Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един въпрос могат ли да ми направят проблеми от Теленор, ако не си платя телефона този месец (телефон на лизинг и абонаментен план).Винаги съм си плащала редовно и ми остават само 9 вноски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Simona Yan написа:

Здравейте, имам един въпрос могат ли да ми направят проблеми от Теленор, ако не си платя телефона този месец (телефон на лизинг и абонаментен план).Винаги съм си плащала редовно и ми остават само 9 вноски

Е каква е тази сметка, че не може да я платиш???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Simona Yan написа:

остават само 9 вноски

По колко? Официални доходи имаш ли?

По въпроса - погледни си договора какво си подписала. Общо всето като с парното - минималната сума с която ще oлeкнеш е 300 лв. Над задължението ти, ако не стане предстрочно изискуемо цялото.  Стягай задник и не харчи пари за парцалки по нова година.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Simona Yan написа:

Говори с тях и им обясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, mmm12 написа:

Говори с тях и им обясни.

И какво да им обясни???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинска случка, от преди години:

Мой познат отива да си плати сметката в "Глобул" (сегашен "Теленор"). Касиерката обаче допуска грешка, и му взима една стотинка по-малко от това, което дължи. Той не забелязва на момента, просто си взима рестото и касовата бележка, без да ги проверява, и си се прибира спокоен в къщи. След известно време от оператора го уведомяват, че поради неплатено навреме задължение договорът му е прекратен, по негова вина. И тъй като е срочен, дължи като неустойка една солидна сума. Човекът е в пълен шаш, и отива да си търси правата. Разбират чия е грешката, но вече късно. В крайна сметка, след разправии се съгласяват да не му искат неустойка, ако той преподпише нов 2-годишен договор. Проблемът е обаче, че номерът му вече е даден на друг. А той си има малъг бизнес, произвежда и продава определена стока, и телефонният му номер е отпечатан на етикетите. Ако трябва да ги сменя - това са непосилни разходи ... И така. Не помня как се разреши случая, но ето - за една стотинка може да стане голям проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма как да стане, няма договори с такава клауза, а и е незаконно. Освен ако е било преди мнооооого много време това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Истинска случка, от преди години:

Мой познат отива да си плати сметката в "Глобул" (сегашен "Теленор"). Касиерката обаче допуска грешка, и му взима една стотинка по-малко от това, което дължи. Той не забелязва на момента, просто си взима рестото и касовата бележка, без да ги проверява, и си се прибира спокоен в къщи. След известно време от оператора го уведомяват, че поради неплатено навреме задължение договорът му е прекратен, по негова вина. И тъй като е срочен, дължи като неустойка една солидна сума. Човекът е в пълен шаш, и отива да си търси правата. Разбират чия е грешката, но вече късно. В крайна сметка, след разправии се съгласяват да не му искат неустойка, ако той преподпише нов 2-годишен договор. Проблемът е обаче, че номерът му вече е даден на друг. А той си има малъг бизнес, произвежда и продава определена стока, и телефонният му номер е отпечатан на етикетите. Ако трябва да ги сменя - това са непосилни разходи ... И така. Не помня как се разреши случая, но ето - за една стотинка може да стане голям проблем.

Извини ме, но приятелят ти те е метнал жестоко. Това няма как да стане, защото преди да му закрият каквото и да било ще го скъсат от звънене, ще получи известие за неплатена сметка. При първа неплатена фактура му се спират изходящите. При втора неплатена фактура му се спират входящите. При трета неплатена фактура услугата се закрива с неустойки. След това фирма изкупува дълга и започва да търси човек, който не го е платил. Ако той се направи на ударен и пред тази фирма следва едно дело, в което той е осъден поради неявяване и сумата става много прекрасна. Ако работи следва запор на заплатата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години нещата бяха малко по-различно. И той не ме е метнал. Беше описал случката във форум, и търсеше помощ - как да постъпи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

И какво да им обясни???

Ти откъде беше ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Преди години нещата бяха малко по-различно. И той не ме е метнал. Беше описал случката във форум, и търсеше помощ - как да постъпи. 

