Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи трябва да се купи ефтин телевизор за стар човек, защото кинескопния изгоря днес. Не се търси нищо с екстри с интернет или друго такова. Най ефтиния до 200 лева. Мисля от Зора да купя има crown и finlux гледам. Кой от двата да взема. Главното е 32 инча  до 200 лева. 

https://zora.bg/product/32-fhb-4560

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наблегнете на изучаването на граматиката първо, за да не изглеждате еФтин отстрани.
В първия момент реших, че е някаква закачка заглавието, но няколкото изписвания ми показват, че бъркам...

И по темата: вие за този ценови диапазон вярно ли търсите мнения?
К`вото и да вземете е все тая - очаквате да имат разлики?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, има хора, които толкова могат да отделят. Не биха отказали да ги спонсорираш, вярвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да се вземе за тия пари, ще върши работа. Ама това "еФтин"..... прост народ лесно се управлява.:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, sliderum написа:

Саше, има хора, които толкова могат да отделят. Не биха отказали да ги спонсорираш, вярвам.

Къде видя да виня човека, че търси еФтино?
Акцента беше на това, че няма смисъл от търсене на мнения във форуми за това кой е по-добър.
Взима един, гледа се 3, 6, 8 години (или колкото изкара), хвърля се и се взима друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евтиният може да изкара повече от скъпия :) имал съм много случаи с други уреди. Кинескопният ми Нео от преди 15 г. още работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този силно ограничен бюджет избора е много малък и каквото и да се вземе ще е с големи компромиси във всяко отношение, но въпреки това вижте и моето предложение за нискобюджетен телевизор, макар и с 50лв отгоре над бюджета да е, мисля че си заслужава. 

https://m.emag.bg/televizor-led-tesla-32-81-sm-hd-32k337bh/pd/DLY47LBBM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Идея: За ~30лв. можеш да си оправиш кинескопния и ще изкара още 10 години без ремонт. За предвидения бюджет ще си вземеш рядко китайско говно, което след 2 години ще е в гюма. Като екран ще е HD Ready и картината му ще е видино по-гадна от кинескопа. И квадратчета ще дава.

Не си споменал нищо за източника на сигнал. Почти винаги старите хора са глухи и малките говорителчета на съвременните плоски изделия не стигат доникъде. Дори и днес ми казаха че ще ми донесат един такъв с издънени говорители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Филипов написа:

Като екран ще е HD Ready и картината му ще е видино по-гадна от кинескопа.

HD Ready е предимство спрямо 1920х1080 при гледане на ефирна телезия от само 720х576 пиксела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.12.2019 г. в 9:41, Белгиеца написа:

HD Ready е предимство спрямо 1920х1080 при гледане на ефирна телезия от само 720х576 пиксела.

И в какво е предимството? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, AAUUXX написа:

И в какво е предимството? 

Картината е по малко "разпъната" (upscale), от колкото на 1080p. И изглежда видимо по-добре от Full HD телевизор.

Но всичко е относително.  Защото, ако процесора за картината на TV, е по-добър, и съответно тя е по остра на Full HD телевизора (имаме и повече Mpx там).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.11.2019 г. в 22:17, lupis написа:

Евтиният може да изкара повече от скъпия :) имал съм много случаи с други уреди. Кинескопният ми Нео от преди 15 г. още работи.

Лупка пак инфото не ти е актуално както винаги. Когато я пуснаха тая марка просто зарибяваха пазара. След година две всичкото това качество си отиде на мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, mmm12 написа:

Лупка пак инфото не ти е актуално както винаги. Когато я пуснаха тая марка просто зарибяваха пазара. След година две всичкото това качество си отиде на мястото.

Хахахаха, голЕм си умник:lol6:Те и марковите вече не са това, което бяха, ама...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, lupis написа:

Хахахаха, голЕм си умник:lol6:Те и марковите вече не са това, което бяха, ама...

Лупка кво да правиш толкова си разбираш. Я сравни и нещо друго да стане още по-интересно.

Нямаш ли инфо за андроид например :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от Камен Петров
      Искам да питам телевизор дали може да бъде ползван за монитор.
      Примерно TV PHILIPS 32PHS4203/12
      Но имам впредвид да се ползва за монитор за графичен дизайн? Adone RGB и прочее изиквания. Понеже такива спецификации не намирам.
    • от Венцус
      Здравейте,
      Ако може някой да ми отговори, мога ли да свържа посредством блутут слушалки със саундбар  и така да слушам звука от телевизора?  Слушалки - Bluetooth Слушалки PowerLocus P1, саундбар - Sharp  HT-SB95, телевизор   LG 43UK6470PLC. Саундбарът се свързва лесно с телефона. Натискам бутона "блутут", след това "сдвояване" , саундбарът излъчва сигнал,  на телефона излиза  името и вече мога да предавам звук от телефона на саундбара. Обаче обратното не се получава - не  може да се предаде звукът от саендбара на слушалките. Възможно ли е блутутът на саундбара да е еднопосочен, само да приема сигнал, а да не може да предава. 
    • от bellerephon
      Здравейте,
      Възнамерявам да купувам нов телевизор и ми е нужна помощ от по-запознати в тази област от мен.
      Бюджетът ми е 1600-1700 лв, трябва да е 55 инчов, няма нужда да е curve и 3D. Ще гледам основно филми (през Plex) със свързано домашно кино към него (Sony 5.1), затова и звука му не е акцент за избора. Ще вържа и ps4 към телевизора, но не го взимам основно заради него.
      За момента съм се спрял на:
      Sony Bravia KD-55XG8596
      Samsung QE55Q60T
      SAMSUNG QE-55Q67R
      Гледах на живо първия и третия - цветове на Самсунга естествено са доста по-наситени, но черния цвят на Сонито (разбрах че има софтуерно затъмняване) е доста по-добро. Също плюс за Сонито е че поддържа Dolby Vision, докато Самсунга е с HDR10. Вторият телевизор е нов модел от тази година, би трябвало да е с по-изпипан QLED, може би.
      Моля дайте съвет кой от изброените си заслужава парите, има ли по-добро за този бюджет (примерно на LG) и софтуерите как са един спрямо друг - Tizen vs Android!
      Благодаря !
    • от Radoslav Karacenov
      Здравейте! Предстой ми да си закупя нов телевизор и понеже не съм много наясно с технологиите на телевизорите,бих искал ако може да дадете мнение 🙂 .

За сега съм се спрял на три телевизора, Сони,Самсунг и ЛГ, ако може да кажете нещо и за операционните системи (смартфона ми е с Андроид,ако има значение).

Ето ги и моделите на който съм се спрял:
      https://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xf7596-baep-smart-uhd-led-tv-09165227
      https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-49nu7172-uxxn-uhd-smart-tv-09164650
      https://www.technomarket.bg/televizor/lg-49um7400-smart-uhd-led-tv-09174919

Приемам и други предложения ако има 🙂

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване