Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

https://gotvach.bg/

Говоря за интерфейса и за възможностите на сайта.

Интересува ме, някой ако отдели време да ми го обясни в стъпки от 1 до колкото трябва.

Всичко сам ще правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Камен Петров написа:

в стъпки от 1 до колкото трябва

На така формулиран въпрос, отговорът е: сам няма да се справиш, плащаш си и получаваш сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче трябва да си готвач. Ако не можеш да готвиш, няма как да направиш такъв сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

На така формулиран въпрос, отговорът е: сам няма да се справиш, плащаш си и получаваш сайт.

Ще се оправя, стига да знам точните стъпки. Просто не съм се занимавал отдавна с WP. модифицирал съм теми от-до (зависи и от темата) Добре как да го формулирам? ОК.

Основните неща, които ме интересуват са да има система за точкуване, за рангове, автоматична. Постребителите да могат да качват материали, въобще да работи на принципа на готвач.бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На пръв поглед изглежда като поне месец-два работа за цял екип хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Backend и frontend познания по програмиране имаш ли? И то не базови, трябва да си доста опитен програмист, за да създадеш нещо такова и то сам.

Ако имаше, нямаше да задаваш такива въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак толкова като готвач.бг , не нямам, но долу-горе мога да го направя. Аз ви питам за стъпките, защото аз не съм се занимавал с това година и половина.

Давам пример:

Стъпка 1: Избирам си ВП тема.

И да, в момента имам слаби познания, но аз винаги съм си правил нещата по уроци и туториали.

Затова питам, как да поясня повече, ти ми кажи какво и какво ми трябва, аз ще си намеря как да го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам познанията ти започват и свършват в областта на WP темите. А такава структура, каквато искаш ти с една гола тема е до никъде. Трябват ти познания по javascript, по html, по php... И както @killchain написа по-горе - работа за екип за поне месец-два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че и вие не знаете какво точно трябва. Ест. че се използват тези програмни езици, то това го знаят и децата.

Освен тези, които изброи аз не знам други да са необходими за ВП. Аз не питам това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Камен Петров написа:

Ще се оправя, стига да знам точните стъпки. Просто не съм се занимавал отдавна с WP. модифицирал съм теми от-до (зависи и от темата) Добре как да го формулирам? ОК.

Основните неща, които ме интересуват са да има система за точкуване, за рангове, автоматична. Постребителите да могат да качват материали, въобще да работи на принципа на готвач.бг

Днес Wordpress разплага с една камара възможности, много е важно обаче да знаеш точно какво искаш, ако имаш и познанията за съответната платформа, не виждам какво ще ти попречи.
Да видим :

1. Намираш си стабилна хостинг услуга.
2. Наемаш си подходящ домейн.
3. Инсталираш Wordpress(Например, но може и joomla, drupal...
4. Влизаш в админ панела и си търсиш при плъгините каквото ти трябва...
...кофтито че повечето орязани и се искат пари за пълните версии но и има начини да се заобикалят ограниченията в известна степен.
5. Тук вече зависи от това какво искаш да направиш и по-важното дали е възможно на wordpress или платформата която решиш да ползваш, затов започнах с думите "Трябва добре да знаеш и планираш кое как, къде, защо, колко и т.н.

преди 10 минути, killchain написа:

На пръв поглед изглежда като поне месец-два работа за цял екип хора.

Не думай...

преди 4 минути, Raze написа:

Backend и frontend познания по програмиране имаш ли? И то не базови, трябва да си доста опитен програмист, за да създадеш нещо такова и то сам.

Ако имаше, нямаше да задаваш такива въпроси.

Айде и този специалист се изказа...
...пак...
..какво програмиране те е подгонило теб?
Човека пита за Wordpress а той не изисква такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Bubles, точно за това питам, някой все пак разбра.

Но аз питам по конкретно, ако някой е запознат и иска да ми отдели време, моля ще благодаря.

Ето примерно за какво да търся за да има автоматична система за точкуване. На принципа на Готвач БГ. Даже не знам дали системата им е автоматична всъщност. Пуснал си материал получаваш примерно 10 точки, сложил си снимка, получаваш 5 точки, сложил си видео, получаваш 50 точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Като гледам познанията ти започват и свършват в областта на WP темите. А такава структура, каквато искаш ти с една гола тема е до никъде. Трябват ти познания по javascript, по html, по php... И както @killchain написа по-горе - работа за екип за поне месец-два.

Стига вече с тия програмирания!
Съгласен съм че с една гола тема нищо не става, но нитпо сайта който е даден за пример е нещо което даизисква познания по програмиране, нито човека ви пита такива неща.
Още повече цял екип, според вашата логика аз тряя да съм някакъв вундеркинд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, Bubbles написа:

Още повече цял екип, според вашата логика аз тряя да съм някакъв вундеркинд

А ние трябва да сме ясновидци какво си ти. Има едно нещо - казват му портфолио.
Чак след това може да подскачаш като ощипана мома.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Камен Петров написа:

@Bubles, точно за това питам, някой все пак разбра.

Но аз питам по конкретно, ако някой е запознат и иска да ми отдели време, моля ще благодаря.

Ето примерно за какво да търся за да има автоматична система за точкуване. На принципа на Готвач БГ. Даже не знам дали системата им е автоматична всъщност. Пуснал си материал получаваш примерно 10 точки, сложил си снимка, получаваш 5 точки, сложил си видео, получаваш 50 точки.

Е не е трудно, ако ще е с Wordpress  има плъгини за рейтинг, вече настройките и точно кой плъгин си зависи от това какво точно ти трябва.

преди 2 минути, DarkEdge написа:

А ние трябва да сме ясновидци какво си ти. Има едно нещо - казват му портфолио.

Това какво общо има? Имам си уебсайт който съм изградил съвсем сам, в началото беше върху джумла, но още преди години я захвърлих и минах изцяло на phpbb днес вече мисля за версия върху wordpress  но както казах и по-горе трябва план  за да се знае какво, къде и как да се прави, а аз със времето съм доста скаран особено напоследък.
И преди да ми кажеш "БА то phpbb то какво има толкова да му пипаш, ще ти кажа - Има, сам си пиша персонализираните страници щото няма такива плъгини за phpbb които да позволяват да сложиш видео с информация, или флаш игри и т.н.
Вервай ми играчка си е.
Екип не ми е трябвал никога, винаги съм разчитал единствено и само на себе си.

И отново дадения за пример сайт от автора не е нищо специално, просто блог с възможност за регистрация, оценка и коментар, толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

И преди да ми кажеш "БА то phpbb то какво има толкова да му пипаш, ще ти кажа - Има, сам си пиша персонализираните страници щото няма такива плъгини за phpbb които да позволяват да сложиш видео с информация, или флаш игри и т.н.

преди 1 час, Bubbles написа:

Стига вече с тия програмирания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е за смях или да се скриеш дълбоко под леглото.
Ама ай стига си ми говорил за писане! Не, не, нее, то не е програмиране.
Народът е казал: Три пъти  мери, веднъж режи!
Също е казал: "Три пъти го режа и все късо идва..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш си подходящи плъгини и платена тема, и си ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Мисля, че не е никак трудно да се направи подобен сайт с wordpress. Естествено ако искаш да се пише от нулата ще ти трябват много сериозни познания.

Ето какво трябва да направиш:

1. Намираш template (платен или безплатен). Такъв който най-много отговаря на изискванията. Примерно този според мен има всичко от което се нуждаеш - http://www.ongoingthemes.com/quickrecipe/recipe/baked-garlic-and-chilli-prawn/

2. Правиш  списък със всички екстри които искаш да притежава сайта (примерно: да има бутон за споделеяне във ФБ, да има опция за оценка на обявата, да има опция за запазване на обявата в профила, да има опция за регистрация на потребители и т.н. и т.н.)

3. Инсталираш WP и темплейта който си избрал.

4. Започваш да търсиш plugin-и за всяка една от екстрите които искаш да притежава сайта. Плъгини има буквално за всичко.

Ако не можеш да се справиш с нещо - пишеш във фейсбук групата Wordpress България и ще ти помогнат. https://www.facebook.com/groups/wordpressbg/

След като намериш хубав теплейт и инсталираш wordpress остава ден -два работа за намиране на подходящи плъгини (трябват ти 3-5 броя) и да се преведат някой неща по темплейта (не е трудно, има плъгини и за тази цел) и си готов. :) Всичко търси на английски (темплейти, плъгини, решаване на проблеми+българската група и ще се справиш!) :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави се много елементарно, ако си се занимаваш с Wordpress. Инсталираш си само плъгинтът Elementor и нещата стават много лесно. Задължително трябва да имаш хостинг и домейн.

За елементора мога да ти дам доста видеоуроци. На английски са, но се разбира какво трябва да се прави. За Wordress също.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Емил Костов написа:

Прави се много елементарно, ако си се занимаваш с Wordpress. Инсталираш си само плъгинтът Elementor и нещата стават много лесно. Задължително трябва да имаш хостинг и домейн.

За елементора мога да ти дам доста видеоуроци. На английски са, но се разбира какво трябва да се прави. За Wordress също.

Мерси, но Elementor го ненавиждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Камен Петров написа:

Мерси, но Elementor го ненавиждам.

Не знам какво точно ненавиждаш на елементор. Абсолютно елементарен pagemaker. Всичко се вижда на момента. Дава прекрасни възможности. Съвместим е с едни от най-добрите безплатни теми Astra и OceanWP, да не говорим, че Astra дават и готoви сайтове. Направен и прекрасно да работи с WooCommerce.

Ако нямаш умения в HTML5, CSS3, JavaScript, PHP то WP+Elementor ти е най-лесният начин за да направиш такъв сайт.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Камен Петров написа:

Просто не съм се занимавал отдавна с WP.

Не е и нужно. Той не е създаден за хора, които разбират. Инсталираш и ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Не е и нужно. Той не е създаден за хора, които разбират. Инсталираш и ползваш.

Искашe да кажеш Е създаден за хора, които не разбират HTML,CSS, PHP.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bubbles е изброил стъпките.

току-що, Емил Костов написа:

Искашe да кажеш Е създаден за хора, които не разбират HTML,CSS, PHP.....

А ти какво прочете? oh my god wow GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...