Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Махайте се от ОББ, докато е време! Аз се радвам, че прекратявам отношения си с тия неандерталци! Първо, без да ме питат са задържали сума, която са я обявили за спестяване и поради това е блокирана и отказват да ми я дадат. Не стига това, ами не мога да си вляза в банкирането, защото:
- отново без да ме питат дали искам или не са въвели СМС-и с временна парола, които пристигат веднъж на високосна и които дори не можеш да премахнеш; Уж било изискване на ЕС, ама другите банки нямат такива простотии!
- през последните дни са направили тъпото им банкиране да работи само с гнусния Мухъл Погром, но не и с Лисицата. За последното съм абсолютно убеден, защото от години влизах в банкирането с Лисицата, а от днес изведнъж не може - малоумната им система не ме отчитала, че се опитвам да вляза там. Тъпата слива на телефона само си повтаряше заучения текст да съм сменял браузъра. 20 пъти ѝ обясних, че ползвам този браузър от години и досега проблем не е имало, казах ѝ да се обади на сисадмините да си оправят системата, но не - тя си знае нейното: Мухъл, та Мухъл! Подозирам, че няма идея какво е това сисадмин. Накрая даже имá наглостта да ми затвори!
Не стигат горните проблеми, ами за всяка операция, която направя през банкирането им, трябва да ходя до клон на банката, което обезсмисля интернет банкирането - затова са неандерталци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Валсо написа:

Махайте се от ОББ, докато е време! Аз се радвам, че прекратявам отношения си с тия неандерталци! Първо, без да ме питат са задържали сума, която са я обявили за спестяване и поради това е блокирана и отказват да ми я дадат. Не стига това, ами не мога да си вляза в банкирането, защото:
- отново без да ме питат дали искам или не са въвели СМС-и с временна парола, които пристигат веднъж на високосна и които дори не можеш да премахнеш; Уж било изискване на ЕС, ама другите банки нямат такива простотии!
- през последните дни са направили тъпото им банкиране да работи само с гнусния Мухъл Погром, но не и с Лисицата. За последното съм абсолютно убеден, защото от години влизах в банкирането с Лисицата, а от днес изведнъж не може - малоумната им система не ме отчитала, че се опитвам да вляза там. Тъпата слива на телефона само си повтаряше заучения текст да съм сменял браузъра. 20 пъти ѝ обясних, че ползвам този браузър от години и досега проблем не е имало, казах ѝ да се обади на сисадмините да си оправят системата, но не - тя си знае нейното: Мухъл, та Мухъл! Подозирам, че няма идея какво е това сисадмин. Накрая даже имá наглостта да ми затвори!
Не стигат горните проблеми, ами за всяка операция, която направя през банкирането им, трябва да ходя до клон на банката, което обезсмисля интернет банкирането - затова са неандерталци.

А защо български боклуци, собственика им не е ли чужденец?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото тия, дето бачкат там са българи. Чужденецът само прибира милионите и му дреме на ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Валсо написа:

Защото тия, дето бачкат там са българи. Чужденецът само прибира милионите и му дреме на ...

Тия дето бачкат по касите, от тях нищо не зависи, нито могат да си принудят работодателя да вложи в IT, нито да го просветят, коя платформа е най-качествена и сигурна. Те си вършат тяхната работа и толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си Windows и влизай през него... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Тия дето бачкат по касите, от тях нищо не зависи, нито могат да си принудят работодателя да вложи в IT, нито да го просветят, коя платформа е най-качествена и сигурна. Те си вършат тяхната работа и толкова.

Не говорех за касите, а за тия, дето са на телефона за обслужване на клиенти. Точно те имат пряка връзка със системните администратори и могат да им докладват за проблема.

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Инсталирай си Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що влязох с Firefox 69.0.3 през Win 10 без никакъв проблем. След малко ще пробвам и през линукса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Валсо написа:

Махайте се от ОББ, докато е време! Аз се радвам, че прекратявам отношения си с тия неандерталци! ..задържали сума, която са я обявили за спестяване и поради това е блокирана и отказват да ми я дадат. Не мога да си вляза в банкирането, защото:
-  без да ме питат дали искам или не са въвели СМС-и с временна парола тъпото им банкиране  работи само с гнусния Мухъл Погром ..малоумната им система, Тъпата слива , сисадмините ..Мухъл, та Мухъл! Даже имá наглостта да ми затвори- затова са неандерталци.

Първо не знам защо Неандерталец е обидно Африканецо ?  Каква е тази сума , която са ви задържали не става ясно. За данъци ли е такси ли е какво точно. Защо не пробвате с друг браузър да влезнете. SMS потвърждението и паролите са за ваша лична сигурноста на парите ви. Мисля ,че любезно са ти затворили ,но може би трябваше и да ви приканят учтиво да отидете на курсове по нормални човешки взаимоотношения , а защо не и на психолог Очевидно не знаете как да се държите с хора явно идва от вашият Африкански манталитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Alletheya написа:

Защо не пробвате с друг браузър да влезнете.

Защото не са те тези, които ще ми кажат какъв браузър да ползвам! Току-що си открих сметка в Райшмайзен, където няма такива простотии, а ОББ дгд!
За какво е сумата - не е важно. Важното е, че не са ме питали дали може, а направо са я задържали! Това е нагло своеволие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Валсо написа:

За какво е сумата - не е важно.

Банките имат установени по закон задължения.Те следват инструкции от НАП ако вие имате дължими данъци или задължения или ако ЧСИ ви е запорирал сметките и имуществото .Тези двете са най честите случаи на директни удръжки от сметки без да е нужно ваше съгласие. Има и ред други обстоятелства при които банка може да ви удържи и да се разпореди със парите ви без да ви пита. За това и ви попитах за какво е удържана сумата.Ако е за данъци това си е напълно законоустановен ред , които чрез подписа си при откриване на банкова сметка Вие се съгласявате с него и по закон давате абсолютните пълномощия на Банката да се разпорежда с парите ви.Не е виновна ОББ или тн всички банки правят това и са задължени да го правят от законодателя. М/у другото Българските банки са местата от където най често се крадат пари. Ако мислите ,че Райфайзен е някакво сериозно изключение от законите в тази страна управлявана от Мафия лъжете се . По добре си дръжте парите под дюшека ако не искате никой да не ви удържа нищо. Там е 100 000 пъти по сигурно от БГ банките.Ако искате ги дайте на мен. Аз да ви ги пазя ... в моето Елфско царство :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Alletheya написа:

Банките имат установени по закон задължения.Те следват инструкции от НАП ако вие имате дължими данъци или задължения или ако ЧСИ ви е запорирал сметките и имуществото .Тези двете са най честите случаи на директни удръжки от сметки без да е нужно ваше съгласие. Има и ред други обстоятелства при които банка може да ви удържи и да се разпореди със парите ви без да ви пита. За това и ви попитах за какво е удържана сумата.Ако е за данъци това си е напълно законоустановен ред , които чрез подписа си при откриване на банкова сметка Вие се съгласявате с него и по закон давате абсолютните пълномощия на Банката да се разпорежда с парите ви.Не е виновна ОББ или тн всички банки правят това и са задължени да го правят от законодателя.

Нищо общо с ЧСИ или данъци. Пропуснал съм предишни месеци да изтегля сума, останала в сметката и ония сами са си решили, че това било спестяване и са я задържали. Интересно какво е това "спестяване" в сметка, на която аз съм титуляр и не мога да си изтегля "спестяването"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Валсо написа:

Защото не са те тези, които ще ми кажат какъв браузър да ползвам! Току-що си открих сметка в Райшмайзен, където няма такива простотии, а ОББ дгд!
За какво е сумата - не е важно. Важното е, че не са ме питали дали може, а направо са я задържали! Това е нагло своеволие!

Значи, ако плащаш заем, ако изплащаш взета на лизинг стока, ако имаш удръжки наложени от ЧСИ, отделно дължиш сума от печалба от лихва(Дянков въведе данък печалба, върху лихвата ти. Не помня колко беше, май процент и половина, или нещо такова. Ако имаш примерно 5 милиона в банкова сметка и си си договорил 5% лихва, имаш печалба от 250000 лева, върху които ти се начисляват тия 1.5% задължение и дължиш тия пари на държавата) няма значение в коя банка оперираща на наша територия си. Та, вземи си проучи нещата, като нищо ще се окаже, че проблема не е в банката, а в теб лично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая просто ще се обадя на една стара приятелка на майка ми, която е адвокат и много бързо ще освободят парите. Само изчаквам да видя какво ще ми отговорят от управлението на банката и ако не ми хареса отговорът, насъсквам нея. Тя после ще им одере по 5 кожи, защото си взима хонорарите от наглеците и тия пари, дето са задържали, ще им излязат скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Валсо написа:

Интересно какво е това "спестяване" в сметка, на която аз съм титуляр и не мога да си изтегля "спестяването"?

Сметките имат ''данък '' поддръжка , откриване,  закриване на сметка .Закриването на сметка е цял филм. Ако закриете веднага има голяма такса.Ако пуснете за закриване в някои е ден в други месец в трети банки до 3 месеца се закрива,но пак трябва да ходите лично иначе ...такса..  Освен това сметките имат '''данък''  минимум наличност по сметка , такси за банкиране ,електронен подпис  тн. Все нещо са  ви прихванали. Банките са като Митницата .те работят по строго установен лист наречен Общи условия .Защо не ги прочетохте само към 300 страници са им и ги раздават безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Валсо написа:

Накрая просто ще се обадя на една стара приятелка на майка ми, която е адвокат и много бързо ще освободят парите. Само изчаквам да видя какво ще ми отговорят от управлението на банката и ако не ми хареса отговорът, насъсквам нея. Тя после ще им одере по 5 кожи, защото си взима хонорарите от наглеците и тия пари, дето са задържали, ще им излязат скъпо.

Я ти да не си детенце и още да живееш вкъщи при мама? Направо й оставете тя да се погрижи, че деткото и много импулсивен, и най-много да разсипе семейното имане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, sliderum написа:

Я ти да не си детенце и още да живееш вкъщи при мама? Направо й оставете тя да се погрижи, че деткото и много импулсивен, и най-много да разсипе семейното имане.

Човек не се ядосвай. Аз все още не знам какъв е точно проблемът на постващия. Никоя банка няма да запорира пари просто хей така. Просто гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...