Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Става въпрос за снимки, които самият телефон е повредил. Когато ги кача на лаптопа излизат по същия начин, по които и на телефона, а именно - на ленти *в най-добрия случай*, а повечето от тях дори са изтрити целите или половината. Търся програма, която да поправя подобни снимки (ако въобще има такава). Прикачвам примерна снимка. Не съм компетентна по темата и ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Благодаря !

ne 224.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програма която да възстановява изтрити като съдържание снимки не знам да има, обаче за да е се случва най добре да се поправи или смени телефона щом като той е виновния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има програми за възстановяване на изтрити снимки, стига след като е снимано, да не е записано нещо друго на тяхно място. Но така като гледам резултата си мисля, да вземеш да видиш колко свободно място имаш на телефона.  Да не би от там да идва проблема, макар че честно казано не съм срещал случай, когато файл се записва върху друг , като по тоя начин се затрива стария.  Поне не без и някакво известие от страна на операционната система.  Но за всеки случай си виж свободното място на телефона - и вградената памет и картата памет, ако имаш такава. Може просто да нямаш достатъчно място за записване на снимки.  В тоя ред на мисли, добра идея е снимките да се качват в облак, за да не се пълни телефона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неправилни настройки на телефона и/или светкавицата. Може и да е повреден. Няма оправяне.

Ако имаше, навремето ония от БНТ щяха да "успеят" да снимат слънчевото затъмнение... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобна снимка няма как да се оправи, така е записана/снимана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимките на карта памет ли се съхраняват или на вътрешната памет на телефона?

Някога тези снимки били ли са цялостни и кога се появи проблема с тях?

Ако сега направите снимка - тя коректна ли е или отново е така?

На компютър може да пробвате колкото може повече програми за разглеждане на снимки дали виждат едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е дефект в мемори картата или телефона. Не може да се оправи с програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, plamen_petrov_80 написа:

Снимките на карта памет ли се съхраняват или на вътрешната памет на телефона?

Някога тези снимки били ли са цялостни и кога се появи проблема с тях?

Ако сега направите снимка - тя коректна ли е или отново е така?

На компютър може да пробвате колкото може повече програми за разглеждане на снимки дали виждат едно и също.

Благодаря на всички за бързите отговори.

Снимките са в карта памет. В момента на снимане и много години след това бяха цялостни. Това се случи с тях много години след тяхното заснемане. В телефона има снимки от 2010г. Ползван е до средата на 2019, но си снима като нов, снимките излизат нормално. (Телефона е samsung s4 mini, ако има някакво значение.) Изглежда, че проблема е само при снимките от картата памет.

Също така преди да отворя снимката на цял екран отдолу тя излиза цяла (и на лаптопа и на телефона).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качете няколко снимки в интернет като файлове за сваляне (може дори в архив да ги вкарате) - примерно в dox.

Може би е добре да се направи пълен имидж на картата памет и там да се тества каквото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, inupiack написа:

Също така преди да отворя снимката на цял екран отдолу тя излиза цяла (и на лаптопа и на телефона).

Тези изображения са от тъмбнейл файла. Тово са малки файлчета, които са създадени когато снимката още не е била повредена. Намират се в скрита папка и ОС ги ползва за превю на снимки и видео. 

Снимки са ми се повреждали по подобен начин на един хард диск и така и не намерих начин да ги възстановя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, inupiack написа:

В момента на снимане и много години след това бяха цялостни. Това се случи с тях много години след тяхното заснемане. В телефона има снимки от 2010г.

Луда работа ... :cantbelieve: . Как ще държите 10 години снимки в телефона бе, хора, акъл имате ли?!? Тя мемори картата няма толкова живот. 

Снима се, след това всяка една ценна снимка се копира, поне на още едно място. точно за в такива случаи, ако се повреди оригиналът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, inupiack написа:

В момента на снимане и много години след това бяха цялостни.

10 часа по-късно истината се появява на хоризонта! ;)

какво ли ще излезе утре? То не било снимки, а димки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, inupiack написа:

Благодаря на всички за бързите отговори.

Снимките са в карта памет. В момента на снимане и много години след това бяха цялостни. Това се случи с тях много години след тяхното заснемане. В телефона има снимки от 2010г. Ползван е до средата на 2019, но си снима като нов, снимките излизат нормално. (Телефона е samsung s4 mini, ако има някакво значение.) Изглежда, че проблема е само при снимките от картата памет.

И все пак - няма да е лошо да опитате както колегите са ви посъветвалида направите  backup на цялата карта памет на телефона и след това да я подмените с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг начин за съхранение, който обикновено надживява всякакви дискове, карти памет и облаци - на хартия :) Аз имам доста важни снимки на хартия и дори някога да му се иска на човек пак да има цифрово копие, може да я сканира, снима и така нататък. Дори се сещам, че преди десетина години тук си бях сложил една чернобяла снимка за аватар, когато бях на 20 години :)  Та хартията е най-сигурния носител, стига разбира се някое куче да не я оръфа или да стане нещо друго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветовете се изменят с времето на хартията, пък и като си поръчаш от интернет като една съседка да ти ги вадят на фотографска хартия, там нищо не контролираш и няма как да познаеш предварително какъв ще е резултатът.
Ама добре и на хартия да има снимки, не всичките де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Жълто в черно се менява - стихове авторово актуални снимки Плевен А.Х.Т. sekirata cekupama

• от Анита Христова Трифонова
      Събуди се народ мой - музика текст изпълнение снимки клип авторово А.Х.Т. sekirata 
    • от силвия димитрова стефанова
      Може ли да ми помогнете с тази програма как да използвам указателите. 
      Ето го условието:  
      Да се напише програма на С/С++ (за 50 точки), която реализира малка информационна система
      за книжарница. За тази цел е необходимо да се създаде масив от книги (записи със следните
      данни):
      - Име и фамилия на автора (един стринг)
      - Наименование – заглавие (стринг)
      - Артикулен номер (число)
      Програмата да предлага на потребителя меню за работа със следните възможности:
      1. Добавяне на нов запис (книга)
      2. Търсене на книга по артикулен номер
      3. Сортиране на книгите по фамилия на автора (извлечена от стринга)
      Задачата да се реализира с функции и предаване на параметри чрез указатели. Ако се добави
      четене на масива и запис на масива във файл, то точките се увеличават с още 10 бонус точки.
      #include <iostream> #include <Windows.h> using namespace std; const int n = 30; int num = 0; struct MyStruct { char ImeAvtor[30]; char FamAvtor[30]; char Zaglavie[30]; long int ArtikulenNomer; }grupa[n]; void addZapis(); void searchBook(); void addZapis() { int br; cout << "\n Брой книги "; cin >> br; for (int i = num; i < num + br; i++) { cout << "\n\t Въведете данни за книга №" << i + 1 << endl; cout << "Име и фамилия на автора: " << endl; cin >> grupa[i].ImeAvtor>>grupa[i].FamAvtor; cout << "\n\t Въведете заглавие: "; cin >> grupa[i].Zaglavie; cout << "\n\tВъведете артикулен номер: "; cin >> grupa[i].ArtikulenNomer; } num = num + br; } void searchBook() { int flag = 0; long int TarsArtNomer; cout << "\n Въведете търсения артикулен номер: "; cin >> TarsArtNomer; for (int i = 0; i < n; i++) if (TarsArtNomer == grupa[i].ArtikulenNomer) { cout << "Име и фамилия на автора: " << grupa[i].ImeAvtor<<grupa[i].FamAvtor << endl; cout << "Заглавие: " << grupa[i].Zaglavie << endl; cout << "Артикулен номер: " << grupa[i].ArtikulenNomer << endl; flag++; } if (!flag) cout << endl << "НЯМА ТАКАВА КНИГА!!!" << endl; }  
    • от Boiko Borisoff
      Здравейте!Без да искам съм изтрил около 30-40 снимки от телефона (бяха на SD card) както и да е върнах снимките с едно приложение от Google Play, но забелязах,че са замаглени (КАЧЕСТВОТО НА СНИМКИТЕ БЕШЕ ДОБРО И ОРИГИНАЛИТЕ ПО ПРИНЦИП СА ЧИСТИ).Въпроса ми е има ли начин да ги върна default и ако да какъв е?
    • от georgi999
      Здравейте бих се радвал ако някой ми помогне по един проект , По тези 3 въпроса трябва да се реализира. Например Темата е софтуер обслужваш фитнес център ,може и по ваш избор тема. 3те въпроса са.
      1.спецификация на изискванията
      2.цена на софтуера
      3.валидация на софтуера.
      Това е бих се радвал ако някой ми помогне . дори и по 2 изречения да е достатаъчно е
  • Дарение

• Добави ново...