил, няма да оставя нещата да стигнат до събиране на дългове. Вече обясних пределно ясно, че при спрени чешми, не се отчита потребление, което изключва наличието на течове и всичко останало, което си описала, не съм в блок, или кооперация и...е, системата е такава, че няма как да има кражби на вода, които да се отразяват на водомера. Освен някой по нощите нарочно да обикаля по улиците, да демонтира тръбата след водомера и да пуска да се изтича, после пак да я монтира...Несъстоятелна фантазия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 20-30 лв, не си заслужават нервите....това една вечеря.

Нямаш шанс срещу монопола! И на мен ми е правило впечатление ненормални сметки за вода, ток...ама за дребни суми не ми се замимава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно да не се е увеличило потреблението, а сумата да се увеличила зареди повишаването на цената за кубик вода . Виж си потреблението като кубици колко е било за предходна година същия период и този за който се съмняваш в неизправност на водомера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

Аз сметката съм я платил, няма да оставя нещата да стигнат до събиране на дългове. Вече обясних пределно ясно, че при спрени чешми, не се отчита потребление, което изключва наличието на течове и всичко останало, което си описала, не съм в блок, или кооперация и...е, системата е такава, че няма как да има кражби на вода, които да се отразяват на водомера. Освен някой по нощите нарочно да обикаля по улиците, да демонтира тръбата след водомера и да пуска да се изтича, после пак да я монтира...Несъстоятелна фантазия!

Отворени ли са напълно спирателните кранчета преди и след водомера?   Или се изразявам неясно?   Опитвам да ти съдействам.   Притворени неправилно кранчета правят турбулентен потока на водата и може водомерът да отчита до няколко пъти в повече.   Това все е за твоя сметка - заради отчета на уреда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, AAUUXX написа:

Възможно да не се е увеличило потреблението, а сумата да се увеличила зареди повишаването на цената за кубик вода . Виж си потреблението като кубици колко е било за предходна година същия период и този за който се съмняваш в неизправност на водомера. 

Цената на водата, е повишена незначително. Това е единственото хубаво в ситуацията, че цената за кубик, е една от най-ниските в страната. Не пазя касови бележки чак от толкова отдавна, не съм се и регистрирал в сайта на ВиК и не мисля че има смисъл от това действие. Вече писах, че промяната в отчетеното потребление  е значителна и тяе няколко пъти увеличена и че е след последната смяна на водомер, писал съм, че същото се е случило и с двата мои комшии, на които зададох въпрос относно сметките им за вода. Т.е проблемът явно не е само при мен и смисълът да сравнявам със сметката за същият месец от миналата година, е нулев. Нищо не би доказал пред никого и не би ми послужил и на мен самия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата ми е свързана с хидравлика и измервателни уреди - няма смисъл да помагам, ако не ми четат постовете.  Кое е фантазия не ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, NEY написа:

Отворени ли са напълно спирателните кранчета преди и след водомера?   Или се изразявам неясно?   Опитвам да ти съдействам.   Притворени неправилно кранчета правят турбулентен потока на водата и може водомерът да отчита до няколко пъти в повече.   Това все е за твоя сметка - заради отчета на уреда. 

Спирателни кранчета общо взето няма в смисълът на старите водомери, монтажът е...ами конзолен, водомерът е навит на резба в горният край на  кутия монтирана на тръбата, не съм хидротехнически грамотен, да го обясня по-разбираемо . За смяната му, ако се наложи и се цели по времето когато се сменя, да не тече водата, ще трябва да я спрат от централният кран на улицата.

преди 26 минути, street racer написа:

За 20-30 лв, не си заслужават нервите....това една вечеря.

За теб не си заслужава, има хора които не могат да си позволят да харчат по 20-30 лева за вечери по ресторанти. Да не споменавам, да плащат нещо, което не са консумирали. Та не ми е толкова просто само парите проблема. Защо да си плащам нещо, което не съм потребил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sliderum написа:

Цената на водата, е повишена незначително. Това е единственото хубаво в ситуацията, че цената за кубик, е една от най-ниските в страната. Не пазя касови бележки чак от толкова отдавна, не съм се и регистрирал в сайта на ВиК и не мисля че има смисъл от това действие. Вече писах, че промяната в отчетеното потребление  е значителна и тяе няколко пъти увеличена и че е след последната смяна на водомер, писал съм, че същото се е случило и с двата мои комшии, на които зададох въпрос относно сметките им за вода. Т.е проблемът явно не е само при мен и смисълът да сравнявам със сметката за същият месец от миналата година, е нулев. Нищо не би доказал пред никого и не би ми послужил и на мен самия.

Разбирам, има и друг момент, месечното начисление зависи от инкасатора направил отчета, не знам в товя район на какъв период се прави отчет, но ако е на три или шестмесечие ще трябва да изчакаш следващия отчет за да разбереш има ли действително проблем или при предния отчет инакасатора е решил да напише нещо отгоре авансово, което ще се приспадне след новия отчет на водомера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това технически неграмотно изпълнение ли е?  Преди и след всеки водомер трябва да има спирателен кран по норми и правила. Къде в България се случва това и можеш ли да покажеш снимка на този уникат-водомер.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай ти пиша за случай на който бях свидетел.Тука,в Бургас,е така:който иска проверка на личен водомер....сваляме го и сам си го носи в частна лаборатория.Заплаща си само...лабораторията-26 лева май беше.Не помня вече щото смених отдела.Та:свалям един сух водомер,3 кубиков.....на решетката му на входа се навил като спирала един тефлон,и от цялата решетка,не знам 50 ли,колко квадратчета са,водата му минаваше само през 3.Още като го демонтирах и му показах каква е причината за по-големите кубици...Естествено не ми повярва и лабораторията отчете че всичко с водомера е наред.Ся за София....не знам как стоят нещата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, AAUUXX написа:

Разбирам, има и друг момент, месечното начисление зависи от инкасатора направил отчета, не знам в товя район на какъв период се прави отчет, но ако е на три или шестмесечие ще трябва да изчакаш следващия отчет за да разбереш има ли действително проблем или при предния отчет инакасатора е решил да напише нещо отгоре авансово, което ще се приспадне след новия отчет на водомера. 

Говорих с инкасаторката. Не съм го споменал май в темата, но от нейна страна нещата са напълно изрядни.

преди 19 минути, NEY написа:

Това технически неграмотно изпълнение ли е?  Преди и след всеки водомер трябва да има спирателен кран по норми и правила. Къде в България се случва това и можеш ли да покажеш снимка на този уникат-водомер.  

Има нещо, на кутията до новият водомер, което на мен ми прилича на изпускателен клапан. Вероятно е предвидено да се отваря при твърде високо налягане, за да не се повреди водомера. Мога да дам снимка, не сега, евентуално утре. Да напомня все пак, че не съм тук на разпит и темата не е техническа и че аз търся отговор, юридически обоснован, който би могъл да ми свърши работа и е различен от обикновеният канален ред с демонтирането за моя сметка, носенето по лаборатории и т.н., с които неща да трябва да се занимавам лично и за моя сметка. Ако исках ей така да си хортувам по техническата част, нямаше да я пускам темата тук и въобще нямаше да е с такава тематика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този клапан е обикновен изпразнител.   Преди и след водомера няма ли спирателни кранчета?  Може да ти се повреди примерно нещо у дома и трябва сам да можеш да си спреш водата. Никак не е сложна техническата част и не е нужно допълнително да се притеснява човек. Просто провери и помисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този клапан е обикновен изпразнител.   Преди и след водомера няма ли спирателни кранчета?  Може да ти се повреди примерно нещо у дома и трябва сам да можеш да си спреш водата. Никак не е сложна техническата част и не е нужно допълнително да се притеснява човек. Просто провери и помисли.

Не е невъзможно да има, но не на самият водомер, а на кутията(върху която е навит водомера в която кутия  влиза тръбата от улицата и излиза тази която влиза в имотът ми. Когато гледах обаче, не видях нищо освен описаното в предишният коментар. Всичката тая сган е поставена доста на тясно и да има нещо в повече, едва ли ще успея да го видя, камо ли заснема. Но е вероятно и наистина да няма, защото като питах за демонтажа, ми казаха че трябва да се спре водата от  централният кран на улицата. Дали е вярно, или са ме метнали, не мога да преценя. Има спирателен кран на тръбата, на частта, която е вече вътре в границите на моят имот. Май съм пропуснал да обясня в дългият ферман...Миналата година, когато за пръв път монтираха този външен спрямо имотът ми водомер, не демонтираха старият, който е модел още от времената на социализма, той си е на тръбата, която е в границите на имотът ми, в шахта направена още навремето специално за него. Още един път ще обясня, явно не си разбрала, ако и сега не схванеш няма да почетвъртвам. Когато съм спрял консуматорите на вода в домът си(чешмите, защото няма никакви други уреди, нямам автоматична пералня, няма съдомиялна и т.н. Нямам каквото и да се сетиш да питаш, затова не питай! ) новият водомер както си е редно спира да отчита каквато и да е консумация. Не върти бре, не върти, както си и трябва да бъде, никакви завихряния и други неща не го тревожат. Заспал е. Проблемът е когато пусна чешмата, т.е когато има консумация. Тогава не показва реалният й размер. С риск да стана досаден, водомерът от миналата година, който беше с по-класическа схема и със видим спирателен кран, показваше колкото трябва да показва, т.е действително потребеното количество и приблизително равно с показанията на старият ми и все още недемонтиран водомер от бай тошово време.  Ако имаше проблем с водомера поставен миналата година и  който смениха миналият месец, щях да пиша още миналата година сходна тема, а не сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По регламент - ако старата  водомерна шахта е до два метра от имотната Ви граница, нямат право да Ви изместват водомера в нова шахта в тротоара. Може старият  водомер в старата шахта още да работи и е добре да сравните  за себе си отчетите на водните количества.    Нямам идея колко съсобственици сте там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, NEY написа:

По регламент - ако старата  водомерна шахта е до два метра от имотната Ви граница, нямат право да Ви изместват водомера в нова шахта в тротоара. Може старият  водомер в старата шахта още да работи и е добре да сравните  за себе си отчетите на водните количества.    Нямам идея колко съсобственици сте там.

Няма съсобственици. Старият водомер, е буквално на сантиметри от външната стена на навес, която е и граница на имота ми. Значи мога да претендирам, че извеждането на друг водомер е незаконно и дори поставянето въобще на друг модел и може да се ползува онзи старият? Респективно, да не се налага да се занимавам въобще с този изведеният отвън и дали и какво показва?

грозна схема(пс. червената линия, продължаваща стената на навеса, е тухлена ограда, на останалата част от имота ми вляво от навеса):

схема.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...