Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Некоректен работодател

Препоръчан отговор

Работя във фирмата от една година, в началото на декември разбрах, че съм бременна и тогава започнаха проблемите ми. Наложи се в началото на януари да потърся лекарска помощ и тогава лъснаха неплатени здравни осигуровки за 6 месеца. Шефа ми протака в продължение на месец ,но накрая го плати и аз малко се успокоих. Излязох в болнични , но при представянето на втория с изненада установих ,че шефа ми е затворил обекта в които работех. Той не ме потърси и не ме предупреди за това, фирмата не е ликвидирана , към днешна дата нямам изплатен болничен , всеки момент ще прекъснат здравните ми осигуровки.
Моля за съвет !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, mara88 написа:

Работя във фирмата от една година, в началото на декември разбрах, че съм бременна и тогава започнаха проблемите ми. 

Ами да, те работодателите не обичат жени да забременяват няколко месеца след като са назначени.
След като е затворил обекта в който си работила, ами отвори го ти на свой ред в качеството ти на едноличен търговец и си ги плащай ти здравните осигуровки и тези за пенсия съвестно. Печели си пари и сама, за какво ти е изтрябвал някакъв си експлоататор и него да го храниш от твоя труд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В инспекцията по труда не спестявай неща които тук не споделяш!

п.п. Подавай надлежно нещата и взимай входящ номер ... Нужно е за държавата ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, RudeBoy написа:

Имаш ли трудов договор? Вземи го, и директно в инспекцията по труда , да им обясниш случая.

Оффф като ги знам тоя тип работодатели какви трудови договори дават то е като да нямаш.
Що се отнася до здравните осигуровки, плати си ги като безрабортна(ако закона го позволява) за да не ти ги спрат, защото шом си бременна точно сега ще са ти най необходими.
Другото колегата го е казал.

Успех и не се ядосвай! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

плати си ги като безрабортна

Не се знае, дали е съкратена и т.н. ... не е сложно, но си е разправия ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, mara88 написа:

Разполагам с пик към НАП. При проверка излиза ,че имам трудов договор.

Какъв?
Плюс ти обади ли му се на твоя работодател? Ако да, откри ли го? Какво каза?, Ако не, директно се обръщай към инспекцията по труда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Bubbles написа:

Какъв?
Плюс ти обади ли му се на твоя работодател? Ако да, откри ли го? Какво каза?, Ако не, директно се обръщай към инспекцията по труда.

Постоянен. При предаването на всеки болничен слушам едно и също ,че ще говори със счетоводителката, че всички документи са подадени. Правих вече две запитвания към НОИ, от там твърдят ,че болничните ми не се продадени някакви приложения от работодателя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си адвокат и осъди и работодателят си и НОИ. Ония да не са се правели че работят, докато си клатят краката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих те посъветвал да се обърнеш към инспекцията по труда.  Ако желаеш да се правиш на добра (което работодателят ти не заслужава) можеш първо да му звъннеш и да го предупредиш за намеренията си с последен шанс да застане малко по сериозно и по отговорно.  Защото при една жалба към инспекцията ще последва проверка и вероятно ще лъснат още кирливи ризи.  И ще плаща.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
Какъв?
Как какъв - казаха ти, постоянен трудив договор!
Отделно - закона не прави рзлика между платени и дължими осигурителни вноски, по отношение правата на работника!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване