Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 11 минути, AAUUXX написа:

Телевизор не се избира по форуми, тък като ще се гледа от вас вие трябва да изберете този който най ви допада като картина, избирате си магазин и сравнявате  на място моделите вписващи се в бюджета. Колкото до ОС, разбира се че Андроид е плюс, но в ниския си клас няма много смисъл от него. Нещата са както при телефоните с Андройд, за да работи всичко гладко си иска приличен хардуер. 

Благодаря!

Определено ще направя така :) ! Но исках да чуя мнението и на хората от форума.

В крайна сметка мисля да е колкото се може по-ново моделче на дадена марка,но и да мога да се впиша с бюджет около 1200лв за 43-50 инчов .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Radoslav Karacenov написа:

Благодаря!

В крайна сметка мисля да е колкото се може по-ново моделче на дадена марка,но и да мога да се впиша с бюджет около 1200лв за 43-50 инчов .

В този ценови клас Samsung и LG са най- изгодни като съотношение цена /картина, като това е лично мнение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Radoslav Karacenov написа:

Благодаря!

В крайна сметка мисля да е колкото се може по-ново моделче на дадена марка,но и да мога да се впиша с бюджет около 1200лв за 43-50 инчов .о 

Който и да вземеш от трите е с приблизително една и съща картина. Плюса е в Андроида при телевизорите хардуера няма разлика. Така че тоя "специалист" не го слушай Андроида ще ти върви съвсем нормално за телевизор. разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Андроида при телевизорите хардуера няма разлика. 

Ти вярваш ли в това наистина или го пишеш за да си опозиция? Как няма разлика хардуера, искаш да ми кажеш че той е един и същи в нисък, среден и висок клас?! Щеше да е хубаво да беше наистина така, но за жалост не е, но от къде да знаеш като си виждал какво има под капака на телевизор на картинка из нета само. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, AAUUXX написа:

В този ценови клас Samsung и LG са най- изгодни като съотношение цена /картина, като това е лично мнение. 

Кое ти е личното мнение единия от групата на шаро кат каже че деня е нощ и всички сте съгласни😂

преди 3 минути, AAUUXX написа:

Ти вярваш ли в това наистина или го пишеш за да си опозиция? Как няма разлика хардуера, искаш да ми кажеш че той е един и същи в нисък, среден и висок клас?! Щеше да е хубаво да беше наистина така, но за жалост не е, но от къде да знаеш като си виждал какво има под капака на телевизор на картинка из нета само. 

Знаеш ли какви са разликите в процесорите при по евтините и по скъпите модели на Сони ? Почти никакви.

Нямаш знания никакви не заблуждаваи хората с тъпизмите си 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съобщението е копирано от друг форум.

Внимавайте за UM серията от LG!

Противно на обещанията, дадени на националните журналисти по-рано тази година от представители на полския клон на LG Electronics, се оказва, че в най-новата гама от LCD телевизори на LG все още има противоречиви (меко казано) телевизори „псевдо 4K“, чиито параметри на изображението като резолюция, контраст или цветното възпроизвеждане определено е под средното ниво в 4K телевизионен клас. Има по-малко "псевдо 4К" телевизори от миналата година, но за съжаление все още ги има.

Работя върху набор от този тип модели, който трябва да излезе през ноември тази година

49-UM7400PLB: IPS RGBW pseudo UHD panel
43/49/55-UM7100: IPS RGBW pseudo UHD panel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Radoslav Karacenov написа:

Колкото до ОС, разбира се че Андроид е плюс, но в ниския си клас няма много смисъл от него. Нещата са както при телефоните с Андройд, за да работи всичко гладко си иска приличен хардуер. 

Добре че ги разбираш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pig написа:

Кое ти е личното мнение единия от групата на шаро кат каже че деня е нощ и всички сте съгласни😂

Знаеш ли какви са разликите в процесорите при по евтините и по скъпите модели на Сони ? Почти никакви.

Нямаш знания никакви не заблуждаваи хората с тъпизмите си 

Верно ли нямали разлика процесорите ? 

IMG_20191023_192038.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, AAUUXX написа:

Верно ли нямали разлика процесорите ? 

Аве тва са процесорите за обработка на картината. Отново си час ве :D

Аве пий си ракията и не се показвай по тия теми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве тва са процесорите за обработка на картината. Отново си час ве :D

А ти кой процесор търсиш, след като си в час ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

А ти кой процесор търсиш, след като си в час ? 

Mediatek се казва мойто момче. Той ти требе. Ама толкова си разбираш.

Оди пий още две три ракии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

Mediatek се казва мойто момче. Той ти требе. Ама толкова си разбираш.

Така се казва ама не и за Sony моето момче, правиш ли разлика между TV Box и телевизор? Това е последен пост с който ти отговарям, защото целта ти е спам и нищо повече! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, AAUUXX написа:

Така се казва ама не и за Sony моето момче, правиш ли разлика между TV Box и телевизор? Това е последен пост с който ти отговарям, защото целта ти е спам и нищо повече! 

На какви вещества влизаш в тоя форум я погледни тука ? трябва да минеш на по силни хапове.

https://www.displayspecifications.com/bg/model/47c210f5

Тежка ти е диагнозата.

@AAUUXX  Знанията са ти последна грижа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При избор на телевизор:

Определяш си максималния бюджет, който можеш да заделиш.

Спрямо бюджета, oтиваш в избраната техно бакалия и след предварително записани на флашка-спорт, филм или какъвто и да е файл с достатъчно тъмни сцени, музика.

Това заради обработката на бързите сцени, мор-а на съвременните тв-та, справянето им със сцени на тъмно (заради калпавите им подсветки) и...музиката, за да разбереш какво аджеба чете и може да възпроизвежда тоя тв. (Дори някои много добри модели не четът DTS-например)

В технобакалиите пускат демо сигнал и не се връзвай на това, което виждаш там. Тествай!  Инак като се върнеш с новата придобивка и я пуснаш на кабеларката ще устанеш с виснало чене.

Избираш възможно най-големия диагонал спрямо кинтите и тези ''изисквания" и си ти.

Това е най-общо казано, но е добра основа за избор на телевизор.

Вярвай ми, колкото повече четеш мнения по форуми и разни ревюта, по ще се объркаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Pig написа:

На какви вещества влизаш в тоя форум я погледни тука ? трябва да минеш на по силни хапове.

https://www.displayspecifications.com/bg/model/47c210f5

Тежка ти е диагнозата.

@AAUUXX  Знанията са ти последна грижа.

Този  е с такъв процесор, но не значи че няма телевизори с други процесори и също така не е вярна теорията ти, че процесора няма значение. В случая по отношение на Mediatek процесора си прав, прибързах със заключението си в горния пост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, AAUUXX написа:

Този  е с такъв процесор, но не значи че няма телевизори с други процесори и също така не е вярна теорията ти, че процесора няма значение

Всички Сонита са с Mediatek кое отново не ти е ясно. 

Нече няма значение процесора а дали е в модел от 1000лв телевизор или в модел от 3000лв.  разликата е незначителна  и Андроида работи еднакво.

Защото беше написал поредната си глупост че Андроида вървял единствено добре в скъпите модели а това не е така.

Не сравнявай телевизори и телефони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички Сонита са с Mediatek кое отново не ти е ясно. 

Това го видях подвеждането ми беше от Самсунгите в които си слагат техни процесори и както казах си прав за това. 

преди 2 минути, Pig написа:

Нече няма значение процесора а дали е в модел от 1000лв телевизор или в модел от 3000лв.  разликата е незначителна  и Андроида работи еднакво.

Защото беше написал поредната си глупост че Андроида вървял единствено добре в скъпите модели а това не е така.

Колко добре ще върви Андройд зависи от процесора и количеството рам памет, именно за това дадох за пример телефоните. Макар в случая да говорим за телевизор пак си важи същото. В нискобюджетните телевизори се орязва ОС за да работи добре на слабия процесор но това носи негативи не малко при ползване и се стига до купуване на TV Box в последствие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Колко добре ще върви Андройд зависи от процесора и количеството рам памет, именно за това дадох за пример телефоните. Макар в случая да говорим за телевизор пак си важи същото. В нискобюджетните телевизори се орязва ОС за да работи добре на слабия процесор но това носи негативи не малко при ползване и се стига до купуване на TV Box в последствие.

Пак ти казвам при Сонитата е без значение дали Андроида се намира в най евтиния модел от 1000лв или в най скъпия, защото процесорите са едни и същи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, skalata_73 написа:

При избор на телевизор:

Определяш си максималния бюджет, който можеш да заделиш.

Спрямо бюджета, oтиваш в избраната техно бакалия и след предварително записани на флашка-спорт, филм или какъвто и да е файл с достатъчно тъмни сцени, музика.

Това заради обработката на бързите сцени, мор-а на съвременните тв-та, справянето им със сцени на тъмно (заради калпавите им подсветки) и...музиката, за да разбереш какво аджеба чете и може да възпроизвежда тоя тв. (Дори някои много добри модели не четът DTS-например)

Благодаря!

преди 1 час, skalata_73 написа:

Вярвай ми, колкото повече четеш мнения по форуми и разни ревюта, по ще се объркаш.

Тази тема е точния пример ми се струва :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, че моделите на Sony от 2018 г, са с еднакви процесори (CPU).

И се поразрових малко. Но никъде не открих какъв е всъщност процесора  на следният модел (с Android OS):

Sony KD-55XF7596

Пише само че е 4 ядра, и 16 GB и толкоз. Странна работа.

Не ми се ровеше повече да издиря дали няма и други модели да "изскочат"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, oic написа:

Пише само че е 4 ядра, и 16 GB и толкоз. Странна работа.

Кое е странното дали е Mediatek 5893 или 5894 примерно 

преди 24 минути, oic написа:

Не ми се ровеше повече да издиря дали няма и други модели да "изскочат"

Като задълбаеш върху такива странности какво очакваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.10.2019 г. в 12:45, Димитър 59 написа:

Всичките са от ниския бюджетен клас.Но ако трябва да се подредят според качеството на картината,Сонито го слагаш последноно място.

Точно обратното е, ама карай....

на 23.10.2019 г. в 14:32, Димитър 59 написа:

Защото съм ги сравнявал от близо.Колко по-дълго се вглеждаш,все повече те привлича картината на Самсунга.Това дето казват,че Ел Джито,било по добро в черния цвят,в действителност не е така.При Самсунга черното е по-добро,по тъмно черно си е и с повече детайли в тъмните сцени,от колкото при Ел Джито.Сонито не го коментирам,защото пуснато успоредно с тях,бледнее по всички параграфи.

Ти си голям специалист колега.... Недей заблуждава автора на темата, Самсунг в ниските серии са много зле, пикселизацията да не говорим при лош сигнал. От трите телевизора Sony-то е най-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Viiipeer написа:

Точно обратното е, ама карай....

Ти си голям специалист колега.... Недей заблуждава автора на темата, Самсунг в ниските серии са много зле, пикселизацията да не говорим при лош сигнал. От трите телевизора Sony-то е най-добрия избор.

Не целя да заблуждавам никой.Сони за теб може за е най-добрият избор,за мен не е.Бяха най-добрата марка до преди 20-тина години.Бяха ми любима и на мен,но просто не могат да ме впечатлят през последните години.Не може да се каже за тях,че не са добри,но просто не изпъкват с нищо пред Самсунт и LG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Димитър 59 написа:

Не целя да заблуждавам никой.Сони за теб може за е най-добрият избор,за мен не е.Бяха най-добрата марка до преди 20-тина години.Бяха ми любима и на мен,но просто не могат да ме впечатлят през последните години.Не може да се каже за тях,че не са добри,но просто не изпъкват с нищо пред Самсунт и LG.

