Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам апартамент,който давам под наем.Но сега наемателите спират с плащанията с оправдания покрай Корона вирус.

Как да постъпя в момента с оглед на ситуацията сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Svetlana Pukalova написа:

Здравейте.Имам апартамент,който давам под наем.Но сега наемателите спират с плащанията с оправдания покрай Корона вирус.

Как да постъпя в момента с оглед на ситуацията сега.

Според договаора, който сте подписали. Или подписвате анекс, със съответните клаузи и промени.

Аз плащам наем за едно помещение (производствено) на частно лице. Подписахме анекс, според който за март и април ще плащам 70% от договорения наем, при условие, че плата наема за април авансово. Елементарно е. Ако нямате официален договор, наемателя може да не ви плати нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на твое място, бих прочел какво пише в договора и ще действам според договора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а плащат ли тока,

преди 7 минути, Svetlana Pukalova написа:

Имам договор който е стандартен.

и аз имах отдавна проблем с такива - и си спомням че ми казаха че делата са стандартни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как по точно се оправдават с коронавируса - че са болни от него ли?!

Щом като ти ползват апартамента са длъжни да си плащат за това!

След като имаш договор аз на твое място бих поговорил с адвокат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като титуляр на имота - можеш да поискаш електрото да им спре тока, молбата е стандартна - спират го за седмица

и те сами се изнасят, малко е гадно, но закона го позволява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко години са ти наематели и досега имало ли е проблеми? Ако не - помисли да отстъпиш нещо, може хората да са без работа, може и да имат извънредни разходи.Всичко се случва. Но докато намериш други ще изгубиш 2 наема, а и разправии ще имаш. Така че ако е някакво временно затруднение, пробвай с разсрочване на суми до 1 - 2 наема. Примерно 2 - 3 месеца да плащат по половин наем и другите след няколко месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш полицията те да се разправят с тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, adersa написа:

Викаш полицията те да се разправят с тях

Няма как да се намеси полиция в частно-правен спор.

преди 4 часа, Svetlana Pukalova написа:

Няма такова животно - стандартен договор.Въпросът е в договора има ли клауза за форсмажорни обстоятелства.

Предложението на Филипов звучи много разумно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светланке, в момента положението в цяла Европа е такова че никой нищо не знае какво и как.
Затова говори с хората, още повече както ти казаха и по-горе ако са ти наематели отдавна и са свестни хора после трудно ще намериш други като тях щото повечето са... ...не ми се обяснява какви.
Тука е същото мазало, хазяи реват за наеми, хората обаче не могат да работят  и да си плащат, някои опитват да водят дела, други с полиции, но в край насметка държавата защитава наемателите защото на всички е ясно че нямат доходи като не могат да работят.

Има и такива дето стигат до крайности но това са идиоти.

Извод - От глад нема да умреш, ясмо че парите от наема са ти добър допълнителен доход, ама на криза е и то каква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря на всички,които са писали по моя проблем.

Сега ще се опитам да обясня случая по-подробно.Имам апартамент на мое име който започнах да давам под наем от февруари т.г.

Тъй като работя в чужбина реших да се свържа с брокерска фирма която се занимава и с управление на имота.Свързах се,имаше разговори и

се стигна до подписване на договра.

Намериха за една седмица наематели,млада двойка.

Платиха наема с малко закъснение.Чаках втория наем нооооооо.Оказа се,че двойката са се разделили.Останала е младата дама там само.

От фирмата брокер казаха,че ще я гонят,ама не се знае могат ли сега в тази ситуация.

Говорих и с младата дама,не  и били платили заплата за март м./наема трябва да се плати до 5 число/,което ме съмнява.

Тока още не е платен,срока е до 10март.

Аз не чакам на този наем за да се издържам.Просто си мисля дали Дамата просто не  използва ситуацията за да си прави каквото иска.

Съмнявам се,че ще може да си плаща наема и сметките сама от тук нататък.Обеща,че ще плати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.03.2020 г. в 21:27, Svetlana Pukalova написа:

В стандартните договори е описано какво се случва, ако една от страните не изпълнява задълженията си по него - примерно, не плаща наема.

От друга страна, ти можеш да решиш да изчакаш или да ѝ опростиш наема, с оглед ситуацията. Но решението е твое .

И в двата случая не виждам с какво можем да ти помогнем тук, във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Svetlana Pukalova написа:

казах ти и аз имах такъв проблем - отиваш просто и казваш че имаш некоректен наемател и искаш да спреш тока, звучи като саморазправа, но е законно

ако сама не се изнесе, поне няма да ти навърти сметка , сметката ще е голяма, защото казаха че докато трае това няма да прекратяват електроподаването при неплатена сметка/и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Svetlana Pukalova написа:

Здравейте и благодаря на всички,които са писали по моя проблем.

Сега ще се опитам да обясня случая по-подробно.Имам апартамент на мое име който започнах да давам под наем от февруари т.г.

Тъй като работя в чужбина реших да се свържа с брокерска фирма която се занимава и с управление на имота.Свързах се,имаше разговори и

се стигна до подписване на договра.

Намериха за една седмица наематели,млада двойка.

Платиха наема с малко закъснение.Чаках втория наем нооооооо.Оказа се,че двойката са се разделили.Останала е младата дама там само.

От фирмата брокер казаха,че ще я гонят,ама не се знае могат ли сега в тази ситуация.

Говорих и с младата дама,не  и били платили заплата за март м./наема трябва да се плати до 5 число/,което ме съмнява.

Тока още не е платен,срока е до 10март.

Аз не чакам на този наем за да се издържам.Просто си мисля дали Дамата просто не  използва ситуацията за да си прави каквото иска.

Съмнявам се,че ще може да си плаща наема и сметките сама от тук нататък.Обеща,че ще плати.

Мдаа със сигурност има и такива, ами при това положение ако е възможно да се направи контакт с посочения в договора за наем работодател на въпросната дама и да се разбере работи ли изобщо там все още, получила ли е заплатата си...
Ся ясно ми е че чак толкова конкретна информация няма никой да даде а и не е коректно да се задават толкова конкретни въпроси но мисля разбра ме какво имам предвид.
Та ако нещо не е точно шута и да се оправя, в другия случай аз поне бих й дал шанс предвид ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от alerata
      Здравейте,
        Искам да попитам понеже аз  съм на  6-месечен договор, уж на изпитателен срок, до 13.09.2014 включително, но съм бременна, а работодателят не знае. Още не съм  представила болнични  никакви. Въпроса ми е  ако  представя болничен за  бременност преди 13.09.2014 , работодателят има ли  право след изтичане  на  договора  да го  прекрати докато съм в болничен? Какво ще  ме посъветвате  да  направя? Шефката  ми  е  голям  идиот аз  работя в един  офис  с  нея и е  някакъв АД. Миналата седмица  имаше  такъв случай в който  едно  момиче  ѝ  каза, че е бременно  без  да  ѝ  представи  болничен,а тя го уволни дисциплинарно. Момичето се  разплака, а  тя най- безцеремонно  ѝ заяви, че ако  иска  да  работи  да цитирам "ликвидира" бебето. Просто не  знам как  да  постъпя. Вече съм в средата  на 3-тия месец, не знам  до  кога  ще  съумея да крия, защото  вече малко  ми  личи, а  трябва да  крия още поне  2 седмици. До  тогава  вече ще съм  в 4-ти месец. А  не зная има ли право след  изтичането  на изпитателния срок  отново  да ми  пусне временен договор или  е  задължена от  закона да  е постоянен? Тя фирмата  не  е нейна,  а  на  един  грък  и с  него  имаме  устна договорка да  ме  остави  да  работя на постоянен договор, но знам ли  го и него. Моля  помогнете  ми кажете  ми   защитава ли  ме  закона или  не? Дайте ми някакъв съвет. МОЛЯ ви!!!!
    • от adXok
      Здравейте,
      отвратени от цялата партийна гнилоч започнахме сами да търсим правото си на Свобода (както и за останалите граждани).
      Решихме да съставим Онлайн Конституция на България (през Интернет).

Всеки с идеи за промени е добре дошъл!

Онлайн Конституция на България.pdf

• от ludodidi
      Търся следните учебници в електронен вариант:
      Гражданско право Обща част
      Българско гражданско процесуално право
      Семейно право на Република България.

Ако някой може да ми помогне да намеря учебници издадени през 2010 или по - късно!
      Много благодаря!
    • от PhX
      Не знам дали написах заглавието точно, но е свързано с това което искам да ви питам. Значи искам да разбера какви права имат служителите в градския транспорт в София. Говоря за онези които те глобяват, контрольорите. Бил съм 2 пъти в София през тази година и два пъти са ме глобили (първия път приятелките ми платиха и заради тях се наложи да им дам пари после иначе щях да го оправя контрольора, а втория път бях с майка ми и щяхме да си изпуснем влака и накрая се примирихме и си хванахме такси). Като питам за техните права, имам на предвид какво точно могат да ти направят и какво не.
      Могат ли да те изкарат от автобуса?
      Могат ли да ти искат личните документи?
      Могат ли да спрат градския транспорт докато не те изкарат?
      За кого работят, общината тоест държавно или за частна фирма концесионер?

Също аз какви права имам тука?
      Ако откажа да им дам документи или да платя какво може да се случи?
      Ако са с полиция те какво могат да ми направят, те са служебни лица и ако ми вземат документите понеже на тях трябва да им покажа, и решат да ги предадат на външно лице тоест на контрольорите да ми запишат данните какво мога да направя? Не нарушават ли моето право като дават моята информация на чужди лица? Как да се защитя ако съм прав?
      Също полицията може ли да ме изкара от автобуса, просто защото съм без билет?
      Шофьорът може ли да спре и да не тръгне докато не излезна? Не е ли нарушение че не си изпълнява задълженията? Глобяват ли ги за това <- този въпрос го задавам да знам ако спре автобуса да го накарам да потегли.

Питам всичко това защото не съм запознат с правата си в София, в Белград съм добре запознат. Тука нещата стоят по друг начин, контрольорите работят за частна фирма а не за общината, всички пари отиват в частната фирма. Служителите не са служебни лица и нямат право да ти направят нищо, те са както и аз, просто обикновени граждани, не могат да ти искат лична карта, не могат да те изкарат, не могат дори да те пипнат защото нарушават правата ти. Не могат да спрат и автобуса, като го направят, просто ако си знаеш правата отиваш при шофьора казваш му че трябва да тръгне защото може да бъде глобен ако се обадиш на полицията и човека какво да прави, потегля. Не са ме глобявали тука, изкарвали са ме 2 пъти защото не си знаех правата тогава а и защото го правех заради другите граждани, но останалите пъти просто са отстъпвали понеже вече знам правата си.

В София като ме изкараха първия път с момичетата платихме за ТРИМАТА 20лв, уж ни прави компромис иначе трябва да е 3х20лв. Не си ли ги е прибрал в джоба тези пари? Даде ни едно билетче измислено, уж като отчет и как да пътуваме отново тримата с едно билетче? Пълни глупости! Вторият път ме спряха с майка ми, изкараха ни, имаше полиция, искаха ни документите, показах им сръбската лична карта, полицията каза че съм сърбиин не могат да направят нищо по  въпроса но служителката беше твърдо решена да ни глоби двамата и ни правише отново тъпи компромиси 20лв да дадем вместо по 20 на човек, и аз понеже не съм запознат с нещата не можех да си изтърва влака, беше ме страх че ако си хвана такси полицията ще ме спре да влезна в таксито и кой знае може би щеше да ме откара в управлението и тогава да отиде всичко по дяволите, затова платихме.

Моля ви се, обяснете ми всичко, отговорете на въпросите ми, или ми дайте съвети, мнения, или вашите случки разкажете да знам какво да правя. НЕ ИСКАМ да ме сметнете за някакъв си бунтовник и човек който си търси нарочно проблемите и се прави на гъзар като пътува без билетче. Ценя тази услуга, но искам да знам и правата си, тука в Белград не купувам билети защото протестирам срещу крадливата компания, която само прибира парите на гражданите а градските линии пропадат, в София съм си купувал но съм и пътувал без билетче, като използвам едно, след това си върша работите и накрая бързам да се прибирам влизам в автобусите без билет и тогава стават проблемите. Хващат ме без билет и какво да правя, да слизам от автобуса и да си купя билетче ли? Няма как да стане. И така през повечето случаи съм без билет. Обяснете ми всичко, ще съм ви благодарен
    • от Petar Stoyanov
      Моля ви, имам нужда от помощ, защото съм не особено запознат с правата ми като служител, а моя работодател изглежда няма намерение да ми помогне. Ситуацията ми е следната: 
      -назначен съм като администратор в Хотел на 13.03.2012 
      -договора ми беше с изпитателен срок, като по-късно си стана пълноправен договор 
      -работния ми ден е 12 часов (въпреки че в договора пише 8) 
      -работя на принципа 2 работни 2 почивни дни(като повечето администратори) 
      -в договора ми бе посочено, че имам право на 20 дни платен годишен отпуск(за който, на мен график не ми бе даден) 
      -на 24.05.2012 ми се случи злополука(не трудова) и излязох в болничен до 20.01.2013 
      -от 07.02.2013 започва да тече предоставеното ми от работодател 30 дневно предизвестие за освобождаване 

Въпроса ми е, имам ли право на обезщетение за неизползваният платен годишен отпуск за 2012 ? И имам ли право на обезщетение, когато бъда освободен(пада се на 09.03.2013 мисля), за неизползван платен годишен отпуск през 2013 ?

Ако има нещо, което не съм посочил, или не съм задал въпроса както трябва, моля да ме извините,но това е едва втората ми работа и за пръв път се сблъсквам с такива проблеми.
  • Дарение

• Добави ново...