Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте направих голяма грешка , като направих скрийшот на домашната си мрежа по време на тест със скороста на wifi със съответната програма.и доста хора я видяха кажете какво да направя..Аз изтрих моя коментар със снимката , като я редактират, но този който ми помагаше във форума ме цитира със скриншота ми и няма как да я изтрия.Писах му .Но той не е на линия ! Какво да правя1😫😫😫

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, www543 написа:

направих скрийшот на домашната си мрежа

И какво толкова се вижда на този шот? Ако си показал публичния си адрес....само ISP може да го смени (ако желае). Иначе всичко в LAN можеш да го промениш за няколко минути 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, street racer написа:

И какво толкова се вижда на този шот? Ако си показал публичния си адрес....само ISP може да го смени (ако желае). Иначе всичко в LAN можеш да го промениш за няколко минути 

Ами инсталираx na Телевизора Analiti test и дадох подробен тест и излизат няколко  IP  адреса  и  IPV нещо си не разбирам

Виждам.,че и Public IP номера е там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, www543 написа:

Ами инсталираx na Телевизора Analiti test и дадох подробен тест и излизат няколко  IP  адреса  и  IPV нещо си не разбирам

Виждам.,че и Public IP номера е там

Публичното ти IP какво е по договор динамично или перманентно? Иначе за другите неща  (LAN) - просто влез в рутера, забрани дистанционния контрол, смени името и паролата за контрол (както и тези за WiFi). Ако имаш отворени портове за някакви услуги в LAN, промени и там портовете и локалните IP-та за всеки случай

ПС: Защо, като пускате в публичното пространство такива неща не маскирате чувствителната информация? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, street racer написа:

Публичното ти IP какво е по договор динамично или перманентно? Иначе за другите неща  (LAN) - просто влез в рутера, забрани дистанционния контрол, смени името и паролата за контрол (както и тези за WiFi). Ако имаш отворени портове за някакви услуги в LAN, промени и там портовете и локалните IP-та за всеки случай

ПС: Защо, като пускате в публичното пространство такива неща не маскирате чувствителната информация? 

Няма да мога да се справя ! Не е за мен тази  работа .Най вероятно утре ще звъня на Виваком

В договора пише 

Публичен IP адрес:1статичен до 5 динамични!

Това пише!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, цъкни тука https://www.whatsmyip.org/

Запомни или си запиши някъде IP-то. После рестартирай вивакомското устройство. След като зареди, пак цъкни на https://www.whatsmyip.org/

Ако е различно, значи е динамично. Ако е същото, има абонати на Виваком и предполагам знаят какви адреси имат. Може да споделят. Едно време бяха динамични.

п.с. - Ако имаш NoScript, разреши whatsmyip.org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама какво ти пука че някой от другия край на страната ми знае паролата с която влизам в ви-фи, при положение че обхвата му е 20 - 30 метра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DebianBuster написа:

Ем, цъкни тука https://www.whatsmyip.org/

Запомни или си запиши някъде IP-то. После рестартирай вивакомското устройство. След като зареди, пак цъкни на https://www.whatsmyip.org/

Ако е различно, значи е динамично. Ако е същото, има абонати на Виваком и предполагам знаят какви адреси имат. Може да споделят. Едно време бяха динамични.

п.с. - Ако имаш NoScript, разреши whatsmyip.org

Ами направих, каквото ми каза и се оказа същите числа .Какво трябва да им кажа  точно,като им звънна , че не разбирам много от тези неща и не искам да изглеждам простоват

преди 4 минути, Без умствен капацитет написа:

ама какво ти пука че някой от другия край на страната ми знае паролата с която влизам в ви-фи, при положение че обхвата му е 20 - 30 метра

Не е там работата , а нещо по сериозно, като например да злоупотребят със твои данни и др.работи , например в  Deep Web.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

според мен си е параноя

Ами разбира се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, www543 написа:

Ами разбира се

Твоят адрес е единият от тези "до 5  динамични", така че да не ти пука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

Твоят адрес е единият от тези "до 5  динамични", така че да не ти пука.

току-що, www543 написа:

Какво трябва да означава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво трябва да означава?

Че на определени периоди от време, след рестарт на рутера ще се върти на WAN някой от тези 5 адреса. Направи другите неща, които ти написах за всеки случай и не се филмирай толкова. Така или иначе всички сме на показ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Че на определени периоди от време, след рестарт на рутера ще се върти на WAN някой от тези 5 адреса. Направи другите неща, които ти написах за всеки случай и не се филмирай толкова. Така или иначе всички сме на показ :)

Не мога да сменям тези пароли и други работи , в крайна сметка ще объркам нещо и пак трябва да ги викам тези от Виваком

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, www543 написа:

Не мога да сменям тези пароли и други работи , в крайна сметка ще объркам нещо и пак трябва да ги викам тези от Виваком

Оранжевите да не са махнали портала my.contact.bg? От там можеха да се правят елементарни настройки на техните сапунерки, дето ги дават..... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невероятно, какъв страх и мързел да свършите нещо сам. Под сурдинка, ще кажа, че до Вас не седи пернишки ръгбист с винкел в ръцете, който да Ви напука чутурата, ако нещо сгрешите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, доста грубо ще прозвуча, ама така става не само с интернет, а и с всичко, което ползваш и нямаш хал-хабер как да го употребиш и как работи. Е, на една кола да се качиш да караш, трябва ти кннижка и съответно изкаран курс. За да ти е мирна главата, взимаш собствената ти мрежа в твои ръце. Като не знаеш как - ръсиш боба или по-добре - да не ти пука. По-зле няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Оранжевите да не са махнали портала my.contact.bg? От там можеха да се правят елементарни настройки на техните сапунерки, дето ги дават..... 

Сега звънях на Виваком смениха ми IP адреса , но само това дали е достатъчно незнам!

Паролата си е същата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

голяма си паника, а дори незнаеш защо

Ами какво да правя параноик съм ! Това е нещо което най малко го искам, но си е вродено !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, има тема за конспирациите в една друга секция. Мисля ,че там би се почувствал в свои води.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На въпроса: Мога ли да отново уязвим към един вид проследяване?

Човека каза като се легнеш в сайта отново😫 Ами аз си ползвам редовно този форум и съм логнат автоматично.Че какво е файдата от тази смяна на IP _то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, www543 написа:

Сега звънях на Виваком смениха ми IP адреса , но само това дали е достатъчно незнам!

Паролата си е същата !

Достатъчно е! Успокой се. Паролата.....коя? Тази за безжичната мрежа ли? Нея винаги можеш да си я смениш - дори е препоръчително това да го правиш по-често....

5-6 клика са.....не вярвам "големите" ISP да са отрязали съвсем достъпа до клиентските устройстава....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, street racer написа:

Достатъчно е! Успокой се. Паролата.....коя? Тази за безжичната мрежа ли? Нея винаги можеш да си я смениш - дори е препоръчително това да го правиш по-често....

5-6 клика са.....не вярвам "големите" ISP да са отрязали съвсем достъпа до клиентските устройстава....

Да тази за безжичните мрежа.Но когато разбера със точност как мога да я сменя ще го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да тази за безжичните мрежа.Но когато разбера със точност как мога да я сменя ще го направя.

my.contact.bg>попълваш данните от договора....и имаш достъп до най елементарните настройки на устроството на оранжевите

Поне до скоро беше така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...