Напротив, същите бяха. 11 години работя в такава компания, това което са ти казали са вицове.

преди 1 минута, mmm12 написа:

Ти откъде беше ?

Ами имам профил и там всичко си пише, и не е фалшив. Само че това, какво общо има с питането на постналия темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Ами имам профил и там всичко си пише, и не е фалшив. Само че това, какво общо има с питането на постналия темата?

Има питащ но не си ти нали  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mmm12 написа:

Има питащ но не си ти нали  ?

Е той пита, а аз отговорих в няколко поста и коментара. Това мисля, че е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е той пита, а аз отговорих в няколко поста и коментара. Това мисля, че е достатъчно.

Не ми задавай тогава глупави въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mmm12 написа:

Не ми задавай тогава глупави въпроси.

Виж ако ще помогнеш със съвет на постващия помогни. Ако ще пишеш безмислени постове и ще се заяждаш не си намерип човека. Каквото трябваше да кажа по-горе съм го написал .Който иска нека да се пробва или пък да се консултира с адвокат. Аман от простащина в този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Аман от простащина в този форум

По-скоро...аман от простаци ... с по няколко профила!

Извинявайте за офф-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Виж ако ще помогнеш със съвет на постващия помогни. Ако ще пишеш безмислени постове и ще се заяждаш не си намерип човека. Каквото трябваше да кажа по-горе съм го написал .Който иска нека да се пробва или пък да се консултира с адвокат. Аман от простащина в този форум.

Простащанита лъха отдалече в тебе ! А философстването ти е без коментар в сяка една тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ...Alex&Vanko... написа:

Хахахах

Къде си работил като си у форума 24/7

Ако си мислиш, че работя във форума жестоко си се излъгал. Просто работата ми е свързана с компщтри и когато имам време пиша или помагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ...Alex&Vanko... написа:

Емчо що имаш няколко профила?

Имам само един профил и това е този, който е от 11 години. Може даже да се консултираш с Калин Карабойчев. Той даже ще ти и докаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тия не съм си имал вземане даване, но по принцип ако просрочиш плащане мисля че първо ти ограничават изходящите разговори, след това спират всички. Може да ти изпратят писмо че ако не платиш до някакъв срок ще те дадат на съдия изпълнител или направо да ти се обадят от фирма за събиране на дългове. Това в случай че си просрочил плащане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

С тия не съм си имал вземане даване, но по принцип ако просрочиш плащане мисля че първо ти ограничават изходящите разговори, след това спират всички. Може да ти изпратят писмо че ако не платиш до някакъв срок ще те дадат на съдия изпълнител или направо да ти се обадят от фирма за събиране на дългове. Това в случай че си просрочил плащане. 

Не, няма да го направят Теленов. Всеки един оператори си работи с фирми, които изкупуват дълговете. Те правят делата и те ти пращат съдия изпълнител ако се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Данни за задълженията

Това са данни за задълженията на потребителите във връзка с договори, сключени с Теленор, и предоставени услуги.

Такива данни са:

Информация за издадени фактури – дата, номер, падеж, дължими суми и др.;
Информация за предходни и текущи задължения;
Информация за начислени неустойки;
Информация за изпратени предупредителни съобщения или писма във връзка със задълженията на потребителите;
Информация за достигане или изчерпване на кредитен лимит;
Информация за спиране на възможността на потребителите да осъществяват изходящи повиквания с оглед неплатени задължения към Теленор;
Информация за ограничаване и/или спиране достъпа на потребителите до услуга/-и, с оглед неплатени задължения към Теленор;
Информация за отсрочване или разсрочване на задълженията на потребителя;
Информация за прекратяване на договорите с потребителите поради неплащане на задължения;
Информация за предприети действия по извънсъдебно или съдебно събиране на задължения на потребителите и др;
Информация за прехвърляне (цедиране) на дължими от потребителите суми на трети лица и др.

Такааа, явно има начин, както един колега спомена, обадете се на оператор, за предпочитане, защото разговорът се записва и няма как да "забравят", че се е провел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...