Супер, всеки си има мнение. Обоснови се ако обичаш, защото така поднесено  - това което казваш нищо не значи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Viiipeer написа:

Супер, всеки си има мнение. Обоснови се ако обичаш, защото така поднесено  - това което казваш нищо не значи.

А ти как си се обосновал?Направо  твърдиш че Сонито е най-добрия избор.Аз в горните си постове,поне съм писал защо мисля така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Х. Трифонова
      Атака на социалните служби от София  дошли в Плевен- на тема осиновяване пример дават с норвежци холандци американци защитават циганите и джендърството пазят си работните места и изпълняват поръки срещу българските деца и нация
    • от илия кочев
      Здравейте!!!!!!!!
      Имам нужда от помощ!!!!
      Имам лаптоп Sony Vaio VPCEJ2Z1E.
      Купен е втора употреба.
      Характеристики
      intel core i5 2430m
      Nvidia 410M 1GB
      8GB Ram
      1TB hard disk
      Windows 7 ultimate 64 bit
      Проблема е следния понякога когато сърфирам из интернет или играя някоя игра (cs go) Лаптопа ми замръзва (екран,светлини) и за да го оправя трябва да задържа бутона за изключване или пък става черен екрана.
      Рамта е тествана нищо и няма - Процесора е тестван нищо му няма - Видеото е тествано нищо му няма - Хард диска е купен наскоро и нищо му няма.
      Предложения на какво може да се дължи това ?
      Благодаря за вниманието!!!!!!!

• от silfidan
      Здравейте. 
      Пратиха ми снимка през Скайп и сега тази снимка не мога да я изтрия от галерията ми в телефона. 
      Изтривам я. Тя изчезва и след секунди пак се появява в телефона ми на същото място в Галерия.
       Каква е причината? Как да я изтрия? Възможно ли е да е някаква скрита проследяваща програма или нещо подобно? Взех да се притеснявам...не е нормално да се изтрива и пак да се появява.
      Ще прикача какво пише в Подробности на снимката, които се появяват след като плъзна снимката нагоре....

• от Boycho Atanasov
      Здравейте колеги, за първи път пиша тук с надежда за помощ... 
      Проблема е следния:
      Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 
      Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 
      Къде бъркам според вас... 🤔
    • от Dani 01
      Здравейте! Обмислям скоро да закупя телевизор, но понеже не съм много запознат с важните неща на които трябва да се обърне внимание реших да потърся вашата помощ. Телевизора ще е до 32 инча. Държа да има поне един HDMI port понеже мисля да закупя Chromecast с HDMI чрез който да предавам екрана от телефона/лаптопа на телевизора. Та въпроса ми е струва ли си и има ли други подобни устройства за тази цел? Бях го видял някъде за 30лв. Chromecast-а и цената ме устройва. 
      Понеже няма да сключвам договор за кабелна телевизия бих искал телевизора да има вграден тунер и посредством стайна антена да гледам свободните телевизии. Чрез вгадения тунер искам да избегна покупкатя на DVB-T приемник (декодер). Бях чел и за някакви джаджи, които често закупуват от Aliexpress и нещо свързано с KODI.... Чрез тази приставка хващат ли се други телевизизии освен свободните и има ли на българския онлайн пазар такава приставка на достъпна цена?
      Телевизора няма да е за стена... 
      Забравих да спомена че бюджета ми за телевизора е около 300лв.
      Спрял съм се на този - https://www.technomarket.bg/televizor/philips-24pfs5303-fhd-led-tv-09164399
      Какво мислите? 
      Съжалявам за многото въпроси! 
      Благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...