Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не ми зарежда определени сайтове

Препоръчан отговор

Здравейте,

от вчера имам проблем с определени сайтове като dsport.bg, webcafe.bg, forumnauka.bg и т.н., не ми се зареждат в браузъра. Изписва ми грешка ERR_CONNECTION_TIMED_OUT 

Пробвам през Microsoft Edge и Firefox- пак не се отварят. А, проблемът явно е в моята машина, та какво да направя??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо виж съдържанието на хост файла дали не съдържа някой от тези сайтове.

https://www.icn.bg/bg/help/spodelen-hosting-linux/uebsayt/kak-da-napravya-promeni-v-hosts-fayla/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би е добра идея да:

1. Проверите настройките на защитната стена и ако трябва да я изключите за теста.

2. Да рестартирате рутера (и да му погледнете и неговите настройки - DNS и прочие).

3. Да си проверите настройките на мрежовата карта - пак DNS и прочие

4. Да проверите в браузърите и в регистрите да не се е задал някакъв proxy server настройка и ако да, да я премахнете.

5. Да проверите, както каза lupis съдържанието на файла HOSTS.

6. Да проверите за зловреден софтуер например с Malwarebytes Anti-Malware.

7. Да видите дали през CMD може да пуснете ping до съответните страници и пак оттам да изчистите кеш файла и грешните мрежови протоколи с командите:

ipconfig /flushdns и netsh winsock reset

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В хост файла не се съдържа никой от тези сайтове

Защитната стена съм я изключил

Нямам рутер, с кабел съм

Не се е задал прокси, в настройките на компа са изключени настройките за прокси

Когато пусна пинг ми дава това:

Pinging dsport.bg [185.80.1.197] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 185.80.1.197:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало антивирусната да ми блокира хостове за изображения. Провери и дали тя не е инсталирала някакъв нов модул, който да е причината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Myanmar написа:

На мен ми се е случвало антивирусната да ми блокира изображения. Провери и дали тя не е инсталирала някакъв нов модул, който да е причината.

Изключил съм всички щитове на Аваст-а. Иначе, как да проверя???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, васил козарев написа:

Изключил съм всички щитове на Аваст-а. Иначе, как да проверя???

Следвайте инструкциите на B-boy/StyLe/. Аз просто направих предположение. В контролния панел в списъка с програмите вижте дали има нещо ново и непознато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е при теб. При мен зарежда първите два, но последния не. Може да има забрана да се отварят от дадени мрежи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай, може да имат някакви проблеми или да си правят профилактика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Проблемът не е при теб. При мен зарежда първите два, но последния не. Може да има забрана да се отварят от дадени мрежи.

И трите се отварят при мен. Дали не е редно сега аз да кажа:

Цитат

Никакъв проблем няма с тях. Почвам вече да се плаша, какъв интернет използвате и на коя планета сте?? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, B-boy/StyLe/ написа:

И трите се отварят при мен.

Нека да изчака няколко дни и да тества пак. Причините може да са от различно естество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, васил козарев написа:

На близу съм, оптика, 100mbs ...

Това не беше към вас. Беше закачка с колегата. :)

А иначе не сте отговорили на другите подточки за които съм попитал. Също е добре да прикачите лог файлове от FRST:

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има DNS на Google, но не се използва алтернативен DNS. Не вярвам това да е причината, но все пак го добавете така:

https://www.howtogeek.com/164981/how-to-switch-to-opendns-or-google-dns-to-speed-up-web-browsing/

Добавете 8.8.8.8 като първи и 8.8.4.4 като алтернативен.

След това за да опростим почистването на DNS кеша:

Изтеглете fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (C:\Users\Vasko\Downloads)

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Вижте дали проблема остава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сложихте ли алтернативен DNS адрес?

Прикачете и един лог от Minitoolbox: (сложете всички отметки и натиснете GO)

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ми изглежда наред. Казвате, че сте изключили защитните програми, но според Security Center-a на Windows avast! работи в момента:

AV: Avast Antivirus (Enabled - Up to date) {8EA8924E-BC81-DC44-8BB0-8BAE75D86EBF}
AS: Avast Antivirus (Enabled - Up to date) {35C973AA-9ABB-D3CA-B100-B0DC0E5F2402}

Може да деинсталирате и McAfee WebAdvisor за теста. Пък и без това avast мисля, че имаше алтернативен модул за сканиране на съдържанието в търсачката по репутация. Пък и повечето модерни браузъри използват и базата данни на Google Safe Browsing и McAfee WebAdvisor става излишен.

Има и една забрана в настройките на Mozilla, но едва ли ще е и от това, щом проблема е във всички браузъри. Все пак за да я премахнете използвайте новия fixlist:

fixlist.txt

Ако проблема не се оправи няколко дни според мен е добра идея да попитате и доставчика си какво мисли по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване